Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Αυτό είναι το πλαίσιο της οθόνης (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Altair77

Altair77

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Altair77

Δημοσίευση 26/02/2011 - 19:35

Έχεις πιάσει κινητο 4 ιντσες στο χέρι σου;

ναι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 26/02/2011 - 19:58

αντε να το αγορασω γτ βαρεθηκα το 3αρι ας ειναι και λιγο μεγαλυτερο

#33   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 26/02/2011 - 20:06

Παιδιά εγώ προσωπικά ειμαι σύγουρος οτι η apple δεν προκειτε με καμία να βγαλει 4" iphone. Ένας απο τους λογους που το iphone έχει την επιτυχια που έχει είναι ότι μπορείς να το δουλέψεις και με το ένα χερι και δεν χρειαζεσε να κανεις tap και με τα δυο χερια! ;) Για αυτό αυτοι που το θελουν 4" δεν είναι για iphone αλλα για HTC τους βλεπω :P χαχαχα.

#34   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2011 - 20:33

Και όμως αυτή η εικόνα η παραπάνω που γράφει ο φίλος είναι κάτι που ίσως να έχει και λογική μιας και χθες αγόρασα το νέο ipod touch το οποίο στα πλαινά είναι πολύ πιο έξω σε σχέση με το παλιό που είχα. Δηλαδή έχουν μικρύνει τα πλαινά της οθόνης.

#35   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2011 - 20:35

θα χαρω να μεγαλωσει το μεγεθος της οθονης...
θα ξενερωσω αν μεγαλωσει το μεγεθος της συσκευης!

εεετσι εεετσι

#36   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2011 - 20:37

Έχεις πιάσει κινητο 4 ιντσες στο χέρι σου;

αστα να πανε,ενας απο τους βασικους λογους που εσπρωξα το hd2,και μου βγηκε σε καλο τελικα,το εβαζα στο αυτι και ηταν σαν βατραχοπεδιλο

#37   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/02/2011 - 22:12

κι εγω χλωμο το βλεπω να παντοφλέβει, κυριως γιατι θα ερχοταν αντιθετο με τη βασικη design φιλοσοφια της Apple, να ειναι elegant (ακομη και εις βαρος αλλων ευκολιων). Το ερωτημα ειναι απ την αλλη, τι εχει μεινει να βαλουν μεσα για να πουλησουν το 5; Να κανουν ριζικο redesign μετα μονο ενα μοντελο το βλεπω χλωμο, θα κρατησουν το look του 4 για τουλαχιστον το 5 (μη σας πω και το 6), αλλα ... τι λειπει πια σαν συσκευη (παντα με γνωμονα τη φιλοσοφια της Apple βεβαια, Flash, USB κλπ και να λειπουν δεν εχει σκοπο να τα βαλει ετσι κ αλλιως); Να βαλουν πιο δυνατο επεξεργαστη + μνημη; Σιγα τα αυγα, δεν ειναι λογος ν'αλλαξεις το ηδη γρηγορο 4ρι. Να βγαλουν το iOS 5 με νεα features; Πιθανον, αλλα και παλι δεν μενουν πολλα περα απο τα ιδια τα apps και games που να λειπουν απο ενα smartphone πια.

#38   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2011 - 22:12

Στην εικόνα που έχει το 9to5mac και διχνει πως θα ήταν με οθόνη 4" φεναιτε χάλια κατα την άποψη μου

http://www.9to5mac.c...e Intelligence)



Κοίτα, αν τελικά ισχύσει αυτό που δείχνει η εικόνα και ΔΕΝ μεγαλώσει το μέγεθος της συσκευής, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα...

#39   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 26/02/2011 - 23:19

Θα προτιμούσα το iphone 5 λίγο πιο λεπτό σε πάχος από το 4αρι (σε αντίθεση με τα σενάρια και τις ευχές :P ) . Όσο για το πιο λεπτό bezel ίσως αποδειχτεί δύσχρηστο μιας και είναι capacitive η οθόνη και θα ενεργοποιείται στα πλάγια κατά λάθος από το χέρι που το "χουφτώνει" .

Τελευταία επεξεργασία από: Chris123GR, 26/02/2011 - 23:19


#40   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2011 - 23:38

Προσωπικά θα ήθελα πάρα πολύ να μεγαλώσει λίγο η οθόνη. Αν όχι 4" να γίνει 3.7". Αν μεγαλώσει η οθόνη θα είναι καλύτερα για όλες τις λειτουργίες του iphone. web browsing, φωτογραφίες, video, παιχνίδια κτλ. Επίσεις πιστεύω ότι η Apple μπορεί να μεγαλώσει την οθόνη μεγαλώνοντας ελάχιστα έως καθόλου το συνολικό μέγεθος του κινητού.

#41   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/02/2011 - 00:51

Η μπροστινή κάμερα είναι στην δεξιά μεριά... Fake η όντω θα το βάλει στην δεξιά μεριά? Δεν μου πολυαρέσει σαν ιδέα ενα μεγάλο iPhone... Μια χαρά μέγεθος έχει έτσι όπως είναι...


Καλά δεν είναι απαραίτητα από τη δεξιά μεριά. Υπάρχει περίπτωση να είναι φωτογραφημένο από την ανάποδη....

#42   tps

tps

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:paok!

Δημοσίευση 27/02/2011 - 02:28

δεν ειναι και ασχημο το iphone4 με 4 οθονη που εκαναν την φωτογραφια για να δουν πως θα ειναι, εμενα μου αρεσε να ηταν ετσι iphone4!!! ;)

#43   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/02/2011 - 02:44

Εάν η οθόνη του iPhone 5 είναι 4" επαρχει καμία περίπτωση να ενσωματοσουνε πέντε εικονηδια στο dock και πέντε σειρές στο home screen?


Aθτο που λες γινετε με εφαρμογη απο το cydia :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#44   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2011 - 03:36

παντως καλο ειναι που τα γραπτα μενουν γιατι σε λιγο καιρο αν ειναι ετσι οι φημες οι περισοτεροι αν θα σας δωσουν να συγκρινετε το 5ρι με ενα αλλο που θα εχει μικροτερη οθονη σαν αντικειμενικοι που ειναι πολυ απο εδω θα το ονομασουν πλεονεκτημα τη μεγαλη οθονη

και μετα την κακιουλα μου εγω ειναι υπερ της μεγαλης οθονης στο κινητο και θα το δω πιο ζεστα αν ειναι ετσι

#45   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/02/2011 - 10:48

Από ότι φαίνεται είναι fake και πρόκειται για photoshop.

Συνημμένο αρχείο  fake iPhone5 panel.jpg   81,53KB   41 λήψεις

via nowhereelse.fr

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 27/02/2011 - 10:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες