Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3gs 32


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   airdim

airdim

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2011 - 11:25

]Καλημέρα σε όλους τους φίλους.Εχω δεί εδώ μέσα που παρουσιάζεται τόσα ωραία θέματα,κ θα ήθελα να σας ρωτήσω.Ειμαι κάτοχος ενός 3gs 32,4.1.2 κ έχει γίνει κ jailbreak θα μπόρούσα να εγκαταστήσω κ εγώ κανένα ωραίο θεματάκι απο όλα αυτά που παρουσιάζεται εδώ μέσα,κ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να γίνει αυτό?Θα μπορόυσατε να μου δώσατε μερικές οδηγίες?Αυτό που με άρεσε πολύ είναι το carbon X HD,GinoAwsome,Suave HD,icloudy.Πως θα μπορούσα να εγκαταστήσω κάποιο απο αυτά στο δικό μου κινητό?Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις απο cydia k repo αν θα μπορούσατε να βοηθήσετε........Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 30/01/2011 - 11:35

]Καλημέρα σε όλους τους φίλους.Εχω δεί εδώ μέσα που παρουσιάζεται τόσα ωραία θέματα,κ θα ήθελα να σας ρωτήσω.Ειμαι κάτοχος ενός 3gs 32,4.1.2 κ έχει γίνει κ jailbreak θα μπόρούσα να εγκαταστήσω κ εγώ κανένα ωραίο θεματάκι απο όλα αυτά που παρουσιάζεται εδώ μέσα,κ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να γίνει αυτό?Θα μπορόυσατε να μου δώσατε μερικές οδηγίες?Αυτό που με άρεσε πολύ είναι το carbon X HD,GinoAwsome,Suave HD,icloudy.Πως θα μπορούσα να εγκαταστήσω κάποιο απο αυτά στο δικό μου κινητό?Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις απο cydia k repo αν θα μπορούσατε να βοηθήσετε........Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλα.

1)άνοιξε το Cydia και κατέβασε το WinterBoard (Κάντο search και θα το βρείς)
2)Κατέβασε οποιο θέμα θέλεις από το Cydia..(Αλλα μην κατεβάσεις "HD" θέμα όπως το Carbon x HD και το Suave HD γιατί δεν θα παίζει σε 3gs παρα μονο σε 4)
3)Ενεργοποίησε το θέμα που κατέβασες μέσω του Winterboard (πατάς εκεί που λέει "Select Themes" και μετά μαρκάρεις το θέμα που κατέβασες)
4)Πηγαίνεις πίσω και πατάς πάνω αριστερά ένα μπλε κουτάκι που γραφει "Respring"
Έτοιμος :)

Τελευταία επεξεργασία από: Alexandros96, 30/01/2011 - 11:36


#3   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2011 - 15:43

αν δεν θες να το κατεβασεις απο cydia υπαρχει και αυτο
http://www.iphonehel...-iphone-themes/




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες