Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G - iPhone 3GS - iPhone 4 Οδηγός για νέους χρήστες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
240 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:39

λοιπον,το κινητο το εχω παρει απο εξωτερικο απο ρουμανια!το εχω κανει γυρω στις 3,4 φορες restore αλλα εκει ποθ πανε ολα ρολοι μου σταματαει καπου,λογικα εκει που παει να μου αναγνωρισει την sim,μου βγαζει το emergency calls και εχω προσπα8ησει πολλες φορες να κανω καποιο jb αλλα τπτ!εχω δοκιμασει τα παντα σχεδον δεν ξερω!μεχρι και downgrade προσπα8ησα αλλα τπτ μου βγαζει error!πρεπει να περιμενω για το update?
θελω απλα να το λειτουργησω ειναι σαν να εχω μια ferrari και να μην μπορω να της βαλω βενζυνη! :-(
[/quote]
sthn 3.1.3 ειμαι!το blackrain δεν εχει βγει αποσο ψαχνω για 3.1.3!αλλα το εβαλα και τιποτα δεν εκανε!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 09/10/2010 - 09:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:42

εφοσον εισαι στην 3.1.3 τοτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη μεχρι να βγει jb+unlock για την 3.1.3

#18   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:42

ame='karadreas' date='17 March 2010 - 08:33 PM' timestamp='1268854435' post='140128']

sthn 3.1.3 ειμαι!το blackrain δεν εχει βγει αποσο ψαχνω για 3.1.3!αλλα το εβαλα και τιποτα δεν εκανε!

ΩΡΑΙΑΑΑ!να ρωτησω μηπωσ ξερετε ποτε και αν υπαρχει περιππτωση να βγει η καινουργια?

#19   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:43

αυτο δεν το ξερει κανεις φιλε μου...οταν βγει κατι θα ενημερωθεις απο το φορουμ εφοσον το παρακολουθεις...

#20   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:43

λογικα μαζι με την ελευση του ipad... και jailbreak 20 μερες μετα.. υποθετω.. :)

#21   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 21:49

λογικα μαζι με την ελευση του ipad... και jailbreak 20 μερες μετα.. υποθετω.. :)

Το site το εχω λιωσει περιμενοντας μπας και γινει τπτ!παιδια αλλη μια ερωτηση μην σας κουραζω!απο αυτα που σας εχω πει μπορει να υπαρχει προβλημα το iphone?γιατι ειμαι νεος χρηστης αν την παλεψω!:P!και δεν ξερω και πολλα!

#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 22:11

τι προβλημα να υπαρχει δεν καταλαβα.. δεν εχει η συσκευη κανενα προβλημα.. απλα ειναι κλειδωμενη.. αλλο προβλημα δεν θα εχει απο αυτα που μας ειπες ..παντα.. :)

#23   jerry77

jerry77

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2010 - 10:37

Πολυ καλες και κατανοητες οδηγιες.
Για να βοηθησω και εγω θα πρεπει να διευκρινηστει στις οδηγιες και το εξης:
*How To Sync Cracked Apps On 3.1.3 Firmware on iphone from itunes/Συγχρονισμος "σπασμενων" εφαρμογων απο το itunes
Οσοι εχουν firmware 3.1.3 για να μπορουν να διαχειριζονται(προσθεσοαφαιρεση εφαρμογων) τα "κατεβασμενα" apps,θα πρεπει να εγκαταστησουν απο το cydia το
AppSync for OS 3.1.Μετα restart το αιφονακι και ειμαστε οκ!Δοκιμασμενο!


Παραθετω το πρωτοτυπο κειμενο(Διαβαστε στο τελος τον αστερισκο)
"Στάδιο 2 - Πώς εγκαθιστώ εφαρμογές .app & .ipa

Yποθέτουμε ότι έχετε ολοκληρώση με επιτυχία το Jailbreak της συσκευής. Πώς θα το καταλάβετε; Από το Cydia που θα εμφανιστεί στο SpringBoard.

Σε 1η φάση, μπορείτε μέσω WiFi/3G δίκτυο να συνδεθείτε στο internet και να αρχίσετε να κατεβάζετε διάφορες εφαρμογές από το Cydia.

Εκτός αυτού, θα έχετε ακούσει ότι μπορείτε να περάσετε δωρεάν τις εφαρμογές που υπάρχουν στο Appstore (.ipa):

Βήμα 1ο: Προσθέστε το repo του hackulo.us: http://cydia.hackulo.us (για όσους δεν το έχουν ήδη) στο Cydia, εγκαταστήστε το "AppSync for OS 3.0".
*How To Sync Cracked Apps On 3.1.3 Firmware on iphone from itunes/Συγχρονισμος "σπασμενων" εφαρμογων απο το itunes"

#24   Billovia

Billovia

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 17:46

Παιδια καλησπερα Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη. Την Πεμπτη παραλαμβάνω ενα iphone 16G 3gs απο Γερμανο κατα 99% με λογισμικο 3.1.3. Θελω λοιπον να ρωτησω αν μπορω να κανω downgrade σε 3.1.2 με τη γνωστη διαδικασια για να κανω jailbreak αφου στην 3.1.3 δεν μπορει να γινει. Τι πρεπει να κανω για να μην γινει κανενα λαθος? Να κανω register? να μην κανω?? Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω και με ποια σειρα??? Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!

#25   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/04/2010 - 18:58

Παιδια καλησπερα Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη. Την Πεμπτη παραλαμβάνω ενα iphone 16G 3gs απο Γερμανο κατα 99% με λογισμικο 3.1.3. Θελω λοιπον να ρωτησω αν μπορω να κανω downgrade σε 3.1.2 με τη γνωστη διαδικασια για να κανω jailbreak αφου στην 3.1.3 δεν μπορει να γινει. Τι πρεπει να κανω για να μην γινει κανενα λαθος? Να κανω register? να μην κανω?? Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω και με ποια σειρα??? Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!

γεια σου φιλε μου.χρονια πολλα,χριστος ανεστη.για να δεις τι λογισμικο εχει θα πρεπει να κανεις register και να πας στις ρυθμισεις/γενικα/πληροφοριες και να δεις τι γραφει στο version.εαν γραφει 3.1.2 θα μπορεσεις να κανεις με το blackra1n ειδαλλως πρεπει να περιμενεις νεοτερα γιατι δεν εχει βγει καποιο εργαλειο ακομα και δεν μπορεις να κανεις downgrade σε καμια περιπτωση γιατι η apple εχει σταματησει να υπογραφει παλαιοτερες εκδοσεις λογισμικου...

#26   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 19:02

Καλησπέρα παιδιά μόλις απέκτησα το 3Gs δυστυχώς με 3.1.3 ξέρω jailbreak δεν γίνεται θα περιμένω τι να κάνω... Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι αν μπορώ να περάσω επαφές σημειώσεις και sms από το 2G που είχα μέχρι πριν...

#27   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2010 - 19:07

Καλησπέρα παιδιά μόλις απέκτησα το 3Gs δυστυχώς με 3.1.3 ξέρω jailbreak δεν γίνεται θα περιμένω τι να κάνω... Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι αν μπορώ να περάσω επαφές σημειώσεις και sms από το 2G που είχα μέχρι πριν...

συνδεσε το 2G και κανε sync και μετα συνδεσε το καινουργιο και κανε restore from backup και θα εχεις και στις δυο συσκευες τα ιδια.εαν παλι δεν θες κανε ακομα εναν χρηστη στο pc σου και περασε τες ξεχωριστα...

#28   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 19:09

συνδεσε το 2G και κανε sync και μετα συνδεσε το καινουργιο και κανε restore from backup και θα εχεις και στις δυο συσκευες τα ιδια.εαν παλι δεν θες κανε ακομα εναν χρηστη στο pc σου και περασε τες ξεχωριστα...

Α! γίνεται δλδ κανονικά... γιατί κάπου διάβασα ότι τρώει κωλύματα κτλ

#29   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2010 - 19:11

Α! γίνεται δλδ κανονικά... γιατί κάπου διάβασα ότι τρώει κωλύματα κτλ

υπαρχει περιπτωση να περαστουν τυχον σκουπιδια απο την μια συσκευη στην αλλη.για 'μενα καλυτερη λυση ειναι αυτη με τον δευτερο λογαριασμο χρηστη στο pc σου.αν βεβαια εχεις δυο υπολογιστες βαλε το ενα στον εναν και το αλλο στον αλλον.

#30   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 19:13

υπαρχει περιπτωση να περαστουν τυχον σκουπιδια απο την μια συσκευη στην αλλη.για 'μενα καλυτερη λυση ειναι αυτη με τον δευτερο λογαριασμο χρηστη στο pc σου.αν βεβαια εχεις δυο υπολογιστες βαλε το ενα στον εναν και το αλλο στον αλλον.

Για καντο λιγο ποιο λιανα αυτο γιατι δεν το πολυκαταλαβα...εχω 2 υπολογιστες

Τελευταία επεξεργασία από: bakis, 09/04/2010 - 19:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες