Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:36

Το Πλαισιο παντως ξερει πολυ καλα τι κομματια θα παραλαβει...

Το εχω κανει προ παραγγελια απο την Δευτερα στο κεντρικο τηλεφωνο αλλα οπως μου ειπαν αλλαξε καποια στιγμη το "συστημα" χωρις να με ενημερωσουν βεβαια και πως θα προηγηθουν οσοι εχουν αφησει προκαταβολη στα καταστηματα.

Σημερα τους ελεγα μα το εχω παραγγηλει απο Δευτερα και πες μου που να παω να "ακουμπησω" ολοκληρο το ποσο για να το παρω το Σαββατο, αλλα δυστηχως δεν προλαβα.

Λογικα οπως μου ειχαν πει σε τηλεφωνικη επικοινωνια θα παραλαβω Δευτερα / Τριτη.

Επισης μετα απο δικο μου τηλεφωνημα οπως σας ειπα σημερα και επικοινωνια με καποιον υπαλληλο ο οποιος εβλεπε την παραγγελια μου, μου λεει : Ναι βλεπω την παραγγελια σας για ενα iPad 16GB Wifi - Λευκο (ΜΕΝΩ ΚΑΓΚΕΛΟ), μα μαυρο παρηγγειλα λεω!!!!

Προσοχη οποτε με τις τηλεφωνικες παραγγελιες...

παιδια μην βιαζεστε θα ερθουν και αλλα μην τος κανετε το χατιρι εκεινοι μας εχουν αναγκη και οχι εμεισ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:37

Αγγλία πάντως το 3G 64 έχει £659 δηλαδή περίπου 755€ και δω Ελαδιστάν €839 και παράδοση σε δύο μήνες. Φταίω εγώ να το πάρω από Αγγλία ?

Τελευταία επεξεργασία από: FrankyGR, 24/03/2011 - 21:39


#828   SakisMi

SakisMi

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:41

Το Πλαισιο παντως ξερει πολυ καλα τι κομματια θα παραλαβει...

Το εχω κανει προ παραγγελια απο την Δευτερα στο κεντρικο τηλεφωνο αλλα οπως μου ειπαν αλλαξε καποια στιγμη το "συστημα" χωρις να με ενημερωσουν βεβαια και πως θα προηγηθουν οσοι εχουν αφησει προκαταβολη στα καταστηματα.

Σημερα τους ελεγα μα το εχω παραγγηλει απο Δευτερα και πες μου που να παω να "ακουμπησω" ολοκληρο το ποσο για να το παρω το Σαββατο, αλλα δυστηχως δεν προλαβα.

Λογικα οπως μου ειχαν πει σε τηλεφωνικη επικοινωνια θα παραλαβω Δευτερα / Τριτη.

Επισης μετα απο δικο μου τηλεφωνημα οπως σας ειπα σημερα και επικοινωνια με καποιον υπαλληλο ο οποιος εβλεπε την παραγγελια μου, μου λεει : Ναι βλεπω την παραγγελια σας για ενα iPad 16GB Wifi - Λευκο (ΜΕΝΩ ΚΑΓΚΕΛΟ), μα μαυρο παρηγγειλα λεω!!!!

Προσοχη οποτε με τις τηλεφωνικες παραγγελιες...


Απλως αυτο που θηελα να τονίσω είναι ότι ακούγονται πολλες και διαφορετικές αντιμετωπίσεις απο τις ιδιες εταιρείες για το θέμα τον "προπαραγγελειων". Φοβαμαι οτι οι Resellers προσπαθουν να βάλουν οσο περισοτερο κοσμο μπορουν μεσα στα μαγαζία τους ασχετα με το πως θα μπορέσουν να τους ικανοποιήσουν. Να μαζέψουν τις προκαταβολες και για παράδωση, εχει ο θεος.. Εχουμε και την περιπτωση των Public που ανακοινωσαν την παρουσίαση του iPad 2 σαν demo στα μαγαζία τους στις 18 Μαρτίου, και μετα ετρεχαν να τα μαζέψουν...

Απο Λονδίνο που κοίταξα γα παραγγελεια, δεν μπορουσα να κανω πριν από τις 25 Μαρτίου. Πως μπορουν να πουλάνε εδω πριν απο το επίσημο release??

#829   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:05

Έχω κρατημενο ένα iPad2 32gb wifi άπο public που μαλλον δεν θα χρειαστω τελικά . Οποίος ενδιαφέρεται για τον κωδικό κράτησης ας με pm

#830   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:09

Οποιος προλαβε το ipad2 ειδε το Σαββατο δηλαδη ετσι;

#831   fantomas67

fantomas67

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:12

Έχω κρατημενο ένα iPad2 32gb wifi άπο public που μαλλον δεν θα χρειαστω τελικά . Οποίος ενδιαφέρεται για τον κωδικό κράτησης ας με pm

αν μπορεις τον κωδικο ευχαριστω

#832   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:12

Έχω κρατημενο ένα iPad2 32gb wifi άπο public που μαλλον δεν θα χρειαστω τελικά . Οποίος ενδιαφέρεται για τον κωδικό κράτησης ας με pm


σου εδωσαν κωδικο?

#833   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:22

σου εδωσαν κωδικο?

Ναι.
Τέλος στα pm plz.

#834   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:25

Mail από Public:

Αγαπητέ/ή,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαθέσιμη ποσότητα iPad 2 εξαντλήθηκε από τις κρατήσεις που προηγήθηκαν της δικής σας, λόγω της αυξημένης ζήτησης. Παρόλα αυτά διατηρείται την υφιστάμενη σειρά προτεραιότητας βάσει της χρονικής στιγμής που πραγματοποιήσατε την κράτηση και θα ενημερωθείτε εγκαίρως όταν παραλάβουμε ξανά το προϊόν.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση που δείχνετε στα Public.


Τα συμπεράσματα περι διαθεσιμότητας δικά σας! Το μόνο που θα πω είναι ότι συμπλήρωσα τη φόρμα τη πρώτη μέρα που δημοσιοποιήθηκαν οι προ-παραγγελίες!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: cJay, 24/03/2011 - 22:27


#835   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:29

welcome to elladistan my friend

#836   dono

dono

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:43

προ-παραγγελίες

τι αστείο... pies προ-παραγγελιες? λίστα ενδιαφέροντος ήταν,η οποια ήταν και εικονική, γιατί όλα τα ipads θα πάνε στους μεγάλους πελάτες/γνωστούς/φίλους/συγγενείς.

και όλοι οι άλλοι θα πάρουν η ότι έχει μείνει, (τα 3.........κομμάτια)

η για να ξέρουν τι παραγγελια θα κάνουν μετά (και βασικά απλά για να σκάσουν το μισό ποσο όσοι το θέλουν, και να μην το αγοράσουν από το εξωτερικό----που πιστεύω είναι και ο μεγαλύτερος φόβος τους)

πέρα από αυτά, e για να γίνει και λίγο νταβαντούρι e....να σκάσει το star, mega, ant1, alter και λοιποί να πούνε ότι έγινε χαμός, και εξαντλήθηκε το ipad και οι γνωστες σαχλαμάρες.


με λίγα λόγια, πάλι εμείς είμαστε οι βλάκες...

προτιμώ να παο λονδίνο και να σκάσω στο ταξίδι 100 euro που θα έδινα εδώ για πάρο ο ίδιο πράμα, και να είναι οι τύποι στο apple store ΣΟΥΖΑ που πληρώνω,

και όχι να παο πλαίσιο/public η οπουδήποτε και να είμαι ένας...................................πελάτης τρίτης κατηγοριας που θα πρέπει να τους ευχαριστήσω και από πάνω που θα δεχτούν να πάρουνε τα λεφτά μου μέσα στην κρίση τις ελλάδας και ίσος κάποτε πάρο ένα ipad2 με 100 euro παραπάνω....

(bazo greeklish translator...den eimai toso anorthografos :lol: )

Τελευταία επεξεργασία από: dono, 24/03/2011 - 22:45


#837   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:45

Και εμένα μου στείλανε μαιλ ότι και καλά προηγήθηκαν άλλοι..μου στείλανε μάλλον και κατά λάθος η κα. Γεωργια Σαμαρα από το Public "SAMARA,GEORGIA" <g.samara@public.gr> το PUBLIC INFO <info@public.gr> όλα τα μαιλ στα οποία απάντησε για το ipad 2. Φταίω εγώ τώρα να κάνω καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων?

#838   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:46

Το καλό είναι ότι αύριο 12:45 πετάω για τριήμερο Λονδίνο :D

#839   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:49

Εγώ πάντως πρόλαβα και καπάρωσα ένα από mutlirama και θα το παραλάβω το Σάββατο !!!!!! B)

#840   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:52

Το καλό είναι ότι αύριο 12:45 πετάω για τριήμερο Λονδίνο :D


Νομίζω ότι θα έχουμε μια γρήγορη συνάντηση Σάββατο πρωί, αν τυχόν δεν υπάρχει διαθέσιμο εδώ...χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες