Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με την φόρτιση της μπαταρίας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 09:35

Πάντος να είσαι σίγουρος πως θα αντιμετωπίσεις κάποια προβλήματάκια με την μπαταρία που απο ότι διάβασα λύθηκαν στην 3.1 beta οπότε κατά το Σεπτεμβρη που θα έχουμε την έκδοση θα είναι όλα οκ... Και εμείς παιδευόμαστε ακόμα... Σε κάποιους (including me) δεν φορτίζει πάνω απο το 50%...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   locust

locust

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 10:04

36 λεπτά αργότερα και η μπαταρία στο 45% ...

#48   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 12/08/2009 - 11:53

εγώ έκανα restore+jail αλλά έβαλα μονο ultrasnow, δηλαδή είναι μαμα με Ultra. περιμένω να ξεφορτίσει για να το φορτίσω και να σας πω....

#49   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/08/2009 - 12:24

πρεπει να κανετε restore χωρισ την καρτα sim και να περασετε μια μια την μουσικη μετα app κτλ.καντο και θα δεισ.)))

#50   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 12/08/2009 - 18:10

εκανα οτι ειπα παραπανω, με την καρτα sim γιατι το κινητο ειναι κλειδωμενο, δεν εχω παρασει κανενα προγραμμα, τις τελευτεες ωρες το wifi ειναι ανοιχτο και τα push ανοιχτα, και η μπαταρια φυσαει σε σχεσει με πριν...προτεινω λοιπον να κανετε restore. δεν μπορω να καταλαβω ομως ποιο προγραμμα προκαλει το Bug, υποψιαζομαι κατι απο cydia...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

#51   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 13/08/2009 - 12:43

μάγκες τίποτα. Στην φόρτιση γίνεται πολύ ζεστό...

#52   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 14:16

Εμενα παιδια ζεσταινετε κ με καθαρο restore χωρις δλδ jailbreak... Αρα δεν ειναι απο cydia... Σκεψου κ το αλλο βρε φιλε... Αν ηταν καποιο προγραμμα τοτε το κινητο θα εκαιγε μονημα ενω αυτο παρουσιαζεται μονο κατα την διαρκεια της φορτισης!
Λοιπον.... Βρηκα ενα ποστ εδω στο φορουμ που κατα καποιο τροπο δικαιολογει την μη φορτιση της μπαταριας...

http://www.iphonehel...-το-iphone-σας/

Διαβαστε προσεκτικα το πρωτο ποστ!!! Λεει συγκεκριμενα οτι αν η θερμοκρασια ανεβει αρκετα τοτε μπορει η συσκευη να σταματησει να φορτιζει... Μαλλον αυτο τραβαμε εμεις παιδια... Κ αφου η ιδια συσκευη με παλιωτερη εκδοση δουλευε σωστα, δεν μπορει να ειναι προβλημα hardware αλλα software!!! Δοκιμασα λοιπον να το φορτισω σβηστο που δεν εχει το software φορτωμενο!!!

Πιανει!!!!! Οχι μονο δεν ζεσταινεται, αλλα φορτιζει αψογα κ διαρκει περισσοτερο!!!
Δοκιμαστε το αποψε το βραδυ... Δεν χανετε τιποτα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 13/08/2009 - 14:21


#53   papanikos

papanikos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2009 - 23:46

και γω το ιδιο προβλημα εχω... θα κανω restore στην κανονικη εκδοση και θα το δω ξανα!

#54   supercarpman

supercarpman

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 00:30

Καλησπέρα και από εμένα Νίκος λέγομαι κάτοχος του Iphone 3GS 16Gb από Ελλάδα-Cosmote.
Με το που το πήρα πέρασα κάποια apps από itunes store και κατευθείαν άρχισαν τα προβλήματα. Η μπαταρία μου δεν κρατούσε ούτε 6 ώρες! Επίσης στις ρυθμίσεις-> Χρήση μου έλεγε πως το χρησιμοποίηση 6 ώρες και 6 ώρες ήταν στην αναμονή!

Διάβασα μέσα στο Forum και σας ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις σας και του έκανα Restore.

Τώρα έχω κάποιες απορίες:

Α) Αν ξαναπεράσω τα apps που είχα πως μπορώ να σιγουρευτώ ότι κλείνουν όταν βγαίνω από αυτά και δεν τρέχουν στο background??

B) Πως κλείνει ο safari στα σίγουρα??

Γ) Γιατί να κάνω Jailbrake αν η μπαταρία μου δεν θα έχει καλή απόδοση??

Δ) Τι να το κάνω το iphone αν δεν έχει apps μέσα?? Αν είναι να έχει και να μην έχω τηλέφωνο άστα...

Υ.Γ. 1 Συγνώμη αν δεν κολλάει το μην με την συζήτηση απλά μεταφέρετέ το.

Υ.Γ. 2 Είχα κλείσει Wi-Fi , push, 3G και Locations αλλά η μπαταρία τον χαβά της.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις σας.

#55   @kis

@kis

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 00:39

Κατέβασε το SBSettings από Cydia! Έχει ένα toggle που λέγεται "Processes" και από εκεί μπορείς να βλέπεις ποιά προγράμματα τρέχουν στο background και να τα κάνεις quit, αν θες. Ισχύει και για τον Safari!

#56   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 08:37

Λοιπον τελικα δεν λυνεται το προβλημα με το να φορτιζετε το κινητο κλειστο... Την πρωτη φορα που το δοκιμασα επιασε αλλα σημερα μετα απο 5ωρες στην πριζα κλειστο, το ανοιξα κ μπαταρια του ηταν στο 70% κ μετα απο 2 λεπτα στο 60% χωρις να το βγαλω απο την πριζα... Ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα προβληματα που αντιμετωπιζω μετα την αναβαθμηση στην 3.0!!! Μετα απο λιγο ψαξιμο στα φορουμ της apple βρηκα αυτο...

I have had non stop issues with battery life after upgrading to the 3.0 software. 2.2 was great and never had any issues. Since 3.0 my battery life would drain so fast it was really bad and using the phone as normal was just not happening. After 5 restores even using no backups and restoring as a new phone didnt work. Well I have finally solved my battery problem and you can too!

I started with a full charge at 630pm and now at 1230am I am still at 85% with wifi on, fetch hourly, brightness 70%, location services on, checking rss feeds, downloaded two apps from app store, used google and watched youtube. And plenty of texts. Pretty solid if you ask me. So here is what I did.

1. Go to Settings app on the iPhone > General > Scroll down to "Reset" and the select the top option to "Reset All Settings" This will reset the settings and reboot.

2. Now go into your iTunes folder - Home > Library > iTunes > iPhone Software Updates. and delete the 3.0 Firm Ware from the list.

3. Now plug your phone and connect to iTunes. Click restore and download a FRESH copy of the 3.0FW.

4. Once downloaded DO NOT restore from a back up. Set up as a new phone an once the restore is complete, manually add your data by syncing. Again do not use a back up during this process. Just act like you are starting from scratch. (contacts, music, etc.)

Please let me know how this works for you. I was about to return my 3G for a refurb because the battery life was absolutely horrible. But this works i swear!!! Give it a try and let me know how it goes.

Θα το δοκιμασω μολις βρω λιγο χρονο και πραγματικα αν δεν δουλεψει θα το σπασω!!! Βαρεθηκα...

#57   argarm

argarm

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2009 - 10:36

Έχω το ίδιο πρόβλημα που μου παρουσιάζεται καθημερινά εκτός από μια βδομάδα που έλειπα διακοπές και φόρτιζε κανονικά. Αυτό είναι από τα ανεξήγητα... (δεν ξέρω βέβαια αλλά λέω μήπως έχει κάποια σχέση η τάση του ρεύματος) .
Πάντως στη Αθήνα που έχω πρόβλημα με την φόρτιση κάνοντας επανεκίνηση τότε φορτίζει κανονικά.

Τελευταία επεξεργασία από: argarm, 14/08/2009 - 10:37


#58   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:18

Καλο θα ηταν να κανεις αυτο που λεει ο φιλος παραπανω.
Εγω οπως ειπα οταν το ενεργοποιησα για πρωτη φορα δεν το αφησα να παρει την 3.0.1 απο iTunes. Με Shift+Restore του εβαλα την την 3.0 που ειχα κατεβασει απο το iclarified
http://www.iclarifie...nid=750&laid=12

Πες μου σε παρακαλω κάτι. Διαθετεις data plan η το χρησιμοποιεις με κανα watchup?
Βαλτο σε airplane mode και δοκιμασε να δεις αν φορτιζει και αν η μπαταρια κρατα κανονικα.

#59   argarm

argarm

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:35

Η διάρκεια της μπαταρίας μου είναι η ίδια με OS 2.2 εκεί δεν έχω πρόβλημα (με fetch και puch απενεργοποιημένα).
Έχω data plan και το πρόβλημα της μπαταρίας συνεχίζετα και με OS 3.0 και με 3.0.1 και με τηλέφωνο ανοικτό και σε airplan mode. Φαίνεται ότι ξεμπλωκάρει μόνο μετά από reboot.

@off topic
Tasalat στο navimania διάβασα ότι είχες πρόβλημα με τα mail σου, στο cydia store κυκλοφόρησε το Attachement saver ρίξτου μια ματιά μήπως και σε ικανοποιεί

#60   supercarpman

supercarpman

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 21:21

Κατέβασε το SBSettings από Cydia! Έχει ένα toggle που λέγεται "Processes" και από εκεί μπορείς να βλέπεις ποιά προγράμματα τρέχουν στο background και να τα κάνεις quit, αν θες. Ισχύει και για τον Safari!


Ok αλλά δεν θέλω να του κάνω jailbreak ούτε και να κατεβάσω το cydia. Πως είμαι σίγουρος χωρίς αυτό που μου προτείνεις ότι έκλεισε η app η ο Safari???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες