Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφόρησε το untetherd jailbreak για το AppleTV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 22:27

Ετοιμο το WiFi προβλημα μωλις το ανακοινωσε στο Twitter τους το NitoTV

"nitoTV nitoTV
the wifi fix is live!! thanks @saurik and @DHowett for major contributions to squelching the problem! it was an (cont) http://tl.gd/8sgghf"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 17:03

πέρασα το Greenpois0n χθες και το ATV έγινε ότι ακριβώς περίμενα και κάτι παραπάνω.
Τώρα μπορώ να πω ότι ήταν μια καταπληκτική αγορά που έκανα όταν το πήρα. Το είχα 3 εβδομάδες και έβλεπα μόνο κάποια βιντεάκια από youtube. Αλλά τώρα έγινε ένα τέλειο media center.

έχει δοκιμάσει κανένας να περάσει το mame application? Το πέρασα και μου βγάζει κάποια script error.

#123   sensei

sensei

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 19:10

ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ APPLE TV.ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ XB MEDIA CENTER ΣTO APPLE TV(ΜΕ JAILBREAΚ ΦΥΣΙΚΑ) ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΑ(ΤΡΕΧΩ WINDOWS 7 ULTIMATE) MOY ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ,ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ C,D Κ.Τ.Λ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΜΠς ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ USERNAME KAI PASSWORD.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ FILE SHARING ,ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ .ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

#124   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 19:23

ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ APPLE TV.ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ XB MEDIA CENTER ΣTO APPLE TV(ΜΕ JAILBREAΚ ΦΥΣΙΚΑ) ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΑ(ΤΡΕΧΩ WINDOWS 7 ULTIMATE) MOY ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ,ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ C,D Κ.Τ.Λ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΜΠς ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ USERNAME KAI PASSWORD.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ FILE SHARING ,ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ .ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

πρεπει να βαλεις το username και το password του λογαριασμου χρηστη των windows.Αν δεν εχεις βαλει καποιο password δημιουργησε εναν απο τo λογαριασμο χρηστων των windows

#125   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:43

πρεπει να βαλεις το username και το password του λογαριασμου χρηστη των windows.Αν δεν εχεις βαλει καποιο password δημιουργησε εναν απο τo λογαριασμο χρηστων των windows

Απο το control panel Πρέπει να επιμένεις να αποσυνδεθεις απο το home network αν είσαι. Μετα επιλέγεις τις ιδιότητες του sharing και επιλέγεις να συνδέονται στους shared folders χωρίς username και pass.
Αν ψάξεις στον γουγλη θα βρεις Ακριβώς τα βήματα. Ψάξε για "xbmc sharing on windows seven"

#126   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 19/02/2011 - 21:36

Φιλε μου εχεις ποσταρει και αλλου το προβλημα σου. Δες την απαντηση που σου εδωσα εκει

#127   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 17:18

http://www.howtogeek...lbreaking/3574/

#128   panteragr

panteragr

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 17:28

Εξηγήστε μας κάποιος σας παρακαλώ τι προσφέρει το jailbreak στο apple tv!!

Θα μπορέσουμε να δούμε καμιά ταινία επιτέλους??

#129   alexbb

alexbb

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2011 - 14:12

Όντως παιδία, μπορεί να γράψει κάποιος τι πραγματικά κερδίζουμε από jailbreaken apple tv2;

-μπορείς να κάνεις stream και άλλα αρχεία (.avi, .mkv) και όχι απαραίτητα μόνο από iTunes;
-μπορείς να περιηγηθείς στους φακέλους του mac και να επιλέξεις ποιο αρχείο θες να αναπαράγεις;
-μπορείς να συνδεθείς σε εξωτερικό δικτυακό σκληρό δίσκο, ο οποίος είναι συνδεδεμένος σε router, χωρίς τη μεσολάβηση mac ή pc?
-άλλα οφέλη;

όποιος μπορεί και ξέρει, καλό θα ήταν να γράψει!

#130   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2011 - 14:35

Εγω φιλε μου του εκανα jailbreak και ωφειλω να σου πω οτι εχω καταργησει εναν σταθερο που ειχα στην τηλεοραση για ταινιες και ιντernet.ασε που παιζει τα παντα,avi,mpg4,mkv μπορεις ανετα να πλοηγηθεις στο ιντερνετ και για να γραφεις remote απο iphone.εγω σκεφτομαι να παω και σε ενα δευτερο για το παιδικο δωματιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#131   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:17

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει ένα Apple tv2 και χρησιμοποιώντας το seasonpass το έχω σπάσει και έχω περάσει και xbmc. Ενω το έχω συνδέσει στο ασύρματο δίκτυο δεν μπορεί να διαβάσει το περιεχόμενο από έναν διαδικτυακό δίσκο. Βλέπει τους φακέλους αλλά όχι το περιεχόμενο.

Ξέρει κανείς κάποια λύση?

Να πω πως είναι σπασμένο στο iOS 4.3.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)