Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Νέα πατέντα: Ενσωματωμένη βάση στήριξης σε iPad και οθόνες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 04/02/2011 - 00:02

Το Patently Apple δημοσίευσε σήμερα μία νέα πατέντα της Apple που εμφανίζει το iPad με ενσωματωμένη βάση στήριξης.

Αναρτημένη εικόνα


Η πατέντα αναφέρεται τόσο στο iPad όσο και στις οθόνες της εταιρείας, ενώ η βάση στήριξης μπορεί να περιστρέφεται 90 μοίρες για τον οριζόντιο και κάθετο προσανατολισμό.

Ήδη στα καταστήματα κυκλοφορούν πολλές θήκες προστασίας που προσφέρουν ταυτόχρονα και λύσεις στήριξης. Ποια η γνώμη σας για την συγκεκριμένη πατέντα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 04/02/2011 - 00:10

Καλύτερα να έχω μια θήκη με αυτή την δυνατότητα.
Τα έξτρα μηχανικά μέρη στο iPad π.χ. θα με προβλημάτιζαν (χαλάρωμα του μηχανισμού ή τέλος πάντων ίσως μετά απο ένα διάστημα να σπάσει κάτι εκεί κ.λ.π.).
Προτιμώ ενιαία την συσκεύη χωρίς "πτυσσόμενα" μέρη.

#3   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 04/02/2011 - 00:17

Ναι πιστεύω οτι αν και δεν το βλέπω και ουτε προκειται νομιζω το κανουν αυτο το ipad δεν θα φαινεται καθολου ωραιο! Οσο καλά και να το σχεδιάσουν δεν! Τα παιρετέρω πράγματα δεν βοηθούν ποτέ.

#4   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 04/02/2011 - 01:29

για το ipad οχι... αλλά για τις οθόνες δεν θα με χάλαγε να μπορω να γυρίσω το imac όπως θέλω..

#5   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2011 - 03:40

Εγω διαφωνω. Ειναι πολυ καλο για το ipad. Η apple προφανως και θα ειναι προσεχτικη σε οτι θα κανει. Μακαρι να το εχει το καινουργιο αλλα δεν το πιστευω. Θα μου εληνε τα χερια αυτο. Κακα τα ψεματα. Τις θηκες δεν μπορουμε να τις περνουμε παντου μαζι μας

#6   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 04/02/2011 - 09:32

Εγω διαφωνω. Ειναι πολυ καλο για το ipad. Η apple προφανως και θα ειναι προσεχτικη σε οτι θα κανει. Μακαρι να το εχει το καινουργιο αλλα δεν το πιστευω. Θα μου εληνε τα χερια αυτο. Κακα τα ψεματα. Τις θηκες δεν μπορουμε να τις περνουμε παντου μαζι μας

Εφόσον θα είναι το iPad μέσα σε τέτοια θήκη, δεν θα υπάρχει πρόβλημα να τα κουβαλάς μαζί σαν ενα σώμα.

#7   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2011 - 09:36

Ειναι προβλημα. Την θηκη δεν εχω ορεξη να την κουβαλαω σε ολο το σπιτι σαν να ειναι με το ipad. Ειναι κατι που λειπει.

#8   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2011 - 10:01

Και εγώ την βλέπω χρήσιμη αυτήν την πατέντα , να μας απελευθερώσει από τον βραχνά των θηκών. Κακά τα ψέμματα μια θήκη συνέχεια φορεμένη στο iPad χαλάει το industrial design του . Επίσης βλέπω ότι ο μηχανισμός εντοιχίζεται- βυθίζεται στην πλάτη του μηχανήματος και ενσωματώνεται μέσα σε αυτό , οπότε δεν προεξέχει κάτι ή να φαίνεται κάτι άκομψο. Επίσης για τις ανησυχίες για την αντοχή ενός τέτοιου , μηχανισμού στο χρόνο , θα ήθελα να πω ότι όλα είναι θέμα σχεδιασμού και ποιότητας κατασκευής.Για παράδειγμα όταν πρωτοκυκλοφόρησε η μόδα για Slide κινητά ,υπήρξαν προβλήματα με τους μηχανισμούς. Αλλά όχι σε όλα . Το Ε900 της Samsung που το είχα πάρει το 2006 , ακόμα μέχρι τώρα που το έδωσα στον αδερφό μου, λειτουργεί άψογα και η ολίσθηση του μηχανισμού είναι ακόμα άψογη ,σχεδόν όπως την πρώτη μέρα που το πήρα. Όλα είναι θέμα όπως είπα ποιότητας κατασκευής και σχεδιασμού , και σε αυτά ξέρουμε ότι η Apple είναι μανούλα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες