Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone nano στα $200 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 12/02/2011 - 02:21

Κυκλοφόρησε iphone nano μαζί με το 3GS και δέν διαφημίστηκε ποτέ ενώ αγοράστηκε απο πολύ μικρό κοινό..
Μάλλον μπερδεύτηκες φίλε μου.. Είναι δυνατόν μια εταιρεία να πουλάει κρυφά ένα προϊόν? Πόσο μάλλον μια εταιρεία σαν την apple που πάντα κάνει promotion events οπου παρουσιάζει τα προϊόντα της..

Για κινέζικο το κόβω..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 12/02/2011 - 16:41

Κυκλοφόρησε iphone nano μαζί με το 3GS και δέν διαφημίστηκε ποτέ ενώ αγοράστηκε απο πολύ μικρό κοινό..
Μάλλον μπερδεύτηκες φίλε μου.. Είναι δυνατόν μια εταιρεία να πουλάει κρυφά ένα προϊόν? Πόσο μάλλον μια εταιρεία σαν την apple που πάντα κάνει promotion events οπου παρουσιάζει τα προϊόντα της..

Για κινέζικο το κόβω..

αυτό ακριβώς! αλλά είπα να κανουμε λίγη πλάκα :P
πάντως λεει ο φίλος ότι το έκανε και jailbreak... περιμένουμε λοιπόν να μας δείξει φωτογραφίες!

#18   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2011 - 17:01

Googlarontas βρηκα αυτην την αστεια φοτο :D Κοιταξτε δεξια αχαχαχαχα http://fortunebrains.../picture-14.png
Παντως αν εβγαινε οντως κατι σε mini version θα ενδιεφεραι πιο πολυ τυπους οπως η αδερφη μου που νοιαζεται για την "cute" εμφανιση παρα για τισ δυνατοτητες τησ συσκευης .

#19   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 12/02/2011 - 23:37

Δεν θα ήταν κακή ιδέα ένα πιο "λαϊκό" αλλά και συμμαζεμένο σε διαστάσεις iphone . Άσχετα με το αν θα προκύψει κάτι τέτοιο (δεν το θεωρώ απίθανο) ή όχι , η λογική είναι ορθή .
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα με ενδιέφερε αλλά ξέρω πολλούς φίλους που θα αγόραζαν άνετα ένα φτηνό και μικρό iphone .
Σε κουβεντούλες που έχω κάνει κατά καιρούς πολλοί μου είπαν ότι αν δεν ήταν τόσο "τσιμπημένο" και μπορούσαν να το "χουφτώσουν" πιο άνετα με το ένα χέρι ...... θα το σκεφτόταν σοβαρά ως αγορά .

Όσο για την χιουμοριστική φώτο με τα τρία iphone , το ένα μικρότερο από το άλλο ........... βρίσκω την ιδέα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ !

#20   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 12/02/2011 - 23:51

αυτό ακριβώς! αλλά είπα να κανουμε λίγη πλάκα :P
πάντως λεει ο φίλος ότι το έκανε και jailbreak... περιμένουμε λοιπόν να μας δείξει φωτογραφίες!

Να δούμε τι φωτογραφίες θα ανεβάσει! Χαχαχαχα είμαι περίεργος τι θα δούμε! :P Μου αρέσει που το παιδί το έκανε και jb.
Για αυτο stay tuned... :lol:

#21   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 20:09

Νέο σημερινό δημοσίευμα κάνει λόγο για ένα νέο iPhone nano το ερχόμενο καλοκαίρι καθώς και μια μεγάλη αναβάθμιση στο MobileMe

Σύμφωνα με πληροφορίες η Apple εργάζεται πάνω στην κατασκευή μιας νέας σειράς iPhone που θα πωλείται κανονικά μαζί με την τωρινή. Η νέα αυτή σειρά θα περιλαμβάνει ένα μικρότερο iPhone περίπου στο μισό από το τωρινό iPhone 4. Το τηλέφωνο αυτό έχει την κωδική ονομασία N97 και θα είναι διαθέσιμο στους καταναλωτές στη μισή τιμή από την κανονική σειρά.

Επίσης, αναβάθμιση θα δούμε και στην υπηρεσία MobileMe, η οποία θα εφοδιαστεί με πολλά cloud χαρακτηριστικά. H Apple σκέφτεται να διαθέσει την υπηρεσία δωρεάν και να προσφέρει τη δυνατότητα αποθήκευσης δεδομένων όπως φωτογραφίες, μουσική και βίντεο στο «σύννεφο» μειώνοντας έτσι την ανάγκη για την ύπαρξη μεγάλου αποθηκευτικού χώρου στις συσκευές της.

Αναρτημένη εικόνα

Επιπρόσθετα, το νέο MobileMe θα μπορούσε να περιλαμβάνει και τη νέα online μουσική υπηρεσία της Apple που ετοιμάζεται πάνω από ένα χρόνο τώρα και σύμφωνα με φήμες αποτελεί έναν από τους κυριότερους σκοπούς του νέου data center που χτίζεται.

Τα δύο αυτά αντικείμενα αποτελούν προτεραιότητα για τον Steve Jobs και είναι ενεργά αναμειγμένος στην ανάπτυξή τους παρά την πρόσφατα ιατρική άδεια στην οποία βρίσκεται. Στόχος του είναι αυτά τα δύο να τεθούν σε ισχύ αυτό το καλοκαίρι αν και τα σχέδια αυτά μπορεί να αλλάξουν.

Την προηγούμενη βδομάδα το Bloomberg είχε δημοσιεύσει πληροφορίες για ένα iPhone nano των $200 χωρίς συμβόλαιο. Αξίζει να σημειώσουμε ότι το άρθρο της WSJ συνυπογράφει η Yukari Iwatani Kane, που αποτελεί «βαλτή» πηγή διαρροών για την Apple και μας οδηγεί να πιστεύουμε ότι ίσως τελικά και να δούμε ένα iPhone nano κάποια στιγμή φέτος.

Follow me on twitter


#22   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 20:38

Θα γίνει της ΠΟΠΗΣ με το iNano~

#23   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 20:42

ρε μπαγάσα εσύ το έκανες και jailbreak??
ωραίος!! μου κάνεις και για το δικό μου το shuffle???
πέραν πλάκας..αν βγει iphone mini-nano-xionati και λοιπά...ίσως χάσει την αίγλη
το σίγουρο είναι πως θα κάνει τρελές πωλίσεις
αλλά ακόμα πιο σίγουρο πως θα έχει επιδόσεις-χαρακτηριστικά τα ίδια με του iphone 3g

Τελευταία επεξεργασία από: aelaraole, 13/02/2011 - 20:43


#24   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 20:52

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα λεγεται N97.... Δεν παίζει..

#25   tommyg99hhh

tommyg99hhh

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 21:11

θα βγει σιγουρα η apple πρεπει να εχει και στο εμποριο μια φθηνη εκδοση γιατι υπαρχει κοσμος που δεν τα εχει η και να τα εχει δεν τα δινει

#26   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 22:30

Μου την σπάνε τα κινητά παντόφλες , μακάρι λοιπόν...

#27   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 22:31

Ας ρίξει την τιμή στο 4 από τα 750+ και ας αφήσει το low-end κομμάτι της αγοράς.

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορεί κάποιος να ανταγωνιστεί το android σε αυτό το κομμάτι της αγοράς όταν δραστηριοποιούνται τόσοι κατασκευαστές και υπάρχουν τόσες πολλές και διαφορετικές προτάσεις...

PS : Μόλις ανακοινώθηκε το νέο Samsung Galaxy S 2 καθώς και το νέο Tab 2 . Σφίξανε τα πράγματα κύριοι....

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 13/02/2011 - 22:32


#28   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 22:33

Με ένα αυτοκόλλητο λογότυπο "ΦΑΓΕ kid" σίγουρα θα έχει την αναμενόμενη επιτυχία...
Όταν οι συσκευές έχουν μόνο λόγο ύπαρξης μερίδιο αγοράς συγνώμη αλλά μόνο με γιαούρτι μου έρχεται η παρομοίωση..

Τελευταία επεξεργασία από: dooboo, 13/02/2011 - 22:35


#29   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 23:35

UPDATE: H WSJ προσφέρει περισσότερες λεπτομέρειες επί του θέματος. Συγκεκριμένα, το iPhone nano θα είναι ελαφρύτερο και θα διαθέτει οθόνη "από άκρη σε άκρη" (χωρίς home button?) αλλά και φωνητική καθοδήγηση (το κανονικό iPhone δεν θα το έχει δηλαδή;)

Eπίσης, η μεγάλη αυτή αναβάθμιση στο MobileMe ήταν προγραμματισμένη για πέρσι αλλά δεν έγινε. Θα δίνεται η δυνατότητα στους χρήστες να κάνουν stream τη μουσική τους βιβλιοθήκη στο iPhone χωρίς να απαιτείται ο συγχρονισμός μέσω iTunes.

Follow me on twitter


#30   ceRoN

ceRoN

    iPH Enthousiast

  • 403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 00:16

πιστευω οτι δεν θα αλλαξουν τα μεγεθη γιατι ετσι θα κανουν χαλια το apple store γιατι καθε εφαρμογη θα πρεπει να παρει update στις σωστες διαστασεις.
πιο πιθανο ειναι να βγει ενα Iphone 5 με απλο resolution σαν αυτο του 3gs και χωρις ips και χαμηλοτερο επεξεργαστη παρα το iphone nano.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες