Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα στα πλήκτρα έντασης ήχου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 08:53

Καλημέρα σε όλους. Μόλις έκανα registration για να μου δώσετε τα φώτα σας σχετικά με ένα πρόβλημα της συσκευής μου. Έχω το iphone 3gs με έκδοση λογισμικού την 4.2.1. Από χτες μου παρουσίαζει κόλληματα στην αυξομείωση του ήχου. Συγκεκριμένα κάποιες φορές και όχι πάντα κολλάει και δεν μπορώ να αυξομειώσω τον ήχο. Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι οτι σε κάποιες φάσεις και χωρίς να πατήσω τα πλήκτρα βγαίνει μόνο του το εικονίδιο ήχου και ανεβάζει την ένταση. Παίζει να είναι πρόβλημα software ή απλά κολλάει το πάνω πλήκτρο από κάποια πεσίματα που του έχει κάνει ο γιος μου; Αν τελικά φταίει το κουμπάκι μπορώ να το πάω στον κατάστημα cosmote που το αγόρασα για service; Θα μου το κρατήσουν μέρες; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

Τελευταία επεξεργασία από: Juanita, 03/02/2011 - 08:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 09:25

φίλε μου καλως ήρθες πολύ πιθανόν το πρόβλημα να μην διορθώνεται με ένα hard reset και να πρέπει να το δει κάποιος τεχνικός...γιατί πολύ φοβάμαι ότι σε κάποια πτώση την άκουσε...εαν δεν έχει εγγύηση..μπορεί να το δει και κάποιος τεχνικός μέσα απο το φόρουμ...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 09:43

φίλε μου καλως ήρθες πολύ πιθανόν το πρόβλημα να μην διορθώνεται με ένα hard reset και να πρέπει να το δει κάποιος τεχνικός...γιατί πολύ φοβάμαι ότι σε κάποια πτώση την άκουσε...εαν δεν έχει εγγύηση..μπορεί να το δει και κάποιος τεχνικός μέσα απο το φόρουμ...


σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση! δεν είμαι "φίλος" είμαι "φίλη" :-) . είμαι εντός εγγύησης, θα το πάω cosmote αν και η σαβούρντα δεν προβλέπεται στους όρους λογικά.

#4   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 09:46

Αν η συσκευή σου είναι jailbroken πριν πας για Service κανε restore στο official firmware γιατί δεν θα την δεχτούν..

ezgif_com_crop_2.gif


#5   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 09:54

Αν η συσκευή σου είναι jailbroken πριν πας για Service κανε restore στο official firmware γιατί δεν θα την δεχτούν..


οχι δεν της έχω κάνει jailbreak ακόμη. έτσι κι αλλίως θα της κάνω ένα restore μήπως κι έφαγε κανένα κόλλημα αν και δε νομίζω...

#6   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/02/2011 - 10:02

το ποιο πιθανον ειναι να στρωσει με το restore εφοσον δεν ειναι και jb για να πεις οτι κατι την ενοχλησε και το παρουσιασε.
καντο λοιπον και παρακολουθησε το λιγες μερες. αν για τον οποιονδηποτε λογο το κανει ξανα με τη μια το πας στο σερβις

#7   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 10:10

το ποιο πιθανον ειναι να στρωσει με το restore εφοσον δεν ειναι και jb για να πεις οτι κατι την ενοχλησε και το παρουσιασε.
καντο λοιπον και παρακολουθησε το λιγες μερες. αν για τον οποιονδηποτε λογο το κανει ξανα με τη μια το πας στο σερβις


ναι θα το κάνω πριν το πάω και θα δω. ευχαριστώ πολύ παιδιά!

#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 10:18

συγνώμη για το φίλο..βλέπεις το φόρουμ είναι ανδροκρατούμενο και δεν το πρόσεξα...καλη επιτυχία..εαν θέλεις κάτι στην διάθεση σου και πάλι... 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#9   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2011 - 14:28

Να στε καλά παιδιά. Θα κάνω δοκιμές από σήμερα κιόλας μήπως και δε χρειστεί να το πάω για να μην το αποχωριστώ κιόλας!!!

#10   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2011 - 09:42

καλημέρα και πάλι. δεν έστρωσε τελικά με το restore γιατί ήταν θέμα του κουμπιού. σ΄αυτή τη χώρα τελικά δεν πάμε καλά παιδιά. έκανα το αυτονόητο... εφόσον ήμουν εντός εγγύησης, το πήγα στο κατάστημα cosmote απ' όπου το είχα αγοράσει. ξέρετε τι μου είπανε; πρέπει να πάει αθήνα και θα το έχετε πίσω ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ (ένα μήνα με τα σαββατοκύριακα δηλαδή)!!!!!! τους λέω στη θεσσαλονίκη δεν υπάρχει εξουσιοδοτημένο service;;; oχι μου απάντησαν. και φυσικά τους το άφησα και αναμένω. αφήστε παιδιά, άδεια τα χεράκια μου χωρίς το αστέρι μου. έχω ένα φτηνό νοκιάκι μόνο και μόνο για να με βρίσκουν! σε περίπτωση μελλοντικού προβλήματος ξέρει κανείς κανένα καλό και υπεύθυνο κατάστημα επιδιόρθωσης στη θεσσαλονίκη;

#11   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2011 - 08:25

καλημέρα και πάλι! τελικά είμαι ευχαριστημένη με την εξέλιξη του θέματός μου. σε μια βδομάδα και κατόπιν αιτήματός μου στο customercare του cosmote μου έδωσαν καινούρια συσκευή! δεν ξέρω τι παίζει με το service της apple και τι συμφωνίες υπάρχουν πάντως εγώ έμεινα ευχαριστημένη.

#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2011 - 08:28

καινουρια λιγο δυσκολο ...σου εδωσαν σφραγισμενο κουτι με iphone μεσα...?

εαν οχι ειναι ανακατασκευασμενο.....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 22/02/2011 - 08:46

refurbished θα της εδωσαν λογικα!

#14   Juanita

Juanita

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2011 - 21:29

Παιζει να ειναι και ανακατασκευασμενο! Δεν ειχε κουτι αλλα μονο πλαστικο κολλημενο στην οθονη σαν καινουριο. Παρατηρησα επισης οτι το imei του ειναι πολυ μεταγενεστερο απο το παλιο μου και μου εδωσαν αποδεικτικο χαρτι που το εγραφε πανω για να μη χρειαζεται να βγαζω τη sim αν μου κατι τυχει. Επισης μου ειπαν πως η αποδειξη αυτη αποτελει τη νεα μου εγγυηση. Το θεμα ειναι οτι λειτουργει ρολοι και γι αυτο δε με χαλαει καθολου η εξελιξη. Δεν ευελπιστουσα οτι θα ειναι ολοκαινουριο βρε παιδια απλα χαιρομαι που αν και την προκαλεσα εγω τη βλαβη λογω πτωσεων, εξυπηρετηθηκα δωρεαν και αμεσα. Τωρα αν θα μου βγαλει κατι στο μελλον, ιδωμεν...

Τελευταία επεξεργασία από: Juanita, 25/02/2011 - 21:32


#15   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2011 - 21:36

το ξεχνας και πας παρακατω...καλοριζικο και το καινουριο σου μηλοφωνακι (εστω και ανακατασκευασμενο)...

δεν νομιζω να ξαναεχεις προβλημα....

καλη συνεχεια... ; )

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες