Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Nέες πληροφορίες για μεταλλικό σασί, οθόνη 4ων ιντσών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2011 - 11:22

Νέα δημοσιεύματα σήμερα φέρνουν νέες φήμες στο προσκήνιο σχετικά με την επικείμενη αναβάθμιση του iPhone 5 το προσεχές καλοκαίρι. Η China Times αναφέρει ότι το iPhone 5 έχει μπει ήδη σε δοκιμαστική διαδικασία παραγωγής με την τελική παραγωγή να έχει προγραμματιστεί για το τρίτο τρίμηνο του 2011. Επίσης, αναφέρει ότι το νέο μοντέλο θα διαθέτει μεταλλικό σασί για τη βελτίωση της ευαισθησίας της κεραίας και οθόνη 4ων ιντσών.

Αναρτημένη εικόνα

Σειρά έχει το 9to5Mac που έχει στην κατοχή του μερικά κομμάτια από το υποτιθέμενο iPhone 5. Τα μέρη αυτά είναι ακριβώς ίδια με του iPhone 4 υποδηλώνοντας ότι το iPhone 5 θα διατηρήσει τον ίδιο σχεδιασμό με το τωρινό μοντέλο χωρίς να αποκλείεται οθόνη 4ων ιντσών.

Το ότι το επόμενης γενιάς iPhone θα διατηρήσει το ίδιο μέγεθος είναι πάνω κάτω δεδομένο. Αυτό που όλα δείχνουν είναι ότι οδηγούμαστε σε ένα worldmode iPhone 5 με μεταλλική πλάτη και οθόνη 4ων ιντσών.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 22/03/2011 - 11:31

Μπραβο αν ολλα αυτα ειναι αληθεια με το που βγει Ελλαδα το πειρα...

#3   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 11:52

μακαρι.. κι εγω... θα διανεκτευρευσω εξω απο το plaisio να το παρω πρωτος χααχαχχα

#4   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 22/03/2011 - 12:16

Ποια είναι τα όλα αυτά; Η οθόνη των 4";

#5   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 22/03/2011 - 14:02

1. Η εικόνα είναι απλά ένα μοντέλο του iPhone 4 που μεγάλωσαν την οθόνη στο Google Sketch Up
2. Λέτε αν στίλουμε emails στον sjobs να μας πει; :P

#6   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 22/03/2011 - 14:12

Οτι και να λέμε νομίζω οτι αφου θα βγει το ασπρο )όπως λένε) τώρα την άνοιξη τότε μου φαίνεται παρατραβηγμένο να βγεί το 5 το καλοκαίρι διοτι όπως εχω ξαναπεί το 4 κρατάει πολύ ακόμα πιστεύω!

#7   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/03/2011 - 14:20

1. Η εικόνα είναι απλά ένα μοντέλο του iPhone 4 που μεγάλωσαν την οθόνη στο Google Sketch Up
2. Λέτε αν στίλουμε emails στον sjobs να μας πει; :P


Άστον τώρα, θα προσπαθεί να μπει Cydia για το Celeste...!

#8   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 17:48

Οτι και να λέμε νομίζω οτι αφου θα βγει το ασπρο )όπως λένε) τώρα την άνοιξη τότε μου φαίνεται παρατραβηγμένο να βγεί το 5 το καλοκαίρι διοτι όπως εχω ξαναπεί το 4 κρατάει πολύ ακόμα πιστεύω!


Κανένα iPhone δεν κρατάει παραπάνω. Εδώ και 4 χρόνια κάθε καλοκάιρι έχουμε νέο iPhone και κάθε Απρίλη-Μάρτιο θα έχουμε νέο iPad. Θα συνεχίσει έτσι. Τώρα το αν οι αλλαγές θα είναι μεγάλες δεν ξέρω. Ίσως κάνουν ότι με 3G και 3GS, δηλαδη ίδιο εξωτερικά με μόνες αλλάγες τον Α5 από το iPad και ότι θα είναι πλέον Worldmode και θα μας το παρουσιάσουν σαν την τρελή αλλαγή για να τρέξουμε να το πάρουμε.

#9   koumis

koumis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2011 - 18:28

...Η China Times αναφέρει ότι το iPhone 5 έχει μπει ήδη σε δοκιμαστική διαδικασία παραγωγής με την τελική παραγωγή να έχει προγραμματιστεί για το τρίτο τρίμηνο του 2011. Επίσης, αναφέρει ότι το νέο μοντέλο θα διαθέτει μεταλλικό σασί για τη βελτίωση της ευαισθησίας της κεραίας και οθόνη 4ων ιντσών.




Αυτό σημαίνει πως δεν πρόκειται να δούμε τέλη Ιουνίου το i5 ?

#10   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/03/2011 - 19:24

Δυσκολο να χασουν το καλοκαιρινο λανσαρισμα που ακολουθουν εδω και 4 χρονια (εκτος κι αν θελουν να το μετατοπισουν πιο μετα και να βγαλουν iPad 3 μαζι (χλωμο γιατι θα πεφτει μεγαλο κοστος και πολλοι θα διαλεγουν μια απο τις δυο συσκευες). Αν και μου αρεσε παρα πολυ το αλουμινιο στο 2G, δεν με τρελλαινει καθολου στο 5 -ετσι κ αλλιως το 4 δεν μου αρεσε, μου φαινοταν πολυ 80s design, θα κρατησουν γι αλλο ενα μοντελο τουλαχιστον το ιδιο σχημα οποτε απο το 6 (και αν) να περιμενουμε αλλαγη. Και σαν να ψιλοτελειωνουν τα killer features και να μας μενουν μονο upgrades σε hardware απο δω και περα, για να δουμε...

Απ την αλλη, βγηκα εντελως λαθος για το τι περιμενα με το iPad 2 οποτε πια δεν ξερω τι να περιμενω.

#11   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 04:22

Αυτό σημαίνει πως δεν πρόκειται να δούμε τέλη Ιουνίου το i5 ?


3o τρίμηνο εννοεί σεπτέμβριο υποθέτω που είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του iPhone ετσι και αλλιώς. Εξάλλου η παρουσίαση του μοντέλου γίνεται πάντα πριν αρχίσει η κανονική παραγωγή.

#12   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/03/2011 - 12:30

Η Apple οπως και και με το ipad ξεκινα να παραγει ενα μηνα περιπου πριν το λανσαρισμα. Οποτε αν ξεκινησει παραγωγη μεσα με τελος ιουνιου θα εχουμε το iphone 5 μεσα με τελη ιουλιου.

#13   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/03/2011 - 12:54

Η Apple οπως και και με το ipad ξεκινα να παραγει ενα μηνα περιπου πριν το λανσαρισμα. Οποτε αν ξεκινησει παραγωγη μεσα με τελος ιουνιου θα εχουμε το iphone 5 μεσα με τελη ιουλιου.

πιστευω ελλαδα οπως και πέρσι γυρω στον αυγουστο

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 23/03/2011 - 12:54


#14   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/03/2011 - 13:02

πιστευω ελλαδα οπως και πέρσι γυρω στον αυγουστο


Φιλε μου περυσι αν θυμαμαι καλα το 4αρι ηρθε στην Ελλαδα μεσα Σεπτεμβρη. Οποτε κατι τετοιο πιστευω θα γινει και τωρα εκτως και αν ο steve το στειλει νωριτερα στη χωρα μας οπως και με το ipad 2 που το εστειλε με λιγες μερες καθυστερηση.

#15   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 13:06

Το 4άρι ήρθε περίπου 28/08 (+- 2 ημέρες) αν θυμάμαι καλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες