Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΑΛΛΑΓΗ ΕΙΚΟΝΙΔΙΩΝ ΣΤΗ SPRINGBOARD


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:04

Γεια σας παιδια, ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να αλλαξω εικονιδια στη springboard με καποια που εχω βρει στο διαδικτυο...εχω το 3g 8g ...και σε τι μεγεθος πρεπει να ειναι τα εικονιδια png
ευχαριστωωωωωω....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:05

Γεια σας παιδια, ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να αλλαξω εικονιδια στη springboard με καποια που εχω βρει στο διαδικτυο...εχω το 3g 8g ...και σε τι μεγεθος πρεπει να ειναι τα εικονιδια png
ευχαριστωωωωωω....

καταρχας εχεις κανει jailbreak φιλε μου?

My life's goal is only to fight


#3   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:07

καταρχας εχεις κανει jailbreak φιλε μου?

και βεβαια στην 4.2.1

#4   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:10

κατεβασε το winterboard απο cydia και ευκολα θα μπορεις να εγκαταστησεις θεματα ετοιμα στη συσκευη σου...τωρα αν θελεις να φταξεις δικα σου εικονιδια να θυμσαι οτι πρεπει να ειναι σε μορφη png μεγεθος 59x59 και να τα τοποθετησεις στο αναλογο bundle

My life's goal is only to fight


#5   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:15

κατεβασε το winterboard απο cydia και ευκολα θα μπορεις να εγκαταστησεις θεματα ετοιμα στη συσκευη σου...τωρα αν θελεις να φταξεις δικα σου εικονιδια να θυμσαι οτι πρεπει να ειναι σε μορφη png μεγεθος 59x59 και να τα τοποθετησεις στο αναλογο bundle

θελω να βαλω τα δικα μου εικονιδια ασ πουμε για το email...στο theme που εχει τo iphone (μαυρο φοντο)...το winterboard το εχω κατεβασει...μπορεισ να με βοηθησεις

#6   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:25

θελω να βαλω τα δικα μου εικονιδια ασ πουμε για το email...στο theme που εχει τo iphone (μαυρο φοντο)...το winterboard το εχω κατεβασει...μπορεισ να με βοηθησεις

στη διαδρομη (μεσω ssh η οπουδηποτε browser) var/stash/applications.pwn θα βρεις ολα τα bundles των εφαρμογων που εχεις εγκαταστησει απο το cydia και καποιες default
τωρα αν θες να το κανεις μεσω winterboard δημιουργησε εναν φακελο στον υπολογιστη σου π.χ. theme.theme και ανοιξε τον...
μεσα εκει δημιουργησε εναν φακελο με ονομα bundles και ανοιξε τον επισης...και εκει θα δημιουργησεις φακελους με ονοματα για τα bundles που θελεις
τωρα παραδειγμα οπως ανεφερες για το email,το bundle του ειναι com.apple.mobilemail...επελεξε το εικονιδιο που θελεις και τοποθετησε το με ονομα icon.png στο bundle

την ιδια διαδικασια σε ολα μετα περνα το στη διαδρομη var/stash/themes.xxxx επελεξε το στο winterboard kai eisai ok...
για οτι απορια πες μου!

Τελευταία επεξεργασία από: Hidalgo23, 18/02/2011 - 21:26

My life's goal is only to fight


#7   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:28

στη διαδρομη (μεσω ssh η οπουδηποτε browser) var/stash/applications.pwn θα βρεις ολα τα bundles των εφαρμογων που εχεις εγκαταστησει απο το cydia και καποιες default
τωρα αν θες να το κανεις μεσω winterboard δημιουργησε εναν φακελο στον υπολογιστη σου π.χ. theme.theme και ανοιξε τον...
μεσα εκει δημιουργησε εναν φακελο με ονομα bundles και ανοιξε τον επισης...και εκει θα δημιουργησεις φακελους με ονοματα για τα bundles που θελεις
τωρα παραδειγμα οπως ανεφερες για το email,το bundle του ειναι com.apple.mobilemail...επελεξε το εικονιδιο που θελεις και τοποθετησε το με ονομα icon.png στο bundle

την ιδια διαδικασια σε ολα μετα περνα το στη διαδρομη var/stash/themes.xxxx επελεξε το στο winterboard kai eisai ok...
για οτι απορια πες μου!

Εισαι αψογος σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!

#8   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:29

Να σαι καλα φιλε μου!

My life's goal is only to fight


#9   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 23:44

Να σαι καλα φιλε μου!

δουλευει τελειαααα!!!!! :rolleyes:

#10   johncam

johncam

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/02/2011 - 21:02

και ιδου τα αποτελεσματα...για αρχη!!!!
Συνημμένο αρχείο  iphone.png   185,74KB   14 λήψεις

#11   Ronaldinho

Ronaldinho

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2011 - 19:18

Μεσω του iFile τα κανουμε ολα αυτα η μεσω του υπολογιστη?
Εστω οτι εχω βρει ενα εικονιδιο 59χ59 το οποιο θελω να το βαλω στο "Clock",εχοντας το winterboard και μη εχοντας ssh πως γινεται η δουλεια; Συγνωμη αλλα δεν την εχω πολυκαταλαβει τη διαδικασια..Αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

#12   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2011 - 00:01

κατεβασε το ifunbox εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου,συνεδεσε το τηλεφωνο σου με τον υπολογιστη με το καλωδιο και μεσω αυτου του προγραμματος μεταφερεις τα αρχεια του iphone απο και προς τον υπολογιστη.

#13   Ronaldinho

Ronaldinho

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2011 - 18:54

Το εγκατεστησα το ifunbox...Τωρα αφου εχω επικοινωνια PC-iphone,πως περναω τα εικονιδια που θελω; Μπηκα στο μονοπατι var/stash/applications και εχει για καθε εφαρμογη φακελο,μεσα στον οποιο πχ για το Installous εχει πολλα αρχεια .png kai .jpg .Εστω οτι βρηκα το εικονιδιο που θελω το αντιγραφω εκει μεσα; Αν ναι πως διαλεγω οτι θελω αυτο το εικονιδιο να εμφανιζεται στο Iphone και οχι το default; Συγνωμη αν κουραζω αλλα δεν το χω ξανακανει.

#14   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 12/04/2011 - 12:53

υπάρχουν site με έτοιμα εικονίδια για αλλαγή?π.χ πακέτα εικονιδίων με έτοιμες τις διαστάσεις,διάφορες μορφές κλπ.....

#15   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 13/04/2011 - 23:29

υπάρχουν site με έτοιμα εικονίδια για αλλαγή?π.χ πακέτα εικονιδίων με έτοιμες τις διαστάσεις,διάφορες μορφές κλπ.....

εγω κατεβασα απο cydia το Alt Icons και μου αρεσουν παρα πολυ τα εικονιδια του..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες