Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2011 - 12:52

Με πιο appleCare μιλησατε ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 15:51

Με πιο appleCare μιλησατε ?

00800 441 45417
Ειναι το apple support Greece

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 08/05/2011 - 15:52


#168   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2011 - 16:25

ok, thanks!

#169   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 17:06

Δηλαδή παιδια άμα το πάω μετα απο 6 μήνες και του πω ότι έχει διάχυση φωτός , τι θα κάνουν?...δεν θα το αλλάξουν?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#170   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/05/2011 - 20:04

Αφού θα καλύπτεται από εγγύηση, θα είναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν.

#171   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 20:20

Δεν ξέρω τι να κάνω?....να το πάω και να μείνω χωρίς iPad και γω δεν ξέρω πόσο?....να το κρατησω και να περιμένω τι θα γίνει?...δυσκολευομαι να αποφασίσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#172   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 20:37

Δεν ξέρω τι να κάνω?....να το πάω και να μείνω χωρίς iPad και γω δεν ξέρω πόσο?....να το κρατησω και να περιμένω τι θα γίνει?...δυσκολευομαι να αποφασίσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Φίλε μου αν το αλλάξεις στο εξάμηνο θα στο αλλάξουν αλλά όχι με ολοκαίνουργιο αλλα με refurbished

#173   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 20:58

Φίλε μου αν το αλλάξεις στο εξάμηνο θα στο αλλάξουν αλλά όχι με ολοκαίνουργιο αλλα με refurbished

Και αν το πήγαινα τώρα?....και περίμενα κανά μήνα για καινούριο , και μου έφερναν πάλι προβληματικό? τι κάνω?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#174   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 21:05

Εμένα πάντως μου είπαν να πιεσω το κατάστημα για καινούργιο iPad και να μην δεχτώ το refurbished . Πιστεύω πω κατι θα ξέρουν παραπάνω .
Προς pavlos104: γιατί να το αλλάξεις σε 1 μήνα και όχι σε 15 μέρες ώστε να πάρεις καινούργιο στο κουτί του και όχι στη σακούλα . Σκέψου και την αξία μεταπωλησης όπου άλλο imei θα γράφει το κουτί και άλλο η συσκευή .

Δεν έχω τη δυνατότητα να το επιστρέψω γιατί το έχω ενάμισυ μήνα γιατί το πήρα από Αμερική.Δυστυχώς έχω και μεγάλο πρόβλημα.Παντως επαναλαμβάνω ότι 5 αντικαταστάσεις με καινούργιο στο Apple store και τα 5 είχαν πρόβλημα οθόνης αλλά και αισθητικά προβλήματα.αυτή τη στιγμή αυτό που έχω έχει πάρα πολύ bleeding(όπως όλα τα προηγούμενα),αλλά και 2 γρατζουνιές που της είχε από καινούργιο.Απαράδεκτο.Εντάξει είμαι φανατικός χρήστης Mac & ios,αλλά στο ipad έχω πολλά παράπονα .Παιδία εσείς που έχετε πάρει τις τελευταίες μέρες καινούργια δεν έχετε κανένα πρόβλημα?Διορθώθηκε το πρόβλημα.Ας γράψουν και όσοι έχουν τέλειες συσκευές να πάρουμε μία αντικειμενική εικόνα παρακαλώ.Ευχαριστώ

#175   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 21:15

Πάντως παιδια φταίει το τζάμι του iPad 2 , δεν ξέρω αν φταίει το ΥΛΙΚΟ ή τ ότι είναι πιο λεπτό...αλλα όταν το Πατάς στις άκρες κάνει bleeding!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 08/05/2011 - 21:15


#176   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 21:47

Και αν το πήγαινα τώρα?....και περίμενα κανά μήνα για καινούριο , και μου έφερναν πάλι προβληματικό? τι κάνω?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Με διαβεβαίωσαν απο iStorm πως δεν θα περιμένω πολύ διότι οι αντικαταστασεις δεν περιμένουν σε σειρά προτεραιότητας . Εγώ το πήγα την Τρίτη ( πριν 5 μέρες ) και θα το παραλάβω σύμφωνα με το iStorm μεθαύριο. Αν μου ξανατυχει iPad με πολύ bleeding θα το αλλάξω και πάλι μέχρι να πετύχω το καλό . Στο εξωτερικό τα refurbished πωλούνται φθηνότερα απο τα καινούργια . Δεν θα τους κάνω τη χάρη. Υπάρχει stock να ξέρετε απλά δεν επαρκεί για όλη τη ζήτηση . Όμως απο ότι μου είπαν απο την apple και απο το iStorm περιπτώσεις ελατψματικου Προϊόντος εξυπηρετούνται εκτός σειράς προτεραιότητας .

#177   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 21:50

Δεν έχω τη δυνατότητα να το επιστρέψω γιατί το έχω ενάμισυ μήνα γιατί το πήρα από Αμερική.Δυστυχώς έχω και μεγάλο πρόβλημα.Παντως επαναλαμβάνω ότι 5 αντικαταστάσεις με καινούργιο στο Apple store και τα 5 είχαν πρόβλημα οθόνης αλλά και αισθητικά προβλήματα.αυτή τη στιγμή αυτό που έχω έχει πάρα πολύ bleeding(όπως όλα τα προηγούμενα),αλλά και 2 γρατζουνιές που της είχε από καινούργιο.Απαράδεκτο.Εντάξει είμαι φανατικός χρήστης Mac & ios,αλλά στο ipad έχω πολλά παράπονα .Παιδία εσείς που έχετε πάρει τις τελευταίες μέρες καινούργια δεν έχετε κανένα πρόβλημα?Διορθώθηκε το πρόβλημα.Ας γράψουν και όσοι έχουν τέλειες συσκευές να πάρουμε μία αντικειμενική εικόνα παρακαλώ.Ευχαριστώ

Φίλε μου να το αλλάξεις με refurbished . Έχεις δικαίωμα . Η εγγύηση Ειναι international . Όσο για τις αντικαταστασεις που έκανες , Ειναι λογικό να είχαν πρόβλημα αφού όπως παραδέχθηκαν και στην Apple . Όλη η 1η παρτίδα είχε bleeding. Πήγαινε το στο iStorm , αυτοί λένε στο site του πως έχουν service και για συσκευές που δεν αγοράστηκαν απο αυτούς .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 08/05/2011 - 21:59


#178   madapo

madapo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:28

Εγω εχω παρει 3 φορες το ipad 2. Τις 2 πρωτες ειχα παρει το ipad 2 64 gb wifi και ηταν απλα χαλια. Τα ειχα κρατησει πανω απο βδομαδα και το προβλημα με το φως μεγαλωνε. Με το ζορι πηρα και τις 2 φορες τα λεφτα μου πισω. Την τριτη φορα που ειπα να το παρω ειπα να παρω καποιο αλλο μοντελο. Πηρα το ipad 2 32gb wifi. ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ. AN και MAC user να αναφερω το προβλημα ειναι στις LCD οθονες τις LG. ΕΝΝΟΩ οι καινουριες παρτιδες ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ βγαινουν με LCD τις SAMSUNG. ΑΠΛΑ προσεξτε μην σας κοροιδευουν οτι ολα τα ipad 2 εχουν αυτο το προβλημα. Μπουρδες ειναι αυτα. Αν μιλησετε στο τηλεφωνο με την εξυπηρετηση πελατων της APPLE θα σας στα λυσουν ολα τα ερωτηματα (το τηλ αρχιζει με 00800 να ξερετε). ΕΙΝΑΙ οι μονοι σωστοι που ξερουν. ΕΝΩ καταστηματα οπως πλαισιο, Public εχουν αγρια μεσανυχτα (καλα και το istorm εκανε την παπια).

#179   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:39

Εγω εχω παρει 3 φορες το ipad 2. Τις 2 πρωτες ειχα παρει το ipad 2 64 gb wifi και ηταν απλα χαλια. Τα ειχα κρατησει πανω απο βδομαδα και το προβλημα με το φως μεγαλωνε. Με το ζορι πηρα και τις 2 φορες τα λεφτα μου πισω. Την τριτη φορα που ειπα να το παρω ειπα να παρω καποιο αλλο μοντελο. Πηρα το ipad 2 32gb wifi. ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ. AN και MAC user να αναφερω το προβλημα ειναι στις LCD οθονες τις LG. ΕΝΝΟΩ οι καινουριες παρτιδες ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ βγαινουν με LCD τις SAMSUNG. ΑΠΛΑ προσεξτε μην σας κοροιδευουν οτι ολα τα ipad 2 εχουν αυτο το προβλημα. Μπουρδες ειναι αυτα. Αν μιλησετε στο τηλεφωνο με την εξυπηρετηση πελατων της APPLE θα σας στα λυσουν ολα τα ερωτηματα (το τηλ αρχιζει με 00800 να ξερετε). ΕΙΝΑΙ οι μονοι σωστοι που ξερουν. ΕΝΩ καταστηματα οπως πλαισιο, Public εχουν αγρια μεσανυχτα (καλα και το istorm εκανε την παπια).

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Θέλουν να πιστέψουμε πως όλα τα iPad έχουν πρόβλημα και πως δεν πρέπει να το αλλάξουμε αφού πάλι το καινούριο θα έχει πρόβλημα . Αυτό Ειναι ΨΈΜΑ. εγώ θα το αλλάζω μέχρι να μου τύχει αυτό που πρέπει . Όσο για την επιστροφή χρημάτων σύμφωνα με τον αστικό κώδικα Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα επιστρέψουν σε περίπτωση ελατψματικου προϊόντος και αν ζητηθεί απο τον πελάτη . Όλοι κάνουν την πάπια , και απογοητεύτηκα με το πλαίσιο που πίστευα ότι ήταν σοβαρή εταιρία . Εγώ η πρώτη αλλαγή που έκανα ήταν στα media markt όπου μου έδωσαν τα χρήματα πίσω ΆΜΕΣΑ και χωρίς προβλήματα . Το θέμα Ειναι ότι δεν έχουν καθόλου stock γι αυτο και κατέφυγα στο iStorm .

#180   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:59

Φίλε μου να το αλλάξεις με refurbished . Έχεις δικαίωμα . Η εγγύηση Ειναι international . Όσο για τις αντικαταστασεις που έκανες , Ειναι λογικό να είχαν πρόβλημα αφού όπως παραδέχθηκαν και στην Apple . Όλη η 1η παρτίδα είχε bleeding. Πήγαινε το στο iStorm , αυτοί λένε στο site του πως έχουν service και για συσκευές που δεν αγοράστηκαν απο αυτούς .

Βασικά θα πάρω αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί έχω έκδοση verizon και στο apple discussion μου είπαν ότι δεν καλύπτεται η εγγύηση στην Ελλάδα. Καλύτερα δεν είναι να πάμε στην info-quest για αντικατάσταση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες