Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2011 - 22:12

Καποιες ερωτησεις:
- Το GPS στην εκδοση wifi+3G λειτουργει και μονο του με καποιο προγραμμα GPS ή λειτουργει μονο με 3G;
- Ακομη το GPS στην εκδοση wifi+3G λειτουργει και με wifi;
-Τελος η εκδοση wifi δεν εχει GPS αλλα δουλευει προγραμματα οπως το Google maps;
-H εκδοση wifi+3G για να ενεργοποιηθει μεσω itunes χρειαζεται sim;
-Εκτος του GPS που εχει η εκδοση wifi+3G, εχει καποιες αλλες διαφορες με την εκδοση wifi;

Ευχαριστω.


Η έκδοση wi-fi ΔΕΝ έχει δέκτη GPS παρά μόνο η έκδοση wi-fi + 3G.
Με δέκτη GPS κάνεις χρήση σηματος απο δορυφορους και εχεις μεγαλύτερη ακρίβεια στην θέση σου. (λειτουργία με Google Maps και Navigation προγραμματα)

Στο Wifi κάνει χρήση του ασυρματου δικτύου για location Services. (με χαμηλότερη ακρίβεια στη θέση - Google Maps)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/03/2011 - 22:39

γεια σας παιδια στις 25 μαρτιου θα ειμαι μοναχο.μαλλον θα το παρω απο εκει το ipad 2 γιατι ελλαδα δεν το βλεπω.τι ωρα θα ξεκινησει η διαθεση του?θα εχει μεγαλες ουρες?θα προλαβω να παρω?

ευχαρστω


Αλήθεια τώρα, περιμένεις σοβαρή απάντηση? Εκτός και εάν είναι κανένα μέντιουμ εδώ στο σαιτ...
Άκου ερώτηση: Στο Μόναχο στις 25 θα έχει ουρά και εάν θα προλάβω..
Πάρε καλύτερα ένα 923343......
Θέλετε και τα ρωτάτε αυτά ?

#558   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 14/03/2011 - 22:42

αντε να περνανε οι μερες να το ουμε και εμεις

#559   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2011 - 23:46

εχει αλλο καλώδιο

Συνημμένα αρχεία



#560   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 14/03/2011 - 23:52

Αλήθεια τώρα, περιμένεις σοβαρή απάντηση? Εκτός και εάν είναι κανένα μέντιουμ εδώ στο σαιτ...
Άκου ερώτηση: Στο Μόναχο στις 25 θα έχει ουρά και εάν θα προλάβω..
Πάρε καλύτερα ένα 923343......
Θέλετε και τα ρωτάτε αυτά ?

χααχχ και εγώ όταν είδα το σχόλιο του φίλου μας είπα WTF??δουλεύει η Πυθία στο site και δεν το ήξερα τόσο καιρό ρε γαμώτο?κορυφαίος φιλαράκι!ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε!πάντως να ξέρεις η ώρα διάθεσης ξεκινάει από το πρωί και τελειώνει το βράδυ,η ουρές θα είναι από μεγάλες έως μικρές και μπορεί να προλάβεις μπορεί και όχι!δεν σε κοροϊδεύω!μην παρεξηγηθείς!τσι απαντούσε η μακαρίτισσα η Πυθία!

#561   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 14/03/2011 - 23:53

εχει αλλο καλώδιο

πλάκα μας κάνουν?αυτό τώρα που το πρόσεξαν δηλαδή?

#562   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 15/03/2011 - 00:14

γεια σας παιδια στις 25 μαρτιου θα ειμαι μοναχο.μαλλον θα το παρω απο εκει το ipad 2 γιατι ελλαδα δεν το βλεπω.τι ωρα θα ξεκινησει η διαθεση του?θα εχει μεγαλες ουρες?θα προλαβω να παρω?

ευχαρστω


Ήξεις αφήξεις, ούκ έν τω ipad 2 αποκτήσεις.. :P

#563   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 02:59

μεταφορα απο το 1 ipad στο αλλο
http://feedproxy.goo...184627.2500.mp4

Τελευταία επεξεργασία από: nmout, 15/03/2011 - 03:00


#564   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2011 - 04:00

χααχχ και εγώ όταν είδα το σχόλιο του φίλου μας είπα WTF??δουλεύει η Πυθία στο site και δεν το ήξερα τόσο καιρό ρε γαμώτο?κορυφαίος φιλαράκι!ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε!πάντως να ξέρεις η ώρα διάθεσης ξεκινάει από το πρωί και τελειώνει το βράδυ,η ουρές θα είναι από μεγάλες έως μικρές και μπορεί να προλάβεις μπορεί και όχι!δεν σε κοροϊδεύω!μην παρεξηγηθείς!τσι απαντούσε η μακαρίτισσα η Πυθία!



Θα απαντησω και στους δυο σας που κατακρινεται την ερωτηση. Το παιδι μια χαρα ερωτηση εκανε. Απο την στιγμη που δεν ηξερε καλα εκανε και ρωτησε. Το γεγονος οτι εσεις δεν ξερετε να απαντησετε σημαινει μονο οτι δεν πρεπει να μηλισετε αφου δεν ξερεται. Ουτε εγω ξερω αλλα αν με ρωταγε για την π.χ. Αμερικη θα ηξερα να του πω οτι θα ειχε πιθανον κοσμο. Εσεις αναρωτιεστε αν θελουν και τα λενε( η ερωτηση ειναι μια χαρα που κανει) εγω αναρωτιεμαι οτι απο την στιγμη που δεν ξερετε τη πεταγεστε να απαντησετε;
Καμια ερωτηση δεν ειναι χαζη γιατι πολυ απλα παντογνωστες ειναι μονο οι βλακες( δεν υπονοω κατι για εσας αυτο το λεω γενικα)

#565   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/03/2011 - 05:25

Ειρηνη ημιν εν ipad αδερφοι. .. !! Λογικα δεν θα εχει ουρες οπως στο αμερικα , εδω στην ολλανδια περυσι που βγηκε το 1 δεν ειχε καθολου και φετος προβλεπετε το ιδιο.
Οποτε και μοναχο δεν πιστευω ναχει τοσο ζορι με ουρες και τα λοιπα :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#566   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/03/2011 - 10:06

Θα απαντησω και στους δυο σας που κατακρινεται την ερωτηση. Το παιδι μια χαρα ερωτηση εκανε. Απο την στιγμη που δεν ηξερε καλα εκανε και ρωτησε. Το γεγονος οτι εσεις δεν ξερετε να απαντησετε σημαινει μονο οτι δεν πρεπει να μηλισετε αφου δεν ξερεται. Ουτε εγω ξερω αλλα αν με ρωταγε για την π.χ. Αμερικη θα ηξερα να του πω οτι θα ειχε πιθανον κοσμο. Εσεις αναρωτιεστε αν θελουν και τα λενε( η ερωτηση ειναι μια χαρα που κανει) εγω αναρωτιεμαι οτι απο την στιγμη που δεν ξερετε τη πεταγεστε να απαντησετε;
Καμια ερωτηση δεν ειναι χαζη γιατι πολυ απλα παντογνωστες ειναι μονο οι βλακες( δεν υπονοω κατι για εσας αυτο το λεω γενικα)


Καλό.
Εάν στο ερώτημα του διαπιστώνεις στοιχειωδώς την έλλειψη γνώσεως, τότε... πάσο
Αυτό που ρωτάει ΔΕΝ το απαντάς βασισμένος στην γνώση. Αλλά στην μαντεία.
Οϋτε εγώ ξέρω τι καιρό θα κάνει στις 25 του Μάρτη. Αλλά δεν το ποστάρισα εδώ. Και μάλιστα, η πρόγνωση καιρού βασίζεται εν πολλοίς στην γνώση. Το εάν θα έχει ουρές στα applestore Munich, τι ώρα θα ανοίξουν, αν θα προλάβει να το αγοράσει, ε... η απάντηση βασίζεται στην επικοινωνία με ανώτερες δυνάμεις
Τώρα, γιατί υπερασπίζεσαι τέτοιου είδους ερωτήματα, καταλήγοντας στο τσιτάτο ¨ παντογνώστες είναι μόνο οι βλάκες", αν και οι περισσότεροι από αυτούς δεν γνωρίζουν καν ορθογραφία (δεν υπονοω κάτι για εσένα, αυτο το λέω γενικά) δεν καταλαβαίνω...

Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 15/03/2011 - 10:07


#567   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 10:24

Γιατί είχε ουρές στην Ελλάδα ή σε άλλη Ευρωπαική χωρα για το ipad1? Γιατί να έχει για το 2? Δε το δίνουν τσάμπα για να τρέξουν όλοι!

#568   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/03/2011 - 11:44

Πως το “τσουνάμι” χτύπησε το iPad

Η Ιαπωνία είναι η “μητέρα” της τεχνολογίας παγκοσμίως. Ο σεισμός και το τσουνάμι πρώτη απ' όλες χτύπησαν την πόλη Σεντάι

Εκεί είχε το μεγαλύτερο εργοστάσιο παραγωγής τσιπ μνήμης NAND η εταιρεία Toshiba που κατασκευάζει το 1/3 αυτών των τσιπ παγκοσμίως.
Όπως ήταν φυσικό η τιμή των τσιπ εκτινάχθηκε σε μια νύχτα και τα πρώτα θύματα ήταν οι εταιρείες που τα χρησιμοποιούν όπως η Apple που κατασκευάζει τα iPad.
Δεν είναι όμως μονάχα σε αυτό το επίπεδο το τεχνολογικά πλήγμα που δέχθηκε ο πλανήτης από τον σεισμό και το τσουνάμι στην Ιαπωνία.
Ανάλογα προβλήματα παρουσιάζει στη γραμμή παραγωγής η εταιρεία Cannon καθώς υπέστησαν σοβαρές ζημιές τρία εργοστάσιά της, που κατασκεύαζαν οθόνες LCD, φακούς και εκτυπωτές ψεκασμού μελάνης (inkjet).
Ανάλογες ζημιές έπαθαν τα εργοστάσια της Sony και της Panasonic.
Δυστυχώς φαίνεται ότι το “οικονομικό τσουνάμι” μόλις έχει αρχίσει να πλήττει την Ιαπωνία.

πηγή

#569   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2011 - 13:13

Καλό.
Εάν στο ερώτημα του διαπιστώνεις στοιχειωδώς την έλλειψη γνώσεως, τότε... πάσο
Αυτό που ρωτάει ΔΕΝ το απαντάς βασισμένος στην γνώση. Αλλά στην μαντεία.
Οϋτε εγώ ξέρω τι καιρό θα κάνει στις 25 του Μάρτη. Αλλά δεν το ποστάρισα εδώ. Και μάλιστα, η πρόγνωση καιρού βασίζεται εν πολλοίς στην γνώση. Το εάν θα έχει ουρές στα applestore Munich, τι ώρα θα ανοίξουν, αν θα προλάβει να το αγοράσει, ε... η απάντηση βασίζεται στην επικοινωνία με ανώτερες δυνάμεις
Τώρα, γιατί υπερασπίζεσαι τέτοιου είδους ερωτήματα, καταλήγοντας στο τσιτάτο ¨ παντογνώστες είναι μόνο οι βλάκες", αν και οι περισσότεροι από αυτούς δεν γνωρίζουν καν ορθογραφία (δεν υπονοω κάτι για εσένα, αυτο το λέω γενικά) δεν καταλαβαίνω...


Χα χα. Εχεις πλακα. Ο καιρος ειναι ασχετος με το θεμα μας αρα καλα εκανες και δεν ρωτησες. Δεν χρειαζεται η πυθια αγαπητε μου αρκει να απαντησεις βαση της εμπειριας σου. Αυτο ηθελε το παιδι. Δεν σου ζητησε να γινεις μαγος. Οσο για την ορθογραφια τι να κανουμε εχουμε δυσλεξια σκωτοστε με γι αυτο!!!( λες και ηταν δυσκολο να το καταλαβεις)

Τελευταία επεξεργασία από: creative21, 15/03/2011 - 13:16


#570   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 15/03/2011 - 14:57

παιδια αν παρω το iPad 1 (first gen) απο αμερικη θα εχει ελληνικο μενου?
υπαρχει περιπτωση να εχει την 4.3 εκδοση μολις μου το φερουν και να μην μπορω να του κανω JB

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες