Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone από την Wind?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/04/2009 - 10:23

Quote

Quote

Ούτως ή άλλως μόνο Vodafone και Cosmote (εν μέρει) μπορούν να σου δώσουν παραδεκτές υπηρεσίες HSDPA.




+1



Δεν είναι ανύπαρκτο το δίκτυο 3G της Wind. Σε αρκετά μέρη (εκτός μεγάλων πόλεων) είναι πολλές φορές η μοναδική που έχει σήμα 3G. Από εκεί και πέρα η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται βελτίωση.



Για να απολαύσετε αυτά που μπορεί να σας προσφέρει το iPhone με μια καλή σύνδεση 3G και ένα σοβαρό πακέτο Data, θα πρέπει να είστε είτε με Cosmote είτε με Vodafone... σε ένα από τα πολύ μεγάλα αστικά κέντρα... όπου το 3G φυσάει!


++++1
Αν και συνδρομητής της wind θα συμφωνήσω κατά πολύ με τον IPH καθώς πολλοί απο τους φίλους μου έχουν cosmote & vodafone ...  και θα ήθελα απλά να συμπληρώσω το γνωστό σε όλους μας οτι όπου δεν υπάρχει πολύ καλό σήμα καλό είναι να απενεργοποιείτε το 3G πρώτον για καλύτερο σήμα και δεύτερον για λιγότερη κατανάλωση της μπαταρίας...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2009 - 18:04

Quote

Δεν είναι ανύπαρκτο το δίκτυο 3G της Wind. Σε αρκετά μέρη (εκτός μεγάλων πόλεων) είναι πολλές φορές η μοναδική που έχει σήμα 3G. Από εκεί και πέρα η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται βελτίωση.


Δεν θα συμφωνήσω :)

Καταρχήν το "έχω σήμα 3G" δε λέει και πολλά. Μπορεί να έχεις 3G και μετά να σου κάνει κατευθείαν handover στο GPRS όταν θέλεις να σερφάρεις γιατί έχουν εφαρμόσει ξεχυλωμένες ρυθμίσεις στο 3G επιτρέποντάς σου να βλέπεις ένδειξη, αλλά όταν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις δεν μπορείς να μπεις στην 3G κυψέλη (admission control) ή να σερφάρεις στο 3G με ταχύτητες modem 28k - πολλοί θα το έχουν δει αυτό.

Όσο για την επαρχία, όπως έχω ξαναπει, το τοπίο στην κινητή τηλεφωνία θα αλλάξει άρδην μέσα στο '09 και το '10 να με θυμηθείτε.

#63   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2009 - 17:00

Από ότι φαίνεται,μπορεί να ακούστηκαν πολύ ποιο  μπροστά ότι το προμιθεύεται και η WIND,αλλά εγ'ω που το είχα παραγγείλει από τις 4 Φεβρουαρίου,θα μου έρθει στις 7 Απριλίου!!!Δεν είναι σπαστικό???  >:(

#64   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 18:13

τι εννοείς ότι θα το φέρει και η wind??? δεν κατάλαβα.....

Edit: Greeklish to Greek

#65   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 18:40

Αυτό που εννοεί είναι πως η Apple έχει κλείσει συμβόλεο με την WIND και τώρα θα το προμηθεύεται και η εταρία WIND και θα μεγαλώσει ο ανταγωισμός!!! ;) ;)

#66   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 19:15

δηλαδη να περιμενουμε???γιατι θελω να το παρω το πασχα με συμβολαιο cosmote....κανεις που να ξερει μπορει να μας διαφωτισει???γιατι το περιμενουμε πως και πως......

#67   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 19:47

Διάβασα πως μπορείς να το πάρεις και μόνο την συσκευή από την wind!!!Εγώ προσωπικά θα σου πρώτινα να το έπερνες καρτοκινητό!!!

#68   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 20:26

αυτο ρωταω και εγω που το διαβασατε???δηλαδη εγω που θελω wind να περιμενω???ή να το τσιμπησω απο την cosmote???δεν με νοιαζει αν ειναι συμβολαιο ή καρτοκινητο...απλως ηθελα wind....οποιος ξερει ας απαντησειιιιιιιι

#69   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 06:57

Φίλε εγώ το  έχω παραγγείλει από την wind και στις 9 Απριλίου θα το έχω στα χέρια μου!!!Εγώ θα σου πρότινα να περιμένεις!!! :) ;)

#70   asikis

asikis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 08:47

Quote

Φίλε εγώ το  έχω παραγγείλει από την wind και στις 9 Απριλίου θα το έχω στα χέρια μου!!!Εγώ θα σου πρότινα να περιμένεις!!! :) ;)


Εισαι σιγουρος φιλε μου? Πως θα το παρεις απο Wind? Αφου επισημα δεν το διαθετει. Μηπως εχεις καποιον γνωστο σε καταστημα Wind και σε εξυπηρετησει μεσω Cosmote ή Vodafone χρησιμοποιωντας την δικη σου επιδοτηση??

#71   lester

lester

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2009 - 10:18

Αυτή είναι και η δικη μου απορία... έχω επιδότηση στην Wind σε ένα μηνα..θα έχει έρθει το iPhone μέχρι τότε? θα μπορώ να το πάρο όπως ας πούμε το παρήγγειλες εσύ?

Edit: Greeklish to Greek

#72   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/04/2009 - 10:44

Quote

Αυτή είναι και η δικη μου απορία... έχω επιδότηση στην Wind σε ένα μηνα..θα έχει έρθει το iPhone μέχρι τότε? θα μπορώ να το πάρο όπως ας πούμε το παρήγγειλες εσύ?



Edit: Greeklish to Greek


Φίλε, εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις 2 μήνες μήπως και έρθει το νέο "next gen iphone" ... πολλά topic γύρω απο αυτό κοίτα λίγο... ;)

#73   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 12:55

Το είχα παραγγείλει και όπως σας είπα θα το πάρω επίσημα από την wind στις 9!!!

#74   asikis

asikis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 13:52

Quote

Το είχα παραγγείλει και όπως σας είπα θα το πάρω επίσημα από την wind στις 9!!!

Αναμενουμε post σου αφου το παρεις ωστε να μας πεις λεπτομερειες για το πως μπορουμε και οι υπολοιποι να το παρουμε απο Wind  :)

#75   BOND

BOND

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 14:11

Μόλις το πάρω,έχεται τον λόγο μου πως θα ρωτήσω!!! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες