Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

White iPhone 4 Conversion kit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/05/2011 - 18:57

Εννοω φιλε secone οτι ειναι δυσκολο (εως απιθανο πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) να θελει καποιος να ανταλλαξει ενα 4αρι για ενα 3GS.
Βλεπω απο τις αγγελιες οτι προτεινεις συνεχεια αυτην την ανταλλαγη.
Δεν ειναι πιο ευκολο και πιο λογικο να πουλησεις τις 2 συσκευες που εχεις ωστε να συμπληρωσεις (ισως και να μη χρειαστει συμπληρωμα) και με αυτα τα χρηματα να αγορασεις ενα 4αρι και μαλιστα καινουριο?

Offtopic ολο αυτο και ας με συγχωρεσουν οι mods.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/05/2011 - 19:07

οντος οφ τοπικ. εγω φτεω. σορρυ
νε δικαιο εχεις θα το δοκιμασω:)

#333   Maltanous

Maltanous

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 20:31

Καλησπέρα,επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αλλαγή του μαύρου μου iPhone4 σε άσπρο,υπάρχει περίπτωση να ξαναγίνει παραγγελία?

Βασικά θέλω να κάνω και κάποιες ερωτήσεις.Υπάρχει περίπτωση να γίνει "επίσημα" η μετατροπή? Ας πούμε να το πάω στη Vodafone ή στην Cosmote,και να τους πω "Να'το,αλλάξτε το,πόσο κάνει?"? Ναι διάβασα οτι η Αpple δεν πουλάει επίσημα ανταλλακτικά απλώς αναρωτιόμουν μιας και κυκλοφόρησε το άσπρο και εδώ...

Επίσης,ποιά η διαφορά στο full kit και στο essentials,απο το link του πρώτου ποστ? Εγώ ας πούμε που δεν το έχω ξανανοίξει το κινητο,αν πάρω το essentials θα καταφέρω να το αλλάξω μόνος μου?
Τελικά,παίζει θέμα κιτρινίσματος ή κακής ποιότητας φωτογραφιών με flash λόγω του άσπρου χρώματος του πίσω μέρους?
Τέλος,όσοι παραγγείλατε τελικά πληρώσατε πολλά εξτρα σε μεταφορικά και τελωνείο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

#334   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/06/2011 - 20:58

Καλησπέρα,επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αλλαγή του μαύρου μου iPhone4 σε άσπρο,υπάρχει περίπτωση να ξαναγίνει παραγγελία?

Βασικά θέλω να κάνω και κάποιες ερωτήσεις.Υπάρχει περίπτωση να γίνει "επίσημα" η μετατροπή? Ας πούμε να το πάω στη Vodafone ή στην Cosmote,και να τους πω "Να'το,αλλάξτε το,πόσο κάνει?"? Ναι διάβασα οτι η Αpple δεν πουλάει επίσημα ανταλλακτικά απλώς αναρωτιόμουν μιας και κυκλοφόρησε το άσπρο και εδώ...

Επίσης,ποιά η διαφορά στο full kit και στο essentials,απο το link του πρώτου ποστ? Εγώ ας πούμε που δεν το έχω ξανανοίξει το κινητο,αν πάρω το essentials θα καταφέρω να το αλλάξω μόνος μου?
Τελικά,παίζει θέμα κιτρινίσματος ή κακής ποιότητας φωτογραφιών με flash λόγω του άσπρου χρώματος του πίσω μέρους?
Τέλος,όσοι παραγγείλατε τελικά πληρώσατε πολλά εξτρα σε μεταφορικά και τελωνείο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λοιπόν να τα πάρουμε ένα ένα.

- Την παραγγελία την είχα κάνει εγώ. Δε νομίζω τώρα κοντά να κλάνω άλλη αλλά αν μαζευτείτε άτομα μπορώ να σας βοηθήσω στο πως θα κινηθείτε.

- Όχι δεν γίνεται επίσημη μετατροπή. Η Apple δεν δίνει επίσημα ανταλλακτικά πουθενά όχι μόνο στην Ελλάδα.

- Η διαφορά στα δύο κιτ που έχει στη σελίδα του είναι ότι το full έχει και άσπρα κυκλώματα για φόρτιση και ακουστικά ενώ το άλλο όχι.

- Αν δεν έχεις ξανανοίξει το κινητό, δεν θα στο πρότεινα να το κάνεις μόνος σου. Εγώ το έκανα σε τεχνικό με 30 ευρώ και δεν το μετάνιωσα μιας και όταν τον έβλεπα να το κάνει κατάλαβα ότι θέλει και μία άλφα εμπειρία μιας και είναι λεπτοδουλειά.

- Κανένα θέμα δεν υπάρχει με το κιτρίνισμα ή το θόλωμα των φωτογραφιών όλα είναι όπως στο μαύρο!

- Τα μεταφορικά είναι 30 δολάρια για ένα κιτ. Όταν παραγγείλαμε περισσότερα, μας χρέωσε 45 δολάρια μιας και έπρεπε να χρησιμοποιήσει μεγαλύτερο πακέτο άρα και πιο ακριβή μεταφορά.

- Την πρώτη φορά που παρήγγειλα μόνος μου, δεν πλήρωσα καθόλου τελωνείο. Ο Κώστας από τη Ρόδο πλήρωσε περίπου 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Στην ομαδική παραγγελία που έγινε που ήταν 4 κιτ, πληρώσαμε 3 ευρώ μόνο έξοδα εκτελωνισμού. Είναι λίγο λαχείο ο εκτελωνισμός. Όσοι παραγγείλανε μεμονωμένα και ήταν μικρά πακέτα δεν πληρώσανε απολύτως τίποτα (με εξαίρεση τον Κώστα που πέρασε το τελωνείο στη Ρόδο και όχι στην Αθήνα). Σε κάθε περίπτωση αυτός τα στέλνει σαν δώρα και δεν αναγράφει κάπου την τιμή των προϊόντων (ούτε έξω ούτε μέσα στο πακέτο σε περίπτωση που το ανοίξουνε).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

#335   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 21:01

40,00 ευρώ πλήρωσα και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως με πέρασε ενώ εξακολουθώ να φέρνω και άλλα και μόνο εκείνο το δέμα μου πέρασε τελωνείο...

Τι να κάνω ...?Προχωράμε...Σήμερα πουλήθηκε και αυτό και την Τρίτη έρχεται το 2ο μου 4άρι λευκό πάλι αλλά γνήσιο..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#336   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/06/2011 - 21:03

40,00 ευρώ πλήρωσα και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως με πέρασε ενώ εξακολουθώ να φέρνω και άλλα και μόνο εκείνο το δέμα μου πέρασε τελωνείο...

Τι να κάνω ...?Προχωράμε...Σήμερα πουλήθηκε και αυτό και την Τρίτη έρχεται το 2ο μου 4άρι λευκό πάλι αλλά γνήσιο..;-)

Αν δεν πάρεις κάθε μήνα καινούριο δεν μπορείς ε? :P

#337   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 21:06

:lol: :lol: Aφού με ξέρεις ρε Νικολή θέλω πάντα να είναι φρέσκα...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#338   Maltanous

Maltanous

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 21:32

Λοιπόν να τα πάρουμε ένα ένα.- Την παραγγελία την είχα κάνει εγώ. Δε νομίζω τώρα κοντά να κλάνω άλλη αλλά αν μαζευτείτε άτομα μπορώ να σας βοηθήσω στο πως θα κινηθείτε.- Όχι δεν γίνεται επίσημη μετατροπή. Η Apple δεν δίνει επίσημα ανταλλακτικά πουθενά όχι μόνο στην Ελλάδα.- Η διαφορά στα δύο κιτ που έχει στη σελίδα του είναι ότι το full έχει και άσπρα κυκλώματα για φόρτιση και ακουστικά ενώ το άλλο όχι.- Αν δεν έχεις ξανανοίξει το κινητό, δεν θα στο πρότεινα να το κάνεις μόνος σου. Εγώ το έκανα σε τεχνικό με 30 ευρώ και δεν το μετάνιωσα μιας και όταν τον έβλεπα να το κάνει κατάλαβα ότι θέλει και μία άλφα εμπειρία μιας και είναι λεπτοδουλειά.- Κανένα θέμα δεν υπάρχει με το κιτρίνισμα ή το θόλωμα των φωτογραφιών όλα είναι όπως στο μαύρο!- Τα μεταφορικά είναι 30 δολάρια για ένα κιτ. Όταν παραγγείλαμε περισσότερα, μας χρέωσε 45 δολάρια μιας και έπρεπε να χρησιμοποιήσει μεγαλύτερο πακέτο άρα και πιο ακριβή μεταφορά.- Την πρώτη φορά που παρήγγειλα μόνος μου, δεν πλήρωσα καθόλου τελωνείο. Ο Κώστας από τη Ρόδο πλήρωσε περίπου 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Στην ομαδική παραγγελία που έγινε που ήταν 4 κιτ, πληρώσαμε 3 ευρώ μόνο έξοδα εκτελωνισμού. Είναι λίγο λαχείο ο εκτελωνισμός. Όσοι παραγγείλανε μεμονωμένα και ήταν μικρά πακέτα δεν πληρώσανε απολύτως τίποτα (με εξαίρεση τον Κώστα που πέρασε το τελωνείο στη Ρόδο και όχι στην Αθήνα). Σε κάθε περίπτωση αυτός τα στέλνει σαν δώρα και δεν αναγράφει κάπου την τιμή των προϊόντων (ούτε έξω ούτε μέσα στο πακέτο σε περίπτωση που το ανοίξουνε).Ελπίζω να σε κάλυψα.


Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)
Σόρρυ,αλλά δεν κατάλαβα,τι είναι τα άσπρα κυκλώματα φόρτισης? Εννοώ φαίνονται? :P
Άρα έχω μια συνολική τιμή περίπου 172€(112kit+30+30) και ό,τι τύχει στο τελωνείο..Χμμμμ,είναι αρκετά δεν λεω...

Τελοσπάντων,κώστα,κάθε πότε αγοράζεις και πουλάς κινητό εσύ? :P

#339   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 21:35

Off topic ...

Δεν το θέλω μόνο του γίνεται ..Έρχονται κάθε φορά που τα έχω φτιάξει ωραία και καλά και τα πέρνουν... :lol:

Τέλος off topic..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#340   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:07

παιλεια για να αλλαξω μονο το πισω ειναι ευκολο εχετε δει κανενα μονο με το πισω ? πως φαινετε ? μουφα ?

#341   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:45

Είναι πολύ εύκολο αρκεί να έχεις το ειδικό κατσαβίδι!

Τώρα μπροστά μαύρο και πίσω άσπρο τι να σου πω... Περί ορέξεως...

#342   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:51

Είναι πολύ εύκολο αρκεί να έχεις το ειδικό κατσαβίδι!

Τώρα μπροστά μαύρο και πίσω άσπρο τι να σου πω... Περί ορέξεως...

σαν το 3gs που μονο πισω ασπρο ετσι το σκεφτικα! κατααλλα το μαυρο μου αρεσει το ασπρο δεν το εχω δει απο κοντα μονο σε foto αλλα τρωγομε τωρα να το αλλαξω...σε δουλεια να βρισκομαστε!

#343   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:51

παιλεια για να αλλαξω μονο το πισω ειναι ευκολο εχετε δει κανενα μονο με το πισω ? πως φαινετε ? μουφα ?


Εγω ειχα κανει μονο το πισω ασπρο στο 4, καλό ήταν.. Πλάκα ειχε, του ειχα βαλει και ασπρο bumper και οταν μιλαγα ηταν σαν να εχω το ασπρο ενω οταν το χρησιμοποιουσα φαινοταν σαν μαυρο..

#344   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:53

Παντως το ολοασπρο (μπρος πισω) ειναι κορυφαιο... Και εγω για πλακα το πηρα το πισω απο ebay γυρω στα 8$

#345   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 18:07

Παντως το ολοασπρο (μπρος πισω) ειναι κορυφαιο... Και εγω για πλακα το πηρα το πισω απο ebay γυρω στα 8$

8 $ πισω μονο ετσι? για το μπροσ και το πισω μαζι αποτι διαβασα πιο πανω θελει ενα 150 συν τα περαστικα κανενα 30 ! καλυτερα να το πουλησω και να παρω καινουριο! !! αλλα απο οτι ειδα στο ebay εχει μπρος πισω και με 50-60 ευρω! δεν θα πρεπει να ειναι και πολυ καλα αυτα μαλλον!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες