Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βοηθεια για αγορα νεου lap top


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:09

http://www.laptopmag...ch-core-i7.aspx

Cons:
* Runs warm
* Limited ports
* Pricey

Ευτυχως που τα macbook pro ειναι καταψυκτες χαχαχα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:16

Νταξ φίλοc...
μας έπεισες.
πάρε την σόμπα να τελειώνουμε και άσε τα PRO για τους Pro ;)

#108   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:19

Δεν ειχα σκοπο να σε πεισω φιλε. Εξαλλου απ' ο,τι φαινεται δε χαμπαριαζεις εσυ, κλασσικη περιπτωση Pro user :lol:

#109   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:20

μα απο την αρχη εχει πει πως δεν θελει μακ!!
ποιο το νοημα να επιμενεις ?? ??

μπορεις να του προτεινεις κατι οπως το χρειαζεται κ το θελει
η οχι ?

#110   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:22

azaleea δε σου επιτρεπω... εδω μιλαει ολοκληρος mac pro user κι εσυ επιμενεις για σομπες και τοστιερες? :lol:

#111   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:24

αμα ψηνουν κ καφε, θα πω κ το φλυτζανι
δεν χαλιεμαι :lol:

#112   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:26

Εγώ πλέον θα περιμένω το αποτέλεσμα όλου αυτού του νήματος, δηλαδή την ανακοίνωση της τελικής επιλογής που δεν θα αργήσει προφανώς να έρθει αφού ο φίλος μας είπε οτι είναι βιαστικός..

Τελευταία επεξεργασία από: dooboo, 19/02/2011 - 23:31


#113   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:52

Ανοιξε εναν μακ προ και πες μου αν εχει μεινει πισω.
επισης η παραπανω σομπα της τοσιμπα που ποσταρες εχει καλυτερο design απο το maxbook pro?
ok..


Φίλε το είπα στο ποστ μου, ότι η επιφάνεια εργασίας και το στυλ του λογισμικού δεν σημαίνει μία σε μένα που είμαι power user, γιατί μπορώ να το μεταφέρω αυτούσιο σε έναν οποιοδήποτε υπολογιστή. Εννούσα τα υποσυστήματά του, και ειδικά τον τομέα της κάρτας γραφικών και του επεξεργαστή. Δες ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει ένας mac και ένα pc. Στα ίδια λεφτά (αν και πάντα σχεδόν το pc είναι φθηνότερο) θα έχεις έναν υπολογιστή που θα πατάει παντού και πάντα το mac. Δεν γίνεται εδώ γενική συζήτηση περί γούστων ούτε είμαι άσπονδος υποστηρικτής των προσωπικών υπολογιστών. Και ούτε πρόκειται να ξεκινήσω ένα flame war πάνω σε μία άκυρη συζήτηση περί υπολογιστών και ανωτερότητας. Οι αριθμοί (κάθε φύσεως) δείχνουν πάντα ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του. Όσο για το design του toshiba, το χαρακτηρισμό "σόμπα" και το πιο είναι πιο όμορφο, όπως ξέρεις η ομορφιά είναι υποκειμενική, οπότε δεν πρόκειται να το σχολιάσω. Είπα εξάλλου και στο προηγούμενο ποστ μου, ότι το design των apple προιόντων είναι σχεδόν πάντα καλύτερο. Εγώ προσωπικά δουλεύω με ένα δυπήρινο laptop τριετίας Sony Vaio και το design του μου αρέσει περισσότερο από του Toshiba, δεν το θεωρώ όμως καλύτερο ενός macbook. ολοκληρώνοντας θα επαναλάβω ότι πρότεινα αυτό το laptop στον φίλο που ψάχνει με βάση τις προδιαγραφές του στα χρήματα που προτίθεται να διαθέσει (καθώς θεωρώ ότι έχει πολύ καλή σχέση απόδοσης/κόστους) και όχι με βασικό κριτήριο τα "looks" του...

Και καλό θα ήταν να μην άναβαν τα αίματα επειδή κρίναμε αρνητικά κάποιο προιόν B)

Τελευταία επεξεργασία από: Feregorn, 19/02/2011 - 23:53


#114   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:52

azaleea δε σου επιτρεπω... εδω μιλαει ολοκληρος mac pro user κι εσυ επιμενεις για σομπες και τοστιερες? :lol:

Έτσι μπράβο...βάλε τάξη.

#115   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/02/2011 - 00:04

μην ξανακουσω για κολωνακια κ ταμπελακια, κ γτ καποιοι παιρνουν iphone.... (απο ασχετο τοπικ η αναφορα)

@telephoner η μπορεις να προτεινεις στο γιωργο τι ειναι καταλληλο να παρει αναλογο για τις αναγκες του , η δεν εχεις καταλαβει περι τινος η συζητηση,
εκτος ταξης, απουσια αδικαιολογητη κ αυριο με τον κηδεμονα σου, κ μετα την εκκλησια αντιδωρο για καλη διαγωγη :lol:

ξανατονιζω, ειπε απ την αρχη: οχι μακ

#116   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 20/02/2011 - 00:12

μην ξανακουσω για κολωνακια κ ταμπελακια, κ γτ καποιοι παιρνουν iphone.... (απο ασχετο τοπικ η αναφορα)

@telephoner η μπορεις να προτεινεις στο γιωργο τι ειναι καταλληλο να παρει αναλογο για τις αναγκες του , η δεν εχεις καταλαβει περι τινος η συζητηση,
εκτος ταξης, απουσια αδικαιολογητη κ αυριο με τον κηδεμονα σου, κ μετα την εκκλησια αντιδωρο για καλη διαγωγη :lol:

ξανατονιζω, ειπε απ την αρχη: οχι μακ

στο τελος mac θα παρει...

#117   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/02/2011 - 00:17

τοτε προτεινε του καποιο καταλληλο
ειπε απ την αρχη μπορει να δωσει ως 1400-1500 ευρω κ οτι θελει να δουλευει autoCad, corel κ λοιπα, που αυτο σημαινει 16'' τουλαχιστον

#118   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 20/02/2011 - 00:25

στο τελος mac θα παρει...

Α ρε @Telephoner εχεις κατσει τωρα να πησεις ενα PC user να αλάξει... Αστα σου λέω παρατα τα πια αφου δεν καταλαβαίνουν τι τους λες δεν αλαζουν... Και εγω τους τα εχω γραψει εδω και 2-3 σελιδες πριν τιποτα δεν αλαζουν! ::) Τωρα να καθαισε να τους λες και να ξαναλες δεν βγαζεις ακρη!Συμφωνώ 100% σε αυτα που είπες με το macintosh αλλα αμα δεν μπορουν να καταλαβουν τι ειναι mac εμεις τι φταιμε?Και το ωραιο είναι οτι θελει να δουλέψει και autocad... και δεν παιρνει mac απο αυτο και μονο τι αλλο θες! ;)Ηταν μια ευκαιρεια μιας που θα παρει καινουριο computer να πηγαινε σε mac αλλα αυτος θελει να παραμήνει με τους PCνιάριδες! :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 20/02/2011 - 00:29


#119   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2011 - 03:45

Α ρε @Telephoner εχεις κατσει τωρα να πησεις ενα PC user να αλάξει... Αστα σου λέω παρατα τα πια αφου δεν καταλαβαίνουν τι τους λες δεν αλαζουν... Και εγω τους τα εχω γραψει εδω και 2-3 σελιδες πριν τιποτα δεν αλαζουν! ::) Τωρα να καθαισε να τους λες και να ξαναλες δεν βγαζεις ακρη!Συμφωνώ 100% σε αυτα που είπες με το macintosh αλλα αμα δεν μπορουν να καταλαβουν τι ειναι mac εμεις τι φταιμε?Και το ωραιο είναι οτι θελει να δουλέψει και autocad... και δεν παιρνει mac απο αυτο και μονο τι αλλο θες! ;)Ηταν μια ευκαιρεια μιας που θα παρει καινουριο computer να πηγαινε σε mac αλλα αυτος θελει να παραμήνει με τους PCνιάριδες! :rolleyes:

οχι συγγνωμη δεν μπορω να το καταλαβω..ειμαι χαζος εγω..τα μακ εινια μονο για εξυπνους users..
ειπα και εγω την αποψη μου αρκετα παραπανω..οτι δεν προκειται να χρησιμοποιησεις ολες τις δυνατοτητες του πισι..
αν παρεις ενα μακ με 1500 ευρω ειναι σαν να παρεις win με 800..διαφωνει κανενας;;δεν νομιζω
εν παση περιπτωση δεν θελω να μου εξηγησετε γτ εινια καλυτερος ενας μακ..αλλα να βρειτε ενα λαπ τοπ κοντα στις προδιαγραφες που ζηταω..οπως λεει και η αζαλεα..
υγ γιργο θα σε παρω το πρωι τηλεφωνο..οκ;;

#120   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/02/2011 - 10:12

αμα εισαι αθηνα ελα να δεις το lenovo με 6γιγα τι κανει αυτη τη στιγμη.
δεν ξερω αν σε καλυπτει με το autocad που διαβαζω οτι θελει 16 σιγουρα.
εγω παντως και απο τον σονυ που ειχα και απο οσους ειχα ειναι η κορυφη.
μονο με τον αθανατα compaq μου δεν μπορω να τον συγκρινω αφενος για τις διαφορετικες εποχες
εκεινος ηταν το 99 2000 και ακομα παιζει ασταματατητα.
αρμαντα 1750. 3 ειχαν ερθει στην ελλαδα ολοι κι ολοι.
αλλα πλεον lenovo και ξερο ψωμι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες