Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Categories v2.20: Instant load times - thanks to Backgrounder


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/10/2008 - 00:01

Ευχάριστα τα νέα για όσους χρησιμοποιούν την εφαρμογή Categories στο iPhone τους! O developer της εφαρμογής σε συνεργασία με τον developer του Backgrounder, κυκλοφόρησε μία νέα έκδοση του Categories.

Το Categories v2.20 εκμεταλεύεται την λειτουργία του Backgrounder και προσφέρει μηδενικό χρόνο φόρτωσης των φακέλων!

Αναλυτικότερα:

"After working with the developer of backgrounder, I now have a version of categories that works with backgrounder that can provide zero load times for the folders. Ashikase has given me an API that an app can call into and keep itself in the background. I have added this as an option in the categories folder settings menu.

By default, the option is off. So you should turn it on for each folder you want this to work with. Once on, the folder will load normally after each reboot or respring. But after that, it will load instantly because it stays running. It does not use any CPU so it will not cause lag. However, it does use RAM (memory) so you do not want to have 20 folders all set to be resident in the background. I recommend no more than 1-4.

The update to both categories and backgrounder are being delivered in Cydia now.
"

[Via sleepers.net]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   geodlord7

geodlord7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2008 - 14:32

Mπηκα στο cydia και δεν μου βγαλε κανε update :-\

#3   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2008 - 14:34

Περίεργο, εμένα εμφανίστηκε εχθες και δουλεύει άψογα.

#4   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 06/10/2008 - 18:58

πως γινεται η ρυθμιση για το μηδενικο χρονο?εκανα update αλλα παλι τον ιδιο χρονο κανει για να ανοιξει τον φακελο.
ευχαριστω..


#5   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2008 - 19:05

Άνοιξε τον φάκελο στον οποίο θες να ενεργοποιήσεις την ρύθμιση, πάτησε το "i" που βλέπεις κάτω δεξιά, και ενεργοποίησε το "Keep Resident".

#6   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 06/10/2008 - 20:12

ευχαρισω πολυ φιλε Slacker..

#7   pigouinos

pigouinos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2008 - 00:58

χμμμ.. ούτε εμένα το έχει εμφανίση το 2.20.
Το βρίσκω στο search και συνεχίζει να έιναι το 2.18

#8   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/10/2008 - 01:39

Quote

χμμμ.. ούτε εμένα το έχει εμφανίση το 2.20.

Το βρίσκω στο search και συνεχίζει να έιναι το 2.18


Και εγώ που μόλις το κατέβασα από Cydia, 2.18 μου βγάζει ότι είναι. Τι γίνεται;;...
Παρεπιπτόντως πολύ καλή εφαρμογή, μας δίνει λύση σε ένα θέμα που μας απασχολούσε από λίγο εώς πολύ όλους μάλλον!  :)


#9   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/10/2008 - 01:42

Μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή: Αν έχεις δημιουργήσει ένα φάκελο γίνεται να τον κάνεις rename μετά;
Εγώ, απ'όσο έψαξα δε νομίζω. Αλλά ρωτάω μήπως κάνω λάθος και μου διαφεύγει...  ???


#10   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2008 - 13:09

Quote

Μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή: Αν έχεις δημιουργήσει ένα φάκελο γίνεται να τον κάνεις rename μετά;

Εγώ, απ'όσο έψαξα δε νομίζω. Αλλά ρωτάω μήπως κάνω λάθος και μου διαφεύγει...  ???
Ανοιξε το Categories-->πατα Εdit (πανω αριστερα)-->Πατα πανω στο φακελο που επιθυμεις να μετονομασεις και τελος πατα Rename.

#11   pontios1969

pontios1969

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2008 - 08:07

καλημέρα.
δεν έχω καταλάβει πως φτιάχνω φακέλους με το Categories για να βάλω τα Games και τα apps και να καθαρίσει λίγο το springboard.

βοηθάτε λίγο ? αν υπάρχει στο forum δεν το βρίσκω..
ευχαριστώ

#12   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 16/11/2008 - 08:18

αφου εγκαταστησεις το categories το ανοιγεις πατας edit και δημιουργεις μια κατηγορια ( games ) ανοιγεις τη κατηγορια και πατας edit θα σου βγαλει ολες τις εφαρμογες σου πατας πανω σε οποια θελεις να στειλεις στη συγκεκριμενη κατηγορια και μολις τελειωσεις θα πατησεις done και ξανα στην επομενη οθονη, οταν τελειωσεις πατας home κανει μονο του respring κι εισαι ετοιμος

και μιας που το συζηταμε και σε μενα δεν εκανε update απο μονο του, τι πρεπει να κανω?
επισης προχθες πηγα να συμπληρωσω κατι σε μια κατηγορια και δεν μου εμφανιζει καν το εικονιδιο της συγκεκριμενης εφαρμογης!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες