Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2: Θήκες και προτάσεις προστασίας


  • Please log in to reply
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 09:36

Επισης ακόμα μια εταιρία που βγάζει πολυ καλες θηκες και νομίζω δεν εχει αναφερθεί είναι η switcheasy (http://www.switcheasy-europe.eu/), για παραδειγμα να αναφερω τη σειρά canvas (στο youtube εχει μπολικα review) που παρεχει μαζί με τη θήκη και screen protector και ταπες για τις εισοδους του ipad. Tο μόνο αρνητικό ειναι οτι εχει ακριβά μεταφορικά, 15€ βγαίνουν και ισχυουν για αγορες μεχρι 100€, οποτε αν βρεθουν 2-3 ατομα μαζι που ενδιαφερονται τα εξοδα αποστολής γίνονται λογικά


Εγω παρηγγειλα απο ebay το sleeve της switcheasy (http://www.switcheas.../products/TRIG/) που γινεται και stand, το θεωρω απολυτα βολικο (σου δινει δωρο και screen protector). Απο το site της switcheasy μου εβγαινε συνολο με μεταφορικα 55ευρώ ενω από καλό πωλητη στο ebay μου βγηκε 40 ευρώ.

Γενικα θεωρω πως εχει καλες προτασεις σαν εταιρια, ιδιαιτερα η nude με 1.8mm παχος ειναι δελεαστικη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikos20047

nikos20047

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 17/05/2011 - 09:59

Eντυπώσεις; Είναι άκαμπτο πλαστικό ή ελαστικό; Πόσα mm είναι; Φαίνετται να το κουμουτσεύει το iPad...

Όχι μια χαρα είναι ,είναι πλαστικό αλλα όχι πολυ χοντρό τώρα δεν έχω και μικρομετρο να δω αλλα πιστεύω κανένα 1.5-2mmθα είναι

Τελευταία επεξεργασία από: nikos20047, 17/05/2011 - 10:05.


#93   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2011 - 12:36

Να παρουσιασω και γω την θηκη μου σε μορφη sleeve (γιατι θελω να κρατω το ipad γυμνό χωρις πολλα πολλα).Ειναι της vaja black n'red.


Attached File  vaja.jpg   1.19MB   5 downloads

#94   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 13:55

Καλοριζικη! Διακριτικη και ομορφη, ο,τι πρεπει!

#95   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 14:00

Χάνεται η ομορφιά του μηχανήματος. Προτιμώ κάτι λεπτό, διάφανο που θα δείνει άμεση πρόσβαση στο μηχάνημα.

#96   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 14:07

Το θεμα ειναι οτι τα sleeves ειναι μονο για προστασια και μεταφορα. Το μηχανημα το χαιρεσαι οπως ειναι, αντε με ενα screen protector. Αντιθετως, ιδιαιτερα οι folio θηκες το αδικουν σαν αισθηση.

#97   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 14:10

Το θεμα ειναι οτι τα sleeves ειναι μονο για προστασια και μεταφορα. Το μηχανημα το χαιρεσαι οπως ειναι, αντε με ενα screen protector. Αντιθετως, ιδιαιτερα οι folio θηκες το αδικουν σαν αισθηση.


Tίποτα, ένα smart cover από μπροστά και invisible shield από πίσω. Λες και όλο αυτό το πλαστικό ή το δέρμα θα απορροφήσει τους κραδασμούς σε μία πτώση....Τζάμπα λεφτά για ένα προϊόν που σε ένα χρόνο με το iPad 3 θα ίσως ακατάλληλο.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 17/05/2011 - 14:10.


#98   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 14:14

Πιστεύω πως ένα σωστό sleeve φυσικά και θα απορροφήσει κραδασμό αν είναι κατασκευασμένο από σωστό υλικό και είναι ο,τι πρέπει για μεταφορά. Φυσικά και με ένα invsible shield μπρος πίσω είσαι περισσότερο καλυμμένος, ιδιαιτέρα την ώρα που το χρησιμοποιείς, από τυχόν ατύχημα. Γούστα φυσικά είναι αυτά.

Τελευταία επεξεργασία από: themdro, 17/05/2011 - 14:15.


#99   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2011 - 14:28

Πιστεύω πως ένα σωστό sleeve φυσικά και θα απορροφήσει κραδασμό αν είναι κατασκευασμένο από σωστό υλικό και είναι ο,τι πρέπει για μεταφορά. Φυσικά και με ένα invsible shield μπρος πίσω είσαι περισσότερο καλυμμένος, ιδιαιτέρα την ώρα που το χρησιμοποιείς, από τυχόν ατύχημα. Γούστα φυσικά είναι αυτά.

Συμφωνω απολυτα.Στην αρχη ημουν αντιθετος με το sleeve καθως δεν βολευει κατ'εμε για το ιφον αλλα με το ipad δεν θες τοσο συχνη προσβαση και λόγω του μεγεθους και του τροπου κρατηματος δεν ηθελα εξτρα βαρος και ογκο.
Οσο για την προστασια απο κραδασμο αντιστοιχη θηκη για το iPhone το "εσωσε" απο ζημια οταν επεσε απο υψος 1.5 μετρου!Ολα φυσικα ειναι θεμα γουστου!
Πιστευω παντως γενικα πως για το ipad οι θηκες ειναι λιγο πολυ αξεσουαρ καθως ειναι λιγες σχετικα οι φορες που "εκτιθεται" σε κινδυνο.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 17/05/2011 - 14:32.


#100   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2011 - 18:49

Ρε παιδιά ψάχνω το incipio feather για να καλύψω την πίσω πλευρά του ipad 2 , μήπως το έχει πετύχει κανένας πουθενά Ελλάδα ?


Μίλησα εχθές με το live support της εταιρείας και μου είπαν ότι όσο αναφορά τη διάθεση της διάφανης θήκης θα ξεκινήσει μέσα στις επόμενες 10 ημέρες με προτεραιότητα από το web site της εταιρείας.

Το καλό με αυτή τη θήκη είναι ότι είναι αρκετά λεπτή, διαφανής, ενώ περιέχει στη συσκευασία 2 screen protectors (γυαλιστερό και ματ), και είναι θεωρητικά συμβατή με το smart cover.

Υπάρχει πρόβλημα μόνο αν διπλώσεις το smart cover και βάλεις το ipad σε κάθετη θέση.

Δες το βιντεάκι που ακολουθεί:


Στην Ελλάδα δεν πρέπει να πουλιέται ακόμη..

#101   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 18:54

Στο ebay βρίσκεις διάφανη τέτοια με 4 Ευρώ (χωρίς το screen protector που είναι άχρηστο κατά τη γνώμη μου μιας και έχω το smart cover από μπροστά..Λες και σε αυτό δε γίνονται δαχτυλιές).

Eγώ ψάχνω το wrapsol στην ελλάδα και δε το βρίσκω.

#102   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:08

Στο ebay βρίσκεις διάφανη τέτοια με 4 Ευρώ (χωρίς το screen protector που είναι άχρηστο κατά τη γνώμη μου μιας και έχω το smart cover από μπροστά..Λες και σε αυτό δε γίνονται δαχτυλιές).

Eγώ ψάχνω το wrapsol στην ελλάδα και δε το βρίσκω.


Οντως και για του λογου το αληθες http://cgi.ebay.co.u...5#ht_2607wt_954

#103   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:16

Οντως και για του λογου το αληθες http://cgi.ebay.co.u...5#ht_2607wt_954

ετσι καταργεις ομως to smart cover

#104   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:22

Δεν υπάρχει φυσικά μόνο αυτή η θήκη. :)

http://shop.ebay.co....d 2 clear smart

#105   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:22

Έχει ολόιδια που να επιτρέπει και το smart cover. Αν δε δείτε και μπροστινή φωτό του iPad με το προιόν πάνω μην το αγοράσετε. Κάποια έρχονται και πιάνουν και το μπροστινό μέρος...ιχχχχ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες