Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Παρουσίαση στα τέλη Ιουνίου και άμεση διάθεση (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:29

ακριβώς... απλά σκέψου αυτούς που το αγοράσανε το Φλεβάρη περίπου πρώτη φορά, να τους πει η Apple τον Ιούνιο πως έβγαλε νέο Iphone

αυτο φιλε μου δεν τους ενδιαφερει στην apple οπως εγινε και μe το 3gs .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:36

ρε παιδια την παλευεται επειδη πηρατε το 4 τωρα εσεις δεν 8α βγεi iphone 5 αρα να μην εβγαινε και ipad 2 μια χαρα ετρεχε το λειτουργικο μην λεμε χαζομαρες το 4 ειναι ειδη ξεπερασμενο σε θεμα hardware σε θεμα software ειναι μπροστα επειδη εχει appstore αλλα με αυτη την λογικη και το 3gs μια χαρα τρεχει το ios 4. πρεπει να βγαλει λιγο μεγαλυτερη οθονη απαραιτητα μοιαζει μικρη διπλα στα αλλα κινητα τωρα πια θα εχει σιγουρα το Α5 επεξεργαστη και φυσικα το νεο τσιπ γραφικων που ειναι 9 φορεσ ποιο δυνατο σε σχεση με το προηγουμενο εχετε δει τα android με το νεο τσιπ της nvidia τι μπορει να κανουν χωρια οτι αυτοι που εχουν παρει το iphone 4 οταν πρωτοκυκλοφόρησε εχουν επειδοτησης δεν νομιζω να θελει να παρουν αλλα smartphone η apple και να χασει μεριδιο αγορας ειναι χαζο και μονο που το σκεφτονται καποιοι

#48   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:43

ΛΕΜΕ απλά γνώμες

#49   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:52

ναι συνφωνο απλα μου φαινονται πολυ σεναρια επιστημονικης φαντασιας σαν να λεμε οτι η apple θα σταματησει να βγαζει mac γιατι ειναι τρεχει πολυ ανετα το λειτουργικο αρα δεν χρειαζεται να βγαλει νεο mac

#50   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:56

Γνώμη μου είναι ότι θα δούμε κανονικά το 5ρι στο WWDC και μάλιστα εικάζω πως θα κυκλοφορήσει και πρώτα σε λευκό και αργότερα σε μαύρο (μικρή καθυστέρηση 1-2 εβδομάδων) για να απαντήσει έτσι η Apple στο πρόβλημα με τα λευκά 4ρια.

Λογικά περιμένουμε Α5 επεξεργαστή, οθόνη λίγο μεγαλύτερη αλλά ίδιας ανάλυσης (το αποκλείω να πάει σε άλλη ανάλυση η Apple γιατί θα δημιουργηθεί θέμα στο ότι θα χρειάζονται μετά 3 διαφορετικά φορμάτ αρχείων για τις εφαρμογές), λογικά 8ρα κάμερα, δεν ξέρω αν δούμε και ραδιόφωνο για πρώτη φορά, ενώ τέλος εκτιμώ πως τα 16ρια θα καταργηθούν και θα έχουμε 32ρια και 64ρια.

#51   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:18

οντως αν αποκτησει 8αρα καμερα τα 16gb einai λιγα ακομα και για το 4 αν καποιοσ πει να βγαλει αρκετεσ φωτο και εφαμογες οποτε τα 32 ειναι πιστεω το ελαχιστο 64 παντως μου ακουγονται παραπολλα. ραδιο δεν νομιζω ν βαλει 8ελει να το εχουν αποκλειστηκα ta ipod

#52   mikepaoki4

mikepaoki4

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:21

Κάθε χρόνο τα ίδια...

Αν κοιτάξετε ποστς του περσινού Απρίλη, τα ίδια έλεγαν οι περισσότεροι: δεν πιστεύω ότι θα βγει καινούριο iphone φέτος, θα αργήσει, θα βγει τον χειμώνα κλπ. Τελικά βγήκε το καλοκαίρι. Μπορεί να μην βγει Ιούνιο και να βγει Αύγουστο, δεν ξέρω, αλλά γνώμη μου είναι ότι θα βγει.Ο ανταγωνισμός μεγαλώνει και δεν μπορεί η apple να μείνει πίσω...Κάθε χρόνο βγάζει και από ένα κινητό. Στατιστικά να το πάρει κανείς, κατά 90% θα βγάλει και φέτος.

Όσο και να μην βολεύει αυτή η πολιτική της apple αυτούς που έχουν πάρει το 4άρι και εύχονται από μέσα τους να μην βγει καινούριο φέτος, ώστε να έχουν και την επόμενη χρονιά την τελευταία συσκευή και να πουλάνε μούρη, δυστυχώς ή θα πρέπει να τα σκάσουν ή να μείνουν με το 4άρι...

Επίσης, για όσους σκέφτονται να πάρουν το 4 αυτήν την περίοδο, καλύτερα να μην το κάνουν. Το πολύ σε 4 μήνες θα βγει το καινούριο. Καλύτερα να μείνουν με το 3G(S) και να πάρουν κατευθείαν το 5. Τα συνηθισμένα κινητά μετά από 4-5 αρχίζουν και χάνουν την τιμή τους στα καταστήματα. Αντίθετα, τα iphone δεν έχουν μείωση παρά μόνο με την κυκλοφορία του επόμενου, πράγμα που σημαίνει ότι αν κάποιος πάρει τώρα το κινητό καινούριο θα πληρώσει φουλ τιμή για μια συσκευή 9 μηνών που αρχίζει να ξεπερνιέται...

Και ναι, όσο και αν "πονάει" αυτούς που το έχουν, το iphone 4 έχει ήδη αρχίσει να χάνει την πρωτιά του και με το που βγει το 5 θα είναι ξεπερασμένο... Η τεχνολογία προχωράει με τρομερούς ρυθμούς...
Φυσικά τα χρήματα είναι πολλά για να παίρνει κανείς το καινούριο iphone κάθε χρόνο (καλύτερα κάθε 2 χρόνια), αλλά για όσους σκέφτονται να το πάρουν τώρα, θα "κλαίνε" όταν βγει το επόμενο και θα λένε στα forums: "δεν έχει και μεγάλες διαφορές με το παλιό", "σιγά την αναβάθμιση", κλπ προσπαθώντας ουσιαστικά να πείσουν τον εαυτό τους και να νιώσουν καλύτερα που 3-4 μήνες μετά την αγορά μιας πανάκριβης συσκευής βγήκε μια πολύ καλύτερη.

Τέλος προσωπική μου γνώμη είναι ότι το σχήμα και το συνολικό μέγεθος του τηλεφώνου δεν θα αλλάξει. Μπορεί να αλλάξει το υλικό του κινητού και το μέγεθος της οθόνης αλλά κατά πάσα πιθανότητα οι θήκες και τα screen protectors που κάνουν για τα 4άρια θα κάνουν και στο καινούριο. Δεν γίνεται οι εταιρείες που τα κατασκευάζουν να βγάζουν διαφορετικά κάθε χρόνο...

Λυπάμαι αν ήμουν καυστική αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... :rolleyes:


πεσ'τα ευλογημενη :D

#53   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:31

πεσ'τα ευλογημενη :D

Όλε!!!

#54   nikolask16

nikolask16

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/04/2011 - 21:26

Σύμφωνα με το twitter μαλλον θα ξεκινήσει απο το σεμτέμβρη:
http://www.limera1n....on-by-next.html

#55   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2011 - 23:09

Αυτή είναι η μαγεία της apple κάθε χρόνο κάνει το ίδιο πράγμα..κ ξαφνικά τον Ιούνιο...this changes everything, again..και το κλασικό videο της apple που ανακαλύπτει την φωτιά... :lol:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες