Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"Push Fix": Enable Push Notification on Hactivated iPhones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/07/2009 - 10:29

Το "Push Fix" είναι ένα νέο tweak το οποίο κυκλοφόρησε στο Cydia και ενεργοποιεί τα Push Notifications στα Hactivated iPhones*.

Οδηγός εγκατάστασης [iSpazio]:

- Πλοηγηθείτε στο Settings> Notifications και σιγουρευτείτε ότι το Notifications είναι απενεργοποιημένο "OFF". Αν δεν εμφανίζεται η επιλογή Notifications προφανώς δεν έχετε εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί την συγκεκριμένη λειτουργία.
- Απεγκαταστήστε οποιαδήποτε εφαρμογή χρησιμοποιεί Push Notifications
- Ανοίξτε το Cydia και προσθέστε το ακόλουθο source (Manage > Sources > Add > Edit) http://cydia.iphoneil.net
- Βρείτε και εγκαταστήστε το "Fix Push"
- Ανοίξτε το YouTube και σιγουρευτείτε ότι λειτουργεί
- Κάντε ένα Restart το iPhone και εγκαταστήστε την Push-εφαρμογή που θέλετε...

*Σημείωση: Τα iPhone 3G τα οποία πωλούνται στην Ελλάδα ΔΕΝ ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία. Το tweak αναφέρεται σε iPhone/iPhone 3G/iPhone 3GS τα οποία έχουν ενεργοποιηθεί (activated) μέσω των PwnageTool και RedSn0w και όχι μέσω του iTunes!

Σημείωση No2: Η εφαρμογή είναι σε beta στάδιο! Εάν αντιμετωπίσετε πρόβλημα με την λειτουργία του YouTube απεγκαταστήστε το Push Fix
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   FiR3Dr4g0n

FiR3Dr4g0n

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2009 - 21:42

τζαμι φιλος.. ty

#3   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/07/2009 - 01:02

Παιδιά να ρωτήσω: Σε τι θα μας χρησιμεύσει αυτό αν το εγκαταστήσουμε;; Έχουμε παραδείγματα εφαρμογών του iPhone που χρησιμοποιείται;;

#4   konsti

konsti

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/07/2009 - 13:12

Καλησπέρα κι από μένα. Έχει κανείς χρησιμοποιήσει αυτό το hack επιτυχώς με 2G τηλέφωνο (προφανώς hactivated) με εφαρμογές όπως Skype ή BeejiveIM; Αν και νομίζω πως μόνο το BeejiveIM στη τρέχουσα έκδοση υποστηρίζει push notifications (που μου τρώνε τρελά τη μπαταρία!)

Τελευταία επεξεργασία από: konsti, 07/07/2009 - 13:13


#5   FiR3Dr4g0n

FiR3Dr4g0n

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2009 - 13:18

ρε γαμωτο καθε φορα π εχω on το push Notifications κολλαει το iphone παρα πολυ.. ξερει κανεις γτ?

Τελευταία επεξεργασία από: FiR3Dr4g0n, 07/07/2009 - 13:18


#6   cbb1987

cbb1987

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2009 - 20:39

Καλησπερα σε ολους.........επειτα απο την εγκατασταση του push fix και χρησιμοποιηση του με το "ΙΜ+push" σε πρωτης γενιας iphone διαπιστωσα τα παρακατω.......


1.λειτουργει κανονικα και δεν crashare to youtube η' αλλη εφαρμογη

2.οταν χρησιμοποιω το iphone και ρθει καποιο μηνυμα αμεσως μου πεταει ειδοποιηση στην οθονη

3.οταν κλειδωνει το κινητο δεχεται μηνυματα η εφαρμογη και μπορω να τα δω μετα,αλλα δεν ειδοποιουμε για αυτα οπως πριν!!(ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒUG Η' ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ???)

#7   cbb1987

cbb1987

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2009 - 21:07

Παιδια μολις διαπιστωσα οτι με την εγκατασταση του προγραμματος και εφοσον κλειδωνω το κινητο "νεκρωνουν" ολα!!!!

Δηλαδη χανω μηνυματα και κλησεις...........μολισ το ξεκλειδωνω μου ερχονται μηνυματα απο την voda..........




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες