Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Παρουσίαση στα τέλη Ιουνίου και άμεση διάθεση (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2011 - 17:48

Εγω θα πάρω το 5 μόνο όταν βγει untethered jailbreak για iOS 5. Λογικά θα βγάλει 5αρι το καλοκαιρακι λόγω αναγωνισμου και μόνο.

Τελευταία επεξεργασία από: jmakro, 05/04/2011 - 17:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2011 - 21:29

πατριώτες αν όντως γίνει τέλη Ιουνίου
πότε περίπου αναμένετε να κυκλοφορήσει Ελλάδα?
το λέω για να δω αν προλαβαίνω να καλύψω το έλλειμμα.

#33   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:32

Κάθε χρόνο τα ίδια...

Αν κοιτάξετε ποστς του περσινού Απρίλη, τα ίδια έλεγαν οι περισσότεροι: δεν πιστεύω ότι θα βγει καινούριο iphone φέτος, θα αργήσει, θα βγει τον χειμώνα κλπ. Τελικά βγήκε το καλοκαίρι. Μπορεί να μην βγει Ιούνιο και να βγει Αύγουστο, δεν ξέρω, αλλά γνώμη μου είναι ότι θα βγει.Ο ανταγωνισμός μεγαλώνει και δεν μπορεί η apple να μείνει πίσω...Κάθε χρόνο βγάζει και από ένα κινητό. Στατιστικά να το πάρει κανείς, κατά 90% θα βγάλει και φέτος.

Όσο και να μην βολεύει αυτή η πολιτική της apple αυτούς που έχουν πάρει το 4άρι και εύχονται από μέσα τους να μην βγει καινούριο φέτος, ώστε να έχουν και την επόμενη χρονιά την τελευταία συσκευή και να πουλάνε μούρη, δυστυχώς ή θα πρέπει να τα σκάσουν ή να μείνουν με το 4άρι...

Επίσης, για όσους σκέφτονται να πάρουν το 4 αυτήν την περίοδο, καλύτερα να μην το κάνουν. Το πολύ σε 4 μήνες θα βγει το καινούριο. Καλύτερα να μείνουν με το 3G(S) και να πάρουν κατευθείαν το 5. Τα συνηθισμένα κινητά μετά από 4-5 αρχίζουν και χάνουν την τιμή τους στα καταστήματα. Αντίθετα, τα iphone δεν έχουν μείωση παρά μόνο με την κυκλοφορία του επόμενου, πράγμα που σημαίνει ότι αν κάποιος πάρει τώρα το κινητό καινούριο θα πληρώσει φουλ τιμή για μια συσκευή 9 μηνών που αρχίζει να ξεπερνιέται...

Και ναι, όσο και αν "πονάει" αυτούς που το έχουν, το iphone 4 έχει ήδη αρχίσει να χάνει την πρωτιά του και με το που βγει το 5 θα είναι ξεπερασμένο... Η τεχνολογία προχωράει με τρομερούς ρυθμούς...
Φυσικά τα χρήματα είναι πολλά για να παίρνει κανείς το καινούριο iphone κάθε χρόνο (καλύτερα κάθε 2 χρόνια), αλλά για όσους σκέφτονται να το πάρουν τώρα, θα "κλαίνε" όταν βγει το επόμενο και θα λένε στα forums: "δεν έχει και μεγάλες διαφορές με το παλιό", "σιγά την αναβάθμιση", κλπ προσπαθώντας ουσιαστικά να πείσουν τον εαυτό τους και να νιώσουν καλύτερα που 3-4 μήνες μετά την αγορά μιας πανάκριβης συσκευής βγήκε μια πολύ καλύτερη.

Τέλος προσωπική μου γνώμη είναι ότι το σχήμα και το συνολικό μέγεθος του τηλεφώνου δεν θα αλλάξει. Μπορεί να αλλάξει το υλικό του κινητού και το μέγεθος της οθόνης αλλά κατά πάσα πιθανότητα οι θήκες και τα screen protectors που κάνουν για τα 4άρια θα κάνουν και στο καινούριο. Δεν γίνεται οι εταιρείες που τα κατασκευάζουν να βγάζουν διαφορετικά κάθε χρόνο...

Λυπάμαι αν ήμουν καυστική αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 07/04/2011 - 11:36


#34   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:52

Κάθε χρόνο τα ίδια...

Αν κοιτάξετε ποστς του περσινού Απρίλη, τα ίδια έλεγαν οι περισσότεροι: δεν πιστεύω ότι θα βγει καινούριο iphone φέτος, θα αργήσει, θα βγει τον χειμώνα κλπ. Τελικά βγήκε το καλοκαίρι. Μπορεί να μην βγει Ιούνιο και να βγει Αύγουστο, δεν ξέρω, αλλά γνώμη μου είναι ότι θα βγει.Ο ανταγωνισμός μεγαλώνει και δεν μπορεί η apple να μείνει πίσω...Κάθε χρόνο βγάζει και από ένα κινητό. Στατιστικά να το πάρει κανείς, κατά 90% θα βγάλει και φέτος.

Όσο και να μην βολεύει αυτή η πολιτική της apple αυτούς που έχουν πάρει το 4άρι και εύχονται από μέσα τους να μην βγει καινούριο φέτος, ώστε να έχουν και την επόμενη χρονιά την τελευταία συσκευή και να πουλάνε μούρη, δυστυχώς ή θα πρέπει να τα σκάσουν ή να μείνουν με το 4άρι...

Επίσης, για όσους σκέφτονται να πάρουν το 4 αυτήν την περίοδο, καλύτερα να μην το κάνουν. Το πολύ σε 4 μήνες θα βγει το καινούριο. Καλύτερα να μείνουν με το 3G(S) και να πάρουν κατευθείαν το 5. Τα συνηθισμένα κινητά μετά από 4-5 αρχίζουν και χάνουν την τιμή τους στα καταστήματα. Αντίθετα, τα iphone δεν έχουν μείωση παρά μόνο με την κυκλοφορία του επόμενου, πράγμα που σημαίνει ότι αν κάποιος πάρει τώρα το κινητό καινούριο θα πληρώσει φουλ τιμή για μια συσκευή 9 μηνών που αρχίζει να ξεπερνιέται...

Και ναι, όσο και αν "πονάει" αυτούς που το έχουν, το iphone 4 έχει ήδη αρχίσει να χάνει την πρωτιά του και με το που βγει το 5 θα είναι ξεπερασμένο... Η τεχνολογία προχωράει με τρομερούς ρυθμούς...
Φυσικά τα χρήματα είναι πολλά για να παίρνει κανείς το καινούριο iphone κάθε χρόνο (καλύτερα κάθε 2 χρόνια), αλλά για όσους σκέφτονται να το πάρουν τώρα, θα "κλαίνε" όταν βγει το επόμενο και θα λένε στα forums: "δεν έχει και μεγάλες διαφορές με το παλιό", "σιγά την αναβάθμιση", κλπ προσπαθώντας ουσιαστικά να πείσουν τον εαυτό τους και να νιώσουν καλύτερα που 3-4 μήνες μετά την αγορά μιας πανάκριβης συσκευής βγήκε μια πολύ καλύτερη.

Τέλος προσωπική μου γνώμη είναι ότι το σχήμα και το συνολικό μέγεθος του τηλεφώνου δεν θα αλλάξει. Μπορεί να αλλάξει το υλικό του κινητού και το μέγεθος της οθόνης αλλά κατά πάσα πιθανότητα οι θήκες και τα screen protectors που κάνουν για τα 4άρια θα κάνουν και στο καινούριο. Δεν γίνεται οι εταιρείες που τα κατασκευάζουν να βγάζουν διαφορετικά κάθε χρόνο...

Λυπάμαι αν ήμουν καυστική αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... :rolleyes:

απολυτοσ σωστη :rolleyes:

#35   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:56

κανεις δε ξερει τι θα γινει. στο keynote παντως δεν αναφερεται πουθενα παρουσιαση του νεου iphone.

#36   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/04/2011 - 15:54

iPhone 5 Ταυτόχρονη κυκλοφορία σε 40 χώρες στα τέλη Ιουνίου λόγο worldmode και με iOS 5.Τέλος τα unlock :rolleyes:

#37   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:03

Τέλος Απριλίου θα ξέρουμε την αλήθεια αν θα κυκλοφορηση τώρα δεν πιστεύω τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#38   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:16

καλησπερα.....παντα ενα καινουργιο iPhone ειχε κατι να δειξει σε σχεση με το παλιο.......και ξεκινωντας απο τον επεξεργαστη μεχρι διαφορες λειτουργιες και φτανοντας στο 4 που ειχε και την μπροστινη καμερα,και την retina οθονη,και καλυτερο επεξεργαστη......στο 1gz
πιστευω οτι το 5 η οπως τελος παντον θα λεγετε η μεγαλυτερη του καινοτομια θα ειναι ο δυπιρινος επεξεργαστης σιγουρα καλυτερη καμερα,ισως υποδοχη για καρτα μνημης..... αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι υποδιεστερος σε σχεση οθονης με το 4.
ολα ειναι εικασιες αναμενουμε μεχρι νεοτερας......

#39   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/04/2011 - 19:59

Τέλος Απριλίου θα ξέρουμε την αλήθεια αν θα κυκλοφορηση τώρα δεν πιστεύω τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτή τη φορά δεν θα υπάρξει καμιά διαρροή στον τύπο περί iPhone 5 μέχρι και την τελευταια στιγμή και πριν αρχήσει το WWDC

#40   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2011 - 20:51

Εγώ πιστεύω πως δε θα βγάλει το iphone 5 το καλοκαίρι μη ξεχνάτε πως έβγαλε πριν 2-3 μήνες περίπου το iphone 4 verizon
θα βγάλει το IOS 5 το οποίο θα μπορεί να το αντέξει το iphone 4
το iphone5 το περιμένω γύρο στα χριστουγεννα

#41   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:00

Τι ακριβώς είναι το iphone 4 verizon, έχει καμιά διαφορά με το κανονικό iPhone 4? Μήπως αλλιώς λέγεται και 4G?

Τελευταία επεξεργασία από: JIMYB3, 10/04/2011 - 21:02


#42   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:04

καμία σχεδόν
δες εδώ
http://www.gsmarena....4_cdma-3716.php
Verizon είναι ένα άλλο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στην Αμερική που μέχρι τότε δε το υποστήριζε το iphone

#43   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:06

Άρα δεν μπορούμε να το λάβουμε σαν νέο iphone όπως ήταν το 3G με το 3GS σωστά?

#44   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:15

Άρα δεν μπορούμε να το λάβουμε σαν νέο iphone όπως ήταν το 3G με το 3GS σωστά?

ακριβώς... απλά σκέψου αυτούς που το αγοράσανε το Φλεβάρη περίπου πρώτη φορά, να τους πει η Apple τον Ιούνιο πως έβγαλε νέο Iphone

#45   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:17

Εγώ από δευτέρα θα έχω το πρώτο μου iphone 4. Ας σταματήσουμε εδώ το offtopic όμως. Καλύτερα να ασχοληθούν με το Firmware κομμάτι του iphone και ας αφήσουν το hardware.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες