Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλάξτε πίσω όψη στο iPhone 3G σας...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
93 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:28

Πολύ ωραίο ! Ανέβασε και άλλες photos να δούμε την εφαρμογή του και από τα πλάγια,εκεί καίγεται το θέμα :P


Ναι όντος είναι το δυσκολοτερο σημείο! Και εμένα επειδή το πλαστικό δεν ήταν αυθεντικό είχα πρόβλημα με το κλείσιμο και στην μεριά της καμερας δεν έκλεινε! Το ανοιξα πολλές φορές για να το φέρω στην κατάσταση που ήθελα! Τελικά αφού δεν εκλεινε με τιποτα αναγκάστηκα να κολλήσω το ασημί Benzel με το κόκκινο πλαστικό σε αυτό το σημείο! Έτσι κ αλλιώς το benzel βγαίνει σχεδόν τελευταίο, οπότε ότι και να πάθει ανοίγει και φτιάχνεται... Παρακάτω παραθέτω το βιντεο που ακολούθησα εγώ και όταν θα έχω περισσότερες φωτογραφίες θα ανεβάσω...

http://www.youtube.com/watch?v=RVKjCi35GGk&feature=player_embedded

Είναι το πιο πλήρες που βρήκα αν και του ξεφεύγουν καποια μικρά πραγματάκια που είναι όμως ουσιαστικά! Το λύσιμο δεν είναι τοσο δύσκολο όσο το δέσιμο!

Όποιος θέλει να το κάνει ας το σκεφτεί πρώτα! Στο βίντεο φαινεται έυκολο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 07:45

Πολυ ωραιο!Με γεια!
ΥΓ. Αν θες, στειλε μου ενα Pm απο ποιον το αγορασες!..

#63   kavala4ever

kavala4ever

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/02/2010 - 22:53

Παίδες καλησπέρφα σε όλους!!!
Αρχικά να πω πως έχω ένα iphone 3Gs 16G άσπρο και παλαιότερα είχα το 3G σε μαύρο!!!
Όπως πολλοί από εσάς έτσι και εγώ βαρέθηκα τα συνηθησμένα πλέον χρώματα της apple και αγόρασα ένα back cover από το ebay σε πράσινο χρωματάκι!!!
Γενικά με τις επεξεργασίες υληκού τα πάω καλά και έχω και τον πατέρα μου που με βοηθάει σε αυτό που είναι μηχανολόγος μηχανικός και ασχολείται συνέχεια με τέτοια πράγματα μιας που είναι και το χόμπι του πλέον!!!
Θα σας παρακαλούσα θερμά εαν ειπήρχε κάποιος να μου δώσει κάποιες περετέρω πληροφορίες και να μου στήλει εαν υπάρχει βέβαια κάποιο πιο διαφοτιστικό βίντεο γιατί τα περισσότερα στο youtube δίχνουν πως αφαιρείς την οθόνη και όχι τα υπόλοιπα.
Ένα βίντεο μόνο βρήκα που δείχνει πως αφαιρούνται όλα αλλά δεν δίχνει την συναρμολόγιση και είναι ένα θεματάκι...
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

#64   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2010 - 05:41

Εγώ αυτό που έκανα φίλε μου είναι ότι είδα το παραπάνω βίντεο πααααρα πολλές φορές... Ήταν το μόνο που βρήκα που δείχνει πως βγαίνουν όλα από το πίσω καπάκι. Πριν αρχίσω έκανα τα εξής:

1) μελετησα το βίντεο παρά πολύ καλά.
2) καθώς έβλεπα το βίντεο παρατήρησα πως έχει πολλές βιδες και θα χρειαστω σχεδιαγραμμα έτσι λοιπόν πήρα ένα χαρτί και το χωρισα σε πολλά μέρη ώστε να ξεχωρίζω τις βιδες και να μην μου περισεψει καμία και τρέχουμε. (πχ έγραφα: μητρηκη 7, πλαστικό ηχειου 3 κτλ οι τίτλοι αντιστοιχούν στα μέρη και ο αριθμός στης βιδες που έχει)
3) τέλος είδα το βίντεο ανάποδα για να δω αν με βολεύει στο δέσιμο. (αυτό είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι)

Μετά από την εμπειρία αυτή έχω να σου πω μόνο ένα πράγμα, τα covers που θα βρεις φθηνά δεν είναι αυθεντικά. Για παράδειγμα το ασήμι benzel που ήρθε με το cover μου ήταν εντελως πλαστικο και πολύ πιο ευκαμπτο από το αυθεντικό. Μάλιστα αυτό μου είχε στραβώσει στην μεταφορά και έτσι χρησιμοποίησα το αυθεντικό. Επειδή το έκανα αυτό δεν έδεναν μεταξύ τους τόσο καλά και σε ένα σημείο δεν έκλεινε καλά το κινητό. Αναγκάστηκα να το κολλησω. Έρχεται μαζί και το κομμάτι της οθόνης μπροστά που και αυτό είναι πλαστικό και με πολύ χάλια αίσθηση! Και σε αυτό χρησιμοποίησα το original! Γενικότερα μην περιμένεις πολλά!

Αυτά τα φθηνά covers γδερνονται πολύ πιο εύκολα. Πριν το βάλεις πάρε και μια invisible shield.

Εψαχνα και εγώ ένα πιο ολοκληρωμένο βίντεο αλλά αυτό είναι το καλύτερο που βρήκα και για αυτό το ποσταρα εδώ!

#65   ubitsa

ubitsa

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2010 - 21:19

Γεια σας παιδες

Επιδη εκανα βηδες το iphone μου(δεν θα το αντεχα να μην τοδω πως ειναι μεσα)....
τελος παντων το ξαναμονταρα ολα οκ, εκτος απο τους αισθητερες που εχει διπλα στο ακουστικο που οταν κανεις κλησει για να απενεργοποιητε η οθονη δεν μου παιζει...εχει κανενα καμια ιδεα τι φταιει?

#66   Nem

Nem

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:40

παρελαβα σημερα απο ebay τα παρακατω μονο στα 3.5€
Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα
Τις παράγγειλα και γω σε αυτά τα χρώματα με 4.08 λίρες και χωρίς έξοδα μεταφοράς!
Η χρυσή ειδικά φαίνεται φοβερή!
Ξέρετε αν αφήνουν γρατσουνιές στο πίσω μέρος ή στο πλαίσιο του κινητού;

#67   stathiske

stathiske

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2010 - 12:30

Αναρτημένη εικόνα
Τις παράγγειλα και γω σε αυτά τα χρώματα με 4.08 λίρες και χωρίς έξοδα μεταφοράς!
Η χρυσή ειδικά φαίνεται φοβερή!
Ξέρετε αν αφήνουν γρατσουνιές στο πίσω μέρος ή στο πλαίσιο του κινητού;


Φιλε μου αξιζουν αυτες οι θηκες? Απο ebay τις πηρες και εσυ? Φενεται διαφορα μεγαλη απο το κανονικο παχος? Λογικα μπαινουν πανευκολα ετσι?

#68   alexcbr

alexcbr

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Alex 2000

Δημοσίευση 13/04/2010 - 13:30

φιλε και εγω τις εχω παρει αυτες και ειναι πολυ ευκολες στην τοποθετηση,δεν αφηνουν γραντζουνιες στο πισω μερος αλλα το κακο τους ειναι οτι δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης (4 ευρω κανουν αλλοστε τι περιμενεις) και οτι χαλανε γρηγορα.
Α! δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα απο το κανονικο παχος του(κατι που ειναι πολυ καλο)

Τελευταία επεξεργασία από: alexcbr, 13/04/2010 - 13:32


#69   stathiske

stathiske

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2010 - 15:03

φιλε και εγω τις εχω παρει αυτες και ειναι πολυ ευκολες στην τοποθετηση,δεν αφηνουν γραντζουνιες στο πισω μερος αλλα το κακο τους ειναι οτι δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης (4 ευρω κανουν αλλοστε τι περιμενεις) και οτι χαλανε γρηγορα.
Α! δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα απο το κανονικο παχος του(κατι που ειναι πολυ καλο)



Βασικα αυτο που με απασχολει ειναι το πως θα φενεται απο μπροστα το κινιτο, δηλαδη σιγουρα το πλαστικο που πιανει στο μπροστα μερος ισως να φενεται χαλια, κανω λαθος? Οταν λες κακη ποιοτητα ποσο καιρος ζωης δινεις?

#70   alexcbr

alexcbr

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Alex 2000

Δημοσίευση 13/04/2010 - 16:18

Βασικα αυτο που με απασχολει ειναι το πως θα φενεται απο μπροστα το κινιτο, δηλαδη σιγουρα το πλαστικο που πιανει στο μπροστα μερος ισως να φενεται χαλια, κανω λαθος? Οταν λες κακη ποιοτητα ποσο καιρος ζωης δινεις?

Μια χαρα φενεται απο μπροστα φιλε,τωρα για τιν διαρκεια ζωης τους,εχω βαλει την λαχανι εδω και 3 εβδομαδες και 2-3 μερες τωρα εχει αρχησει να σπαει το χρωμα (χωρις να εχει πεσει ποτε κατο)το ιδιο μου ειχε παθει και η μπλε..
Α! και κατι που ξεχασα να αναφερω,το μηλαρακι απο πισω ειναι λιγο πιο χοντρο απο το κανονικο της apple και λιγο πιο θαμπο..αυτα

#71   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:17

Δεν το συζητώ... για τα χρήματα που δίνεις αξίζουν και με το παραπάνω!!
4,50€ τα 10 κομμάτια και το σκέφτεστε ακόμα???
Τις έχω και εγώ θα περάσω και φώτος σύντομα να τις δείτε πως φαίνονται

#72   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:32

Αυτές μόνο από ebay?

#73   hpimoufas

hpimoufas

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 16:35

Αναρτημένη εικόνα
Τις παράγγειλα και γω σε αυτά τα χρώματα με 4.08 λίρες και χωρίς έξοδα μεταφοράς!
Η χρυσή ειδικά φαίνεται φοβερή!
Ξέρετε αν αφήνουν γρατσουνιές στο πίσω μέρος ή στο πλαίσιο του κινητού;


πως μπορώ να τις βρω αυτες στο ebay?

#74   Nem

Nem

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:07

Από αυτόν εδώ τις πήρα φίλε μου
http://cgi.ebay.co.u...=item3a53f3964a
Μου έλεγε ότι θα έρθουν σε ένα μήνα και ήρθαν 10 εργάσιμες μέρες!
Κάθε μέρα βάζω και άλλη και δεν έχουν πάθει τίποτα ως τώρα.

#75   SReaver

SReaver

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 09:58

Χτες και εγω παρέλαβα το πίσω καπακι για το iphone μου..Απο ebay φυσικα, ολα μαζι (καπακι, bezel, εργαλεια περιπου 25€).. Σημερα θα το βαλω κατω να δουμε τι θα γινει...Μολις γίνει η αλλαγη θα ανεβασω και καποιες φωτο για να μου πειτε την γνωμη σας. Ελπίζω ολα να πανε καλα αν και δεν το φοβαμαι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες