Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Customize] Convert .ico , .png Icons to .icns


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:23

Αναρτημένη εικόναΣαν λάτρης του Mac OS X Customize , αρκετές φορές , είχα πρόβλημα με τα PNG Icons.Γιατί?Γιατί δεν μπορούσα να τα κάνω να δουλέψουν με τα Applications.Όταν είχα πρωτοπάρει τον Mac μου , άλλαξα με την μια όλα τα icons του dock σε PNG με αποτέλεσμα το dock μου να γεμίσει με 'unknown' εικονίδια(αναγκάστηκα να κάνω και restore από time machine backup για να επανέλθουν)
Μετά από αρκετό καιρό βρήκα ένα site κατά τύχη , που μετατρέπει από png , icns , ico σε png , icns , ico :lol:
Το site αυτό είναι το iConvert
Πως λειτουργεί?Απλά , ανεβάζετε το Icon σας(png,ico,icns) , και μέσα σε δευτερόλεπτα θα μπορείτε να το κατεβάσετε σε ότι μορφή θέλετε.


Happy Tweaking

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   achilles

achilles

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:45

Αναρτημένη εικόναΣαν λάτρης του Mac OS X Customize , αρκετές φορές , είχα πρόβλημα με τα PNG Icons.Γιατί?Γιατί δεν μπορούσα να τα κάνω να δουλέψουν με τα Applications.Όταν είχα πρωτοπάρει τον Mac μου , άλλαξα με την μια όλα τα icons του dock σε PNG με αποτέλεσμα το dock μου να γεμίσει με 'unknown' εικονίδια(αναγκάστηκα να κάνω και restore από time machine backup για να επανέλθουν)
Μετά από αρκετό καιρό βρήκα ένα site κατά τύχη , που μετατρέπει από png , icns , ico σε png , icns , ico :lol:
Το site αυτό είναι το iConvert
Πως λειτουργεί?Απλά , ανεβάζετε το Icon σας(png,ico,icns) , και μέσα σε δευτερόλεπτα θα μπορείτε να το κατεβάσετε σε ότι μορφή θέλετε.


Happy Tweaking



καλα εκανες και το ανεφερες αλλα γιατι παιδευοσουν??υπαρχουν απειρα converters στο google που κανουν αυτη την δουλεια!!!!οπως επισης και για mp3,wma και γενικως οτι converter 8ελει η ψυχουλα σου!!!!just google it!!!!

#3   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 07/02/2011 - 23:03

Δεν ήξερα ότι δεν δέχεται png για icons και από τότε που την έπαθα σταμάτησα να ασχολούμαι με το σπορ icons :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες