Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#691   ninoulito

ninoulito

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:10

Παιδιά μόλις το έπιασα στα χέρια μου!!!:) Είναι σαν κόσμημα όταν το πιάνεις, λεπτό και λιτό. Πανγρήγορο και το safari και ο Α5. Κάμερες πάσχουν, θυμίζουν πολλά χρόνια π´ισω (καλά επίτηδες το κάνουμπνε το ξέρουμε :P) αλλά τουλάχιστον έχουν. Από πλευρά οθόνης πολύ καλή αλλά τα pixels φαίνονται. Υπομονή για τους υπόλοιπους μία βδομάδα ακόμα (κι εγώ δεν το ήξερα πως θα το έχω σήμερα!!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#692   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:11

Πολλά παράξενα βλέπουμε με την Αpple φίλε μου αλλά τι να κάνουμε...Ας ελπίσουμε στο μέλλον να μην τα έχουμε αυτά...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#693   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:13

Παιδιά μόλις το έπιασα στα χέρια μου!!!:) Είναι σαν κόσμημα όταν το πιάνεις, λεπτό και λιτό. Πανγρήγορο και το safari και ο Α5. Κάμερες πάσχουν, θυμίζουν πολλά χρόνια π´ισω (καλά επίτηδες το κάνουμπνε το ξέρουμε :P) αλλά τουλάχιστον έχουν. Από πλευρά οθόνης πολύ καλή αλλά τα pixels φαίνονται. Υπομονή για τους υπόλοιπους μία βδομάδα ακόμα (κι εγώ δεν το ήξερα πως θα το έχω σήμερα!!)

Απο που το πήρες φίλε; Καλοριζικο

#694   ninoulito

ninoulito

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:17

Απο που το πήρες φίλε; Καλοριζικο


Αυτό σας λέω δεν το πήρα εγώ ουσιαστικά. Μια φίλη ενός φίλου του το έφερε από αμερική αλλά αυτός είναι λάτρης των windows και έτσι. Και έτσι μου το πάσαρε :)

#695   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:19

Αυτό σας λέω δεν το πήρα εγώ ουσιαστικά. Μια φίλη ενός φίλου του το έφερε από αμερική αλλά αυτός είναι λάτρης των windows και έτσι. Και έτσι μου το πάσαρε :)

Εεεε γιατι δν το πούλησε σε εμάς ;;; Καλό εεε

#696   ninoulito

ninoulito

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 22:22

Εεεε γιατι δν το πούλησε σε εμάς ;;; Καλό εεε


Μάλλον δεν σας ξέρει :P

#697   john74

john74

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2011 - 02:29

Μερικα φωτο iPad με iPad 2

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

#698   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2011 - 02:34

α ρε φιλε τι μας κανεις! καλοριζικο!

#699   john74

john74

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2011 - 02:45

α ρε φιλε τι μας κανεις! καλοριζικο!

Σε έστειλα τώρα έτσι;

#700   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2011 - 02:55

Ε αποφασίζω να πάρω το ένα και έρχεσαι ΕΣΥ και μας χαλας τα σχέδια!!! Πάμε για το 2 και ας κόψουμε το τσιγάρο ρεεεε

#701   john74

john74

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2011 - 11:31

Χα χα χα

#702   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/03/2011 - 14:59

Η Apple δίνει τέλος στα αβάσιμα σενάρια των τελευταίων ημερών που θέλουν την διάθεση του iPad 2 να καθυστερεί στην Ευρώπη, δημοσιεύοντας το παρακάτω δελτίο τύπου:

CUPERTINO, California—March 22, 2011—Apple® today announced that iPad® 2, the second-generation of its third post-PC device, will go on sale in 25 additional countries this Friday, March 25. iPad 2 will be available at Apple retail stores and select Apple Authorized Resellers at 5 p.m. local time, and online through the Apple Store® (www.apple.com) beginning at 1 a.m. Apple today also announced that all models of iPad 2 will be available in Hong Kong, Korea, Singapore and additional countries in April.

“While competitors are still struggling to catch up with our first iPad, we’ve changed the game again with iPad 2,” said Steve Jobs, Apple’s CEO. “We’re experiencing amazing demand for iPad 2 in the US, and customers around the world have told us they can’t wait to get their hands on it. We appreciate everyone’s patience and we are working hard to build enough iPads for everyone.”

iPad 2 features an entirely new design that is 33 percent thinner and up to 15 percent lighter than the original iPad, while maintaining the same stunning 9.7-inch LED-backlit LCD screen. iPad 2 features Apple’s new dual-core A5 processor for blazing fast performance and stunning graphics and now includes two cameras, a front-facing VGA camera for FaceTime® and Photo Booth®, and a rear-facing camera that captures 720p HD video, bringing the innovative FaceTime feature to iPad users for the first time. Though it is thinner, lighter, faster and packed with new features, iPad 2 still delivers up to 10 hours of battery life* that users have come to expect.


Όσον αφορά τις τιμές πώλησης του iPad 2 στην χώρα μας, αναμένεται να ακολουθήσουν τις αρχικές τιμές διάθεσης του iPad 1st gen καθώς η Apple στο δελτίο τύπου έχει διατηρήσει τις προτεινόμενες τιμές διάθεσης στα ίδια ακριβώς επίπεδα με αυτά του iPad 1st gen:

Pricing & Availability

iPad 2 with Wi-Fi will be available in Australia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and the UK on March 25 for a suggested retail price of $499 (US) for the 16GB model, $599 (US) for the 32GB model, $699 (US) the 64GB model. iPad 2 with Wi-Fi + 3G will be available for a suggested retail price of $629 (US) for the 16GB model, $729 (US) for the 32GB model and $829 (US) for the 64GB model. iPad 2 will be available in Hong Kong, Korea, Singapore and additional countries in April, and in many more countries around the world in the coming months. Further international availability and pricing will be announced at a late
r date.
Behind the Scenes...

#703   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 15:04

απο που το αγορασες ρε θηριο?

#704   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 22/03/2011 - 15:27

Βεβαιως, αρκει να μην εχεις Vodafone, γιατι χρεωνεται εξτρα! Ειδ'αλλως, πραγματι δεν χρειαζεσαι το3G μοντελο. Με μια επισημανση ομως: τα ΜΒ που "τραβαει" οταν σερφαρει το ipad ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα του iphone και αν εχεις περιοριμενο συμβολαιο τοτε κινδυνευεις να τα ξεπερασεις στο πι και φι...


Μία ακόμα διαφορά που δεν είναι και τόσο προφανής αρχικά ανάμεσα στο WiFi και 3G μοντέλο, είναι το ότι μόνο το 3G έχει GPS! Το WiFi απλά θα προσπαθήσει να βρει την θέση σου χοντρικά από την IP που θα πάρεις αλλά και από το WiFi σποτ αν είναι γνωστές οι συντεταγμένες του στην βάση της Apple.

Για εμένα το παραπάνω αποτελεί σημαντικό μειονέκτημα του WiFi μοντέλου, και θα προτιμήσω το 3G ακόμα και ας μην κατεβάζω ποτέ από 3G...

#705   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 15:51

Μία ακόμα διαφορά που δεν είναι και τόσο προφανής αρχικά ανάμεσα στο WiFi και 3G μοντέλο, είναι το ότι μόνο το 3G έχει GPS! Το WiFi απλά θα προσπαθήσει να βρει την θέση σου χοντρικά από την IP που θα πάρεις αλλά και από το WiFi σποτ αν είναι γνωστές οι συντεταγμένες του στην βάση της Apple.

Για εμένα το παραπάνω αποτελεί σημαντικό μειονέκτημα του WiFi μοντέλου, και θα προτιμήσω το 3G ακόμα και ας μην κατεβάζω ποτέ από 3G...


Aυτό είναι γνωστό από καιρό και έχει χιλιοσυζητηθεί...

Πλέον είμαι και εγώ κάτοχος του νέου iPad 2. Ανά μισή ώρα το κάνω tracking.

Πήρα το 3G, ενώ το πρώτο μου ήταν σκέτο WiFi. Κατ' εμέ δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από στο wifi-only μοντέλο, πλην της τιμής του (ψιλοπράγματα). Για το μικρόφωνο που είδα σχετικά βίτνεο στο youtube, εμένα μου φάνηκε καλύτερο! (check yourselves!).

Τώρα αν γίνεται το iPad 2 wifi να έχει 3G, είπαμε πως γίνεται μέσω bluetooth gps. Αλλά είτε bt gps έξτρα έχεις ή iPhone εμένα μου φαίνεται απλά αστείο να έχω 2 συσκευές για 1 λειτουργία.

Αν τώρα κάποιος ήδη διαθέτει iPhone 4, εννοείται πως θα το προτιμήσει εάν δε θέλει να δώσει 100 Ευρώ παραπάνω.

Εγώ όμως και πάλι τα θέλω όλα σε ένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες