Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αναφορές προβλημάτων: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
328 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered

Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα μετά το συγκεκριμένο jailbreak?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#316   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/02/2011 - 10:19

τελικα του εκανα restore κ ξαναεκανα j/b.θα το δοκιμασω μερικες μερες κ θα ενημερωσω...εγω με μπαταρια δεν ειδα διαφορα.οπως ηταν πριν ειναι κ τωρα.3gs 4.2.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 22/02/2011 - 10:36

καλησπερα. εγω το εβαλα σε iphone 3gs φιλου χτες και σημερα με πηρε ξαφνιασμενος λογω δραματικης πτωσης μπαταριας και ενω το ειχε σε αναμονη. κλειστο wifi,3g και χωρις να τρεχει εφαρμογη....

αν πας στις ρυθμισεις κ δεις οτι οι χρονοι χρησης κ αναμονης ειναι ιδιοι, εκει ειναι το προβλημα σου.

#318   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 22/02/2011 - 10:37

η κεραια δεν ειναι γιατι πριν το ειχα j/b με το limerain κ επιανε μια χαρα.τωρα μετα το greenpoison στο ιδιο μερος δεν εχει τοσο καλο σημα κ μια ερχετε μια χανετε...τωρα απο το cydia δεν εχω κατεβασει κατι διαφορετικο απο πριν

ενταξει αν στο ιδιο μερος πριν επιανε κ τωρα δεν πιανει, τοτε λογικα ειναι θεμα του jb. εγω ειχα θεμα με το σημα στην αρχη αλλα εστρωσε μονο του.

#319   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/02/2011 - 11:12

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΧΤΕς ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ GREENPOISON, ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΕΙΧΑ ΤΟ REDSNOW ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ. ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΚΟΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ADD TA SOURSES ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ERROR 2 ΠΑΤΑΩ OK ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΓΡΑΦΕΙ [NO DATA 1] [NO DATA 2] [NODATA 3] ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΟΚ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ TO SOURSE ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?

σε πολλούς. μερικές φορές ξανατρέξε το θα το περάσει.
κοίταξε τον οδηγό για προβήματα cydia των Πάρης, Θανάσης και Mikexs
θα λύσεις όλα σου τα προβλήματα (στο κινητό εννοώ) χιχιιχ

#320   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/02/2011 - 11:14

αν πας στις ρυθμισεις κ δεις οτι οι χρονοι χρησης κ αναμονης ειναι ιδιοι, εκει ειναι το προβλημα σου.

και η λύση?

#321   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2011 - 13:04

Σχετικα με αυτα που λέτε για την μπαταρια παντως σε αναμονη...

όλα αυτα τα themes που βαζετε απο cydia που κανουν links στο lockscreen στην homescreen στο status bar
δεν καταναλωνουν μονο RAM...αλλα αλλαζουν και την συμπεριφορα της cpu ακομα και δεν χρησιμοποιουνται...
σε κατασταση αναμονης.

όλα αυτα extension θα πρεπει να ειναι πολυ οριμα και optimized για να μην τρωνε μπαταρια.

Εγω που δεν ασχολουμαι με themes και κτλ σε κατασταση αναμονης δεν εχω δει διαφορα στην μπαταρια με 4.2.1 greenpoison gp_win_rc6_final
Υπαρχει μια μικρη νομιζω οταν το εχω ανοιχτο και το χειριζομαι...δεν ειμαι σιγουρος, αλλα οχι σε κατασταση αναμονης.


δεν ειναι απλα σχεδιαζουμε ενα γουιτζετ να δειχνει το καιρο πχ στο lockscreen.
native δεν υπαρχει αυτο το πραγμα στο iphone...να γινει το προγραμματακι που να δειχνει το καιρο
ειναι το ευκολο. Να γινει με τετοιο τροπο ωστε να επηρεασει το λιγοτερο δυνατον γινεται την cpu οταν αλλαζει κατι ή ακομα και οταν δεν αλλαζει τιποτα ειναι αλλο θεμα.

Ακομα και ενα απλο θεμα αν αλλαξετε μπορει να επηρρεασει την μεση idle κατασταση της cpu.

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 22/02/2011 - 13:12


#322   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/02/2011 - 15:23

Εμένα μετά από αυτή την διαδικασία σταμάτησε να δουλεύει το FaceTime, έχω κάνει επανειλημμένες προσπάθειες να το ενεργοποιήσω και δεν θέλει να δουλέψει.
Προσπαθώ να βρω αναφορές μέσω google αλλά δεν έχω βρει κάτι για την λύση του στην 4.2.1.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον???

@CaLi@


#323   georgesaxgr

georgesaxgr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2011 - 19:49

έχω ένα iphone 4(ελληνικο) με έκδοση 4.2.1, έκανα όλη την διαδικασία jailbreak με greekpoison το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά βρήκα το loader βρίσκω το cydia πατώ να το κάνω install και εκεί που πάει να κάνει download σκαλώνει στο 2% μου λέει success και μετά δεν κάνει τίποτα άλλο, ούτε επανεκκίνηση ούτε μου έχει βγάλει το cydia στην αρχική οθόνη σαν εγκατεστημένο.
τι να κάνω?
σας ευχαριστώ.

#324   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/02/2011 - 20:39

κανε hard reset και ξαναπροσπαθησε. αν δεν δουλεψει περνα το cydia με το redsnow

#325   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:14

Σε iphone 3gs new bootrom το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω (και δεν ξέρω εάν έχει να κάνει με το jb ή με το update σε 4.2.1, όλα τα sms που στέλνω ενώ φεύγουν με κανονικά μικρά γράμματα γραμμένα, στους άλλους φτάνουν με όλα τα γράμματα κεφαλαία. Οι ρυθμίσεις στα sms είναι όλες off, τι μπορεί να φταίει;

#326   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:15

φιλε μου γιατι διπλοποσταρεις αφου σου απαντησε ηδη ο παρης....?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#327   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:15

Σου έχω απαντήσει ήδη σε αυτό που έχεις γράψει σε άλλο θέμα.

Ρίξε μια ματιά.

Edit:Κώστα είναι φίλη και όχι φίλος. :D

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 26/02/2011 - 14:16


#328   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:16

πιασε κοκκινο... : )

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#329   makiskan

makiskan

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:43

Αν και το τόπικ το έχω δει καιρό...είπα να ποστάρω μόνο όταν έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Έχουμε και λέμε λοιπόν ότι μιλάμε για 4άρι 32gb με 4.1 αρχικά αγορασμένο. Έγινε update σε 4.2.1 και περάστηκαν τα γνωστά μέσω cydia. Bluetooth, gps, μπαταρία, σήμα, wifi, κάμερα και γενικά όλα δουλεύουν ρολόι.

Απλά επειδή ίσως κάποιοι αντιμετωπίσετε θέματα που είχα και εγώ να σας πω ότι...

- Για το wifi ενδέχεται το ρουτερ σας να θέλει ανάβάθμιση στο firmware αλλιώς η ταχύτητα θα είναι χάλια. Το έψαχνα πολύ καιρό και οριακά γλίτωσα το service μιας και δοκίμασα το update firmware και ευτυχώς λύθηκε το πρόβλημα.

- Θέμα με την μπαταρία δεν έχω αντιμετωπίσει. Μάλιστα επειδή προέρχομαι από 3gs το ότι έχω αναμονή 2-3 μέρες με εξαντλητική χρήση μου φαίνεται θαύμα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)