Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Redsn0w 0.9.7b5 για untethered 4.2.1 jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 18:04

Καλησπερα σε όλους σας....Μολις βρηκα καποιες πληροφορίες σχετικα με το πολυποθητο Untethered Jalibreak της iOS
4.2.1.....
Απο ότι διαβασα είναι ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ για iPhone 4 - iPod touch 4 - iPad.... Οι οδηγίες αναφερονται στο παρακατω βιντεο που παραθετω πιο κατω και είναι για χρηση ΜΟΝΟ της νεας εκδοσης του Redsn0w 0.9.7b5.

Η χρηση γινεται ΜΟΝΟ σε ηδη tethered jailbroken συσκευη. Το εχει δοκιμασει κανεις? έχουμε κανενα νεο ? είναι σιγουρο ή θα φαμε καμια πατατα και παλι ξανα restore και τα ιδια? Τα φωτα σας παρακαλω......

Οριστε και το βιντεο.....

Μόνο για τολμηρούς και όσους θέλουν να φλερτάρουν με την ιδέα ότι το iPhone 4 μπορεί να μην ανάψει ποτέ πια, η νέα έκδοση Redsn0w 0.9.7b5 για untethered 4.2.1 jailbreak είναι διαθέσιμη. Προφανώς θα πρέπει να ξέρετε τι κάνετε, να δείτε το βίντεο που ακολουθεί τουλάχιστον 3 φορές και να καταλάβετε ότι δεν πρόκειται για iPhone 4 unlock / ξεκλείδωμα αλλά για jailbreak με κάποιους περιορισμούς στην παρούσα beta έκδοση του. Αν θέλετε να δοκιμάσετε το Redsn0w 0.9.7b5 εκτός από iPhone 4 και σε iPod Touch 4 ή iPad μπορείτε αλλά θα πρέπει να είστε το ίδιο προσεχτικοί.

Redsn0w 0.9.7b5 Untethered 4.2.1 Jailbreak For iPhone 4, iPod Touch 4, & iPad

Περιμενω τις αποψεις σας.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/01/2011 - 18:11

φιλε μου αν εψαχνες λιγο καλυτερα θα εβλεπες πρωτον οτι εχει βγει η 097β6
δευτερον ολες τι οδηγιες γιατο χρειαζεται
τριτον θα πηγαινες στο blog των δοκιμαστων της ομαδας και θα εβλεπες το τι εχει παρατηρηθει με τη χρηση του απο την β1 εως την β6
και βασικοτερο οτι απαραιτητη προϋποθεση ειναι να εχεις σωσει στο σιντια τα shsh 42b3
να εισαι καλα παντα και σ' ευχαριστουμε για την καλη σου διαθεση και την προσπαθεια.
στα ερωτηματα σου πλην της β6 ολες οι αλλες και δεν αναφερομαι παρα μονο στην β4 και β5 απαιτουν καθαρο ριστορ.
η β6 περναει απο πανω απλα.
πολλοι εχουν πετυχει το αποτελεσμα μονο μεσα απο tethered jb πρωτα.
αλλοι και χωρις αυτο.
εγω προσωπικα στην β4 εκανα tethered. b5 ταυτοχρονα install cydia and monte
β6 απλα ακολουθησα τις οδηγιες απλα δεν ήξερα οτι επρεπε πρωτα να εχω εγκαταστησει το skype
το έκανα το ξαναπέρασα και ολα καλα.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 11/01/2011 - 18:14


#3   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 13/01/2011 - 12:18

φιλε μου αν εψαχνες λιγο καλυτερα θα εβλεπες πρωτον οτι εχει βγει η 097β6
δευτερον ολες τι οδηγιες γιατο χρειαζεται
τριτον θα πηγαινες στο blog των δοκιμαστων της ομαδας και θα εβλεπες το τι εχει παρατηρηθει με τη χρηση του απο την β1 εως την β6
και βασικοτερο οτι απαραιτητη προϋποθεση ειναι να εχεις σωσει στο σιντια τα shsh 42b3
να εισαι καλα παντα και σ' ευχαριστουμε για την καλη σου διαθεση και την προσπαθεια.
στα ερωτηματα σου πλην της β6 ολες οι αλλες και δεν αναφερομαι παρα μονο στην β4 και β5 απαιτουν καθαρο ριστορ.
η β6 περναει απο πανω απλα.
πολλοι εχουν πετυχει το αποτελεσμα μονο μεσα απο tethered jb πρωτα.
αλλοι και χωρις αυτο.
εγω προσωπικα στην β4 εκανα tethered. b5 ταυτοχρονα install cydia and monte
β6 απλα ακολουθησα τις οδηγιες απλα δεν ήξερα οτι επρεπε πρωτα να εχω εγκαταστησει το skype
το έκανα το ξαναπέρασα και ολα καλα.

Μπορώ να κάνω jailbreak από καθαρό restore με την b6 απ'ευθείας?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες