Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Verizon iPhone στις 11 Ιανουαρίου (?)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/01/2011 - 02:37

Η Verizon ανακοίνωσε σήμερα συνέντευξη τύπου για 11η Ιανουαρίου και η φημολογία για το iPhone στη Verizon φούντωσε για τα καλά.

Το γεγονός είναι ότι όλα τα στοιχεία δείχνουν ότι όντως στις 11 Ιανουαρίου θα δούμε το iPhone σε έκδοση CDMA για το δίκτυο της Verizon. Τις φήμες αυτές υποστηρίζουν τόσο ο John Gruber όσο και η WSJ. Eπίσης, σημαντική ένδειξη αποτελεί η μη αποστολή πρόσκλησης στο Gizmodo που έχει αποκλειστεί από κάθε event της Apple από τότε που διέρρευσε την ιστορία με το κλεμμένο iPhone 4 πριν καν ανακοινωθεί.

Υπάρχει, βέβαια, ένα στοιχείο που ίσως λείπει από την ιστορία και αυτό είναι η ύπαρξη event από την Apple, και όχι από τη Verizon. Το AllThingsD αναφέρει ότι υπάρχει μια πολύ καλή πιθανότητα να κάνει την εμφάνισή του ο Steve Jobs στη σκηνή παρέα με τον McAdam αλλά θα έμοιαζε σωστότερο εάν το event γινόταν εξ' ολοκλήρου από την Apple και τον Jobs αφού το CDMA iPhone πρόκειται για μια πολύ σημαντική εξέλιξη.

Ίσως τελικά τα σχέδια που διέρρευσαν τον τελευταίο καιρό να αφορούν όντως την CDMA έκδοση του iPhone 4 που θα διατεθεί στη Verizon (σημείωση: το πρόβλημα της ύπαρξης υποδοχής SIM εξηγείται). Για μια ακόμη φορά πάντως η Apple καταφέρνει να κλέψει τα φώτα της δημοσιότητας εν μέσω CES κάνοντας τον τύπο να ασχολείται με φημολογίες.

Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 03:11

Μπορεί να κάνουν το πρώτο event και να μην είναι υπεύθυνη η Apple. Αν και δεν το κόβω, δεν χαρίζουν αυτοί...

#3   tommyg99hhh

tommyg99hhh

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 13:16

επιτελους θα ερθει μονο αυτο εχω να πω με βλεπω με καινουριο iphone in a few days

#4   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 15:57

επιτελους θα ερθει μονο αυτο εχω να πω με βλεπω με καινουριο iphone in a few days


Είσαι Αμερική εεε? Τόσο χάλια το δίκτυο της ΑΤΤ..
μακάρι να έχει υποστήριξη LTE... Για να περάσει και στο 5 τον Ιούνιο

#5   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2011 - 01:56

Δεν εχω καταλαβει το λογο που ειναι τοσο σημαντικο αυτο το cdma. Μπορει να μου το εξηγησει καποιος; Εχει κανενα ενδιαφερον για εμας τους ελληνες;

Τελευταία επεξεργασία από: creative21, 09/01/2011 - 01:57


#6   userX

userX

    iPH Member

  • 245 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:teopless

Δημοσίευση 09/01/2011 - 12:39

Δεν εχω καταλαβει το λογο που ειναι τοσο σημαντικο αυτο το cdma. Μπορει να μου το εξηγησει καποιος; Εχει κανενα ενδιαφερον για εμας τους ελληνες;

Το CDMA είναι το σύστημα κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιείται στις ΗΠΑ,όπως σε εμάς στην Ευρώπη χρησιμοποιείται το GSM.Η ανακοίνωση αυτή δεν έχει μεγάλη σημασία για εμάς τους Έλληνες αλλά έχει για τους κατοίκους των ΗΠΑ,αφού για πρώτη φορά θα γίνει διαθέσιμο το iPhone σε χρήστες άλλου δικτύου εκτός από αυτό της AT&T.

#7   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/01/2011 - 12:51

Δεν εχω καταλαβει το λογο που ειναι τοσο σημαντικο αυτο το cdma. Μπορει να μου το εξηγησει καποιος; Εχει κανενα ενδιαφερον για εμας τους ελληνες;


Το ενδιαφέρον είναι ότι θα κυκλοφορήσει νέο μοντέλο. Θα δούμε αν έχουν κάποιες αλλαγές μικρές ή μεγάλες. Επίσης η Dev Team φαίνεται πως περιμένει την κυκλοφορία του CDMA iPhone 4 ώστε να κυκλοφορήσει το Unlock και πιθανώς το untethered jailbreak. Δεν είναι απίθανο μαζί με το CDMA iPhone 4 να κυκλοφορήσει και το iOS 4.3
Behind the Scenes...

#8   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2011 - 12:53

Το cdma θα δώσει στην apple μεγαλύτερη διείσδυση στην αμερικανική και ασιατική αγορά. Αν θες να το δεις σε αναλογία με την ευρωπαϊκή αγορά σκέψου το iPhone να έβγαινε μόνο για gsm 900 και να ανακοίνωνε η apple ότι θα βγάλει quad band iPhone.

#9   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/01/2011 - 18:23

Είναι γεγονός! Η AT&T χάνει το μονοπώλιο του iPhone και η Verizon θα πωλεί το iPhone 4 από τις αρχές Φεβρουαρίου.

Η ανακοίνωση έγινε σήμερα στις 18:00 σε ειδικό event που διοργάνωσε η Verizon και μάλιστα δια στόματος Tim Cook.

Συνημμένο αρχείο  iphone-4-verizon.jpg   24,7KB   5 λήψεις

Σύμφωνα με τις πρώτες εικόνες, το iPhone 4 της Verizon διαθέτει ανασχεδιασμένη εξωτερική κεραία γεγονός που μας κάνει να πιστεύουμε ότι τα leaked parts που δημοσιεύτηκαν από την εταιρεία παροχής ανταλλακτικών Global Direct Parts ήταν αυτά του iPhone 4 CDMA
Behind the Scenes...

#10   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 18:30

οχι μονο ανασχεδιασμενη κεραια αλλα θα μπορει να μετατρεπεται και σε 3G hotspot με συνδεση μεχρι και με 5 συσκευες ! αυτα ειναι !

#11   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2011 - 18:36

Η συζητηση μεταφερεται εδω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες