Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1776 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:57

Μολις μου ηρθε αυτο στο email μου απο το istorm

"Σας ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας για το iPad 2 και την αίτηση προ-παραγγελίας που τοποθετήσατε στα συστήματά μας.
 
Από το Σάββατο 26 Μαρτίου το πρωί το iPad 2 θα βρίσκεται στο κατάστημά μας και θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε και να σας το παρουσιάσουμε.
 
Με όσους από εσάς δεν μπορέσουν να εξυπηρετηθούν άμεσα, θα επικοινωνήσουμε τηλεφωνικά μόλις έχουμε διαθέσιμο το μοντέλο που έχετε ζητήσει και τηρώντας τη σειρά προτεραιότητας, προκειμένου να επιβεβαιώσουμε το ενδιαφέρον σας και την πρόθεση αγοράς.
 
Σας περιμένουμε,
Η Ομάδα του iStorm
25/3/2011"


Αυτό το μήνυμα έλαβα και εγώ

Σημαίνει ότι θα έχουν κομμάτια για όποιους περιμένουν από έξω πρωι πρωι και για τους άλλους απλώς μας πήραν το e-mail για spams!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:59

episeis den exei flash, pou o logos einai i mpataria, kai polles asimbatoties...epidi den exei mouse kai keyboard. <_< <_<

Συμφωνω σε ολα !!!

#888   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2011 - 20:59

Παιδια δηλαδη αν παμε αυριο απο νωρις σε golden-i και istorm παιζει να βρουμε ipad2? θα εχουν καποια κομματια διαθεσιμα για το κοινο χωρις προκρατηση;

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 25/03/2011 - 21:01


#889   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 21:04

Αυτό το μήνυμα έλαβα και εγώ

Σημαίνει ότι θα έχουν κομμάτια για όποιους περιμένουν από έξω πρωι πρωι και για τους άλλους απλώς μας πήραν το e-mail για spams!!!!!!!

Αυτο πιστευω κι εγω, παλι θα μας spamαρουν χωρις να εξυπηρετηθουμε. Το σκεφτομαι παντως να παω το πρωι για να ξεμπερδευω.

#890   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 21:07

Παιδια δηλαδη αν παμε αυριο απο νωρις σε golden-i και istorm παιζει να βρουμε ipad2? θα εχουν καποια κομματια διαθεσιμα για το κοινο χωρις προκρατηση;

Ναι φιλε μου γι αυτο κι εγω θα παω πρωι στο κολωνακι.

#891   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 25/03/2011 - 21:33

Λοιπον επειδη η τιμες στην ελλαδα ειναι φωτια, αποφασισα να ψαχτω διαφορετικα για την αγορα Ipad & Accessories. Θα δοκιμασω απο "Byserv.com" οπου μου βγαινει πιο φθηνα αλλα με καθυστερηση παραλαβης. Αγοραζω πρωτη φορα και δεν ξερω ποσο ασφαλης ειναι αλλα θα διξει, γραφω για να βοηθησω οσους εδιαφερονται να παρουν πιο φθηνα και εφοσον δεν θα βρουν κοματια στην ελλαδα λογω ελειψης. Ο σκοπος μου δεν ειναι η διαφημηση αλλα η καταπολεμηση αισχροκερδιας.

Αν καποιος εχει κανει συναλλαγη με την "Byserv.com" και εχει παραπονα η κατι δεν πηγε καλα η εξαπατηθηκε παρακαλω να ενημερωση για να μην προχωρησω/ουμε σε παραγγελια.

Ευχαριστω

Παρακατω αναρτω συνομιλια που ειχα με την "Byserv.com". ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΘΗΝΑ

Α)ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
Σχετικα με το 4 ειδη απο το applestore (new ipad 2 16gb 3G + cover + 2 accessories) ................... η τελικη τιμη ειναι: 660 ευρω.
Η τιμη αγορας ειναι 520.66€ + 6% sales tax = 551.78€
Περιλαμβανονται ολα τα μεταφορικα και η παραδοση στο χωρο σου με συστημενο ΕΛΤΑ.
Για αποστολη με κουριερ υπαρχει επιπλεον χρεωση 8 ευρω.

ΤΡΟΠΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ
1. Με προκαταβολη 50 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο και εξοφληση υπολοιπου με αντικαταβολη στην παραδοση.
2. Μεσω Paypal. Εαν επιθυμεις χρεωση ολοκληρου του ποσου ή της προκαταβολης στην πιστωτικη σου καρτα (μεσω Paypal) υπαρχει επιπλεον χρεωση +4% στο ποσο που χρεωνεται λογω των κρατησεων του Paypal.

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
Για να προχωρησουμε στην παραγγελια θα πρεπει να απαντησεις σε αυτο το email για να επιβεβαιωσεις την παραγγελια σου.
ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ
Ο χρονος παραδοσης ειναι περιπου 2-3 εβδομαδες απο την ημερομηνια αποστολης απο το σημειο πωλησης.
Αυτη τη στιγμη στο site apple.com ο χρονος αναμονης ειναι 3-4 εβδομαδες.

Β) Καλημερα, τα 4 ειδη που περιλαμβανονται στην προσφορα ειναι τα:
ipad 2 -- 16gb 3G white
grey case
digital AV adapter
ipad connection kit
η αποστολη γινεται απο την apple και στην συνεχεια αναλαμβανουμε εμεις την υπολοιπη διαδικασια μεχρι να τα λαβεις μεσω συστημενου ΕΛΤΑ
λαμβανεις ειδοποιητηριο για παραλαβη με ΕΛΤΑ ή κουριερ -- αν το επιλεξεις (με μια μικρη επιπλεον χρεωση που αναφερουμε στην προσφορα)
δεν θα χρεωθεις τιποτα περισσοτερο απο την συμφωνημενη τιμη της προσφορας.
ο χρονος παραδοσης ειναι μεγαλος γιατι υπαρχει μεγαλη ζητηση αυτη την στιγμη και η apple αργει να τα στειλει, περιπου 4-5 εβδομαδες + καποιες ημερες για transit time.
αν εχεις καποια ερωτηση ενημερωσε μας.

Γ) ο τροπος λειτουργιας των παραγγελιων ειναι ο εξης:
συγκεντρωνουμε ολα τα ειδη καθε παραγγελιας στην Αμερικη και στην συνεχεια στελνονται στην Ελλαδα για εκτελωνισμο και μετα διανεμονται στον αγοραστη.
Η apple αναφερει οτι μεχρι 29/4 το αργοτερο θα εχουμε παραλαβει και το ipad2 στην Αμερικη. Τα υπολοιπα θα τα στειλουν πιο νωρις αφου ειναι αμεσα διαθεσιμα.
Τα ειδη θα σταλουν ολα μαζι μολις τα παραλαβουμε απο την apple.
Οπως αναφερουμε στην προσφορα θα παραλαβεις την παραγγελια 1-2 εβδομαδες μετα την παραλαβη της στην Αμερικη αφου τοσο χρονο χρειαζεται η ολοκληρωση της διαδικασιας μεταφορας, εκτελωνισμου κλπ.
Υπολογιζουμε να τα παραλαβεις μεσα στην 1η εβδομαδα του Μαιου εκτος και αν η apple στειλει το ipad2 νωριτερα..
Αν εχεις καποια αλλη ερωτηση ενημερωσε μας.

#892   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 25/03/2011 - 21:37

Ρε παιδιά μου πήρε ένας φίλος από UK το 64 3G 659£ και 35£ ένα cover. Ξέρει κανείς ποιός είναι ο ποιό σίγουρος τρόπος να μου το στείλει. Μου είπε ότι ρώτησε να το ασφαλίσει για 700£ γαι ζητάνε περίπου 50£ ταχυδρομικά. Τι να κάνω να μου το στείλει έτσι ή απλά και ο θεός βοηθός ?

#893   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:17

Λοιπον επειδη η τιμες στην ελλαδα ειναι φωτια, αποφασισα να ψαχτω διαφορετικα για την αγορα Ipad & Accessories. Θα δοκιμασω απο "Byserv.com" οπου μου βγαινει πιο φθηνα αλλα με καθυστερηση παραλαβης. Αγοραζω πρωτη φορα και δεν ξερω ποσο ασφαλης ειναι αλλα θα διξει, γραφω για να βοηθησω οσους εδιαφερονται να παρουν πιο φθηνα και εφοσον δεν θα βρουν κοματια στην ελλαδα λογω ελειψης. Ο σκοπος μου δεν ειναι η διαφημηση αλλα η καταπολεμηση αισχροκερδιας.

Αν καποιος εχει κανει συναλλαγη με την "Byserv.com" και εχει παραπονα η κατι δεν πηγε καλα η εξαπατηθηκε παρακαλω να ενημερωση για να μην προχωρησω/ουμε σε παραγγελια.

Ευχαριστω

Παρακατω αναρτω συνομιλια που ειχα με την "Byserv.com". ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΘΗΝΑ

Α)ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
Σχετικα με το 4 ειδη απο το applestore (new ipad 2 16gb 3G + cover + 2 accessories) ................... η τελικη τιμη ειναι: 660 ευρω.
Η τιμη αγορας ειναι 520.66€ + 6% sales tax = 551.78€
Περιλαμβανονται ολα τα μεταφορικα και η παραδοση στο χωρο σου με συστημενο ΕΛΤΑ.
Για αποστολη με κουριερ υπαρχει επιπλεον χρεωση 8 ευρω.

ΤΡΟΠΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ
1. Με προκαταβολη 50 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο και εξοφληση υπολοιπου με αντικαταβολη στην παραδοση.
2. Μεσω Paypal. Εαν επιθυμεις χρεωση ολοκληρου του ποσου ή της προκαταβολης στην πιστωτικη σου καρτα (μεσω Paypal) υπαρχει επιπλεον χρεωση +4% στο ποσο που χρεωνεται λογω των κρατησεων του Paypal.

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
Για να προχωρησουμε στην παραγγελια θα πρεπει να απαντησεις σε αυτο το email για να επιβεβαιωσεις την παραγγελια σου.
ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ
Ο χρονος παραδοσης ειναι περιπου 2-3 εβδομαδες απο την ημερομηνια αποστολης απο το σημειο πωλησης.
Αυτη τη στιγμη στο site apple.com ο χρονος αναμονης ειναι 3-4 εβδομαδες.

Β) Καλημερα, τα 4 ειδη που περιλαμβανονται στην προσφορα ειναι τα:
ipad 2 -- 16gb 3G white
grey case
digital AV adapter
ipad connection kit
η αποστολη γινεται απο την apple και στην συνεχεια αναλαμβανουμε εμεις την υπολοιπη διαδικασια μεχρι να τα λαβεις μεσω συστημενου ΕΛΤΑ
λαμβανεις ειδοποιητηριο για παραλαβη με ΕΛΤΑ ή κουριερ -- αν το επιλεξεις (με μια μικρη επιπλεον χρεωση που αναφερουμε στην προσφορα)
δεν θα χρεωθεις τιποτα περισσοτερο απο την συμφωνημενη τιμη της προσφορας.
ο χρονος παραδοσης ειναι μεγαλος γιατι υπαρχει μεγαλη ζητηση αυτη την στιγμη και η apple αργει να τα στειλει, περιπου 4-5 εβδομαδες + καποιες ημερες για transit time.
αν εχεις καποια ερωτηση ενημερωσε μας.

Γ) ο τροπος λειτουργιας των παραγγελιων ειναι ο εξης:
συγκεντρωνουμε ολα τα ειδη καθε παραγγελιας στην Αμερικη και στην συνεχεια στελνονται στην Ελλαδα για εκτελωνισμο και μετα διανεμονται στον αγοραστη.
Η apple αναφερει οτι μεχρι 29/4 το αργοτερο θα εχουμε παραλαβει και το ipad2 στην Αμερικη. Τα υπολοιπα θα τα στειλουν πιο νωρις αφου ειναι αμεσα διαθεσιμα.
Τα ειδη θα σταλουν ολα μαζι μολις τα παραλαβουμε απο την apple.
Οπως αναφερουμε στην προσφορα θα παραλαβεις την παραγγελια 1-2 εβδομαδες μετα την παραλαβη της στην Αμερικη αφου τοσο χρονο χρειαζεται η ολοκληρωση της διαδικασιας μεταφορας, εκτελωνισμου κλπ.
Υπολογιζουμε να τα παραλαβεις μεσα στην 1η εβδομαδα του Μαιου εκτος και αν η apple στειλει το ipad2 νωριτερα..
Αν εχεις καποια αλλη ερωτηση ενημερωσε μας.

Φίλε μου είσαι σίγουρος οτι δεν θα πληρώσεις δασμούς ;
Μούφα μου μυρίζει, στη θέση σου δεν θα το τολμούσα ούτε κατα διάνοια.
Στο λέω γιατί όσες φορές έχω αγοράσει από Αμερική ακριβό αντικείμενο ΠΑΝΤΑ έχω πληρώσει δασμούς υψηλούς.

#894   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:22

Τι εννοεις δασμους; Αφου λενε για εκτελονισμο.
Λεω να κανω την παραγγελια με τα 50€ κα τα υπολοιπα με την παραλαβη.

#895   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:22

Ναι φιλε μου γι αυτο κι εγω θα παω πρωι στο κολωνακι.


Όταν λες πρωί, για τι ώρα το κόβεις δηλαδή?

#896   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:27

Τι εννοεις δασμους; Αφου λενε για εκτελονισμο.
Λεω να κανω την παραγγελια με τα 50€ κα τα υπολοιπα με την παραλαβη.

Πιστεύω πως δεν πρόκειται να παραλάβεις τα πράγματα από Αμερική με τόσα λίγα χρήματα.
Γνώμη μου πάντα. Δηλαδή μπορεί να φτάσουν τα πράγματα και μετά να μπαίνουν φόροι, δασμοί,εκτελωνιστικά και να σε φέρουν
προ τετελεσμένου.
Μη σε πάρω όμως στο λαιμό μου. Απλά το φοβάμαι αυτό το σύστημα. Σκέψου πως μόνο ο φόρος ερχεται γύρω στο 23% χώρια τα εκτελωνιστικά κ.α
Τώρα αν αυτοί έχουν κάποια φόρμουλα που θα σε απαλλάξουν από αυτά δεν γνωρίζω.

#897   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:29

Όταν λες πρωί, για τι ώρα το κόβεις δηλαδή?

Λέω να πάω 8:30 με 8:45. Ε πια πιστεύω να μπορέσω να κάνω δουλειά μου.

#898   SakisMi

SakisMi

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 22:38

Καλησπέρα,

Η αποψη μου ειναι οτι η οποιαδηποτε αγορα απο εξωτερικό αξιζει αν μπορει καοποιος γνωστος σου να στο φέρει. Αλλιώς, το ταχυδρομικο κόστος, για να σου ερθει ασφαλισμένο, ειναι αρκετα μεγάλο.

Σχετικά με την byserv, θα τους δοκιμαζα πρωτα με κατι πιο φτηνό...

Σχετικά με το Golden-i και το i-storm, οταν τους μιλησα μου εδωσαν την εντύπωση οτι τα κομματια που θα εχουν δεν είναι πολλά, και μου τόνιζαν ότι καλά ειναι να πάω απο το κατάστημα να γραφτώ στις επίσημες λίστες με τις παραγγελίες, και να αφήσω και την προκαταβολή.

Οι πιο τυχεροι είναι αυτοι που εκλεισαν με καποιον Reseller. Μονο, αυτοι μπορουσαν, ψιλοπαράνομα, να κάνουν προπωλήσεις. Διαβασα ότι το εκάναν και στην Αγγλία κάποιοι.

Καλή τυχη σε όποιους πανε αυριο πρωί-πρωί

#899   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 23:05

Εγω περασα στις 430 μμ εξω απο ενα Curry s στο Λονδινο και ειχε καμια 80 ατομα ουρα. Φανταζομαι στο κεντρικο Apple στην Oxford θα εχει... προσκυνημα.

Αυτην την ταλαιπωρια δε τη θελω με τιποτα, ειναι το απολυτο χασιμο χρονου.

Επισης, θελω το iPhoneHellas.gr να στειλει ερωτηση στους παροχους του iPad 2 στην Ελλαδα και να ρωτησει ΓΙΑΤΙ οι τιμες στην Ελλαδα ειναι οι ακριβοτερες, και να μας μεταφερει την απαντηση τους. Το link σας απο το Ιταλικο site ηταν κατατοπιστικοτατο. Καλο να ρωτατε για specs ktl. αλλα και η τιμη του προιοντος ειναι ενα βασικο συστατικο του

Για καποιον που ειπε οτι ειναι προιον πολυτελειας και δεν πειραζει να ειναι και λιγο πιο ακριβο:
- Γιατι , ολα τα αλλα προιοντα καθημερινοτητας ειναι πιο φθηνα Ελλαδα? Αν μπεις σε ενα super στην Αγγλια θα δεις το 98% tων προιοντων ειναι πιο φθηνα απο οτι στην Ελλαδα.
- Eπισης, επειδη το iPad δεν ειναι ειδος 1ης αναγκης, δε ημαινει οτι πρεπει να ειναι ακριβοτερο απο ολα τα κρατη. Γιατι να ειναι 30 ευρω ακριβοτερο, και να μην ειναι πχ 30 ευρω φθηνοτερο απο τα αλλα κρατη? Τα περι ΦΠΑ ειναι φθηνη δικαιολογια.

Εγω δε θα το αγορασω γιατι δε το χρειαζομαι και προτιμω πχ. να παω να παρω ενα ωραιο ζευγαρι Prada παπουτσι. Οποιος θελει στη πατριδα να το αγορασει καλοχρησιμοποιητο. Αλλα γιατι να το πληρωσει πιο ακριβα απο ολο το πλανητη?? Και το θεμα της ουρας το βρισκω..κουραστικο



Έξω απο το Μηλομαγαζο στην Ριτζεντ στριτ στο Λονδίνο η ουρά έκανε το γύρο του τετραγώνου. Τρελή οργάνωση και απειρη διαθεσιμότητα!!! Αλλα θα περιμένω για το 3. :)

#900   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 23:07

Δεν νομίζω να βρεις φίλε μου,θα υπάρχουν κομμάτια κρατημενα σε κάποιο όνομα,με πήραν τηλ απο το istorm κατα τις 21:00,είχα πάρει τηλ απο την πρώτη ημέρα που έγινε η παρουσίαση στην Αμερική ακομα και ήθελα 2 κομμάτια αλλα μου είπαν ότι μόνο ένα μπορω να πάρω τώρα γιατί γίνεται χαμός

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες