Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

37% των εφήβων σκοπεύει να αποκτήσει iPhone στους επόμενους 6 μήνες, 22% έχει ήδη “Tablet”


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:10

Σύμφωνα με μία διετή έρευνα από τον αναλυτή Piper Jaffray, από τους 4.500 σπουδαστές που ερωτήθηκαν, το 37% σκοπεύει να αποκτήσει iPhone στους επόμενους 6 μήνες, το 17% ήδη το έχει, ενώ το 22% ισχυρίστηκε πως διαθέτει ήδη tablet.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκρίνοντας τα δύο πρώτα δεδομένα με αυτά της Άνοιξης 2010 παρατηρούμε ότι και τα δύο ποσοστά αυξήθηκαν από τα 31% και 14% αντίστοιχα.

Εκτός όμως τα περί αποκτήσεως iPhone ή/και iPad, η εταιρεία προέβη και σε έρευνα σχετικά με τα MP3 players. Είναι άξιον αναφοράς πως από τους 4.500 σπουδαστές που ερωτήθηκαν, το 86% κατέχει ήδη κάποιο iPod σε σχέση με άλλα players της αγοράς. Το ποσοστό αυτό το Φθινόπωρο του 2010 ήταν 90%.

[via MacStories]



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:13

Εντυποσιακα τα αποτελεσματα, να ειναι καλα μοναχα ο Steve να λετε!!!

#3   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:14

αυτα ειναι...

#4   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:17

κι εγώ θέλω να πάρω iphone(4αρι) αλλά δεν έχω λεφτά! :P
άρα μένουμε με 3Gs...

apple εγγύηση τι να λέμε τώρα...

#5   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:19

καλησπερα παιδια..αν σταματησει το jailbreak να δεις που θα φτασει η apple...!!!!!!και ποσοι θα αγορασουν iphone...

#6   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:28

καλησπερα παιδια..αν σταματησει το jailbreak να δεις που θα φτασει η apple...!!!!!!και ποσοι θα αγορασουν iphone...

Γιατι ειναι jailbreakable το αγοραζουν οι περισσοτεροι... Σιγα μην καθονται να πληρωνουν :lol:

#7   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:29

Τι εννοείς να πληρώνουν?

Τις εφαρμογές?

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:30

καλησπερα παιδια..αν σταματησει το jailbreak να δεις που θα φτασει η apple...!!!!!!και ποσοι θα αγορασουν iphone...

το jailbreak δεν σχετιζεται με το iphone και ipod και ipad..δηλαδη εσυ για αυτο πηρες iphone 4?επειδη κανεις jb αν ναι τοτε σε τι διαφερει απο ενα galaxy s?η προφανης απαντηση θα ηταν πουθενα καθως και τα δυο χακαρονται
το iphone το πηρες για τις χιλιαδες εφαρμογες που κυκλοφορουν στο appstore μετατρεποντας τη ζωη σου ευκολοτερη και που δεν προκειται να τις βρεις στο android market η στο ovi
ταπεινη μου αποψη..δηλαδη αυριο βγαινει το iphone 5 και δεν υπαρχει αλλο jb δεν θα πας δηλαδη να το αγορασεις?γιατι εγω με το χερι στην καρδια σου λεω πως θα παω να το αγορασω. Μην ξεχνας τι ποσοστο εχει jb στα κινητα του παγκοσμιως και τι ποσοστο δεν εχει κανει jb(γυω στο 90% δεν εχει jb παγκοσμιως)

Το υψηλο ποσοστο ειναι εντυπωσιακοτατο και ακομα πιο εντυπωσιακο ειναι με τις μηλοκατασκευες οτι δεν ερχονται να σου καλυψουν αναγκες αλλα να σου δημιουργησουν αναγκες ωστε να τις αποκτησεις.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 08/04/2011 - 17:37


#9   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:31

Γιατι ειναι jailbreakable το αγοραζουν οι περισσοτεροι... Σιγα μην καθονται να πληρωνουν :lol:

χαχααχχαχααχ εμεις ομως παιρνουμε τις αναβαθμισεις δωρεαν, ενω εσυ περιμενεις ποτε θα δεηθει καποιος να σου βγαλει το update της εφαρμογης και ποτε θα σου δωσουν το πολυποθητο jb σου....

#10   picasosss

picasosss

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:PICASOSSS

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:36

Ναι ενταξει δες και τι ποσοστο δεν εχει κανει ποτε αναβαθμηση απο οταν το πηρε.
Προσωπικα εχω πολλες περιπτωσεις οι οποιοι ειχαν 3g απο οταν βγηκαν και το τσεκαρα και βλεπω μεσα 2.2.1 firmware o αλλο 3.0 γενικα δεν ασχολουνται ολοι με αυτο που εχουν.

#11   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:44

το jailbreak δεν σχετιζεται με το iphone και ipod και ipad..δηλαδη εσυ για αυτο πηρες iphone 4?επειδη κανεις jb αν ναι τοτε σε τι διαφερει απο ενα galaxy s?η προφανης απαντηση θα ηταν πουθενα καθως και τα δυο χακαρονται
το iphone το πηρες για τις χιλιαδες εφαρμογες που κυκλοφορουν στο appstore μετατρεποντας τη ζωη σου ευκολοτερη και που δεν προκειται να τις βρεις στο android market η στο ovi
ταπεινη μου αποψη..δηλαδη αυριο βγαινει το iphone 5 και δεν υπαρχει αλλο jb δεν θα πας δηλαδη να το αγορασεις?γιατι εγω με το χερι στην καρδια σου λεω πως θα παω να το αγορασω. Μην ξεχνας τι ποσοστο εχει jb στα κινητα του παγκοσμιως και τι ποσοστο δεν εχει κανει jb(γυω στο 90% δεν εχει jb παγκοσμιως)

Το υψηλο ποσοστο ειναι εντυπωσιακοτατο και ακομα πιο εντυπωσιακο ειναι με τις μηλοκατασκευες οτι δεν ερχονται να σου καλυψουν αναγκες αλλα να σου δημιουργησουν αναγκες ωστε να τις αποκτησεις.



ok φιλε γνωμη σου ειναι αυτη μαλλον λαθος το 99% το εχει jb το κιν,αν κανω λαθος ελα να κανουμε μια ερευνα!!!!αν θελεις..

Τελευταία επεξεργασία από: panagiotisspu, 08/04/2011 - 17:45


#12   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2011 - 18:00

panagiotisspu αν είχε το 99% jb το κινητό το appstore θα είχε κλείσει και η apple δεν θα πουλούσε τόσες χιλιάδες εφαρμογές ανά εβδομάδα επίσης δεν θα είχε κανένα νόημα να υπάρχουν apps για το 1% Οπότε σκέψου λίγο λογικότερα...

Καταρχήν ανοίγεις ένα θέμα με jb και τα προβλήματα είναι τόσα πολλά, μια δεν πιάνει σήμα, μία η μπαταρία τελειώνει γρήγορα, πάντα παίζει η συσκευή να κλειδώσει..

#13   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2011 - 18:33

Τι σόι στατιστική είναι αυτή ρε epaminos,ούτε ένα πίνακα δεν έβαλες.έχεις όμως μια δικαιολογία. Δεν σπούδασες και στατιστική...

#14   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/04/2011 - 18:40

Αν θυμάμαι καλά το ποσοστό χρηστών με jailbroken τηλέφωνα είναι περίπου 10-15%.

Επίσης για πολλοστή φορά κάποιοι συγχέουν το jailbreak με την πειρατεία!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!

Ναι και αυτό είναι μία πτυχή του jailbreak αλλά το βασικό είναι οι ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ που ανοίγονται στο τηλέφωνο.

Το installous δεν είναι δυνατότητα!

#15   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 18:47

panagiotisspu αν είχε το 99% jb το κινητό το appstore θα είχε κλείσει και η apple δεν θα πουλούσε τόσες χιλιάδες εφαρμογές ανά εβδομάδα επίσης δεν θα είχε κανένα νόημα να υπάρχουν apps για το 1% Οπότε σκέψου λίγο λογικότερα...

Καταρχήν ανοίγεις ένα θέμα με jb και τα προβλήματα είναι τόσα πολλά, μια δεν πιάνει σήμα, μία η μπαταρία τελειώνει γρήγορα, πάντα παίζει η συσκευή να κλειδώσει..


θα συμφωνήσω με τον φίλο από πάνω, δεν νομίζω το 99% να είναι jb.. αυτό που ξέρω όμως είναι ότι σίγουρα υπάρχουν πολύ jail breakers, και υποψιάζομαι ότι οι περισσότεροι από αυτούς δεν χρειάζονται jail break για κάποιο λόγο πέρα από τις crackarismenes εφαρμογές και το unlock.. ο μονος λόγος που έχω jailbreak είναι για το 3G Unrestrictor / το αγαπημένο μου Backgrounder [καμια φορα το native method μου την δίνει] / activator και κακά τα ψέματα το installous.. ο λόγος είναι είτε κάποιες εφαρμογές που χρειάζομαι είναι πολύ ακριβές, η θέλω πριν αγοράσω να τεστάρω.. και πίστεψε με παρόλο που είμαι jailbreak έχω ήδη αγοράσει 7 εφαρμογές + .. [angry birds, πάμε cinema, TVme updates, download meter, allSubway +++]

τέλος όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω, είναι αλήθεια ότι το iPhone έχει τρομερά πολλές εφαρμογές οι οποιες όλες δουλεύουν περίφημα, οι περισσότερες έναντι ενός μικρού αντιτιμου των 0.70 λεπτών.. το jailbreak για μένα και πιστεύω για τους συνειδητοποιημένους jailbreakers, είναι για μικρο πράματα που όμως κάνουν σε μεγαλύτερο βαθμό ακόμα πιο λειτουργiko το iPhone.. [μονο και μονο από τις εφαρμογές που είπα πιο πάνω, αξίζει κάποιος να κάνει jailbreak]

Τελευταία επεξεργασία από: Querd, 08/04/2011 - 18:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες