Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τρία εχθρικά διαστημόπλοια πλησιάζουν τη Γη, γράφει η Pravda!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:38

ή κάτι τέτοιο:

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: AtHlOnAs, 03/01/2011 - 15:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:46

Φανταστείτε των εξωγήινο που θα πιάσει δουλεία στην Ελλάδα και θα πάρει κάνα δάνειο για να κτίσει σπίτι,
υπογραφές στην πολεοδομία, αντιμέτωπος με δημοσίους υπαλλήλους ???
όοορε νίλα, θα βαρεθούν και θα φύγουν :D

#48   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/01/2011 - 15:58

Το θέμα είναι σοβαρό. Ο Δ. Λιακόπουλος θεωρεί πάντα σοβαρή και έγκυρη τη Pravda. Αν όντως ισχύει αυτό και μας την πέσουν το 2012 τότε πως θα επικρατήσει ο ελληνισμός το 2020 κάτι που μας λέει;; Εκτός αν αυτοί αυτοί είναι ο Μέγας Πολέμαρχος και είναι οι απόγονοι των ΕΛ. Άρα ο Καιρός Γαρ Εγγύς!!

Τελευταία επεξεργασία από: thanozr, 03/01/2011 - 15:59


#49   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:04

παιδιά μην φοβάστε να δείτε την πραγματικότητα....το να λέμε όχι δεν υπάρχουν είναι σαν να ησυχάζουμε τον εαυτό μας από την φοβία αυτή....λυπών....εγώ πιστεύω 10000% ότι υπάρχουν...και αν κατάφεραν να μας βρουν αυτοί φανταστείτε για τη τεχνολογία λέμε....άπλα το τέλος θα έρθει είτε έτσι είτε αλλιώς...για αυτό...χαρείτε την ζωή σας και μην φοβάστε....αυτό από έμενα:)


Καλά ότι θα υπάρχουν σίγουρα θα υπάρχουν δεν μπορεί. Απλά μπορεί να μην είναι όπως τα παρουσιάζουν οι ταινίες και χίλιοι δυο άλλοι πορωμένοι. Το θεμα είναι ότι δεν χρειάζεται και πολύ κόπο για να μας βρουν η αλήθεια. Έχουμε καμουφλάζ βλέπεις. Μήπως να σβήσουμε όλοι τα φώτα μπας και γλυτώσουμε? Εγώ απλά δεν πιστεύω το γεγονός για την ημερομηνία ότι θα έρθουν πχ. Σαφώς βέβαια δεν είναι και τυχαίο που μαζί με αυτή την εποχή συμπίπτει και η παγκόσμια κρίση στην οικονομία και σε χίλιους άλλους δυο τομείς. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τελικά πάλι οι Κινέζοι θα την γλιτώσουν και αυτοί θα ξέρουν μιας και τα διαστημόπλοια made in china θα γράφουν. :lol:

#50   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:07

Μακάρι να βγει αληθινό!

Γιατί πήρα και αυτό το παλιοδάνειο...(με εξόφληση μετά της 21 Δεκεμβρίου 2012 εννοείται!)...οπότε αν είναι αλήθεια...μην τον είδατε τον παναη μετά της 21..!!! ;-)

χαχαχαχαχα μια από τα ίδια μόνο αυτό σκέφτομαι

#51   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:12

εγώ άκουσα οτι οι maya έχουν καβαντζα άλλη ημερομηνία αν δεν τούς κάτσει το 2012.Όπως είχε γίνει 2000 , 2006 κλπ.

Η νέα παίζει να είναι 2020.Μου το είπε άνθρωπος από "μέσα" :P

#52   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 03/01/2011 - 16:52

Παίδες... Ανατρίχιασα

#53   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:18

Γ@μ@το!!! Ούτε Kinect, ούτε Move, ούτε γυροσκόπιο! Το crysis 3 θα είναι live!!! (Αρκεί να μας προμηθεύσουν οι Αμερικάνοι με τίποτα όπλα λέιζερ γιατί με τα G3A3 που να πάμε...) :P

Κυκλοφόρησαν τα Official System Requirements:
CPU: Human Brain 100IQ or later
GPU: Unreal Engine® Earth™
HDD: AlienForce® Spaceship™ with at least 200kms of legnth

#54   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:47

αυτός ο άνθρωπος ειναι ο προσωπικος μου ηρωας!Ο Αϊνστάιν μολις εχασε την θεση του

Dimitris [Moderator] 12 hours ago in reply to Realistic Approach
Εγώ απλά θα σου πω δεν είμαι καν δωδεκαθειστής και απλά σου λέω ότι στο χρονοχώρο και διάσταση που ζούμε μπορούμε να συλλάβουμε δονήσεις και καταστάσεις άλλων διαστάσεων?Μπορούμε να φανταστούμε ότι το σύμπαν επικοινωνεί με πόρτες?Μπορούμε να σκεφτούμε ότι στη γη υπάρχει μια υλική κατάστση σαν MATRIX χειραγώγησης τρομοκρατίας από κάτι συγκεκριμένο?Μπορούμε να φανταστούμε ότι υπάρχει κάτι εξωγήινο ήδη εδώ και τουλάχιστον 13000 χρόνια?Και θα μου πεις ότι τρελάθηκα?Άσε εμάς λοιπόν τους τρελούς να πιστεύουμε ότι θα έρθουν οι πρόγονοί μας....
Ο τελευταίος χρησμός της Πυθίας Νικάνδρας ήταν ο εξής:

ΕΣΤ’ΗΜΑΡ ΟΤΕ ΦΟΙΒΟΣ ΠΑΛΙΝ ΕΛΕΥΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣ ΑΕΙ ΕΣΕΤΑΙ……….ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΡΑ ΠΟΥ Ο ΦΟΙΒΟΣ –ΑΠΟΛΛΩΝ- ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

H Μυστηριακή Επίκλησης του Ελληνικού Αλφαβήτου.


Πανάρχαια προσευχή - επίκληση υπάρχει και λειτουργεί μυστικά μέσα στο Ελληνικό Αλφάβητο από καταβολής του. Η διαδοχή των γραμμάτων στην πλήρη εκφώνησή τους (Άλφα, Βήτα, Γάμα κλπ.) δεν είναι καθόλου τυχαία, αλλά πίσω από αυτήν υπολανθάνει μια πλήρης γραμματική, συντακτική και νοηματική συνέχεια, ανώτερης σύλληψης.

"ΑΛ ΦΑ, ΒΗ ΤΑ ΓΑ!
ΑΜΑ ΔΕ ΕΛ ΤΑ ΕΨ ΙΛΩΝ.
ΣΤΗ ΙΓΜΑ (ΙΝΑ) ΖΗ ΤΑ,
Η ΤΑ, ΘΗ ΤΑ ΙΩΤΑ
ΚΑΤΑ ΠΑΛΛΑΝ ΔΑ.
(ΙΝΑ) ΜΗ ΝΥΞ Η,
Ο ΜΙΚΡΟΝ (ΕΣΤΙ),
ΠΥΡΟΣ (ΔΕ) ΙΓΜΑ
ΤΑΦΗ ΕΨ ΙΛΩΝ,
ΦΥ(ΟΙ) ΨΥΧΗ,
Ο ΜΕΓΑ (ΕΣΤΙ)".

Απόδοση:
Άλ, εσύ που είσαι το Φως, έλα στη Γή!
Κι εσύ Έλ ρίξε τις ακτίνες σου στην ιλύ που ψήνεται
(που βρίσκεται σε κατάσταση αναβρασμού).
Ας γίνει ένα καταστάλαγμα (μια ξηρά)
για να μπορέσουν τα Εγώ να ζήσουν, να υπάρξουν
και να σταθούν πάνω στην παλλόμενη Γη.
Ας μην επικρατήσει η νύχτα, που είναι το μικρόν,
και κινδυνέψει να ταφεί (να σβήσει, να χαθεί)
το καταστάλαγμα του πυρός μέσα στην αναβράζουσα ιλύ,
και ας αναπτυχθεί η Ψυχή, που είναι το μέγιστο,
το σημαντικότερο όλων!

Η εκφώνηση της επίκλησης αυτής, στον αρχαϊκό της τύπο, έχει μια ισχυρή δονητική επίδραση στους αισθανόμενους Ανθρώπους του Φωτός, σε όποιο σημείο αυτού του Πλανήτη και αν ίστανται, διότι πάνω απ΄ όλα είναι μια μυστηριακή κρούση στον ιερό σπόρο της Ψυχής τους...

ειμαι απολυτα σιγουρος ειναι οι προγονοι μας..ερχονται να μας πουν να σταματισουμε τις μ@λ@κιες με τα αλφαβιτα και να αποκτισουμε επαφη με την πραγματικοτιτα..
περα απ την πλακα ομως..απλα δεν μπορεις να το παρεις στα σοβαρα μου φαινονται ολα οσα λενε ανεκδοτα

#55   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:56

καλα κοροιδευετε εσεις αλλα οταν ερθουν θα δω τι θα κανετε :P

περα απ την πλακα τωρα σιγουρα θα υπαρχει και κατι αλλο εκει εξω αλλα οχι οπως τα παρουσιαζουν τα αμερικανακια στις ταινιες τους..

τωρα αν ερθουν το 2012 κανεις δεν ξερει , η μηπως μερικοι ξερουν ? ???

Σιγουρα υπαρχει και αλλη μορφη ζωης εξω,η λογικη λεει οτι δεν μπορει στο συμπαν που ειναι απεραντο να υπαρχει ζωη μονο στην γη,τωρα τι μορφη εχει αυτη η ζωη φυσικα δεν μπορω να δωσω καποια απαντηση,παντως δεν νομιζω τα μονα καρναβαλια στο συμπαν να ειναι στην γη

#56   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/01/2011 - 13:04

αυτός ο άνθρωπος ειναι ο προσωπικος μου ηρωας!Ο Αϊνστάιν μολις εχασε την θεση του

ειμαι απολυτα σιγουρος ειναι οι προγονοι μας..ερχονται να μας πουν να σταματισουμε τις μ@λ@κιες με τα αλφαβιτα και να αποκτισουμε επαφη με την πραγματικοτιτα..
περα απ την πλακα ομως..απλα δεν μπορεις να το παρεις στα σοβαρα μου φαινονται ολα οσα λενε ανεκδοτα

Τη μου θύμησες τώρα!! ::)

Ε ρε ''Απολλώνιο Φως'' (μηνιαίο ελληνιστικό περιοδικό) και ''Ομάδα Ε'' που είχε πέσει στα νιάτα μου.. Με αυτά μεγάλωσα (και χαζοσα!!), ευτυχώς που είχανε μείνει και κάνα δυο νευρώνες ζωντανοί ακόμα, (...θαύμα μετά από τόσες μαλ@κιες που είχα διαβάσει!) και κατάφερα να επιβιώσω!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 04/01/2011 - 13:05

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#57   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2011 - 13:05

Τελευταίες πληροφορίες λένε ότι θα αργήσουν λίγο γιατί
το μεγάλο διαστημόπλοιο κτύπησε τουρμπίνα κινητήρα λίγο μετά την Αφροδίτη παιδιά
και των είπα των μ@@@@α των οδηγό μην το φουσκώνεις πάνω από 1,5

#58   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 04/01/2011 - 13:07

''καλα κοροιδευετε εσεις αλλα οταν ερθουν θα δω τι θα κανετε :P ''

Θα μας κλάσουν μια μάντρα..!


(Κλασικός ελληναράς)

#59   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 04/01/2011 - 13:33

Τη μου θύμησες τώρα!! ::)

Ε ρε ''Απολλώνιο Φως'' (μηνιαίο ελληνιστικό περιοδικό) και ''Ομάδα Ε'' που είχε πέσει στα νιάτα μου.. Με αυτά μεγάλωσα (και χαζοσα!!), ευτυχώς που είχανε μείνει και κάνα δυο νευρώνες ζωντανοί ακόμα, (...θαύμα μετά από τόσες μαλ@κιες που είχα διαβάσει!) και κατάφερα να επιβιώσω!

extreme παιδικα χρονια..τι alien και πρασινοι δρακοι αυτα ειναι επικινδινα πραγματα..

#60   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2011 - 13:40

παντως ειμαστε ωραιοι:
η pravda γραφει στον τιτλο : "Three giant spaceships to attack Earth in 2012?" και
το DefenceNet μεταφραζει : "Πέντε εχθρικά battleships πλησιάζουν τη Γη, γράφει η Pravda!"....

ρε τη βαση ειχατε στα αγγλικα χα χα χα...

three=πεντε!!!!!


Το διόρθωσε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες