Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Microsoft θέλει το “AppStore”!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thodoras

thodoras

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:07

Καλά όλα αυτά αλλά ας μην ξεχνάμε, την αστάθεια, την ελλειπή ασφάλεια, και τις προβληματικές εκδόσεις που μας προσέφερε απλόχερα η microsoft με τα windows της (δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνα τα ΠΑΛΙΟ-windows millenioum ένα λειτουργικό κυριολεκτικά για πέταμα!). Αν και χρήστης windows και γνώστης όχι πολλών αλλά στοιχειωδών πληροφοριών, βλέπω ολοένα και περισσότερο οτι τα windows είναι απλά μια φθηνή λύση (και πλέον συνηθισμένη), αφού τουλάχιστον εδώ στην ελλάδα λίγοι ξέρουν τι θα πει macintosh και apple.Και ας μην ξεχνάμε ότι όταν έβγαλε η apple πρώτο της κινητό το 2007 με αυτή την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθόνη αφής, όλοι οι άλλοι παιδευόντουσαν με τα πενάκια! Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα...

Τελευταία επεξεργασία από: thodoras, 14/01/2011 - 00:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:12

Καλά όλα αυτά αλλά ας μην ξεχνάμε, την αστάθεια, την ελλειπή ασφάλεια, και τις προβληματικές εκδόσεις που μας προσέφερε απλόχερα η microsoft με τα windows της (δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνα τα ΠΑΛΙΟ-windows millenioum ένα λειτουργικό κυριολεκτικά για πέταμα!). Αν και χρήστης windows και γνώστης όχι πολλών αλλά στοιχειωδών πληροφοριών, βλέπω ολοένα και περισσότερο οτι τα windows είναι απλά μια φθηνή λύση (και πλέον συνηθισμένη), αφού τουλάχιστον εδώ στην ελλάδα λίγοι ξέρουν τι θα πει macintosh και apple.Και ας μην ξεχνάμε ότι όταν έβγαλε η apple πρώτο της κινητό το 2007 με αυτή την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθόνη αφής, όλοι οι άλλοι παιδευόντουσαν με τα πενάκια! Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα...

καλά είναι τελείος off αυτό με το κινητό.ξεχναμε επίσης πως είναι δύο εταιρίες διαφορετικής φιλοσοφίας.οπότε δεν μπορούμε να συγκρινουμε apple με microsoft.

#18   Altair77

Altair77

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Altair77

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:15

ηρεμήστε ρε παιδιά και οι δυο είναι φανταστικές εταιρίες αλλα όταν υπάρχει μια καλή ιδέα όλοι πάνε να την αρπάξουν εμενα κατά την γνώμη μου τα windows είναι πολύ καλλίτερα όσο για τα κινητά το iPhone είναι μακράν το καλλίτερο

#19   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:15

Εγω προσωπικά έχω macintosh και ποτε μου δεν έχω ασχοληθεί με τα windows...
Μην γινόμαστε απόλυτοι.

μπραβο, εισαι μεσα στο 2%...δεν σε προσεβαλε κανεις λεγωντας σου οτι εχεις χρησιμοποιησει windows, ισα ισα που μιας και δεν εχεις χρησιμοποιησει δεν μπορεις να εχεις ουτε αποψη για τα λειτουργικα;)
απ οτι φενεται πεσαν ολοι στη Microsoft, αλλα λιγοι γνωριζουν τη εχει προσφερει και τι προσφερει στο χωρο της τεχνολογιας...δεν εχει νοημα να απαντησω στα funboys (τυπου ''τσουζονται τωρα'' κλπ, τουλαχιστον αν θελουν να εχουν μια αποψη ας διαβασουν και για τις πολιτικες καθε εταιριας και οχι μονο το αποτελεσμα)
οσο για το αν εχει ονομασει η MS καποιο προγραμμα της App, ουτε καν η apple δεν το εχει κανει αυτο, και επισης το App Store ειναι λογοπαιγνιο του Apple Store ~ Application Store.
τωρα αν πιστευετε πως ο ορος Applications' Store ανοικει στην apple να τους δωσουμε και συγχαρητηρια και για την γλωσσοπλασια τους...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 14/01/2011 - 00:17


#20   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:17

Καλά όλα αυτά αλλά ας μην ξεχνάμε, την αστάθεια, την ελλειπή ασφάλεια, και τις προβληματικές εκδόσεις που μας προσέφερε απλόχερα η microsoft με τα windows της (δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνα τα ΠΑΛΙΟ-windows millenioum ένα λειτουργικό κυριολεκτικά για πέταμα!). Αν και χρήστης windows και γνώστης όχι πολλών αλλά στοιχειωδών πληροφοριών, βλέπω ολοένα και περισσότερο οτι τα windows είναι απλά μια φθηνή λύση (και πλέον συνηθισμένη), αφού τουλάχιστον εδώ στην ελλάδα λίγοι ξέρουν τι θα πει macintosh και apple.Και ας μην ξεχνάμε ότι όταν έβγαλε η apple πρώτο της κινητό το 2007 με αυτή την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθόνη αφής, όλοι οι άλλοι παιδευόντουσαν με τα πενάκια! Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα...

Φίλε μου ειλικρινά τοσηηηηη ώρα αυτο προσπαθώ να εξηγήσω και δεν.... Αλλα πραγματικά είσαι και εσυ ένας Απο ολους αυτούς τους αγανακτισμένους Απο την microsoft... Ειλικρινά αν και τώρα δεν πρέπει να βγω και off topic αλλα αυτο με την Microsoft δεν λεγετε και είναι μεγάλη ιστορία και θέλει 1000+ posts που να την καταδικάζουν.αν ανοίξει κάποιος ένα τοπικ με θέμα τι πιστεύετε για την Microsoft θα δείτε τι πραγματικά πιστεύει ο κόσμος... Αφου ουτος συ αλλος οι περισσότεροι είστε χρήστες των windows και καταλαβενεται πολυ καλα τι εννοώ! Αλλα για να μη μαλωσουμε με το μισό forum λέω να ηρεμισουμε!
και όσο για αυτα περί "όλοι έχουμε δοκιμάσει windows" και αλλα... Ειλικρινά δεν αφορούν εμένα...

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 14/01/2011 - 00:23


#21   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:18

Έλεος... Η Αpple έκανε γνωστό τον όρο Αpp!! Έχετε ακούσει ποτέ την microoft να λέει κάποιο πρόγραμμα της app?? Απλά τσούζονται τώρα κλασσικά..

Εγώ θυμάμαι πριν εικοσι και κάτι χρόνια ως φοιτητής τότε τα applications όλοι apps τα λέγαμε, το ίδιο και όλα τα μετέπειτα μέχρι σήμερα χρόνια, οπότε δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω το δίκιο του ισχυρισμού της Microsoft.
Και για να είμαστε και δίκαιοι μάλλον ο τίτλος του παρόντος thread πως δήθεν "η Microsoft θέλει το 'AppStore'" δεν ανταποκρίνεται ιδιαίτερα στην πραγματικότητα, καθώς το μόνο που δήλωσε είναι πως ο όρος App είναι γενικός (και είναι) και δεν μπορεί να αποτελεί αποκλειστικό εμπορικό logo/moto μιας εταιρείας.

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 14/01/2011 - 00:28


#22   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:34

Εγώ θυμάμαι πριν εικοσι και κάτι χρόνια ως φοιτητής τότε τα applications όλοι apps τα λέγαμε, το ίδιο και όλα τα μετέπειτα μέχρι σήμερα χρόνια, οπότε δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω το δίκιο του ισχυρισμού της Microsoft.
Και για να είμαστε και δίκαιοι μάλλον ο τίτλος του παρόντος thread πως δήθεν "η Microsoft θέλει το 'AppStore'" δεν ανταποκρίνεται ιδιαίτερα στην πραγματικότητα, καθώς το μόνο που δήλωσε είναι πως ο όρος App είναι γενικός (και είναι) και δεν μπορεί να αποτελεί αποκλειστικό εμπορικό logo/moto μιας εταιρείας.



Δεν διαφωνώ μαζί σου.. Όμως εγώ εδώ και 10 χρόνια που χρησιμοποιώ windows ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει τον όρο app..Πάντα programms λέγαμε..

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis88, 14/01/2011 - 00:34


#23   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:35

τι αλλο θα διαβασω ρε φουστη μου................
τοσος φανατισμος με την apple ειναι δυνατον?
και τοσο μισος για την microsoft?
ελατε πειτε την αληθεια τα μονα φρουτα που τρωτε καποιοι ειναι μηλα εεεε?
τα δαγκωνετε μια φορα και μετα τα πετατε....

#24   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:37

Φίλε μου ειλικρινά τοσηηηηη ώρα αυτο προσπαθώ να εξηγήσω και δεν.... Αλλα πραγματικά είσαι και εσυ ένας Απο ολους αυτούς τους αγανακτισμένους Απο την microsoft... Ειλικρινά αν και τώρα δεν πρέπει να βγω και off topic αλλα αυτο με την Microsoft δεν λεγετε και είναι μεγάλη ιστορία και θέλει 1000+ posts που να την καταδικάζουν.αν ανοίξει κάποιος ένα τοπικ με θέμα τι πιστεύετε για την Microsoft θα δείτε τι πραγματικά πιστεύει ο κόσμος... Αφου ουτος συ αλλος οι περισσότεροι είστε χρήστες των windows και καταλαβενεται πολυ καλα τι εννοώ! Αλλα για να μη μαλωσουμε με το μισό forum λέω να ηρεμισουμε!
και όσο για αυτα περί "όλοι έχουμε δοκιμάσει windows" και αλλα... Ειλικρινά δεν αφορούν εμένα...

εξαρταται που θα το ανοιξει το τοπικ, εδω ειναι εκ φυσεως αδυνατον και ανουσιο καθως οι συμπεριφορες μερικων παραπεμπουν σε συμπεριφορες μετοχων και ανθρωπων που πληρωνονται apo την apple.
επισης το 65% 92% του μεριδιου των λειτουργικων το κατεχει η MS με τα windows 7 τα οποια εχουν μεγαλυτερο ρυθμο ενσωματωσης στην αγορα με το mac os X να ακολουθει με 28% 5.1.
συνηθως τα νουμερα ειναι ενα απο τα πιο συμαντικα μετρα συγκρισης...οποτε ας αφησουμε τις αοριστιες περι κοσμου.(google it)

και για το κομικο του θεματος να πουμε οτι ουτε οι ''hackers'' δεν ασχοληθηκαν με το να φτιαξουν ιους και αναλογο λογισμικο για τα mac (και μην πει κανεις οτι δεν σπανε τα mac, γιατι ηταν τα πρωτα που κατεφεραν να περασουν στο αναλογο test):P
εγω παντως δινω τα ευσυμα μου και την αναγνωριση μου σε αυτο το λειτουργικο που λεγεται mac os X.....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 14/01/2011 - 00:44


#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:48

τι αλλο θα διαβασω ρε φουστη μου................
τοσος φανατισμος με την apple ειναι δυνατον?
και τοσο μισος για την microsoft?
ελατε πειτε την αληθεια τα μονα φρουτα που τρωτε καποιοι ειναι μηλα εεεε?
τα δαγκωνετε μια φορα και μετα τα πετατε....

+1 απο εμένα hahaha

#26   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:54

Λοιπόν παιδια δεν ασχολουμε άλλο διότι θα μαλώσουμε στο τέλος και δεν θέλω! Πάντως ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι οι Microsoft είναι εταιρία της προκοπής... Αλλα πραγματικά λυπάμαι διότι Απο ότι φαινετε δεν έχετε γνωρίσει τον πραγματικό κόσμο της apple (και αυτός δενειναι μόνο το iPhone).

#27   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:55

Λοιπόν παιδια δεν ασχολουμε άλλο διότι θα μαλώσουμε στο τέλος και δεν θέλω! Πάντως ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι οι Microsoft είναι εταιρία της προκοπής... Αλλα πραγματικά λυπάμαι διότι Απο ότι φαινετε δεν έχετε γνωρίσει τον πραγματικό κόσμο της apple (και αυτός δενειναι μόνο το iPhone).

εσύ απο πότε τν γνώρισες?και απο που?

#28   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 00:59

εσύ απο πότε τν γνώρισες?και απο που?

ελα ρε Κωστη μου χαλαρωσε λιγο σε παρακαλω(δεν το λεω ειρωνικα...ελα σε παρακαλω)

#29   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2011 - 01:00

ρωτάω ρε μαν.έτσι απο περιέργια.χαλαρός είμαι,κουβεντούλα κάνουμε

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 14/01/2011 - 01:02


#30   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 01:02

Λοιπόν παιδια δεν ασχολουμε άλλο διότι θα μαλώσουμε στο τέλος και δεν θέλω! Πάντως ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι οι Microsoft είναι εταιρία της προκοπής... Αλλα πραγματικά λυπάμαι διότι Απο ότι φαινετε δεν έχετε γνωρίσει τον πραγματικό κόσμο της apple (και αυτός δενειναι μόνο το iPhone).

δεν μαλωνει κανεις, συζητηση να γινεται...απλα πρεπει να ανοιξουμε λιγο τα ματια μας και να μην κολαμε σε πραγματα που απλα ακουμε...το ριμαδι το ιντερνετ προσφερει τη δυνατοτητα στον καθενα να μαθει και να διαβασει τα παντα...τωρα ο καθενας εχει την αποψη του και ας κανει οτι νομιζει...

εσύ απο πότε τν γνώρισες?και απο που?

ειπε το παιδι οτι χρησιμοποιουσε μονο apple ανεκαθεν...δεν εχει δουλεψει windows...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 14/01/2011 - 01:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες