Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για MacOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1247 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   MerQry

MerQry

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 11:07

εχω κανει jb αλλα δεν μου εχει εμφανιστει το εικονιδιο του loader!! Η διαδικασια που ακολουθησα ηταν αυτη που αναγραφεται, απλα στο σημειο που το κινιτο κλεινει και επειδη εμεινε κλειστο για αρκετη ωρα χωρις να ανταποκρινεται ενας φιλος μου ειπε να το ξεσυνδεσω και να το κανω απο την αρχη. Ξανα εκανα την διαδικασια και μετα εμφανιστηκαν τα ασπρα γραμματα στην οθονη απλα ποτε δεν εμφανιστηκε ο loader. Τι θα πρεπει να κανω εφ'οσον το λαθος ηταν να το ξεσινδεσω ενω δεν επρεπε? Χρειαζεται restore? παντως το κινιτο λειτουργει κανονικα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2011 - 11:09

Όχι βάλτο με redsnow το cydia και θα είσαι έτοιμος...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1218   anon

anon

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:18

Ευχαριστω παιδια. Η αληθεια ειναι οτι δε ψηνομουν αλλα ηθελα και μια επιβεβαιωση.

#1219   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:19

Ευχαριστω παιδια. Η αληθεια ειναι οτι δε ψηνομουν αλλα ηθελα και μια επιβεβαιωση.


Tίποτα φίλε μου να σαι καλά....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1220   Nspider

Nspider

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 15:27

Καλησπέρα, εγώ το έκανα κανονηκά αλλά ενώ υπάρχει το cydia κατέβασα απο εκει και το installous έβαλα και το appSync for 4.0+
δεν μπορώ ούτε να περάσω απο το itunes τις σπασμένες εφαρμογές αλλά ούτε και να κατεβάσω καινούριες απ το installous...
Μήπως ξέρει κανείς τι γίνετε? Έχω το 3gs στην εκδοση 4.2.1 και το itunes 10, Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

#1221   katalanos2030

katalanos2030

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:00

Καλησπέρα πολύ καλό το έκανα σήμερα σε iphone4 και ολα δουλέυουν άψογα. 1000+ στο iphonehellas

#1222   MerQry

MerQry

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 10:20

Όχι βάλτο με redsnow το cydia και θα είσαι έτοιμος...

φιλε επειδη ειμαι καινουργιος και πρωτη φορα δοκιμαζω JB, δν γνωριζω τι ειναι το redsnow.
ευχαριστω

#1223   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2011 - 10:25

Το redsnow είναι εδώ.. http://www.iphonehel...lbreak-ios-421/

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1224   okinroom

okinroom

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 16:01

καλησπερα σε ολοι την παρεα!!!εχω ενα μικρο προβληματακι και δεν ξερω πως να το διορθωσω!!!!
εκανα εγκατασταση το greenpoison αλλα μολις πηγα να βαλω το cydia κολλησε...μου εβγαλε νεκροκεφαλι και τελος εμεινε εκει και δεν κανει τπτ αλλο οσα reset και να κανω...βοηθεια κανεισ?

#1225   okinroom

okinroom

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 17:10

μια απαντηση ρε παιδια σας παρακαλω!!!

#1226   okinroom

okinroom

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 17:25

σας παρακαλω εχω μεινει χωρις κινητο!!!

#1227   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/03/2011 - 19:03

Δοκίμασες να ξανατρέξεις από την αρχή το greenpoison?
Αλλιώς, μετά hard reset (home + power συγχρόνως), και στο τέλος τέλος, εάν τα πράγματα δεν στρώσουν μπες σε DFU mode (10 δευτερα το power, μετά συγχρόνως το home για άλλα 10, μετά αφήνεις το power και το κινητό ξεκινάει σε DFU και κάνεις ο,τι κάνεις από το itunes πλέον, με restore....

Αυτά..

#1228   Spyretos

Spyretos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 31/03/2011 - 19:35

Έχω μια απορία και παρακαλώ για τη βοήθεια σας. Έχω ένα 4αρι με 4.0.1 JB. Δεν καίγομαι να αναβαθμιστώ αλλά κάπου διάβασα ότι το βελτιωμένο ημερολόγιο του Mobile Me συνεργάζεται μόνο από 4.1 και πάνω και σκέφτομαι μήπως αναβαθμιζόμουνα σε 4.2.1 που έχουμε καλά σπασίματα. Από την άλλη μεριά έχω σετάρει ωραία το 4αράκι μου και δεν θέλω να ξεκινήσω από την αρχή με εφαρμογές, ήχους κλπ

Το ερώτημα είναι λοιπόν για να μην πολυλογώ: αν κατεβάσω την 4.2.1 ipsw και κάνω shift+update αναβάθμιση στην 4.2.1 και μετά κάνω JB υπάρχει περίπτωση να παραμείνουν όλα όπως τα έχω ή το να κάνω clean install είναι η μόνη λύση? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

#1229   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2011 - 19:43

δυστιχως πηγαινεις σε καθαρη εγκατασταση και παλι ολα απο την αρχη!
εχεις κρατησει shsh για την 4.2.1 γιατι πλεον η apple υπογραφει μονο για την 4.3.1.

*θα πρεπει να αλλαξεις ενα string στο αρχειο του hosts σου

#1230   Spyretos

Spyretos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 31/03/2011 - 19:46

Τζίφος η δουλειά δλδ ? Δεν θέλω να ξεκινήσω από την αρχή όλα. Μέχρι να το σετάρω όπως το έχω τώρα θα έχει βγει η 5 που λένε ότι θα βγει τον ιούνιο και άντε από την αρχή. Αν δεν υπάρχει άλλη λύση μάλλον με βλέπω να περιμένω την 5 (έστω και χωρίς JB τότε). :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες