Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Custom firmware 4.2.1 για 3gs activated unlocked


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2011 - 10:26

Για 3GS - 05.15.04 και version iboot 359.3.2 ,μπορείς να με καδοδηγήσεις; Δεν με πειράζει να χασω το gps.
Προτιμω να το χασω απο το να το εχω σε ενα συρταρι να καθεται.
Αρκει να μπορω να δουλευω το κινητο και να συνδεθω σε account itunes.

Υπαρχει λυση για την περιπτωση μου;

Επίσης το unlock και το jailbreak είναι 2 "παντρεμένες" λειτουργίες;
Εγώ απλώς θέλω να δουλεύει η sim card και να συνδεθώ σε λογαριασμό του itunes για downloading.

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια.


Με καθε επιφυλαξη για το κατα ποσο θα το κανεις σωστα
και την υγεια του iphone σου




ζητα την βοηθεια και καποιου αλλου
δεν εχω χρονο σορρυ
μετα τις 19:30 θα ειμαι διαθεσιμος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikolask16

nikolask16

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/03/2011 - 10:30

Για 3GS - 05.15.04 και version iboot 359.3.2 ,μπορείς να με καδοδηγήσεις; Δεν με πειράζει να χασω το gps.
Προτιμω να το χασω απο το να το εχω σε ενα συρταρι να καθεται.
Αρκει να μπορω να δουλευω το κινητο και να συνδεθω σε account itunes.

Υπαρχει λυση για την περιπτωση μου;

Επίσης το unlock και το jailbreak είναι 2 "παντρεμένες" λειτουργίες;
Εγώ απλώς θέλω να δουλεύει η sim card και να συνδεθώ σε λογαριασμό του itunes για downloading.

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια.

Φίλε έχω αναλυτικό οδηγό αν θέλεις στείλε μου με πμ να σου τον στείλω

#33   iGekas

iGekas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2011 - 18:18

Παιδια Γεια Σας.Δεν Ξέρω Αν Εδώ Πρέπει Να Κάνω Την Ερώτηση Αλλα Σας Παρακαλώ Βοηθηστε Με!Εχω Ενα iPhone 3Gs Το οποιο εχω BB 06.15.00 κι απο τι διαβασα μπορουσα να το κανω 4.3 με Sn0wbreeze χωρις να πειραξω το BB.Εκανα λοιπον όλα τα βηματα ξανα κι ξανα κι μπορω να δω κι απο TinyU οτι εχω 4.3 και BB 06.15.00 ωστε να το ξεκλειδωσω αλλα οποτε ανοιγη με το iBooty παντα μου βγαινει να εισαγω μια εγκυρη καρτα SIM κι αν βαλω καποια καρτα το itunes δεν μου την αναγνωριζη!πως θα γινει να το προσπερασω αυτο ωστε να μπω απο το cydia και να κανω το unlock με το UltraS καθως υποστηρζει το BB μου?Ευχαριστω Πολυ.

#34   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2011 - 20:49

Παιδια Γεια Σας.Δεν Ξέρω Αν Εδώ Πρέπει Να Κάνω Την Ερώτηση Αλλα Σας Παρακαλώ Βοηθηστε Με!Εχω Ενα iPhone 3Gs Το οποιο εχω BB 06.15.00 κι απο τι διαβασα μπορουσα να το κανω 4.3 με Sn0wbreeze χωρις να πειραξω το BB.Εκανα λοιπον όλα τα βηματα ξανα κι ξανα κι μπορω να δω κι απο TinyU οτι εχω 4.3 και BB 06.15.00 ωστε να το ξεκλειδωσω αλλα οποτε ανοιγη με το iBooty παντα μου βγαινει να εισαγω μια εγκυρη καρτα SIM κι αν βαλω καποια καρτα το itunes δεν μου την αναγνωριζη!πως θα γινει να το προσπερασω αυτο ωστε να μπω απο το cydia και να κανω το unlock με το UltraS καθως υποστηρζει το BB μου?Ευχαριστω Πολυ.




ακολουθηστε ολοι τον οδηγο μου βημα βημα για να πατε στην 4.2.1

δεν εχω να πω κατι αλλο.
οι οδηγιες ειναι πολυ αναλυτικες.

δεν μπορω να σας βοηθησω με κανενα αλλο τροπο παρα μονο να το κανω εγω για ολους σας,
πραγμα το οποιο δεν ειναι δυνατο να συμβει. :(

Φιλικα :)
και παντα με εκτίμηση στο πρόσωπο σας
Λεωνίδας



το συγκεκριμενο topic αναφερεται στην 4.2.1 μην ρωτατε για την 4.3
εαν θελετε ανοιξτε αλλο topic

Τελευταία επεξεργασία από: batjump, 26/03/2011 - 20:51


#35   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2011 - 22:36

καταρχην πολλα μπραβο για τον οδηγο! :)

το δευτερο τωρα. ενας φιλος απο αγγλια εκανε update στην 4.3.1 απο 4.0.1 JB. το FW ειναι 05.16.02. οποτε μαλλον δεν ισχυει ο οδηγος την δικια μου περιπτωση και πρεπει να ακολουθησω αυτον τον οδηγο και να τρεξω το ultrasnow μετα. σωστα;

#36   tyxaios13

tyxaios13

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 18:20

Φιλε Λεωνιδα ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Ακολουθησα τη διαδικασια αλλα οταν παω να κανω restore μεσω itunes κολλαω σε σφαλμα 3194.Υπαρχει λυση?

#37   tyxaios13

tyxaios13

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2011 - 16:23

Φιλε Λεωνιδα για την baseband 5.16.02 απ'οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχει τροπος για unlock?

#38   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 30/03/2011 - 19:42

φιλε και παλι ευχαριστω για την ωραια δου δουλεια. περασα μεσα το cuctom, ομως δεν ειχε μεσα το ultrasn0w και ετσι το περασα χειροκινητα. ομως οκ δουλευει κανονικα...

#39   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2011 - 23:48

φίλε μου καλησπέρα,
ο οδηγός είναι σούπερ και πολύ απλός.
τον ακολούθησα κατά γράμμα και όλα πήγαν οκ. και με την πρώτη!!!!

το θέμα είναι όμως το εξής :
το κινητό που έκανα ειναι φιλου. είναι 3gs από Αμερική. Είχε 4.1 και έχει baseband 06.15.00

...και από την ώρα που τελείωσα την διαδικασία και εδωσα pin , δεν έχει βρει δύκτιο.
έκανα και reboot όπως έκανα και αναβαθμιση το cydia.

Ξέρεις μήπως γιατι??

#40   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2011 - 23:54

φίλε μου καλησπέρα,
ο οδηγός είναι σούπερ και πολύ απλός.
τον ακολούθησα κατά γράμμα και όλα πήγαν οκ. και με την πρώτη!!!!

το θέμα είναι όμως το εξής :
το κινητό που έκανα ειναι φιλου. είναι 3gs από Αμερική. Είχε 4.1 και έχει baseband 06.15.00

...και από την ώρα που τελείωσα την διαδικασία και εδωσα pin , δεν έχει βρει δύκτιο.
έκανα και reboot όπως έκανα και αναβαθμιση το cydia.

Ξέρεις μήπως γιατι??



κανε το ultrasnow uninstall
kai reboot και ξανα install και reboot
και θα εισαι οκ

#41   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2011 - 00:04

κανε το ultrasnow uninstall
kai reboot και ξανα install και reboot
και θα εισαι οκ


δεν χρειάστηκε να κανω uninstall διότι δεν ηταν εγκατεστημενο. εκανα εγκατασταση και σουπερ!!!! thanks !!!!!

#42   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 06/04/2011 - 00:44

ακουστέ παιδιά και την δική μου πονεμένη ιστορία! :( ξάδερφος μου παίρνει μετά από προτροπή μου iphone 3gs από Αμερική!τότε είχε την 4.1. αν δεν κάνω λάθος με ΒΒ που γινόταν unlock!το σπάω και όλα κάλα και όλα ωραία!έλα μου όμως ενώ του είχα πει και τον είχα προειδοποιήσει αν όχι χίλιες,δεκα χιλιάδες φορές να μην κάνει ποτέ update !!! η φελότητα της ηλικίας που βρίσκεται τον έκανε χωρίς και πολύ κάλα να ξέρει τι κάνει να πραγματοποίηση update στην 4.2. και αναβάθμιση της BB του σε 05.15.04!άσχετα με το βρίσιμο που έφαγε...τώρα το έχει στο συρτάρι και το λυπάμαι το καημένο το iphone!τι προτείνετε...να δοκιμάσω το κόλπο με την αναβάθμιση στην ΒΒ του ipad και αν ναι, ισχύει ακόμα αυτό το κόλπο? ευχαριστώ εκ των πρότερων σε οποίον βοηθήσει!

#43   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2011 - 07:21

ακουστέ παιδιά και την δική μου πονεμένη ιστορία! :( ξάδερφος μου παίρνει μετά από προτροπή μου iphone 3gs από Αμερική!τότε είχε την 4.1. αν δεν κάνω λάθος με ΒΒ που γινόταν unlock!το σπάω και όλα κάλα και όλα ωραία!έλα μου όμως ενώ του είχα πει και τον είχα προειδοποιήσει αν όχι χίλιες,δεκα χιλιάδες φορές να μην κάνει ποτέ update !!! η φελότητα της ηλικίας που βρίσκεται τον έκανε χωρίς και πολύ κάλα να ξέρει τι κάνει να πραγματοποίηση update στην 4.2. και αναβάθμιση της BB του σε 05.15.04!άσχετα με το βρίσιμο που έφαγε...τώρα το έχει στο συρτάρι και το λυπάμαι το καημένο το iphone!τι προτείνετε...να δοκιμάσω το κόλπο με την αναβάθμιση στην ΒΒ του ipad και αν ναι, ισχύει ακόμα αυτό το κόλπο? ευχαριστώ εκ των πρότερων σε οποίον βοηθήσει!


νομίζω ότι είναι η μόνη λύση.... εγώ πάντως αυτό ειχα κάνει σε ενα φίλο. Το μόνο πρόβλημα είναι το gps παπαλα με την BB του ipad.
Περίμενε όμως να ακούσεις και κάποιον άλλον.... :rolleyes:

#44   vrossi2011

vrossi2011

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2011 - 14:19

Καλησπέρα Λεωνίδα. Πολύ καλός ο οδηγός με βοήθησε πάρα πολύ. Έχω τώρα ενα 3GS που λειτουργεί με διαφορους provider. Βέβαι δεν λειτουργεί το GPS και δεν μπαινει στο youtube (δεν τρεχει τιποτα). Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει ειναι ότι οταν το συνδεω στο itunes 10.2.1.1 μου γραφει οτι η sim δεν ειναι supported. Εχεις να προτείνεις κάτι επ αυτού? Σ ευχαριστω πολυ και πάλι για όλα. Fox

Τελευταία επεξεργασία από: vrossi2011, 06/04/2011 - 14:19


#45   mixalhs1515

mixalhs1515

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2011 - 17:55

καλησπερα , εχω iphone 3gs jailbroken και unlocked με redsnow , new bootroom ,απο amerikh , baseband 06.15.00, το μονο θεμα ειναι το tethered το δικο σου firmware ειναι untethered >?
ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες