Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ξεφoρτίζει υπερβολικά γρήγορα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   teosard

teosard

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/07/2009 - 10:39

...... το εκλεινα δεν παταγα το Home button ημαρτον

Το είπα γιατί το είχα ακούσει και αυτό...... Τελοσπαντων το θέμα είναι ότι εγώ αυτήν τη στιγμή έχω την 3.0 και εχω winterboard,sbsettings κτλ.. και δεν έχω κανένα απόλυτο πρόβλημα με την μπαταρία. Διαρκεί όσο διαρκούσε πάντα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/07/2009 - 10:53

Λοιπον αυτο που παρατηρησα προχθες ειναι οτι οταν εβαλα το app ¨Supreme preferences¨ απο cydia (βεβαια δεν λειτουργησε ποτε γιατι ισως δεν ειναι συμβατο με την 3) ,η μπαταρια μου επεσε μεσα σε λιγες ωρες...... το εκανα reboot, το ξαναφορτησα αλλα αυτο επεμενε να μου ριχνει την μπαταρια σε λιγες ωρες. Οταν πηρα μπρος και θυμηθηκα οτι ειχα βαλει το Supreme preferences μπηκα στο cydia και το εσβησα.. τοτε εστρωσε ... ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: καποιο app (μη συμβατο με την 3) τρεχει απο πισω και σου τρωει την μπαταρια......


το Supreme preferences πέζει κανονικά στην 3.0 απλά πρέπει να το ενεργοποιησεις απο το winterboard...και θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις στα settings.

υπομονή μεχρι την 3.1

#18   p.a.n.o.s

p.a.n.o.s

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2009 - 11:28

Γεια χαρα και απο εμενα!

Πολυ ωραιο το forum λυνει σχεδον ολες τις αποριες των χρηστων νεων και παλιων κλπ κλπ κλπ....

Να πω και εγω το θεματακι μου πανω στην αποφορτιση της μπαταριας....

ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ αυτο που μου συμβαινει παιδια γιατι απο τοτε που το εχω(δεν ειναι μηνας)
κουβαλαω και δευτερη συσκευη μαζι μου γιατι μεσα σε ωρες(ουτε καν 8ωρο στην δουλεια δεν κραταει και ειμαι και σε τραπεζα οποτε σκαρτο 8ωρο)αποφορτιζεται....Εκανα οτι ακριβως λεει στο forum αλλα και παλι τιποτα εκανα χθες restore μπας και εχει θεμα με το jailbreak...τα ιδια....

Τωρα θα μου πειτε οτι παω για αλλαγη μπαταριας....και ερχομαι και σας ρωταω??

Θα την πληρωσω?????Γιατι αν μου πει το oteshop που το αγορασα(σκετη την συσκευη σχεδον 600ευρω) οτι θα πρεπει να την πληρωσω προτιμω να τους το φερω στο κεφαλι ή καλυτερα να το φανε???


Αν κανεις ξερει για το εαν υπαρχει χρεωση εκ νεου και δεν καλειπτεται απο καποια εγγυηση....ας με ενημερωσει να ειμαι προετημασμενος για τον σαματα που θα τους κανω....


Ευχαρισω

#19   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2009 - 11:32

κανε λιγο υπομονη αν εισαι στην OS3 γιατι αυτο θα βελτιωθει στην 3.1..το εχουμε ξαναπει οτι ειναι προβλημα software .

ezgif_com_crop_2.gif


#20   Tominen13

Tominen13

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2009 - 12:18

Λοιπόν του έκανα Restore και η μπαταρία κρατάει 3 μέρες χωρίς βαριά χρήση. Ακόμα jailbreak δεν έκανα και ούτε πρόκειτε γιατι φοβάμαι πως η μπαταρία μετά το jailbreak θα κατεβαίνει μαρούλι πάλι.. Οπότε περιμένουμε για 3.0.1

#21   p.a.n.o.s

p.a.n.o.s

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2009 - 16:01

Ας Ελπισουμε οτι θα λυθει...
Αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι σε αλλους το προβλημα φτιαχνει και σε αλλους το προβλημα παραμενει....

Ξερουμε ποτε θα γινει release το 3.0.1??

Δεδμενου οτι πριν λιγο εγινε release η 3.0.0

#22   Tominen13

Tominen13

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2009 - 16:31

Έχει ήδη βγεί η Beta έκδοση για τους Devs.. Οπότε σε κανα μήνα δυο..

#23   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2009 - 09:15

Για κοιτάξτε το Live Clock που το απενεργοποιείς μέσω Winterboard σε όποιους το έχουν enable. Θα δείτε διαφορά στην μπαταρία. Εγώ δεν πιστεύω ότι κανένα Software θα βελτιώσει την μπαταρία. Μόνο μια καινούργια μπαταρία καλύτερη της τωρινής θα χει αποτελέσματα.

#24   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 10:07

το Supreme preferences πέζει κανονικά στην 3.0 απλά πρέπει να το ενεργοποιησεις απο το winterboard...και θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις στα settings.

υπομονή μεχρι την 3.1



Δηλαδη ειναι στανταρ οτι εχετε δει διαφορα απενεροποιωντας το Supreme Preferences?
Φτου και μου αρεσε!

Θα το βγαλω και γω και θα ξαναποστάρω.

#25   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 10:15

δεν καταλαβες σου λεω να δοκιμασεις με τη κανονικη fw αν δεις οτι πεφτει τοτε πας για αλλαγη μπαταριας αν δεν πεφτει τοτε κανεις jailbrake

αν πεφτει με το jailbrake κανε restore και set up as new iphone

ακολουθησε τα tips για τη μπαταρια

να εισαι βεβεος οτι εχεις κλισει τα push στα e-mail

αν μπαταρια πεφτει μετα απο ολα αυτα τοτε κανε restore και jailbrake μεχρι να φτιαξει




ΑΝ δεν πιασει τιποτα απο τα παραπανω αλλαξε μπαταρια ... :S

ΥΓ: σου υπενθυμιζω οτι η 3.0 καταναλωνει πολυ μπαταρια πραγμα που θα φτιαξει στη 3,1



Ερωτηση...

Πρεπει να παω και στο advanced για να βγαλω το fetch new data απο καθε ενα account χωριστα (εχω 5...) ή αμα βαλω manually στην πρωτη σελιδα του "fetch new data" τα πιανει ολα? Νομιζω οτι ισχυει το πρωτο για να το "παρει" γιατι αν και το είχα απενεργοποιησει απο την πρωτη σελιδα χωρις να μπω στο Advanced, μου ανοιγε που και που το mail αυτοματα...

Α, και κατι αλλο μιας και μιλαμε για μπαταρια... Θυμαμαι στην 2.2.1 είχε ρυθμιση "Auto Dim Screen". Δεν το βρισκω πουθενα στην 3.0
Εφυγε χωρις αντιο?

#26   theo

theo

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2009 - 19:10

εμενα δεν μου κραταγε ουτε 6 ωρες απο τοτε που του εκανα jailbreak αναγκαστηκα να του κανω restore και εβαλα το γνησιο update 3.0.1 για να το γυρισω πισω για αλλαγη μπαταριας και παρατηρησα οτι δεν χαλαει καθολου μπαταρια!!!!δυο μερες τωρα εχω να το φορτισω και ακομα αντεχει!!!!!

#27   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 25/08/2009 - 22:18

Restore..

#28   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 25/08/2009 - 22:43

yeap λειπαμε αλλα δεν θα τη σκαπουλαρεις :S

#29   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2009 - 01:45

Δοκιμάστε να κάνετε Reset τα Network Settings απο το settings menu του iphone.

Εμένα έτσι λύθηκε το πρόβλημα και της γνωστής υπερθέρμανσης κατά την φόρτιση, και η αυτονομία.

Το μόνο που θα χάσετε κάνοντας reset ειναι τα wep/wpa keys απο accesspoints τα οποία εισάγατε στο παρελθόν.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες