Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[ΟΔΗΓΟΣ] Snow leopard 10.6.4 + Xcode 3.2.5 σε Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:01

το υποστηρίζει, αν δεν την βρίσκεις στο bios σιγουρέψου ότι την έχεις τσεκάρει στο virtualbox στις επιλογές του mac, settings - > system - > acceleration και τσεκάρεις και τα 2 κουτάκια






Και για αλλη μια φορα καλησπερα τι παραπανω εντολή βλεπω μεσα στο (virtualbox) εως εδω ειναι οκ -------->settings - > system - > αυτο δεν το εχω ----> (acceleration)<------- αντι αυτου εχω τις εξης -------> Matherboard και ------> Processor................. Και τωρα πες μου εσυ τι κανουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:41

Και για αλλη μια φορα καλησπερα τι παραπανω εντολή βλεπω μεσα στο (virtualbox) εως εδω ειναι οκ -------->settings - > system - > αυτο δεν το εχω ----> (acceleration)<------- αντι αυτου εχω τις εξης -------> Matherboard και ------> Processor................. Και τωρα πες μου εσυ τι κανουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ποια εκδοση του virtualbox εχεις

#93   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:43

ποια εκδοση του virtualbox εχεις



VirtualBox-4.0.4-70112-Win

#94   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:53

δεν ξερω τοτε , επρεπε να στο εμφανιζει εκει... παραξενο...

#95   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:55

δεν ξερω τοτε , επρεπε να στο εμφανιζει εκει... παραξενο...


μηπως παιζει ρολο ι μιτρικι?

#96   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 20:59

η μητρικη οχι αλλα ο επεξεργαστης ισως.... μπορει να μην υποστηριζει το virtualization

#97   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 21:04

η μητρικη οχι αλλα ο επεξεργαστης ισως.... μπορει να μην υποστηριζει το virtualization


με ποιο τροπο μπορο να ελέγξω αν ειμαι οκ απο επεξεργαστης εχω ( Interl® Core™2 CPU E4400 στα 2.00GHz )

#98   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 22:53

υποστηρίζει... παράξενο που δεν στο εμφανίζει... ψάξε για την επιλογή αυτή στις υπόλειπες κατηγορίες ίσως είναι διαφορετική η έκδοση τι να πω...

#99   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/03/2011 - 23:19

Καλησπέρα φίλε. Έχω καταφέρει να κάνω την εγκατάσταση το mac os leopard 10.5.5, αλλά το θέμα είναι πως δεν μπορώ να τρέξω το λειτουργικό. Κάνω μετά την εγκατάσταση το reset αφού έχω βγάλει την εικόνα από το devices, αλλά κολλάει σε μία οθόνη τύπου dos. Το τελευταίο μήνυμα που μου δείχνει στην οθόνη είναι το εξής : "System uptime in nanoseconds : 840562953" . Τί στο καλό να κάνω?

#100   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 23:31

Καλησπέρα φίλε. Έχω καταφέρει να κάνω την εγκατάσταση το mac os leopard 10.5.5, αλλά το θέμα είναι πως δεν μπορώ να τρέξω το λειτουργικό. Κάνω μετά την εγκατάσταση το reset αφού έχω βγάλει την εικόνα από το devices, αλλά κολλάει σε μία οθόνη τύπου dos. Το τελευταίο μήνυμα που μου δείχνει στην οθόνη είναι το εξής : "System uptime in nanoseconds : 840562953" . Τί στο καλό να κάνω?


φίλες δυστυχώς υπάρχουν πολλές παράμετροι για να τρέξει στο virtualbox. Έψαξα αρκετά image μέχρι να βρω αυτό που θα δούλευε, δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν δεν βάλεις την έκδοση που έβαλα και γω. ακόμα και να την βάλεις όμως όπως είδες και ποιο πάνω δεν μπορώ να δώσω λύση σε όλα :(

#101   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/03/2011 - 03:02

Φίλε προς Θεού,

δεν σε υποχρέωσε κανένας και σε έχω ήδη ευχαριστήσει και για το topic και για τις συμβουλές αλλά και για την υπομονή σου. Θα δω μήπως μπορέσω και βρω την έκδοση αυτή σε rapidshare, αλλιώς δεν παίζει να μπορέσω να κάνω κάτι άλλο.

#102   ninemia

ninemia

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2011 - 10:29

Καταρχάς συγχαρητήρια για τον step-by-step οδηγό.

Αναφορικά, με το update που αναφέρουν ορισμένοι χρήστες και ότι κολλάει, αυτό συμβαίνει και σε εμένα...πιθανότατα ο συνδυασμός του i7 (παρακαλώ επιβεβαιώστε σε όσους κολλάει αν έχετε i7) με τον legacy kernel που τσεκάρουμε κατά τη διάρκεια του customize installation δημιουργεί panic. Άρα χρειάζεται άλλο kernel.

Τελευταία επεξεργασία από: ninemia, 03/04/2011 - 10:29


#103   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 20:51

παιδια δεν λεει να φορτοσει τα mac και μου βγαζει συνεχεια αυτο!
http://img819.images...0408214331.jpg/
υπαρχει καμοια λυση??

#104   vageloso

vageloso

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2011 - 14:44

Γεια σας και από εμένα, τα ακόλουθα που θα γράψω ισχύουν γι' αυτούς που μπόρεσαν να κάνουν εγκατάσταση του Mac os 10.6. Το πρόβλημα μου ήταν να μπορέσω να το αναβαθμίσω στην έκδοση 10.6.4 για να μπορέσω να εγκαταστήσω το "xcode 3.2.3 and iphone_sdk_4_final". Έκανα τα ακόλουθα βήματα:
Εγκατέστησα το update του 10.6.4 από το http://support.apple...iewlocale=en_US και όταν τελείωσε την εγκατάσταση μου είπε να κάνει restart ΠΡΟΣΟΧΗ δεν έκανα (άφησα ανοικτό το παράθυρο) και πήγα να κατεβάσω
το αρχείο legacy kernel από http://www.mediafire.com/?dhxx1ytrnoz. Άφου το κατέβασα το έτρεξα και αφού τελείωσε πήγα στο παράθυρο που είχα αφήσει ανοικτό και πάτησα restart. Έκανε επανεκκίνηση το virtual machine και με έβγαλε
στο mac os 10.6.4.Εγώ εγκατέστησα χωρίς κανένα πρόβλημα το "xcode 3.2.3 and iphone_sdk_4_final". Απο εδώ μπορείτε να δείτε αναλύτικά το τι
πρέπει να κάνετε αν σας έχω μπερδέψει.

Με κάθε επιφύλαξη βέβαια για τα δικά σας μηχανήματα.

#105   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2011 - 22:14

Καταρχην να πω οτι ο οδηγος σου ειναι απο τους πιο παραστατικουσ και απιθανους που κυκλοφορουν.Εχω ενα προβλημα ομως.Εχβ επεξεργαστη i7 και κολλαει η εγκατασταση στο βημα 25. Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα για να με βοηθησει?Ειμαι σχετικα καινουριος στην apple(αγορασα προσφατα το iphone 4) και ενδιαφερομαι να φτιαξω εφαρμογες για αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες