Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2: Αυτές είναι οι τιμές πώλησης στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/03/2011 - 13:41

Το παγκόσμιο φαινόμενο της αυξημένης ζήτησης για το iPad 2 έχει χτυπήσει και την Ελλάδα. Τι σημαίνει αυτό;

Πολύ περιορισμένη διαθεσιμότητα, τουλάχιστον για τις πρώτες ημέρες.

Ενδεικτικά, το iPad 1st gen σημείωσε εξαιρετική απήχηση στις +7 εβδομάδες που κυκλοφορεί επίσημα στην χώρα μας και συνεχίζει να πουλάει παρά την επικείμενη έλευση του iPad 2.

Οι πωλήσεις του iPad 1st gen στην Ελλάδα ξεπέρασαν τα 8.000 κομμάτια! Το iPad 1 θα συνεχίσει να πωλείται μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Όσον αφορά το iPad 2 η ζήτηση είναι τεράστια και ήδη έχουν σημειωθεί χιλιάδες προ-εγγραφές για την απόκτηση του.

Περισσότερα εδώ: iPad 2 - Eπίσημη παρουσίαση από την iSquare
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 14:00

Μολις γυρισα απο multirama πατρας
μου ειπε οτι εφεραν μονο μερικα κομματια 16GB black wifi, 32GB Black wifi, 16GB Black wifi + 3G τους ειχαν μινει μονο 2 3G με 639 ευρω και μου ειπε να δωσω προκαταβολη τουαχιστον 230ευρω για να μοθ το κρατησουν να το παρω το σαββατο μετα της 1 το μεσημερι

#48   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 24/03/2011 - 14:07

Μολις γυρισα απο multirama πατρας
μου ειπε οτι εφεραν μονο μερικα κομματια 16GB black wifi, 32GB Black wifi, 16GB Black wifi + 3G τους ειχαν μινει μονο 2 3G με 639 ευρω και μου ειπε να δωσω προκαταβολη τουαχιστον 230ευρω για να μοθ το κρατησουν να το παρω το σαββατο μετα της 1 το μεσημερι


Αν μιλάς για το κατάστημα της Αγίου Ανδρέου είμαι ένα από αυτούς που κράτησαν το 16άρι wifi εδώ και αρκετό καιρό :P
Πήρα και γω τηλέφωνο πριν λίγο και μου είπε ότι έχει μόνο ένα 16άρι wifi+3g. Μάλλον έκλεισες κάποιος το άλλο.
Εγώ πάντως είχα δώσει 100 Ευρώ προκαταβολή και δεν μου είπαν κάτι για την ώρα. Δηλαδή αν πάω πρωί πρωί δεν θα το έχουν;

#49   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 14:23

Σχετικα με Πατρα, το Πλαισιο θα φερει μονο 6 κομματια μου ειπαν και στον Κωτσοβολο δεν ξερουν τπτ.

#50   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 14:38

Παιδιά αυτό που γίνεται με το iPad 2 έχει πλάκα. Απίστευτο δεν βρίσκω πουθενά να προπαραγγείλω κάποιο ή μαλλον να πω, να κάνω προ κράτηση . Δυστυχώς είμαι από επαρχία κοντά στην Θεσσαλονίκη και τηλεφωνικά δεν βρήκα τίποτα. Η πλάκα είναι ότι όταν ρώτησα στο Public ,πως αν θα πάω εκει θα μπορέσω να αγοράσω κάποιο , μου είπαν όχι γιατί λεεί όλα έχουν προκρατηθεί - προπωληθεί , γιατί η Apple μας έτζασε και έστειλε λίγα κομμάτια και το χειρότερο είναι ότι τα επόμενα θα έρθουν στην Ελλάδα από ότι μου είπαν σε ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ !!!!Και τα iPad 1 σχεδόν τελείωσαν , μετρημένα κομμάτια και αυτά. Οπότε store.apple.com/de για να τελειώνουμε. Αυτό που κάνει η Apple είναι βέβαια άδικο για τα Ελληνικά καταστήματα, γιατί τους κόβει έσοδα. Λίγο πολύ όλοι οι πωρωμένοι από κάπου θα το πάρουμε. Αλλά να τους τα καθυστερήσει και δύο μήνες το Βλέπω τραγικό . Σαν Έλληνας καταναλωτής το βλέπω σαν τρελό φτύσιμο , να τους παρακαλάς να τους δώσεις τα λεφτά σου και να μην σου δίνουν το προϊόν που θέλεις . Μόνο η Apple θα μπορούσε να τα κάνει αυτά!!! Οπότε το βράδυ θα περιμένω με αγωνία το update του Γερμανικού καταστήματος!!!

#51   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 24/03/2011 - 15:11

* iPad 2 16 GB WIFI - 479€
* iPad 2 32 GB WIFI - 579€
* iPad 2 64 GB WIFI - 679€

* iPad 2 16 GB WIFI + 3G - 599€
* iPad 2 32 GB WIFI + 3G - 699€
* iPad 2 64 GB WIFI + 3G - 799€

Τιμες Ιταλίας με ΦΠΑ 20%

#52   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/03/2011 - 15:31

Μη μου πει κανείς ότι αποτελεί γι'αυτόν έκπληξη που στην Ελλάδα πληρώνουμε περισσότερα από άλλες χώρες . Δεν συμβαίνει μόνο με την Apple , αλλά σχεδόν με όλα τα προϊόντα .
Το ξέραμε ότι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στην ζήτηση η Apple , δεν είναι κάτι νέο .
Και εντέλει για μένα τουλάχιστον η αναμονή με επιβράβευσε στην περίπτωση του iphone4 καθώς γλύτωσα τα λεφτά μου από την αγορά μιας ελαττωματικής συσκευής (προσωπική άποψη) .
Ελπίζω σε αυτό το cooling period να βγουν στη φορά πιθανά προβλήματα (bleeding screens , yellow dots κλπ) του ipad2 για να επιλέξω αν αξίζει ή όχι .
Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε αγορά χωρίς κανένα άγχος και κυρίως χωρίς να τρώω στη μάπα το στυλάκι και την ξινίλα των τυχάρπαστων πωλητών .
Θυμάμαι τα ίδια σκηνικά με το iphone4 που στην αρχή το έπαιζαν όλοι "βαριά πεπόνια" και στο τέλος παρακαλούσαν γονυπετείς .

Αγοράστε έξυπνα και πάνω από όλα με σεβασμό στα χρήματά σας (ή των γονέων σας - για τους μικρούς μας συμφορουμίτες)

#53   dx5452

dx5452

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 15:38

Μη μου πει κανείς ότι αποτελεί γι'αυτόν έκπληξη που στην Ελλάδα πληρώνουμε περισσότερα από άλλες χώρες . Δεν συμβαίνει μόνο με την Apple , αλλά σχεδόν με όλα τα προϊόντα .
Το ξέραμε ότι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στην ζήτηση η Apple , δεν είναι κάτι νέο .
Και εντέλει για μένα τουλάχιστον η αναμονή με επιβράβευσε στην περίπτωση του iphone4 καθώς γλύτωσα τα λεφτά μου από την αγορά μιας ελαττωματικής συσκευής (προσωπική άποψη) .
Ελπίζω σε αυτό το cooling period να βγουν στη φορά πιθανά προβλήματα (bleeding screens , yellow dots κλπ) του ipad2 για να επιλέξω αν αξίζει ή όχι .
Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε αγορά χωρίς κανένα άγχος και κυρίως χωρίς να τρώω στη μάπα το στυλάκι και την ξινίλα των τυχάρπαστων πωλητών .
Θυμάμαι τα ίδια σκηνικά με το iphone4 που στην αρχή το έπαιζαν όλοι "βαριά πεπόνια" και στο τέλος παρακαλούσαν γονυπετείς .

Αγοράστε έξυπνα και πάνω από όλα με σεβασμό στα χρήματά σας (ή των γονέων σας - για τους μικρούς μας συμφορουμίτες)

+1

#54   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 15:40

Δηλαδή αν πάω πρωί πρωί δεν θα το έχουν;

ναι φιλε γι αυτο το καταστημα λεω...
σας εγραψα οτι μου ειπαν ακριβως... τωρα δεν ξερω να σου πω κατι παραπανω!!! αμα σε βγαζει ο δρομος περνα δεν θα χασεις και τιποτα!!!

#55   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 15:49

Μη μου πει κανείς ότι αποτελεί γι'αυτόν έκπληξη που στην Ελλάδα πληρώνουμε περισσότερα από άλλες χώρες . Δεν συμβαίνει μόνο με την Apple , αλλά σχεδόν με όλα τα προϊόντα .
Το ξέραμε ότι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στην ζήτηση η Apple , δεν είναι κάτι νέο .
Και εντέλει για μένα τουλάχιστον η αναμονή με επιβράβευσε στην περίπτωση του iphone4 καθώς γλύτωσα τα λεφτά μου από την αγορά μιας ελαττωματικής συσκευής (προσωπική άποψη) .
Ελπίζω σε αυτό το cooling period να βγουν στη φορά πιθανά προβλήματα (bleeding screens , yellow dots κλπ) του ipad2 για να επιλέξω αν αξίζει ή όχι .
Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε αγορά χωρίς κανένα άγχος και κυρίως χωρίς να τρώω στη μάπα το στυλάκι και την ξινίλα των τυχάρπαστων πωλητών .
Θυμάμαι τα ίδια σκηνικά με το iphone4 που στην αρχή το έπαιζαν όλοι "βαριά πεπόνια" και στο τέλος παρακαλούσαν γονυπετείς .

Αγοράστε έξυπνα και πάνω από όλα με σεβασμό στα χρήματά σας (ή των γονέων σας - για τους μικρούς μας συμφορουμίτες)


Σε μερικα σημεια δεν εχεις κ αδικο αλλα απο την αλλη οταν μια συσκευη ειναι ελλατωματικη με τα προβληματα που παραθετεις ειναι δεδομενο οτι θα σου την αλλαξουν δηλαδη αν εχει bleeding θεματακια θα σου δωσουν καινουργια οποτε δεν βρισκω λογο να μην αξιζει κατι για τετοιους λογους. Αν δεν την επιλεξεις για λογους π.χ. δεν μπορω να συνδεσω USB sticks επανω της ΟΚ αλλαζει το θεμα δεν σου κανει αυτο που πας να αγορασεις.

Τεσπα γενικα ειναι και θεμα γουστου κ προσωπικης επιλογης για αυτο κ σε καταλαβαινω αλλα δεν υπαρχει καλυτερο tablet αυτη τη στιγμη αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! ειδικα με 65000 native apps

#56   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 17:06

Και πως μπορείς να αγορασεις απο αμερικα φτηνα;Απ´οτι κοίταξα στο eBay οι τιμές κυμαίνονται απο 650-800 $=497-563 € για το πιο απλό iPad

#57   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 19:52

Καλησπέρα παιδιά. Δύο ερωτησούλες:

1. Σάββατο πάω Ιταλία και σύμφωνα με τις τιμές που ανάρτησε ένας φίλος συμφέρει να το πάρω από 'κει. Η ερώτηση μου είναι σχετικά με την εγγύηση. Λογικά αφού η Ιταλία είναι μέλος της Ε.Ε. η εγγύηση έχει ισχύ και στην Ελλάδα, σωστά;

2. Γνωρίζει κανείς αν ο δέκτης του GPS στο iPad είναι ενσωματωμένος στο chip του 3g (όπως μου είπε ένας φίλος) οπότε εγώ που ενδιαφέρομαι να έχω και GPS πρέπει να κοιτάω το 3g και όχι το απλό wi-fi;

Καλώς να το δεχτούμε το gadget μας.

#58   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 20:01

Αν θες gps περνεις το 3G my friend. Ποτέ επιστρεφεις απο Ιταλία;

#59   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 24/03/2011 - 20:04

ρε παληκαρια δεν μπορω να βρω πως μπορω να παραγγειλω απο αππλε γερμανιας ! ενδιαφερομαι για 16αρι 3γ μπορει να με βοηθησει καποιος στελνοντας μου το λινκ? και κατι ακομα ...παιζει ρολο απο πια γερμανικη εταιρια θα το παρω????

#60   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2011 - 20:08

Καλησπέρα παιδιά. Δύο ερωτησούλες:

1. Σάββατο πάω Ιταλία και σύμφωνα με τις τιμές που ανάρτησε ένας φίλος συμφέρει να το πάρω από 'κει. Η ερώτηση μου είναι σχετικά με την εγγύηση. Λογικά αφού η Ιταλία είναι μέλος της Ε.Ε. η εγγύηση έχει ισχύ και στην Ελλάδα, σωστά;

2. Γνωρίζει κανείς αν ο δέκτης του GPS στο iPad είναι ενσωματωμένος στο chip του 3g (όπως μου είπε ένας φίλος) οπότε εγώ που ενδιαφέρομαι να έχω και GPS πρέπει να κοιτάω το 3g και όχι το απλό wi-fi;

Καλώς να το δεχτούμε το gadget μας.


Δες και εδω πριν αποφασισεις για το gps

Μετάδοση δεδομένων τοποθεσίας από το iPhone 4 στο iPad με το Personal Hotspot

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες