Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέο Πρόβλημα Με Το Ξυπνητήρι Του iPhone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/01/2011 - 23:05

και ποιος ειπε οτι τα αψογα μηχανηματα δεν βγαζουν προβληματα? δες τον ανθρωπο. το τελειοτερο "μηχανημα"
επισης παιρνεις αν το θελεις κινητο που για μενα δεν ειναι βεβαια κινητο αλλα λεμε
θα εχει καποιες μικρες απωλειες πχ στην ποιοτητα της φωτογραφικης αμα θελεις το τελεο παρε φωτογραφικη.
εγω το πηρα γιατι ειναι ο μικροτερος υπολογιστης. και εχει και ενα τηλεφωνο. τα υπολοιπα του δεν με ενδιαφερουν.
αυτες ειναι και οι βασικες λειγουργιες του. εκει θα επαναστατησω αν κατι παει στραβα και το ξερει η απλ αλλα δεν το φτιαχνει.
το αλλο προεκυψε τυχαια. ποιος μας λεει οτι το ήξεραν?
ενα προγραμμα τετοιο μπορει να εχει χιλιαδες ατελειες που δεν φαινονται.
θυμηθειτε το pdf on jbme.com
τις κλεισεις απο προστατευομενο με κωδικο springboard
και χιλια αλλα.
στο αναθεμα αμεσως? γιατι ρε παιδια? ανθρωποι το φτιαξαν οχι θεοι.
που ναδεις η μερσεντες τι προβληματα εχει. η φερραρι.
και επειδη εχει και καλα 800 ευρω ελλαδα (780 ειπαμε) παει να πει οτι τοσο κοστιζει κιολας?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2011 - 23:23

Και θα ερθει ο εξυπνος να σου πει, αν θες ξυπνητηρι παρε αυτο Αναρτημένη εικόνα

Και αν θες σημα παρε nokia 3210 και η φεραρι δεν εχει κλιματισμο κλπ, κλπ...



και ποιος ειπε οτι τα αψογα μηχανηματα δεν βγαζουν προβληματα? δες τον ανθρωπο. το τελειοτερο "μηχανημα"
επισης παιρνεις αν το θελεις κινητο που για μενα δεν ειναι βεβαια κινητο αλλα λεμε
θα εχει καποιες μικρες απωλειες πχ στην ποιοτητα της φωτογραφικης αμα θελεις το τελεο παρε φωτογραφικη.
εγω το πηρα γιατι ειναι ο μικροτερος υπολογιστης. και εχει και ενα τηλεφωνο. τα υπολοιπα του δεν με ενδιαφερουν.
αυτες ειναι και οι βασικες λειγουργιες του. εκει θα επαναστατησω αν κατι παει στραβα και το ξερει η απλ αλλα δεν το φτιαχνει.
το αλλο προεκυψε τυχαια. ποιος μας λεει οτι το ήξεραν?
ενα προγραμμα τετοιο μπορει να εχει χιλιαδες ατελειες που δεν φαινονται.
θυμηθειτε το pdf on jbme.com
τις κλεισεις απο προστατευομενο με κωδικο springboard
και χιλια αλλα.
στο αναθεμα αμεσως? γιατι ρε παιδια? ανθρωποι το φτιαξαν οχι θεοι.
που ναδεις η μερσεντες τι προβληματα εχει. η φερραρι.
και επειδη εχει και καλα 800 ευρω ελλαδα (780 ειπαμε) παει να πει οτι τοσο κοστιζει κιολας?



#63   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2011 - 23:26

και ποιος ειπε οτι τα αψογα μηχανηματα δεν βγαζουν προβληματα? δες τον ανθρωπο. το τελειοτερο "μηχανημα"
επισης παιρνεις αν το θελεις κινητο που για μενα δεν ειναι βεβαια κινητο αλλα λεμε
θα εχει καποιες μικρες απωλειες πχ στην ποιοτητα της φωτογραφικης αμα θελεις το τελεο παρε φωτογραφικη.
εγω το πηρα γιατι ειναι ο μικροτερος υπολογιστης. και εχει και ενα τηλεφωνο. τα υπολοιπα του δεν με ενδιαφερουν.
αυτες ειναι και οι βασικες λειγουργιες του. εκει θα επαναστατησω αν κατι παει στραβα και το ξερει η απλ αλλα δεν το φτιαχνει.
το αλλο προεκυψε τυχαια. ποιος μας λεει οτι το ήξεραν?
ενα προγραμμα τετοιο μπορει να εχει χιλιαδες ατελειες που δεν φαινονται.
θυμηθειτε το pdf on jbme.com
τις κλεισεις απο προστατευομενο με κωδικο springboard
και χιλια αλλα.
στο αναθεμα αμεσως? γιατι ρε παιδια? ανθρωποι το φτιαξαν οχι θεοι.
που ναδεις η μερσεντες τι προβληματα εχει. η φερραρι.
και επειδη εχει και καλα 800 ευρω ελλαδα (780 ειπαμε) παει να πει οτι τοσο κοστιζει κιολας?


Αν έχανες καμία πτήση η κάποιο άλλο μέσο, να έβλεπα τι θα έλεγες τώρα φίλε μου.
Έχουμε Ferrari και ασχολούμαστε με προβλήματα, που έχει λύσει μέχρι και η Lada!
Αυτό είναι ένα θέμα λίγο γελοίο νομίζω.



#64   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 01/01/2011 - 23:37

Τέτοια προβλήματα πάντως θυμίζουν εποχές windows mobile 5 :(

Όταν πληρώνεις, έχεις απαιτήσεις! Πάρε αυτοκίνητο και εάν δεν πιάσουν τα φρένα, σκέψου το ίδιο... Οτι όλα έχουν προβλήματα....

#65   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 02/01/2011 - 00:08

Τέτοια προβλήματα πάντως θυμίζουν εποχές windows mobile 5 :(

Όταν πληρώνεις, έχεις απαιτήσεις! Πάρε αυτοκίνητο και εάν δεν πιάσουν τα φρένα, σκέψου το ίδιο... Οτι όλα έχουν προβλήματα....


άμα είναι έτσι αν δεν χτυπήσει το ξυπνητήρι, άλλαξε ABS! όχι τίποτα, αλλά μην σκοτωθείς κιόλας και το έχει κρίμα ο Steve! :P

#66   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 02/01/2011 - 00:39

???
Αυτό κατάλαβες;;;

Ελπίζω να μην βρίζεθς τα windows πάντως, γιατι θα είσαι υποκριτής :)

#67   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 02/01/2011 - 00:43

Εμενα παιδια μου φαινεται σαν ενα "αλλοθι" για να κανουν update στην ios4... Αφου εχει βγει tethered jailbreak και πειμενουμε untehered, κατι πρεπει να βρει η Apple για να βγαλει update... o.O

#68   pavlitosgr5

pavlitosgr5

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2011 - 01:08

ξερει κανεις γτ σε μενα απο τις ρυθμησεις εξαφανιστηκαν οι ρυθμησεις:calender,contacts k mail????

#69   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2011 - 01:18

εκει θα επαναστατησω αν κατι παει στραβα και το ξερει η απλ αλλα δεν το φτιαχνει.
το αλλο προεκυψε τυχαια. ποιος μας λεει οτι το ήξεραν?


Άμα το πας έτσι φίλε μου να φτιάξουν και το Proximity sensor του iPhone 4 και το πρόβλημα με το σήμα που ξέρουν οτι υπάρχουν και απλά για το ένα σου λένε αγόρασε θήκη και για το άλλο δεν έχουν πει τίποτα!

Αλλά δεν φτιάχνει καν αυτά που ξέρει! Είναι δυνατόν να έχεις iPhone 4 που το πήρες 659 το 16αρι και κάθε φορά που απαντάς σε μια κλήση να το βάζεις στο αυτί σου και να πατάς την ανοιχτή ακρόαση γιατί δεν έσβησε η οθόνη? Εσύ πιστέυεις οτι ακύρωσαν το λευκό iPhone 4 γιατί πραγματικά δημιουργήται πρόβλημα με το φλας στο λευκό και δεν τραβάει καλες φωτογραφίες?

Σε ένα κόσμο που όλα γινονται πιο "σκάρτα" στην προσπάθεια ελαχιστοποίησης του κόστους (ακόμα και αν απο αυτά εξαρτάται η ζωή σου πχ αυτοκίνητα) η apple έβγαζε τα πιο ποιοτικά "κομμάτια"! Επαγγελματίας σημαίνει να μπορείς να κάνεις αυτό που υποσχέθηκες, οχι γιατί το υποσχέθηκες αλλά γιατί έχεις κάνει δοκιμές και ξέρεις σίγουρα οτι μπορείς να το κάνεις αλλιώς δεν το υπόσχεσαι! Το ξυπνητήρι η δουλειά του είναι να χτυπάει την ώρα που θα το βάλεις να χτυπάει! Απο τα 659 ευρώ πληρώνεται και ο προγραμματιστής (ή η ομάδα προγραμματιστών) που ασχολείται με το ξυπνητήρι. Η ποιότητα δεν είναι μόνο υλικά κατασκευής! Αν λοιπόν η Apple έχει ποιότητα γιατί γεμιζουμε τα φόρουμ σήμερα με παράπονα?

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 02/01/2011 - 01:23


#70   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/01/2011 - 11:15

H apple επιβεβαίωσε ότι γνωρίζει το πρόβλημα.

Ευτυχώς που υπάρχουν οι κακομοίρηδες οι Αυστραλοί που την πατάνε χωρίς προειδοποίηση. Οι αληθινοί φταίχτες στην Αμερική είναι άνετοι αφού μέχρι να την πατήσουν και αυτοί, έχει γίνει ήδη μεγάλος ντόρος.

via macworld

#71   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 02/01/2011 - 11:24

Δηλαδη ελεος με αυτο το ξυπνητηρι στην Apple. Τοσο δυσκολο τους ειναι να το φτιαξουν μια και καλη? Οταν παιρνεις κινητο με τοσα λεφτα δεν μπορεις και να ανεχτεις τετοιου γελοιου επιπεδου bug.

#72   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2011 - 11:25

Η apple παραδέχτηκε το πρόβλημα με δήλωση εκπροσώπου της και υποστηρίζει απο τις 3 Γενάρη το ξυπνητήρι θα δουλεύει κανονικά. Ακολουθεί η δήλωση

Apple has officially acknowledged the problem:
Apple spokesperson Natalie Harrison confirmed to Macworld that Apple is aware of the problem. "We're aware of an issue related to non repeating alarms set for January 1 or 2," Harrison said. "Customers can set recurring alarms for those dates and all alarms will work properly beginning January 3."

Πηγή www.macrumors.com

#73   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 02/01/2011 - 11:38

Εγώ πάντως δεν είχα πρόβλημα...Χρησιμποποιώ Sleep Cycle Alarm.Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι το είδα πρώτη φορά στο forum του byteme.gr.


μια και αρχίσαμε τα σενάρια συνωμοσίας, και ειλικρινά καλύτερο από έμενα δεν θα βρείτε, θα απαντήσω στον φίλο που είπε αυτό με το "Cycle Alarm"... Ας αφήσουμε απ' έξω ότι το βάζεις στο μαξιλάρι σου και τσουρουφλίζεσαι στην ακτινοβολία όσο κοιμάσαι και ότι κάνει απίστευτο κακό στην υγεία σου. Το Sleep Cycle έχει και ακόμα μια ιδιότητα... Όλοι μας με τα Teathered, Unteather και το λουρί της μάνας, ότι τα τηλέφωνα hackarode και μάλιστα εύκολα!Χρόνια τώρα... όποτε έχουμε το συγκεκριμένο πρόγραμμα το οποίο καταγράφει τις στιγμές που κοιμόμαστε βαριά, κρατάει το χρόνο που κοιμόμαστε βαριά και έχει και ολόκληρο πίνακα στατιστικών για τον ύπνο μου... Μια και "εγώ" είμαι ο ληστής της γειτονιάς σας, και ξέρω ότι ο φίλος "έχει" Mac, wide 42'' Τηλεόραση κλπ... αξίζει να ξέρω πότε δεν θα καταλάβει τίποτα, να μπω και να τον αλαφρώσω!
πέραν όμως της πλάκας και του χαβαλέ, το συγκεκριμένο ξυπνητήρι είναι ότι χειρότερο μπορείτε να κάνετε στον εαυτό σας... Πάρτε το Best Alarm βάλτε το στην πρίζα, ορίστε του την ώρα ρυθμίστε το πρόγραμμα που θέλετε να σας ξυπνάει, και θα σας ξυπνήσει με μουσική από το Ipod. Αυτά! :)

#74   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/01/2011 - 11:52

μαγκες για να τελειωνουμε. κανεις δεν σας επιασε απο το αυτι να παρετε iphone.
και σας ξαναλεω αν εσεις εμεις εδω ελλαδα το πληρωσαμε ενα σκασμο λεφτα δεν κανει και τοσο.
οκ να το τελειωνουε μια και καλη αυτο.
παρατραβαει αυτο το εδωσα τοσα. μην τα εδινες ρε μεγαλε. πουλα το στο φιναλε φιναλε.
αμα εχω να προλαβω αεροπλανο φιλε μου βαζω και το παλιο ξυπνητηρι του παπου μου σαν αυτο στη φωτο που θα χτυπησει θελει δεν θελει.
και η απλ εδωσε λυση αμεσα. ξερετε κατι ρε μαγκες ανθρωποι ειναι δεν ειναι θεοι.
οποιος νομιζει οτι ειναι αλανθαστος ας μου το πει.
αλλα φανταζομαι οτι αυτοι που σκουζουν και ουρλιαζουν για τα οποια προβληματα του iphone ειναι αυτοι που το πηραν για εντυπωσιασμο και οχι σαν εργαλειο. οι πιοτεροι τουλαχιστον.
οσο για το προβλημα με το proximity sencor jb cydia και αγορα phonecloser
λυσεις υπαρχουν σε ολα.
λεφτα υπαρχουν? ορεξη για ψαξιμο υπαρχει? εχθρος του καλου το καλυτερο. το εφαρμοζει η απλ ας το εφαρμοσουμε κι εμεις.
υπαρχει και ο τριτος δρομος. nokia ericsson motorola και πληθος αλλων.
μπηκατε στα αντιστοιχα φορουμ ποτε να δειτε τι γινεται?
και τελος στο χωριο μου λεμε "τουτο το μαντρι τουτο το τυρι βγαζει" και ο νοων νοειτο

#75   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 02/01/2011 - 12:15

Eγώ λέω απλά "Καλή χρονιά".

Ας αφήσουμε και για μια μέρα τη γκρίνια έξω από το forum και τη ζωή μας.

Λίγη υπομονή και όλα θα φτιάξουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες