Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.3 και Jailbreak. Τι πρέπει να προσέξετε...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Datene

Datene

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2011 - 06:51

ξερουμε αν θα υπαρξει σιγουρα jailbreak gia to 4.3 και ποτε απο καποια εγκυρη πηγη?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2011 - 07:24

Υπάρχει φίλε μου.... jailbreak 4.3

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#48   Datene

Datene

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2011 - 07:29

εισαι σιγουρος το χεις περασει?

#49   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2011 - 07:31

Διάβασε φίλε μου ....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#50   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 16/03/2011 - 11:34

κυκλοφόρησε το Mobile Substrate 4.3 Fix

#51   Hiko

Hiko

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2011 - 23:00

εγω θα κανω το update δοκιμαστικα κ μετα παλι πισω στην 4.2


Γινετε να κανεις κατι τετειο?
Σε ρωταω γιατι εκανα και εγω ενα updaite σε 4.3 και τωρα αντε για.. μπορω να ξαναγιρισω εκει που ημουνα?

#52   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2011 - 17:19

Γινετε να κανεις κατι τετειο?
Σε ρωταω γιατι εκανα και εγω ενα updaite σε 4.3 και τωρα αντε για.. μπορω να ξαναγιρισω εκει που ημουνα?

Φιλε μου σορυ,αλλα αν εψαχνες λιγο,θα εβλεπες οτι εχει ειπωθει 1000 φορες:για να γυρισεις πισω πρεπει κατ'αρχην να εχεις κρατησει τα shsh της 4.2.1 και 2ον ν'ακολουθησεις καποια συγκεκριμενη διαδικασια-αναφερεται εδω στο φορουμ-για να πας πισω :)

#53   Hiko

Hiko

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 18:53

Φιλε μου σορυ,αλλα αν εψαχνες λιγο,θα εβλεπες οτι εχει ειπωθει 1000 φορες:για να γυρισεις πισω πρεπει κατ'αρχην να εχεις κρατησει τα shsh της 4.2.1 και 2ον ν'ακολουθησεις καποια συγκεκριμενη διαδικασια-αναφερεται εδω στο φορουμ-για να πας πισω :)


ποπο δεν σκαμπαζω μια εγω φιλαρακι.. σκεψου οταν πιρα τη σισκευη, την εδωσα σε εναν γνωστο και εκανε τα δικα του.. και οταν την πιρα την σισκευη πισω ειχε μεσα τα παντα.. sydia,instalus klp.. Κακως το εκανα αυτο βεβεα γιατι τωρα δεν ξερω τι παιζει. Μηπος μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ? γιατι αυτα τα shsh εμενα μου φενοντε αλλη γλωσσα :S ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: Hiko, 27/03/2011 - 18:55


#54   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2011 - 02:39

ποπο δεν σκαμπαζω μια εγω φιλαρακι.. σκεψου οταν πιρα τη σισκευη, την εδωσα σε εναν γνωστο και εκανε τα δικα του.. και οταν την πιρα την σισκευη πισω ειχε μεσα τα παντα.. sydia,instalus klp.. Κακως το εκανα αυτο βεβεα γιατι τωρα δεν ξερω τι παιζει. Μηπος μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ? γιατι αυτα τα shsh εμενα μου φενοντε αλλη γλωσσα :S ευχαριστω

Απ'οτι καταλαβα,εχεις την 4.3.1 τωρα ετσι?Αν ναι,δεν μπορεις να κανεις τιποτα!Απλα υπομονη μεχρι να βγει καποιο εργαλειο για jalebrake(στην 4.3.1)!Τωρα,αν μεσα στη συσκευη σου εχεις περασμενο το cydia κλπ.,εισαι ηδη Jalebrake και οταν ανοιγεις το sydia σου γραφει κατι σαν shsh file 4.2.1,4.3,4.3.1,ειναι ολα οκ ;)

#55   Hiko

Hiko

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 21:58

Απ'οτι καταλαβα,εχεις την 4.3.1 τωρα ετσι?Αν ναι,δεν μπορεις να κανεις τιποτα!Απλα υπομονη μεχρι να βγει καποιο εργαλειο για jalebrake(στην 4.3.1)!Τωρα,αν μεσα στη συσκευη σου εχεις περασμενο το cydia κλπ.,εισαι ηδη Jalebrake και οταν ανοιγεις το sydia σου γραφει κατι σαν shsh file 4.2.1,4.3,4.3.1,ειναι ολα οκ ;)


Oχι, μου ειπε για upgraide (το itunes) σε 4.3 ..το εκανα
Μετα κοιταξα την σισκευη και ειχα 3 παρατιρισεις..
1.Εξαφανιστικαν cydia.instaluz ..ετσι απλα :/
2.Δεν ανοιγαν καπια aplications. (Δεν ειχαν διαγραφτει) νομιζω ειναι αυτα που ειχα κατεβασει απο instaluz
3.Σημερα μου ξαναειπε για Updaite σε 4.3.1 αλλα πατισα No μεχρι να σας ρωτησω εδω για σιγουρια...

#56   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2011 - 22:04

Βάλτο σε DFU mode, κατέβασε την 4.2.1 απο την αρχική σελίδα και με shift-restore απο το itunes κατέβα. Αν δεν γίνεται σημαίνει οτι δεν έχεις κρατημένα τα shsh (εκτός αν έχεις παρόμοιο πρόβλημα με εμένα, που αν και είναι κρατημένα, ολοκληρώνει αλλα δεν βγαίνει απο recovery, στην 4.2.1). Πέρνα την 4.3.1 ή μέσω snowbreeze αν επιθυμείς tethered jb.

Τελευταία επεξεργασία από: Nikos123, 28/03/2011 - 22:09


#57   sleepergr

sleepergr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/03/2011 - 22:17

Βάλτο σε DFU mode, κατέβασε την 4.2.1 απο την αρχική σελίδα και με shift-restore απο το itunes κατέβα. Αν δεν γίνεται σημαίνει οτι δεν έχεις κρατημένα τα shsh (εκτός αν έχεις παρόμοιο πρόβλημα με εμένα, που αν και είναι κρατημένα, ολοκληρώνει αλλα δεν βγαίνει απο recovery, στην 4.2.1). Πέρνα την 4.3.1 ή μέσω snowbreeze αν επιθυμείς tethered jb.

με tiny umbrella δεν σου βγενει από recovery ;;;

#58   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2011 - 22:20

Ας επικεντρωθούμε στο Hiko και στο πως θα τον βοηθησουμε! Κατα ενα περιεργο τροπο δεν μπορω να βγω ναι. Στην 4.3 μπορω να κανω downgrade αν και δεν ξερω αν σταματησε να υπογραφεται ή οχι για να καταλάβω τι φταίει...περιμένω!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες