Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

100 ΜΒ είναι πολλά;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:22

Καλή σας ημέρα.

Τα νέα unlimited προγράμματα της Vodafone δίνουν (ούτε δωρεάν, ούτε προσφέρουν φυσικά, αφού τα πληρώνεις), 100 ΜΒ/μήνα για "internet στο κινητό".

Είναι αρκετά τα 100 MB για πλοήγηση στον Safari, λήψη emails και social networking;

Μιλάω για normal χρήση, όχι βαριά. Απλά να υπάρχει σύνδεση internet όπου και αν χρειαστεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Mikep

Mikep

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:24

Θεωρώ ναι!

#3   userX

userX

    iPH Member

  • 245 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:teopless

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:25

Είναι ύπεραρκετα για απλή χρήση.Εγώ είχα βολευτεί με 60MB και μου έμενε και υπόλοιπο στο τέλος κάθε μήνα.

#4   vvaassiilliiss

vvaassiilliiss

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:vasilis112233

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:31

μια χαρα φτανουν... ργω που εχω 60mb αποτ ο whats up ποτε δεν τα εχω τελειωσει...

#5   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:31

Καλή σας ημέρα.

Τα νέα unlimited προγράμματα της Vodafone δίνουν (ούτε δωρεάν, ούτε προσφέρουν φυσικά, αφού τα πληρώνεις), 100 ΜΒ/μήνα για "internet στο κινητό".

Είναι αρκετά τα 100 MB για πλοήγηση στον Safari, λήψη emails και social networking;

Μιλάω για normal χρήση, όχι βαριά. Απλά να υπάρχει σύνδεση internet όπου και αν χρειαστεί.


Φιλε μου εγω εδω και 14 μερες χρησης ειμαι στα 130 Mb και αυτα που κανω καθημερινα ειναι e-mail push 24h/24h ανανεωση του καιρου 2-3 φορες την μερα ανοικτο skype και im+ για msn και αυτο 24h/24h και 2-3 φορες την μερα διαβαζω ειδησεις απο το in.gr ειτε απο το newsbeast επισης facebook pushes ON και επισης 2-3 φορες την μερα ανανεωση του twitter.
Τελος 1-2 φορες στις 2-3 μερες κανω και ενα ελαφρυ browsing απο safari κανα googleρισμα δηλαδη λιγο στο forum(iPhonehellas)
και λιγο σε ενα αλλο forum!

#6   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:35

Εγώ έχω και αρκετές ώρες της ημέρας πρόσβαση σε WiFi συν ότι δεν έχω ανοιχτό Skype και im+ 24/7

Χρησιμοποιώ Mail app, Safari, Facebook, Twitter και kik messenger (σαν τον WhatsApp) και θέλω να έχω σύνδεση και όταν είμαι στο δρόμο. Αυτά :rolleyes:

#7   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2011 - 12:40

Εγώ έχω και αρκετές ώρες της ημέρας πρόσβαση σε WiFi συν ότι δεν έχω ανοιχτό Skype και im+ 24/7

Χρησιμοποιώ Mail app, Safari, Facebook, Twitter και kik messenger (σαν τον WhatsApp) και θέλω να έχω σύνδεση και όταν είμαι στο δρόμο. Αυτά :rolleyes:

Με αυτη την χρηση εισαι μια χαρα με τα 100 και με το παραπανω,τα ιδια κανω και εγω πανω κατω και δεν εχω ξεπερασει τα 30

#8   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 04/01/2011 - 15:03

Οντως επισης ξεχασα να αναφερω οτι αυτες τις 14 τελευταιες μερες για τις οποιες παρεθεσα στοιχεια ειμαι διακοπες σε σπιτι χωρις wifi οταν ειμαι αθηνα(που εχω wifi) δεν ξεπερναω τα 150 τον μηνα!

#9   JamesMoore

JamesMoore

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/01/2011 - 15:07

αν θέλω να χρησιμοποιήσω google maps με internet on the phone, τρώει πολλά mb γρήγορα?

#10   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2011 - 19:32

Μα το gps νομίζω είναι τσάμπα η Οχι;

#11   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/01/2011 - 19:33

Μα το gps νομίζω είναι τσάμπα η Οχι;

το gps ειναι τσαμπα εννοειται αλλα οι χαρτες στο google maps φορτωνονται καθε φορα και πρεπει να εισαι συνδεδεμενος.

#12   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2011 - 19:37

χτες το βράδυ είχα το ιφον και φορτιζε ξυπναω το πρωί και βλέπω ότι είχαν αδειάσει όλα τα μέγα μπαιτ και είχε φύγει όλη η κάρτα((είχα 40 mb ακόμα))έπειτα βάζω μια 5αρα κόσμοτε μέσα σε 40 λεπτά είχε τελειώσει τελικά εκλεισα τα δεδομένα απο τις ρυθμίσεις και όλα Καλα τωρα όμως δεν μπορώ να μπαίνω σο Ίντερνετ απο το κινητο μέσω κάρτας :(( καιδεν έχω καταλάβει ακόμα τι φταει

#13   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 04/01/2011 - 19:52

Καλή σας ημέρα.

Τα νέα unlimited προγράμματα της Vodafone δίνουν (ούτε δωρεάν, ούτε προσφέρουν φυσικά, αφού τα πληρώνεις), 100 ΜΒ/μήνα για "internet στο κινητό".

Είναι αρκετά τα 100 MB για πλοήγηση στον Safari, λήψη emails και social networking;

Μιλάω για normal χρήση, όχι βαριά. Απλά να υπάρχει σύνδεση internet όπου και αν χρειαστεί.


πολύ λίγα εάν μιλάμε για καθημερινή χρήση με αυτά που θες να κάνεις.και κάτι άλλο κἀθε πόσο θα βάλεις να τσεκάρεις τα email σου 15 η 30 mins? οι σελίδες που θα ανοίγεις θα είναι online real time δηλαδή χρηματιστήριο κτλπ?

#14   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 04/01/2011 - 20:15

Όχι οι σελίδες είναι ενημερωτικές, blogs, iPhoneHellas, Google searches κλπ
Τα υπόλοιπα είναι micro blogging και τα email μου που όσο έχει σύνδεση το τηλέφωνο αυτά έρχονται

Από τις 6 πάντως που έχω ενεργοποιήσει το 3G, έχω ήδη καταναλώσει σχεδόν 1 MB.

#15   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2011 - 20:55

Νίκο, τα 100mb δε θα σου φτάσουν σκεπτόμενος τη χρήση που κάνεις. Προσωπικά ούτε εμένα μου φθάνουν. Ενεργοποίησα το πακετάκι με τα 100mb πριν 9-10 μέρες κι ήδη κοντεύω να τα ξεπεράσω! Έχε κατά νου ότι μετρούν τα mbs και του download και του upload!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες