Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2: Τα exploits έκλεισαν. Ακόμα δυσκολότερο το jailbreak στον A5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/03/2011 - 17:49

εσενα φιλε μου!για μενα το μαμα iphone εχει ΠΑΡΑ πολλες εληψεις χωρις jailbreak!αν εσυ εισαι ικανοπιημενος καλος μην ομως το παιζεις ιστορια και θες να μας πεις οτι ειναι το καλητερο!η συσκευη εχει παρα πολλες δυνατοτιτες που τις εχεις μονο με το jailbreak!αν δεν σε ενδιαφερουν καλος εμας ομως μας ενδιαφερουν και το θελουμε!και ειναι δικαιομα μας!οπωτε φτηνε την καραμελα αν δεν εχει λιωσει ακομη και μην το παιζεις εξηπνακιας!

δλδ τα ποσα εκκατομηρια που εχουν Jailbreak ειναι μαλακες και εσεις ειστε οι εξηπνοι ετσι???


δεν εχω κατι μαζι σου αλλα με προσβαλει το τονος και ο τροπος που μιλας!φυλαξου γτ θα σε φαμε :P



Βρε συ dream21 , επειδή και άλλες φορές έχεις υποστηρίξει το ίδιο, μάλλον ΔΕΝ έχεις καταλάβει το βασικό νόημα!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το ζητούμενο για αρκετούς από εμάς οι τσαμπέ/σπασμένες εφαρμογές/παιχνίδια με το jailbreak, αλλά οι ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ που ξεκλειδώνονται με το j/b και απογειώνουν το κινητό σε απόλυτο εργαλείο !!! ;)



Τι σχέση έχουν οι developers; Δηλαδή για σένα jb = cracked apps; Κάτι τέτοια διαβάζουν οι καινούργιοι κ μπερδεύονται. Κ αν σου διαφεύγει κ στο cydia υπάρχουν developers που κ κει τους πληρώνεις.


Το εάν γνωριζω η όχι τους developers που ανεβάζουν τις εφαρμογές τους μέσω cydia το γνωρίζει παρα πολύ καλά το account μου στο paypal και έγω ο ίδιος, αλλά όχι όμως και να καταφεύγω ακόμη και σε λύσεις xlellize cracked app απο cydia που οι περισσοτεροι το κάνουν μιάς και δεν έχουν το φιλότιμο να πληρώσουν τον developer που ανεβασε την εφαρμογη.εγώ προκαλώ οποιοδήποτε από εσας πάντα φιλικά να ανεβάζουμε απο τα paypal account μας το τι πληρωμες έχουν γίνει στον κύριο SaurikIT, LLC και μετά το ξανα συζητάμε.
Μήν ξεχνάτε έχω περάσει απο jailbreak κοινότητα απο το 2007 , δεν με εκφράζει πλέον η jailbreak σκηνή και θεωρώ ότι όπως είναι το τηλεφωνό μου με καλύπτει ,απλά τα πράγματα αυτη είναι η γνώμη μου και δεν μπορώ να την αλλάξω επείδη άλλοι έχουν αντίθετη γνώμη.πάντα φιλικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/03/2011 - 17:50

η πραξη θα επιβεβαιωσει τον καθενα μας. μεχρι τοτε να χαμε να λεγαμε ειναι ολα αυτα το τοπικ.
ο καθενας μας το μακρυ και το κοντο του.
αποψη μου ειναι οτι οι ομαδες ειναι μεσα απο την apple και τωρα μετα τη μηνυση της sony αναγκαζεται η apple να τις συμμαζέψει.
αλλα κι ακόμα ακόμα έτσι να μην είναι υποχρεώνεται η apple να ειναι πολυ ποιο σοβαρη στα προγραμματα και προϊοντα της. ειδικα στα πρωτα για να μην κατηγορηθει απο κανενα οτι το κανει επιτηδες.
ειναι και ο ανταγωνισμος στη μεση. σε καθε τομεα.

#48   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 12/03/2011 - 18:03

η πραξη θα επιβεβαιωσει τον καθενα μας. μεχρι τοτε να χαμε να λεγαμε ειναι ολα αυτα το τοπικ.
ο καθενας μας το μακρυ και το κοντο του.
αποψη μου ειναι οτι οι ομαδες ειναι μεσα απο την apple και τωρα μετα τη μηνυση της sony αναγκαζεται η apple να τις συμμαζέψει.
αλλα κι ακόμα ακόμα έτσι να μην είναι υποχρεώνεται η apple να ειναι πολυ ποιο σοβαρη στα προγραμματα και προϊοντα της. ειδικα στα πρωτα για να μην κατηγορηθει απο κανενα οτι το κανει επιτηδες.
ειναι και ο ανταγωνισμος στη μεση. σε καθε τομεα.

δεν ξερω αν ειναι μεσα απο την apple αλλα οτι κανει τα στραβα ματια εισαι σιγουρο!ξερει τι γινεται και ξερει και πως να το λυση αλλα δεν το κανει και αυτο μας διχενι ή οτι ειναι μεσα απο την apple ή απλα τους σηνφαιρει και τους 2!ο καθενας εχει την αποψη του σωστα αλλα να την κραταει για την παρτι του και οχι να κανει υποδηξεις και να το παιζει ιστορια του στηλ ειμαι εγω ο καλος και ολοι οι αλλοι ειναι κλεφτες λοποδητες και απατεωνες!το εχω ξανα πει μακγια και του ενως και του αλλου!

#49   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/03/2011 - 18:28

Για να μην λένε ορισμένοι ότι αερολογό:

My link 1
My link 2

#50   cyberwalker

cyberwalker

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2011 - 06:05

1. Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τα επιχειρήματα του Lotter και τα λεγόμενα του Georgiosb.

2. Προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράσω iPad2 (και το περίμενα πως και πως τόσο καιρό) έως ότου εξασφαλίσω το βέβαιο jb του! Το να ελπίζω ότι η apple θα το εμπλουτίσει με όλα αυτά τα υπέροχα features του cydia είναι τόσο αστείο που καταντά καταθλιπτικό!

3. Παρακαλώ προσέξτε κάποιοι τα ορθογραφικά σας διότι κοντεύω να τυφλωθώ από τη σωρεία λαθών που διαβάζω εδώ μέσα!

4. Αυτό το "φιλικά πάντα" στο τέλος των λεκτικών προσβολών μεταξύ σας μοιάζει σα να 'ναι βγαλμένο από κωμική σειρά... ´φιλικά πάντα!' :-p

#51   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2011 - 06:33

όσο δεν υπάρχει jailbreak
τόσο θα χάνει λεφτά ο saurik.τόσα έδωσε αυτός k οι άλλοι επενδυτες να αγοράσουν την rock,οποτε είναι ολόκληρο θέμα..
αν θυμάστε ήταν ο πρώτος σε μια
του συνένευξη που εμφάνισε ip4 με cydia μέσα..
λοιπόν στάνταρ τον άλλο mina

#52   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/03/2011 - 07:14

Για να μην λένε ορισμένοι ότι αερολογό:

My link 1
My link 2

εγω να πειστω οτι δεν αερολογεις αλλα δεν νομιζω οτι θα πεισεις πολλους αλλους εχωντας στο ιδιο screenshot εχεις αγορασει 3 διαφορετικα account(rapidshare,hotfile,megaupload)στους οποιους διαφορετικους τοπους μπορεις να βρεις ποοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλυυυυυυυυυυυυυ παρανομο υλικο(βασικα μονο τετοιο)...νομιζω οτι καταλαβαινεις και εσυ πως το να πεις δεν ειναι για μενα κτλ κτλ εμενα τουλαχιστον δεν θα με πεισεις...και καλο θα ηταν να μην θιγεις το φιλοτιμο κανενος που δεν γνωριζεις οατν εσυ ο ιδιος προσπαθεις να εισαι σοβαροφανης και οχι σοβαρος.

#53   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2011 - 07:14

χωρις jailbreak, η apple θα γινει οπως παλια prive club για λιγους. οπως ηταν πριν χωρις το ανοιγμα, σε intel processor και δυνατοτητα windows. η ιστορια ειναι ι ιδια οπως με τα root, μη rooted και κλειδωμενους bootloader σε android συσκευες.Οπου περισσοτεροι επιλεγουν συσκευες με ξεκλειδωτα bootloader και rooted συσκευες, βλεπε samsung galaxy. τωρα οι συσκευες απευθυνονται σε ολους τους χρηστες, ψαγμενους και μη, αυτη η πολιτικη την εχει κανει τοσο πετυχημενη. εαν το αλλαξει αυτο, καποιοι (μαλλον αρκετοι) θα στραφουν σε android λογω ελευθεριας, και φυσικα καποιοι κολλημενοι θα μεινουν στην apple. Να θυμησω για τους νεους, χωρις jailbreak, το iphone να μην βρισκοταν σε αυτο το επιπεδο και να ειχε τοση επιτυχια. Οταν ξεκινησε το κινητο, ηταν ενα μουσικο τηλεφωνο, με δυνατοτα πλοηγησης ιντερνετ και μονο!!

#54   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/03/2011 - 08:15

εγω να πειστω οτι δεν αερολογεις αλλα δεν νομιζω οτι θα πεισεις πολλους αλλους εχωντας στο ιδιο screenshot εχεις αγορασει 3 διαφορετικα account(rapidshare,hotfile,megaupload)στους οποιους διαφορετικους τοπους μπορεις να βρεις ποοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλυυυυυυυυυυυυυ παρανομο υλικο(βασικα μονο τετοιο)...νομιζω οτι καταλαβαινεις και εσυ πως το να πεις δεν ειναι για μενα κτλ κτλ εμενα τουλαχιστον δεν θα με πεισεις...και καλο θα ηταν να μην θιγεις το φιλοτιμο κανενος που δεν γνωριζεις οατν εσυ ο ιδιος προσπαθεις να εισαι σοβαροφανης και οχι σοβαρος.


Δυστυχώς είσαι παπατρεχας και δεν ξέρεις τη δουλειά κάνω και χρειάζομαι rapidshare-hotfile-megaupload καθως και fileserve.το εάν ΕΣΥ κατεβαζεις παράνομο υλικό τότε να προσεχείς που μπαίνεις και τι κανείς διότι όλα παρακολουθούνται
Καλημέρα σου.

#55   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/03/2011 - 08:55

Δυστυχώς είσαι παπατρεχας και δεν ξέρεις τη δουλειά κάνω και χρειάζομαι rapidshare-hotfile-megaupload καθως και fileserve.το εάν ΕΣΥ κατεβαζεις παράνομο υλικό τότε να προσεχείς που μπαίνεις και τι κανείς διότι όλα παρακολουθούνται
Καλημέρα σου.

και συνεχιζεις τους χαρακτηρισμους και θα πρεπει καποιος να σου μαθει τροπους.επεισης θα πρεπει καποιος να σου μαθει πως οτι κανεις ΕΣΥ δεν το κανουν ολοι και επεισης δεν εισαι το κεντρο της γης.για το τι δουλεια κανεις εχω καταλαβει απο τα post που εχεις κανει δλδ οτι εισαι προγραμματιστης και φτιαχνεις εφαρμογες.αυτο δεν σου δινει ουτε το δικαιωμα να χρησιμοποιεις τετοιες εκφρασεις και χαρακτηρισμους εναντιον καποιου του οποιου δεν γνωριζεις ή δεν ανοικει στην οικογενεια σου.επεισης σε προκαλω να βρεις ενα account σε οποιαδηποτε εταιρια απο αυτες που ανεφερες ειτε σε οποιαδηποτε αλλη....αμα θελεις σου δινω την ip μου η οποια ειναι και static να βρεις καποιο account στο οποιο ειναι attached(θα ειναι σαν να ψαχνεις το SHAtter ston A5).....

#56   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/03/2011 - 09:06

και συνεχιζεις τους χαρακτηρισμους και θα πρεπει καποιος να σου μαθει τροπους.επεισης θα πρεπει καποιος να σου μαθει πως οτι κανεις ΕΣΥ δεν το κανουν ολοι και επεισης δεν εισαι το κεντρο της γης.για το τι δουλεια κανεις εχω καταλαβει απο τα post που εχεις κανει δλδ οτι εισαι προγραμματιστης και φτιαχνεις εφαρμογες.αυτο δεν σου δινει ουτε το δικαιωμα να χρησιμοποιεις τετοιες εκφρασεις και χαρακτηρισμους εναντιον καποιου του οποιου δεν γνωριζεις ή δεν ανοικει στην οικογενεια σου.επεισης σε προκαλω να βρεις ενα account σε οποιαδηποτε εταιρια απο αυτες που ανεφερες ειτε σε οποιαδηποτε αλλη....αμα θελεις σου δινω την ip μου η οποια ειναι και static να βρεις καποιο account στο οποιο ειναι attached(θα ειναι σαν να ψαχνεις το SHAtter ston A5).....


Οκ φίλε μου ότι πεις καλή σου μέρα .εγώ σταματαω εδώ δεν χρειαζετε να το συνεχίσω διότι δεν θα βγάλει πουθενά και εάν σέ πρόσβαλα σου ζητώ συγνώμη.

#57   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 13/03/2011 - 09:42

με το αμρεικανικο μήπως θα έχω πρόβλημα με το facetime και δεν θα μπορω να καλεσω? γιατί στο iPhone 4 με αμερικάνικο δεν μπορεις να κανεις facetime

φιλε μου με το αμερικανικο ipad δεν θα εχεις προβλημα με face pad. ουτε με το iphone 4 θα εχεις προβλημα αρκει οταν το κανεις activation να χρησιμοποιησεις την καρτα sim στην οποια ειναι κλειδωμενο το κινητο. προφανως το δικο σου ειναι κλειδωμενο και το activation το εκανες με phonebook sim card.

#58   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/03/2011 - 10:30

φιλε μου με το αμερικανικο ipad δεν θα εχεις προβλημα με face pad. ουτε με το iphone 4 θα εχεις προβλημα αρκει οταν το κανεις activation να χρησιμοποιησεις την καρτα sim στην οποια ειναι κλειδωμενο το κινητο. προφανως το δικο σου ειναι κλειδωμενο και το activation το εκανες με phonebook sim card.

Φιλε το πρώτο iPhone 4 ήταν αγορα απο Αμερική μέσω συμβόλαιο AT&T .δυστυχώς το FaceTime δεν λειτουργούσε όταν το έκανες enable FaceTime παρόλο που είχα και κάρτα τις AT&T και τις wind στην Ελλάδα.στην Αμερική έπαιζε μια χαρά..απλός ρωτισα μήπως συμβει το ίδιο και στο iPad αλλά μετά είδα το update που έγινε στο αρχικό πόστ απο τον admin οτι είναι unlock το 3G οποτε όλα καλά.

#59   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2011 - 05:00

Το ipad 2 έσπασε σε 2 ημέρες!

Τι έγινε ρε παιδιά ;

Που είναι αυτοί που έθαψαν το jailbreak ;

Όπως έγραφα και χθες , σιγά μην μέναμε χωρίς jailbreak...

http://www.redmondpi...omex-confirmed/

#60   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 14/03/2011 - 08:16

Billy , πες μου ότι κάνεις πλάκα γιατί θα τρελαθώ ... :P
Τι ακριβώς έχει βάλει δηλαδή? Το hotspot????? :P

Μην ξεχνας το message counter, ειναι σοβαρα πραμματα αυτα,
μιλαμε για κοσμογονικες αλλαγες και πατεντες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες