Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

100 ΜΒ είναι πολλά;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/03/2012 - 22:37

κατι ασχετο...γινεται να κανεις ιντερνετ συνδεση στο μηλο χωρις συνδεση ομιλιας? δηλαδη οχι συνδεση τηλεφωνου αλλα απλα συνδεση ιντερνετ μονο και να πληρωνεις μηνιαιο παγιο για ιντερνετ κλπ...

δεν ειμαι σιγουρη αλλα θα μπορουσες ισως να κανεις μια συνδεση που να ηταν για ipad πχ (με μικροσιμ) και μα τη βαλεις στο iphone?
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   likehouse

likehouse

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2012 - 22:41

αν την βαλω στο iphone ο αριθμος που εχω θα μεινει ιδιος? η να παω να κανω καμια ερωτηση γερμανο wind vodafone Κλπ..

#33   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/03/2012 - 22:43

αν την βαλω στο iphone ο αριθμος που εχω θα μεινει ιδιος? η να παω να κανω καμια ερωτηση γερμανο wind vodafone Κλπ..

εννοείται οτι αυτή η σύνδεση δε θαχει αριθμό.

Θα μπορούσες να πέσεις ατο χαμηλότερο πάγιο και να βαλεις απο πάνω ιντερνετ.
Whatsapp doc?

#34   likehouse

likehouse

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2012 - 22:47

συγνωμη κιολας για τις γελιες ερωτησεις οπως ειπα ακομα δεν τα πολυ εψαξα ολα αυτα σχεση με iphone internet κλπ..να μπω στον κοπο να περασω απο κανενα καταστημα δηλαδη?

#35   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/03/2012 - 23:59

συγνωμη κιολας για τις γελιες ερωτησεις οπως ειπα ακομα δεν τα πολυ εψαξα ολα αυτα σχεση με iphone internet κλπ..να μπω στον κοπο να περασω απο κανενα καταστημα δηλαδη?

παρτους τηλεφωνο (τους παρόχους).
Whatsapp doc?

#36   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 12/03/2012 - 00:45

Εγω έχω απεριοριστα Ίντερνετ με 20 ευρώ και είμαι άνετος! Δεν κοιτάζω κάνω πόσο μου μένουν και ούτε φοβάμαι αν μου τελειώσουν! Ναι τελειωνουν τα απεριοριστα παιδιά... Απο θέμα χρήσης και οπως το βλέπω εγω με χαλαρό browsing και fb καιω περίπου 150-250 mb. Αυτο φυσικά σε συνδυασμό με wifi! Όταν Δεν έχω wifi φεύγει 1-1,5 gb! Τι προτείνω.. Αν σε καίει να ενημερωνεσαι μέσω 3G μην βάζεις 100. Αν θέλεις για κανά fb η Skype ναι είναι καλα. Αλλιώς θα πληρώνεις πολλά. Η καλύτερη λύση σου είναι να χρησιμοποιείς πολυ wifi! Μην βλέπεις εμένα εγω το έχω σαν εργαλείο δουλειάς γιαυτο και έβαλα τόσο πολυ!

#37   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/03/2012 - 20:06

με 100 πόσα μηνύματα είναι στο viber?

#38   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2012 - 23:09

συγνωμη κιολας για τις γελιες ερωτησεις οπως ειπα ακομα δεν τα πολυ εψαξα ολα αυτα σχεση με iphone internet κλπ..να μπω στον κοπο να περασω απο κανενα καταστημα δηλαδη?


Βασικά "τρέχει" μια πολύ δυνατή προσφορά της Wind με το F2G, όπου με 20 ευρώ έχεις μέχρι και 600MB δωρεάν, ενώ ο χρόνος που ανανεώνεις σου μένει τελικά στην κάρτα. Πιστεύω αξίζει τον κόπο ;)

Τσέκαρε την εδώ

#39   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 12/03/2012 - 23:12

με 100 πόσα μηνύματα είναι στο viber?

άπειρα... δε χαλάει σχεδόν τίποτα!

#40   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2012 - 21:37

Βασικά "τρέχει" μια πολύ δυνατή προσφορά της Wind με το F2G, όπου με 20 ευρώ έχεις μέχρι και 600MB δωρεάν, ενώ ο χρόνος που ανανεώνεις σου μένει τελικά στην κάρτα. Πιστεύω αξίζει τον κόπο ;)

Τσέκαρε την εδώ


Από ότι είδα υπάρχει και προσφορά με 10 ευρώ όπου σου βγαίνει μέχρι και 600MB δωρεάν ;)

#41   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 20/03/2012 - 02:41

Λοιπον δεν ξερω τι παιζει στην Ελλαδα, παντως στο εξωτερικο η λεξη ''απεριοριστα' (unlimited) ειναι μια πολυ 'φλου' εννοια!

Εξηγουμαι: Οταν εδω στη Γαλλια λενε unlimited κατω κατω με ψιλα γραμματα (αυτα που δεν κοιταμε ποτε οταν υπογραφουμε ενα συμβολαιο)! γραφουνε αναλυτικα κατω απο ποιους ορους εννοουν 'απεριοριστα'!

Και οι λυσεις (προτασεις) ειναι τρεις:

•Πρωτη: unlimited μεχρι 1gb, αν το ξεπαρασετε πληρωνεται τα επιπελον mb που συνηθως παει ο κουκος αιδονι!!

•Δευτερη: Το κανουν μπριντε (το δυκτιο\συνδεση) που σημαινει οτι μετα το περας του 1gb θα ανοιγει ολο και ποιο αργα ο safari (περιορισμος στο κατεβασμα των mb) οσπου να γινει οντως βαρετος στο τελος. (...εννοειται οτι ξαναερχεσται στο 1gb με την ανανεωση του μηνα)

•Τριτη: Το μπλοκαρουν τελειως μετα την καταναλωση του 1gb. Κατι που αρχισαν να υιοθετούν οι περισσοτερες εταιρείες πλεον, μετα απο 'κραξιμο' που φαγανε απο τους πελατες τους. (για υπερχρεωσεις data)


Εμενα πρωσσοπικα τα 100, 300, 600, mb δεν μου φτανουν για καθημερινη χρηση. (...η τσιμα τσιμα) Οριστε και ενας ενδεικτικος πινακας για να παρετε μια ιδεα:



500 Mb


20 ωρες surf

η

850 σελιδες (αναρτηση)

η

50.000 emails χωρις συνημμενο,πχ φωτογραφια.. (με 10 ko κατα μεσο ορο ανα email)

η

1.500 emails με συνημμενο. (275 ko περιπου ανα συνημμενο)

η

100 ωρες msn (και αλα αντιστοιχα)

η

330 φωτογραφιες (με 1,5 Mb ανα φωτογρ.)

η

120 τραγουδια (με 4 Mb κατα μεσο ορο)

η

8 ωρες streaming audio

η

4H30 ωρες TV σε 3G HD

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 20/03/2012 - 12:33

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#42   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2012 - 05:58

Εμενα δεν μου φτανουν με τιποτα ,μεσος ορος χρησης 450mb/μηνα

#43   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/03/2012 - 07:53

Καλημερα.

Εγω με τα 500 ΜΒ που εχω δωρεαν , καταναλωνω περι τα 200 ΜΒ, χωρις πολλα πολλα, αλλα και χωρις να αγχωνομαι βεβαια... Αυτο εξαρταται απο πολλα πραγματ: απο τη χρηση που κανει ο καθενας, ποση ωρα ειναι εξω και χρησημοποιει τα δεδομενα κτλ...(επισης, το ραδιο που στα αλλα κινητα ειναι ενσωματωμενο, εδω χρειαζεται δεδομενα για να ακους...)

Επιμενω ομως οτι το ποσο θα χρησημοποιησεις και αν σου φτανουν τα 100 ΜΒ ειναι κατι προσωπικο.

Αυτο με τη Γαλλια και τις αλλες Ευρωπαικες χωρες που στο διακοπτουν ειναι το καλυτερο για να αποφευγεις τις υπερχρεωσεις, αλλα στην Ελλαδα ισως οι εταιριες να βασιζοντε και λιγο εκει... Αλλιως, data usage (ή καποιο αλλο προγραμμα...)

#44   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2012 - 23:57

Εμενα δεν μου φτανουν με τιποτα ,μεσος ορος χρησης 450mb/μηνα


To θέμα είναι ότι με την προσφορά της Wind έχει 600MB δωρέαν το μήνα μόνο με 10 ευρώ. Που σε πολλές περιπτώσεις φτάνουν και περισσεύουν :)

#45   thomaz

thomaz

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Smar-Tom

Δημοσίευση 27/03/2012 - 14:09

Εμένα πάντως τα 100MB που έχω στην βόντα δεν μου φτάνουν ούτε για ζήτω! με opera mini χωρις pics κανω browse για να μην τα ξεπεράσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες