Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Ανάκτηση δεδομένων από iTunes backup


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:25

Αν αναφέρεται αντίστοιχο πρόβλημα στο support της Apple, τότε λογικά δεν έχει να κάνει με τα παραπάνω προγράμματα, αλλά με το ίδιο το backup.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kbrutz

kbrutz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:30

Αν αναφέρεται αντίστοιχο πρόβλημα στο support της Apple, τότε λογικά δεν έχει να κάνει με τα παραπάνω προγράμματα, αλλά με το ίδιο το backup.


το πρόβλημα είναι ότι κ άλλοι χρήστες μη έχοντας βάλει κωδικό αντιμετωπίζουν το πρόβλημα αυτό όταν πάνε να κάνουν ανάκτηση κ δεν υπάρχει κάποια επίσημη λύση...

#18   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:33

+1 Mike! Πολύ καλός όπως πάντα! :)

#19   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:33

Άρα είναι θέμα του iTunes (backup) και όχι του προγράμματος με το οποίο θα κάνεις extract.

#20   kbrutz

kbrutz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:37

Άρα είναι θέμα του iTunes (backup) και όχι του προγράμματος με το οποίο θα κάνεις extract.


σωστά...είτε με το itunes είτε με τον extractor το βλέπει ως κρυπτογραφημένο κ ζητάει κωδικό....τον οποίο ποτέ δεν έχω δηλώσει στην δημιουργία του backup!
το θέμα είναι τι γίνεται τώρα....

#21   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 12:53

Λυση δεν δινουν στο support της Apple? Πχ επανεγκατασταση το iTunes ή να σβησεις το παλιο backup και να ξαναπαρεις.

#22   kbrutz

kbrutz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 17:22

Λυση δεν δινουν στο support της Apple? Πχ επανεγκατασταση το iTunes ή να σβησεις το παλιο backup και να ξαναπαρεις.


λύση δεν δίνουν επίσημα τίποτα....

το μόνο που βρήκα (το οποίο προτείνουν άλλοι χρήστες)είναι να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα ονόματι Elcomsoft αλλά δεν έχω βγάλει άκρη...δεν μου βρίσκει τπτ δηλ.

εγώ θέλω να φορτώσω το παλιό το οποίο έγινε σε 4.3.2 κ τώρα το κιν έχει 4.3.3...λες να φταίει αυτό ?

#23   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 17:36

Εσυ απλα θελεις να κανεις extract ενα backup σε οποια εκδοση και αν ησουν και να παρεις τα δεδομενα τοπικα στον υπολογιστη σου. Δεν εχει σημασια τι software εκδοση εχει το κινητο. Αφου δε μεσολαβει πουθενα.

Εχεις Mac, να δοκιμασεις με την εκδοση για Mac?

EDIT: Τι εννοεις να "φορτωσεις"? Στο προγραμμα που κανει extract ή να το περασεις στο κινητο? Φανταζομαι το πρωτο...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 15/06/2011 - 17:45


#24   kbrutz

kbrutz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 20:43

σου παραθέτω αυτό που προσπαθώ να κάνω....

Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

#25   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 21:02

Οκ... Θελεις να κανεις restore ενα backup που εγινε encrypted χωρις να το επιλεξεις ο ιδιος.

Οταν ξεκλειδωνεις το iPhone χρησιμοποιεις καποιον κωδικο (4ψηφιο passcode) για να μπεις? ή χρησιμοποιουσες τοτε που εκανες εκεινο το backup στις 28 Απριλιου?

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 15/06/2011 - 21:03


#26   kbrutz

kbrutz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 21:07

Οκ... Θελεις να κανεις restore ενα backup που εγινε encrypted χωρις να το επιλεξεις ο ιδιος.

Οταν ξεκλειδωνεις το iPhone χρησιμοποιεις καποιον κωδικο (4ψηφιο passcode) για να μπεις? ή χρησιμοποιουσες τοτε που εκανες εκεινο το backup στις 28 Απριλιου?



ναι αυτό το σκέφτηκα κ το πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιούσα τότε....δοκίμασα όλους τους πιθανούς συνδυασμούς που χρησιμοποιώ αλλά τπτ...

#27   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2011 - 21:26

Χμμ... το δοκιμασες το προγραμμα που ελεγες πριν?

#28   alevizos

alevizos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2011 - 21:24

Παιδια sos! Εχασα τα παντα (επαφες, μηνυματα, calendars φωτογραφιες) και κανω restore from backup και μου λεει πως εχει εντοπιστει καποιο προβλημα. Η μονη μου λυση ειναι αυτο το προγραμμα αλλα δεν μπορω να κανω register. please ας με βοηθησει καποιος.

Τελευταία επεξεργασία από: alevizos, 18/06/2011 - 21:32


#29   mac78

mac78

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Alana...

Δημοσίευση 22/06/2011 - 15:26

Παιδια και εγω εκανα μια λεβεντια.Προσπαθησα να σεταρω το παλιο μου 3G με επαφες απο αλλον για να του το δωσω.Μολις πηγα να συνδεσω το δικο μου 4αρι εριξε ολες τις ξενες επαφες μεσα και εσβησε τις δικες μου.Προσπαθω απο παλιο restore αλλα δεν μπορω να βρω ακρη.Δεν τις σβηνει αλλα κρατα τιε παλιες/Καμια λυση υπαρχει?

#30   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/06/2011 - 08:55

Παιδια sos! Εχασα τα παντα (επαφες, μηνυματα, calendars φωτογραφιες) και κανω restore from backup και μου λεει πως εχει εντοπιστει καποιο προβλημα. Η μονη μου λυση ειναι αυτο το προγραμμα αλλα δεν μπορω να κανω register. please ας με βοηθησει καποιος.


Πρεπει να αγορασεις το προγραμμα ή να χρησιμοποιησεις τη δοκιμαστικη εκδοση με οτι περιορισμους εχει.

Παιδια και εγω εκανα μια λεβεντια.Προσπαθησα να σεταρω το παλιο μου 3G με επαφες απο αλλον για να του το δωσω.Μολις πηγα να συνδεσω το δικο μου 4αρι εριξε ολες τις ξενες επαφες μεσα και εσβησε τις δικες μου.Προσπαθω απο παλιο restore αλλα δεν μπορω να βρω ακρη.Δεν τις σβηνει αλλα κρατα τιε παλιες/Καμια λυση υπαρχει?


Εχεις jailbreak? Δοκιμασε να ανοιξεις το παλιο σου backup απο το 4αρι με τον extractor και να παρεις το αρχειο db για τις επαφες και να το μεταφερεις στον καταλληλο φακελο στο κινητο σου.
Διαφορετικα αν τις ειχες κανει συγχρονισμο με outlook θα τις βρεις εκει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες