Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το iPad 2 θα έχει τις ίδιες κάμερες με το iPod touch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2011 - 18:47

Το ότι θα υπήρχαν και υποστηρικτές αυτής της είδησης πραγματικά δεν το περίμενα.

Μάλλον κάποια άτομα δεν έχουν ιδέα από φακούς και αισθητήρες όταν μιλάνε για κάμερα 0,7 megapixel...

Δε νομίζω οτι πρέπει να έχεις ιδιαίτερη γνώση για να δείς οτι οι τύποι είναι για γέλια αν τελικά επαληθευτεί η είδηση. Ο σωστός ο fanboy όμωσ θα υποστηρίξει ότι πεί η αγαπημένη apple. Και την ίδια ανάλυση στην οθόνη να άφηναν θα το επικροτούσαν γιατι τρώει μπαταρία η retina στο ipad. Είμαστε στο 2011 και camera 0.7mp δεν υπάρχει ούτε στα κινέζικα mp3 players.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Fititis

Fititis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2011 - 20:24

Δε νομίζω οτι πρέπει να έχεις ιδιαίτερη γνώση για να δείς οτι οι τύποι είναι για γέλια αν τελικά επαληθευτεί η είδηση. Ο σωστός ο fanboy όμωσ θα υποστηρίξει ότι πεί η αγαπημένη apple. Και την ίδια ανάλυση στην οθόνη να άφηναν θα το επικροτούσαν γιατι τρώει μπαταρία η retina στο ipad. Είμαστε στο 2011 και camera 0.7mp δεν υπάρχει ούτε στα κινέζικα mp3 players.


Αυτό ακριβώς. Σημασία δεν έχει το αν θα τραβίξεις μια ή χιλιες φωτογραφίες. Είναι θέμα αξιοπρέπειας και σεβασμού προς τον πελάτη.
Δίοτι μην απατάστε ότι αν βάλουνε παλιότερης τεχνολογίας κάμερα θα πέσει η τιμη. Η τιμή ειναι στο θεο για να το αντιλαμβανόμαστε ως αντικείμενο αξιας. Και αμμο ναχε μεσα τόσο θάκανε.
Απλά είναι η πολιτική της apple να "αρμεξει" απο τη συσκευη όσο μπορεί με μικρα σταδιακά upgrades και παντα θα το κανει μεχρι να μην την πέρνει αλλο και να φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Άλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι δεν μπορείς να κάνεις upgrade τη συσκευη και πρέπει να πάρεις το *νεο* μοντελο για full price λίγους μηνες μετα..
H τακτικη που ακολουθω είναι να αγοραζω idevice μονο αν κρίνω οτι συμβαδιζει με την τρεχουσα τεχνολογια του ανταγωνισμου κ ας βγάζει η apple οτι θελει ;) ελευθεροι ειμαστε ολοι και κριση εχουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: Fititis, 21/01/2011 - 20:25


#18   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/01/2011 - 21:05

Αυτό ακριβώς. Σημασία δεν έχει το αν θα τραβίξεις μια ή χιλιες φωτογραφίες. Είναι θέμα αξιοπρέπειας και σεβασμού προς τον πελάτη.
Δίοτι μην απατάστε ότι αν βάλουνε παλιότερης τεχνολογίας κάμερα θα πέσει η τιμη. Η τιμή ειναι στο θεο για να το αντιλαμβανόμαστε ως αντικείμενο αξιας. Και αμμο ναχε μεσα τόσο θάκανε.
Απλά είναι η πολιτική της apple να "αρμεξει" απο τη συσκευη όσο μπορεί με μικρα σταδιακά upgrades και παντα θα το κανει μεχρι να μην την πέρνει αλλο και να φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Άλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι δεν μπορείς να κάνεις upgrade τη συσκευη και πρέπει να πάρεις το *νεο* μοντελο για full price λίγους μηνες μετα..
H τακτικη που ακολουθω είναι να αγοραζω idevice μονο αν κρίνω οτι συμβαδιζει με την τρεχουσα τεχνολογια του ανταγωνισμου κ ας βγάζει η apple οτι θελει ;) ελευθεροι ειμαστε ολοι και κριση εχουμε.

Άρα λογικά δεν έχεις καμία iDevice?

#19   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 21/01/2011 - 21:15

Λέτε να τους έμειναν stock από το iPod Touch; :lol:

Steve και stock δεν πάνε μαζί!

#20   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2011 - 21:22

Αν η μοναδικη χρηση και των 2 καμερων ειναι για video chat η οπως αλλιως λεγεται τοτε ποιος ο λογος να εχω φακο 3 και 5 και 8 και 12 μεγκαπιξελ.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι αρπαζεστε μερικοι και σπευσατε ηδη να κανετε μαθηματα αναλυσης φακου και βιντεο και τι κανει ο ανταγωνισμος κλπ κλπ.Σε ενα μαραφετι με 10 ιντσες οθονη τι στην ευχη να τραβηξω με μια καμερα 5 μεγκαπιξελ?
Εγω μια αξιοπρεπη καμερα θελω να κανω την δουλεια μου θελω και τελος......δηλ οταν παιρνουν καποιοι λαπτοπ επωνυμα με 700 και 800 ευρω μεσο ορο και ο φακος που εχουν μπροστα ειναι μολις 0,3 τι θα επρεπε να κανουν?

#21   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2011 - 22:30

Αν η μοναδικη χρηση και των 2 καμερων ειναι για video chat η οπως αλλιως λεγεται τοτε ποιος ο λογος να εχω φακο 3 και 5 και 8 και 12 μεγκαπιξελ.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι αρπαζεστε μερικοι και σπευσατε ηδη να κανετε μαθηματα αναλυσης φακου και βιντεο και τι κανει ο ανταγωνισμος κλπ κλπ.Σε ενα μαραφετι με 10 ιντσες οθονη τι στην ευχη να τραβηξω με μια καμερα 5 μεγκαπιξελ?
Εγω μια αξιοπρεπη καμερα θελω να κανω την δουλεια μου θελω και τελος......δηλ οταν παιρνουν καποιοι λαπτοπ επωνυμα με 700 και 800 ευρω μεσο ορο και ο φακος που εχουν μπροστα ειναι μολις 0,3 τι θα επρεπε να κανουν?


Αν όπως λες η μοναδική χρήση για τις κάμερες ήταν το Video chat τότε δε θα υπήρχε καν λόγος να τραβάνε και video...

Δεν μπορεί να μας λένε για βίντεο 720p και να υπάρχει κάμερα 0,7MP , δεν το καταλαβαίνεις ;

Επίσης γράφεις ότι θέλεις μια αξιοπρεπή κάμερα για να κάνεις τη δουλειά σου.

Αν για νέα συσκευή που θα κυκλοφορήσει στο 2011 θεωρείς τα 0,7MP αξιοπρεπή είναι πρόβλημα σου...

#22   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 01:16

Εγώ θα παραθέσω τα λόγια ενός στο engadget "looks like the 1mp is making a comeback, what's next? pull out antennas?" με κάλυψε...

#23   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 22/01/2011 - 01:39

Καλά παιδιά άμα βγάλουν το iPad με ένα megapixel camera συγνώμη αλλά θα είναι μεγάλη ξεφτίλα έλεος! Αλλα εμένα πάλι όλα αυτα μου φαίνονται υποθέσεις και μόνο! :rolleyes:

#24   Fititis

Fititis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2011 - 17:05

Άρα λογικά δεν έχεις καμία iDevice?


Λαθος.

#25   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 17:33

Αν όπως λες η μοναδική χρήση για τις κάμερες ήταν το Video chat τότε δε θα υπήρχε καν λόγος να τραβάνε και video...

Δεν μπορεί να μας λένε για βίντεο 720p και να υπάρχει κάμερα 0,7MP , δεν το καταλαβαίνεις ;

Επίσης γράφεις ότι θέλεις μια αξιοπρεπή κάμερα για να κάνεις τη δουλειά σου.

Αν για νέα συσκευή που θα κυκλοφορήσει στο 2011 θεωρείς τα 0,7MP αξιοπρεπή είναι πρόβλημα σου...

Το τι καταλαβαινω εγω και το τι θες να καταλαβεις εσυ ειναι αλλη ιστορια.
Επισης το δικο μου 0,7 ΜΡ προβλημα ειναι σαφως μικροτερο απο το δικο σου 5 και βαλε ΜΡ προβλημα.
Λιγη υπομονη δεν βλαπτει παντως...ας το πιασουμε στα χερια μας και αν δεν μας κανει βγαζουμε οτι χολη εχουμε και δεν εχουμε.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες