Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Appstore games/apps Tutorial


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
236 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2009 - 12:51

Καλημέρα! Ίσως να μην είναι το σωστό post, αλλά δεν  βρήκα άλλο. Σχεδόν όλα τα cd που κυκλοφορούν σπασμένα με τραγούδια σαν όνομα τραγουδιού αναφέρουν "TRACK 1, TRACK 2" κλπ. Πως μπορούμε να αλλάξουμε το όνομα αυτό με τον πλήρη τίτλο του τραγουδιού και να το βλέπουμε και στο iPhone?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2009 - 12:59

Ναι όντως δεν είσαι καθόλου μα καθόλου στο σωστό μέρος και νομίζω κιόλας οτι έχει απαντηθεί αυτό το θέμα. Απλώς κάνε πάνω στο κομμάτι δεξί κλικ -> get info και στην καρτέλα "Info" αλλάζεις τις παραμέτρους.

#213   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2009 - 11:37

Παιδιά καλημέρα!

Άλλη μια ερώτηση.

Αν περάσουμε τα παιχνίδια και τις εφαρμογές με τον τρόπο .ipa (μέσω iTunes) η μαμά Apple θα μπορεί να δει οτι έχουμε κάνει κάτι τέτοιο?
Οχι τίποτα άλλο αλλά δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μου ζητάει ο Jobs και οι άλλοι Applestoreάδες κερατιάτικα κάποια στιγμή...

Thanks...  ;D

#214   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2009 - 13:48

Bάλε και το BossPref ή με το Sbsettings
Θα πάς More-Extras και θα ενεργοποιησεις το Disable Apple App Killswitch
;) ;) ;)

(Oταν είναι ενεργοποιημενο Γραφει Enable Apple App Killswitch)

#215   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2009 - 14:14

Thanks!

Good 2 know.

Αν αυτό βέβαια είναι κάτι στάνταρ και παίζει η Apple να σου κάνει νερά, καλό θα ήταν να το βάλετε και στο sticky.




#216   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2009 - 00:54

παιδιά το appulo.us βγήκε εντελώς εκτός?? Τι λέτε πάει και αυτό?

#217   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/02/2009 - 01:00

Γιατί να είναι εκτός? Απλώς έχουν άθλιους servers

#218   gtsia

gtsia

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:GwgosSs

Δημοσίευση 25/02/2009 - 12:34

Βαζω εφαρμογες με την μεθοδο ipa αλλα οταν μετα τις απεγκαθιστω δεν φευγουν ολες παρολο που τις σβηνω απο τα applications κανω sync χωρις να υπαρχουν αυτες reboot αλλα παλι μενουν μερικες!!
Γιατι συμβαινει αυτο?Πως μπορω να τις βγαλω?

#219   thanoskilkis

thanoskilkis

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@athanasios_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 05/03/2009 - 08:56

Καλημέρα...έκανα την μέθοδο app αλλά δεν γίνεται τίποτα (λογικά από δικό μου λάθος) τώρα που άλλαξα τα permissions θα μου δημιουργήσει πουθενά πρόβλημα?Σκέφτομαι να δοκιμάσω την άλλη μέθοδο (ipa) αν και φοβάμαι για την ασφάλεια...ευχαρισστώ εκ των προτέρων και μπράβο για την ομαδική δουλεία__respect!!!

#220   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2009 - 20:21

Quote

Καλημέρα...έκανα την μέθοδο app αλλά δεν γίνεται τίποτα (λογικά από δικό μου λάθος) τώρα που άλλαξα τα permissions θα μου δημιουργήσει πουθενά πρόβλημα?Σκέφτομαι να δοκιμάσω την άλλη μέθοδο (ipa) αν και φοβάμαι για την ασφάλεια...ευχαρισστώ εκ των προτέρων και μπράβο για την ομαδική δουλεία__respect!!!



Σε σχεση των δυο μεθοδων αβλεπι η μεθοδος iTunes. Διπλο κλικ στο .ipa και ετοιμος.
Οσον αφορα την ασφαλεια, και γω στην αρχη ημουν λιγο διστακτικος αλλα ας ερθει η Apple να μας παρει ολους μεσα και να δω απο που θα αρχισει, ποιον θα πιασει και που θα μας χωρεσει (μιλωντας για ολους εμας που βαζουμε "free" εφαρμογες).



#221   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 10:43

thanoskilkis δεν υπαρχει προβλημα σου προτεινω τη μεθοδο με τα ipa μεσω itunes..

κατεβασε το mipatch απο cydia για να σου δημιουργσει μονο του τους extra φακελους μεσα στο iphone σου μαζι με τα καταλληλα perms..

στη συνεχεια οπως σου πε και το παιδι πιο πριν μεσω bosspref -> more extras και μπλοκαρεις τη πιθανοτιτα να σε "πιασει" η Apple  :)

το μονο που εχεις να κανεις εσυ μετα ειναι να κατεβασεις στον υπολογιστη σου μια εφαρμογη .ipa διπλο κλικ στην ανοιγει μεσω itunes μονο του syrc στο κινητο και εισαι ΕΤΟΙΜΟΣ.

ειναι η πιο ευκολη διαδικασια dude

#222   sam

sam

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2009 - 01:38

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση (ειμαι κ λιγο ασχετος),  εγω εκανα αυτο:
1) Kατεβαστε το τροποποιημενο παιχνιδι/εφαρμογη και αποσυμπιεστε τον φακελο application.app στην επιφανεια εργασιας

2) Αντιγραψτε (copy) το application.app στον φακελο '/Applications' του κινητου μεσω SSH και θεστε τα permissions σε 775 (chmod 775 application.app)

3) Δημιουργειστε εναν φακελο 'Documents' στο 'private/var/mobile/' και θεστε του τα permissions σε 777 (χρειαζεται να γινει μια φορα αυτο και οχι καθε φορα που περνατε μια εφαρμογη)

4) Καντε επανεκιννηση
εκανα επανεκιννηση του iphone κ δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη, τι εχω κανει λαθοσ

#223   panagiotisfr

panagiotisfr

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2009 - 09:43


2) Καντε ενα backup το αρχειο 'MobileInstallation απο τον παραπανω φακελο. Μπορειτε να τον μετονομασετε σε MobileInstallation.bak


Γειά σας , καινούριος και εγώ ,

Το buckup είναι copy paste ston ίδιο φάκελλο με άλλη ονομασία?

#224   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/04/2009 - 12:38

Ναι, είναι ο τρόπος που συνίσταται

#225   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/04/2009 - 01:06

παιδια εχω ενα προβλημα,εβαλα το skype  και με πεταει συνεχεια εξω.τι να κανω?ξερει καποιος?ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες