Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Poll]Τι θα έχει το "iPhone 5"?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 5

Πόσες ίντσες να είναι η οθόνη του;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Θα υπάρχει Home Button;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Τι επεξεργαστή πιστεύετε θα έχει;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πόση μνήμη RAM θα έχει το επερχόμενο μοντέλο;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Σε τι χωρητικότητες θα κυκλοφορεί το επόμενο iPhone;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:58

Tο επόμενης γενιάς iPhone έρχεται αυτό το καλοκαίρι και οι φήμες για το τι θα έχει και τι όχι οργιάζουν. Το δημοψήφισμα αυτό δημιουργήθηκε με σκοπό να καταγράψει τι πιστεύει ο κάθε χρήστης πως θα έχει το "iPhone 5" και όχι τι θέλει. Πριν ψηφίσετε, σκεφτήτε καλά αν αυτά που λέτε έχουν κάποια λογική.
Οι επιλογές του δημοψηφίσματος έχουν εισαχθεί να δείχνουν λογικές, και βάσιμες αλλά σε περίπτωση που πιστεύετε πως κάτι έχει παραλειφθεί, μην διστάσετε να το γράψετε παρακάτω.
~DaKnOb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:12

Σημείωση. Το 1 GB RAM είναι υπερβολικό και δύσκολο να γίνει αλλά προστέθηκε με την παρακάτω σκέψη:
4 ή περισσότερες ίντσες οθόνη θέλουν μεγαλύτερες εικόνες γραφικών στις εφαρμογές άρα μεγαλύτερη μνήμη.
Είναι λίγο απίθανο αλλά υπάρχει και αυτή η επιλογή!

#3   MegaTonTNT

MegaTonTNT

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:13

αποψη μου ειναι, αμα ο φακος της καμερας βγει σε 1080π (full hd) ισως βγαλουν και 64gb.
οπως και το home button θα το κρατισουν, για τις ίντσες ισως γινει 3.7

#4   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:34

θα εχει πεθανει ο steve και η apple θα κανει το μπαμ με 4πυρινο 1 γιγα ραμ
4ρα retina ,2,500 mah μπαταρια,θα εχει fm radio,και θα βγαινει και σε αλλα 2 χρωματα (ασημι,γκρι)

#5   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:41

θα εχει πεθανει ο steve και η apple θα κανει το μπαμ με 4πυρινο 1 γιγα ραμ
4ρα retina ,2,500 mah μπαταρια,θα εχει fm radio,και θα βγαινει και σε αλλα 2 χρωματα (ασημι,γκρι)

και θα κοστίζει μόνο 2099,9 ευρώ η φθηνή έκδοση και δώρο το bumper.

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:47

A5 επεξεργαστής, λίγη παραπάνω μνήμη, και τα υπόλοιπα μια από τα ίδια (εντάξει, το λειτουργικό θα έχει κάποιες προσθήκες). Η σχεδίαση του άλλωστε είναι ήδη ολοκληρωμένη και εγκεκριμένη από τον Jobs, όπου νάναι θα αρχίσει και η παραγωγή. Αμα επιβεβαιωθούν οι φήμες που τον θέλουν να εγκαταλείπει τον μάταιο τούτο κόσμο σύντομα, τότε ίσως (ίσως) να δούμε κάποια σημαντική αλλαγή απο την επόμενη χρονιά με το iPhone 6... Γενικά είναι τέτοια η δυναμική που έχει αυτή τη στιγμή η Apple, ώστε ακόμα και με έναν αιφνίδιο θάνατο του Jobs δεν πρόκειται να υπάρξουν σημαντικές αλλαγές στα flagship προϊόντα της τουλάχιστον για μια χρονιά ακόμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 19/02/2011 - 14:48


#7   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:50

και θα κοστίζει μόνο 2099,9 ευρώ η φθηνή έκδοση και δώρο το bumper.

Χαχαχα! Το 99.9 το κρατάνε παντού! Apps/Products!
Αν φύγει ο Steve, η Apple δεν θα είναι ποτέ η ίδια. Μακάρι να ζήσει να τα εκατοστήσει!
Φυσικά πρέπει να υπάρχει και καλή συνάρτηση και αναλογία Ποιότητα/Κοστος.
Δεν μπορούν να κάνουν ένα τηλέφωνο τέλειο που να κάνει 5.000$. Θα είναι αποτυχία και ας είναι το μεγαλύτερο τεχνολογικό επίτευγμα!

Τελευταία επεξεργασία από: DaKnOb, 19/02/2011 - 14:51


#8   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 19/02/2011 - 15:09

Eως εδώ έχουμε πως η οθόνη θα είναι 3.5 με μεγάλες πιθανότητες να είναι και 4 ίντσες.
Το Home button δεν θα καταργηθεί, ενώ ο επεξεργαστής εικάζεται να είναι ο Α5.
Η μνήμη θα αυξηθεί ενώ όσον αφορά τις χωρητικότητες, μάλλον δεν θα δούμε κάποια αλλαγή.
Περιμένουμε περισσότερες ψήφους για καλύτερα αποτελέσματα!

#9   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/02/2011 - 15:44

μπορεί να έχει πλάκα να κάνουμε υποθέσεις και να συζητάμε για το τί θα έχει πάνω της η νέα συσκευή, όμως κατά πάσα πιθανότητα αυτό που λέει o tillter θα γίνει με μικροπροσθήκες σε hardware ισάξιες του γυροσκοπίου.

Τελευταία επεξεργασία από: chresto, 19/02/2011 - 15:44


#10   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 19/02/2011 - 16:01

άποψη μου, αλλα είμαι 99,9% σίγουρος!
έχουμε και λέμε:
-4 inches οθόνη. (είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ... τα υπόλοιπα κινητά της κατηγορίας του iPhone έχουν μεγάλες οθόνες και ειναι και πολύ ελκιστικά χάρη στο λειτουργικό τους-το πολλά υποσχόμενο android os- και την τιμή τους)
-θα υπάρχει σίγουρα home button! (μια δικιά μου εκδοχή είναι το home button να ειναι αφής, όπως τα κουμπιά των καινούργιων htc)
-A5 chip επεξεργαστή (αποκλείεται περισσότερο-μακάρι όχι λιγότερο!!)
-768 MB ram (το ίδιο με το απο πάνω)
-χωρητικότητες: 8, 16. (κινητό είναι.. ειδικά από τη στιγμή που θα έρθουν και τα λεγόμενα cloud services τα 64 ειναι πάρα πολλά, τα 32 θα καταργηθούν και τα 8 θα επανέλθουν!)

συμφωνείτε?

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy96, 19/02/2011 - 16:04


#11   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 19/02/2011 - 16:05

άποψη μου, αλλα είμαι 99,9% σίγουρος!
έχουμε και λέμε:
-4 inches οθόνη. (είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ... τα υπόλοιπα κινητά της κατηγορίας του iPhone έχουν μεγάλες οθόνες και ειναι και πολύ ελκιστικά χάρη στο λειτουργικό τους-το πολλά υποσχόμενο android os- και την τιμή τους)
-θα υπάρχει σίγουρα home button! (μια δικιά μου εκδοχή είναι το home button να ειναι αφής, όπως τα κουμπιά των καινούργιων htc)
-A5 chip επεξεργαστή (αποκλείεται περισσότερο-μακάρι όχι λιγότερο!!)
-768 MB ram (το ίδιο με το απο πάνω)
-χωρητικότητες: 8, 16. (κινητό είναι.. ειδικά από τη στιγμή που θα έρθουν και τα λεγόμενα cloud services τα 64 ειναι πάρα πολλά, τα 32 θα καταργηθούν και τα 8 θα επανέλθουν!)

συμφωνείτε?

Παντως το Home button πιστευω οτι θα καταργηθει στο μοντελο του iphone 6 τον Ιουνιο του 2012, μεχρι στιγμης αυτα...

#12   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 19/02/2011 - 16:18

πιστευω οτι αν ηταν η apple να βγαλει 4αρα οθονη θα το ειχα κανει Ιδι....... θα γινει τεραστιο Αβολο και αΣχημο και απο οσο εχω καταλαβει δεν θα αλλαξουνε την 3.5 οθονη γιατι θα χασουνε.......
επεξεργαστη Α5
μνημη Ευχομαι και πιστευω να την πανε 1
Home Button Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει ειναι χαρακτηριστικο των Iphone και Δεν θα φυγει....

εμενα παντως κατι μου λεει οτι θα ειναι ιδιο με το 4 θα εχουνε αλλαξει επεξεργαστη και θα βαλανε........... δευτερο Φλας ( ΛΟΛ ) ........

#13   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 19/02/2011 - 16:22

άποψη μου, αλλα είμαι 99,9% σίγουρος!
έχουμε και λέμε:
-4 inches οθόνη. (είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ... τα υπόλοιπα κινητά της κατηγορίας του iPhone έχουν μεγάλες οθόνες και ειναι και πολύ ελκιστικά χάρη στο λειτουργικό τους-το πολλά υποσχόμενο android os- και την τιμή τους)
-θα υπάρχει σίγουρα home button! (μια δικιά μου εκδοχή είναι το home button να ειναι αφής, όπως τα κουμπιά των καινούργιων htc)
-A5 chip επεξεργαστή (αποκλείεται περισσότερο-μακάρι όχι λιγότερο!!)
-768 MB ram (το ίδιο με το απο πάνω)
-χωρητικότητες: 8, 16. (κινητό είναι.. ειδικά από τη στιγμή που θα έρθουν και τα λεγόμενα cloud services τα 64 ειναι πάρα πολλά, τα 32 θα καταργηθούν και τα 8 θα επανέλθουν!)

συμφωνείτε?


8 απλοκλειτε !!!!!!!!!!! ειναι πολυ μικρη Χωρητικοτητα για καποιον που θελει να κανει Τα παντα με το Κινητο του !!!!!! 16 - 32 ειναι must !!! ΠΧ εγω εχω κολλημα και θελω να εχω και να δοκιμαζω οτι πλοηγος Βγαινει στην Ευρωπη....... ειμαι ιδι στα 9-10 GB γεματος μονο απο προγραμματα ... αν ειχα μουσικες - ταινιες- βιντεο και Φωτο,..... θα εψαχνα για χορο !!!!

και Ας μην ξεχασουμε οτι σε λιγο καιρο το Λειτουργικο θα αγκιξει το 1Gb....... αν εχεις 8αρι θα ειναι αμαρτια να εχεις ενα υπερκινητο και να σε περιοριζει η χωριτηκοτητα !!!! μην ξεχνας εδν μπορεις να βαλεις μεμορι καρντ !!!!

#14   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 19/02/2011 - 16:30

γιατί να αυξήσουν τον επεξεργαστή απο τη στιγμή που ο Α4 είναι υποτίθεται underclocked και το κινητό αναταποκρίνεται πολύ καλα ακομα κι έτσι? και για τη μνήμη το ίδιο θα έλεγα αλλά τέλος παντων...ας την αυξήσουνε.

#15   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 17:04

Πέρα από το κλασικό specs bump (επεξεργαστή, μνήμη και κάμερα) .. ελπίζω στα παρακάτω

* Dual core A8 SOC me 1.2 GHz (καλά θα τους την κάνει τη μήνυση η Audi... άκου Α4 και τώρα Α8 τσιπάκια )
* Μνήμη 768ΜΒ - 1GB
* Κάμερα 8MP με δυνατότητα για 1080p recording
* Οθόνη 4'

Τα παραπάνω τα θεωρώ απαραίτητα για να πολεμήσει το πράσινο ρομποτάκι

* Μάλλον NFC τεχνολογία για πληρωμές ( πχ iwallet)
* Ισως Dual GSM/CDMA worldmode design ... πιο οικονομικό για μια γραμμή παραγωγής
* Μάλλον καλύτερα γραφικά με PowerVR SGX545
* Καλύτερη μπαταρία
* Νέος σχεδιασμός για την κεραία
* ίσως υποστήριξη για 4G/LTE (τέταρτη γενιά δικτύων κινητής τηλεφωνίας)

Και αυτο που θέλω περισσότερο...
*** FM Radio με Live Pause και iTunes tagging (οπως στο iPod Nano... (τόσα email τους έχω στείλει ...λές???)

Δείτε και δύο όμορφα concepts που βρήκα
Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: antoniss, 19/02/2011 - 17:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες