Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cydia 1.1 is out!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 27/03/2011 - 14:39

Παιδακια εχθες μου ζητησε να κανω και εγω αναβαθμιση στο Cydia στην 1.1.1. Σε προηγουμενες ενημερωσεις του εκαμνα Essential Upgrade και ολα πηγαινανε ρολοι...

Αυτη την φορα εκανα το ιδιο και επελεξα Essential Upgrade και ολα εγιναν κανονικα εκτος απο δυο πραγματα: Εβγαλε και σε μενα μηνυμα λαθους ευρεσης POSIX: Operation timed Out και μετα απο πολυυυυυ ωρα εδειξε οτι μαλλον εφταιγε το ρεπο του Xsellize γιατι δεν επαιρνε τα Packages του με τιποτα!

Ετσι ενα προβλημα ειχε με το Xsellize και ενα οτι οταν πας να κανεις ανανεωση οπουδηποτε (πχ στις Αλλαγες/Changes) προσπαθει συνεχεια να κανει ενημερωση απο τα ρεπο και να παρει τα νεα tweaks που μπορει να εχουν μπει αλλα δεν τα κατεφερνει με τιποτα...
Ετσι το βλεπεις να φορτωνει και δεν τελειωνει ποτε. Δεν ξερω αν τελικως καταφερνει να κατεβασει και τιποτα γιατιπατας στο τελος Cancel.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως φταιει και πρεπει να το ξαναπερασω σαν Full Upgrade;

Αν θεωρειται οτι ειναι σημαντικο πως θα μπορεσω λετε να το περασω ξανα (οχι manually προς Θεου!)ωστε να μου βγαλει την επιλογη των Upgrade;

Αν χρειαζεται πληρης απεγκατασταση του Cydia πρωτα πως γινεται με ασφαλη τροπο;

Γενικως η νεα εκδοση ειναι γρηγορη στις αποκρισεις τις αλλα ακομα (αρχη;) πολυ αργη για τις ενημερωσεις των Packages των ρεπο...

Ειδωμεν!



ΥΓ:

Παταω συνεχεια complete upgrade, αλλα μου κολλαει στο xsellize και δε κανει τιποτα...Πως μπορω να το βγαλω;


Το σωστο ειναι να αφαιρεσουμε απλα το ρεπο του ή να περιμενουμε μηπως και το φτιαξουν να ειναι συμβατο με την νεα εκδοση; Νομιζω οτι το δευτερο ειναι το καλυτερο για τωρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 27/03/2011 - 15:35

Είναι όντως πιο γρήγορο. Σφαίρα.. Τα ελληνικά τι τα 'θελαν..?

"Τέλος: Release" :P

Τι να πώ όταν σε λίγο θα αφαιρεθεί από παντού η Ελληνική γλώσσα θα τρέχετε όλοι και θα φωνάζετε...
Δεν σας αρέσει με Ελληνικά μην τα βάζετε σχόλια πάντως του τύπου τι τα θέλουν τα Ελληνικά η βάλε αγγλικά
να σωθείς ας λείπουν καλύτερα γιατί νευριάζουν όσοι τα ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ γιατί είναι η πιο ΠΛΗΡΗΣ γλώσσα στο κόσμο
και τα θέλω ΠΑΝΤΟΥ!!!

#138   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/03/2011 - 15:38

Τι να πώ όταν σε λίγο θα αφαιρεθεί από παντού η Ελληνική γλώσσα θα τρέχετε όλοι και θα φωνάζετε...
Δεν σας αρέσει με Ελληνικά μην τα βάζετε σχόλια πάντως του τύπου τι τα θέλουν τα Ελληνικά η βάλε αγγλικά
να σωθείς ας λείπουν καλύτερα γιατί νευριάζουν όσοι τα ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ γιατί είναι η πιο ΠΛΗΡΗΣ γλώσσα στο κόσμο
και τα θέλω ΠΑΝΤΟΥ!!!

συμφωνω φιλε μου απλα η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα.Οχι μονο εδω αλλου σε ολα και παντου :)

#139   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/03/2011 - 15:39

Εγώ αναφέρθηκα στη μετάφραση που έγινε. Πως να το κάνουμε.. Σε κάποια πράγματα δε κολλάει..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#140   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 27/03/2011 - 20:10

Γεμίσαμε 7 σελίδες επειδή ο κάθε ένας που βλέπει κόκκινα γραμματάκια τρομάζει και γράφει εδώ και βάζει και εικόνες.
Μπορείτε πολύ απλά, για να γλιτώσετε χρόνο να διαβάσετε αυτό:
http://www.iphonehel...__fromsearch__1
ή πολύ απλά να κοιτάξετε λίγο ποιο πάνω, καθώς το πρόβλημα σας έχει απαντηθεί πάνω από 10 φορές (και λίγες λέω) στο παρελθόν.
Στο προηγούμενο λινκ θα βρήτε ο, τι χρειάζεστε και ο, τι δεν χρειάζεστε για το νέο Cydia.



Σημείωση.
Ο saurik είπε πως είναι αδύνατο να προσθέσει το multitasking της Apple.
Έτσι, έκατσε και έγραψε ένα δικό του multitasking το οποίο είναι και ποιο έξυπνο αλλά δουλεύει μόνο για το Cydia.
Με αυτό ενδέχεται να παρατηρήσετε ένα κόλλημα (αργεί να κλείσει) στο κλείσιμο του Cydia. Απλά αποθηκεύει instances.
Κανονικά, σύμφωνα με αυτό, θα έπρεπε να υπάρχουν ποινές και συστάσεις. Αλλά...

Τελευταία επεξεργασία από: DaKnOb, 27/03/2011 - 20:16


#141   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 21:13

Παιδακια εχθες μου ζητησε να κανω και εγω αναβαθμιση στο Cydia στην 1.1.1. Σε προηγουμενες ενημερωσεις του εκαμνα Essential Upgrade και ολα πηγαινανε ρολοι...

Αυτη την φορα εκανα το ιδιο και επελεξα Essential Upgrade και ολα εγιναν κανονικα εκτος απο δυο πραγματα: Εβγαλε και σε μενα μηνυμα λαθους ευρεσης POSIX: Operation timed Out και μετα απο πολυυυυυ ωρα εδειξε οτι μαλλον εφταιγε το ρεπο του Xsellize γιατι δεν επαιρνε τα Packages του με τιποτα!

Ετσι ενα προβλημα ειχε με το Xsellize και ενα οτι οταν πας να κανεις ανανεωση οπουδηποτε (πχ στις Αλλαγες/Changes) προσπαθει συνεχεια να κανει ενημερωση απο τα ρεπο και να παρει τα νεα tweaks που μπορει να εχουν μπει αλλα δεν τα κατεφερνει με τιποτα...
Ετσι το βλεπεις να φορτωνει και δεν τελειωνει ποτε. Δεν ξερω αν τελικως καταφερνει να κατεβασει και τιποτα γιατιπατας στο τελος Cancel.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως φταιει και πρεπει να το ξαναπερασω σαν Full Upgrade;





Αν θεωρειται οτι ειναι σημαντικο πως θα μπορεσω λετε να το περασω ξανα (οχι manually προς Θεου!)ωστε να μου βγαλει την επιλογη των Upgrade;

Αν χρειαζεται πληρης απεγκατασταση του Cydia πρωτα πως γινεται με ασφαλη τροπο;

Γενικως η νεα εκδοση ειναι γρηγορη στις αποκρισεις τις αλλα ακομα (αρχη;) πολυ αργη για τις ενημερωσεις των Packages των ρεπο...

Ειδωμεν!



ΥΓ:


Το σωστο ειναι να αφαιρεσουμε απλα το ρεπο του ή να περιμενουμε μηπως και το φτιαξουν να ειναι συμβατο με την νεα εκδοση; Νομιζω οτι το δευτερο ειναι το καλυτερο για τωρα...



Παιζει να εφτιαξε.Ενω το απογευμα μου το εκανε και εμενα συνεχεια,πριν απο λιγο τα φορτωσε ολα κανονικα..

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmiss, 27/03/2011 - 21:15


#142   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 27/03/2011 - 22:23

ok θα το δω και γω...

#143   COOKIE

COOKIE

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 22:25

ok θα το δω και γω...


Φορτωνει κανονικα τωρα!!!

#144   Steliossss

Steliossss

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 03:42

μου λεει οτι πρεπει να κανω apt-get update με κοκκινα καθε φορα που βαζω ρεπο.παρακαλω βοηθεια!πολλα κοκκινα!τι κανω?

#145   siarenos

siarenos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 14:52

"you may want to run apt-get update..." το ίδιο. Περιμένουμε ή κανουμε κατι ?

#146   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/03/2011 - 15:17

"you may want to run apt-get update..." το ίδιο. Περιμένουμε ή κανουμε κατι ?

το κανουμε μεσω mobile terminal

#147   disorder

disorder

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:acheron911

Δημοσίευση 28/03/2011 - 15:34

μολις εκανα και γω το update. οντως, οπως γραψατε δειχνει να ειναι πιο γρηγορο. ;)

#148   siarenos

siarenos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 15:36

Ευχαριστώ ! Τα εκανε όλα εκτος από ενα repo , αλλά συνεχιζει το cydia τηνίδια ειδοποιηση στη φορτωση της βασης δεδομένων !

#149   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 28/03/2011 - 16:09

Κάθε φορά που φόρτωνε το Cydia μου έβγαζε πολλά errors με το iSpazio. Τώρα για να γίνει install το ξύλωσα (το repo iSpazio) και όλα καλά.

#150   Steliossss

Steliossss

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 03:04

[quote name='hercules' timestamp='1301318260' post='444326']
το κανουμε μεσω mobile terminal
[/qπως γινεται αυτο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες