Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:34

Αν έχεις το GarageBand έχει δυνατότητα ηχογράφησης . Αλλιώς όλο και κάποιο free app θα υπάρχει .

Όντως είμαστε off-topic αλλά παρασυρθήκαμε από την αλληλεγγύη του user:)Sorry

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:34

Είστε off topic.. Παίδες συγκεντρωθείτε... Αερκετά ψυχολογικά-ψυχαναγκαστικά μας έχει δημιουργήσει η αγαπημένη μας apple.. Μετά την πτώση μήπως έσιαξε και το backlight bleeding μήπως;; lol

Χαχαχα , το σκεφτόμουν πολλές φορές να το πετάξω κάτω μπάς και φτιάξει αλλα επικράτησε η λογική !!!

#273   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:35

υπαρχει καποιο καταστημα οπου κανει ελγχο της συσκευης..?

#274   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:37

Σε Επίσημα service όπως η infoquest,document,systemgraph η iStorm η golden i κλπ κλπ.

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 10/05/2011 - 21:40


#275   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:42

Σε Επίσημα service όπως η infoquest,document,systemgraph η iStorm η golden i κλπ κλπ.


isquear

#276   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:44

Καλά αφού δουλεύει γιατί το ψάχνεις τόσο? Δε χαλάει τόσο εύκολα. Εξωτερικά μπορεί να γδαρθεί, η οθόνη μπορεί να σπάει, αλλα αν ξεκολήσει πλακέτα, καλώδιο κλπ. θα τι ειχες ήδη καταλάβει!
Δεν είναι αυτοκίνητο να το πάς για έλεγχο μετά απο τρακάρισμα! Δηλαδή θα πάς να τους πείς "έπεσε κάτω μπορείτε να δείτε αν έπαθε κάτι". Τότε αυτόματα χάνεις την εγγύηση, αλλοιώς αν δε φαίνεται η πτώση και καταλάβεις κάτι (σίγουρα σε 1 χρόνο!) θα το πάς για αλλαγή.

#277   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:47

Καλησπερα και απο μενα.. πραγματικα αν δεν υπηρχε το thread αυτο ουτε καν θα κοιταζα το δικο μου για να δω οτι εχει αρκετα σημεια με bleeding τα οποια ειναι μονο ορατα στο απολυτο σκοταδι εκτος κατω δεξια που φαινεται και σε φως δωματιου με το brightness τερμα.. Ομως πραγματι αναρωτιεμαι.. ποσες φορες θα δουλεψω το ipad σε αυτες τις συνθηκες? Σε κανονικη απεικονιση εικονας ολα δειχνουν κανονικα.. με τις πιθανοτητες αυτο που θα παρω να ειναι χειροτερο.. συν τον αγνωστο χρονο παραδοσης συν την ταλαιπωρια αλλα και τον ενα υπολοιπο χρονο εγγυησης λεω να κατσω στ'αυγα μου... μακαρι να ειναι το ενα και μοναδικο προβλημα αυτο..

Παρολα αυτα οσοι φιλοι το αλλαξαν και μπηκαν στην διαδικασια, τα καινουρια ηταν πραγματι χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ bleeding η κανενα περιεργο pixel? (εμενα εχει και απο αυτο αλλα ειναι ανεπαισθητο...)

Ευχαριστω

#278   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:51

Καλά αφού δουλεύει γιατί το ψάχνεις τόσο? Δε χαλάει τόσο εύκολα. Εξωτερικά μπορεί να γδαρθεί, η οθόνη μπορεί να σπάει, αλλα αν ξεκολήσει πλακέτα, καλώδιο κλπ. θα τι ειχες ήδη καταλάβει!
Δεν είναι αυτοκίνητο να το πάς για έλεγχο μετά απο τρακάρισμα! Δηλαδή θα πάς να τους πείς "έπεσε κάτω μπορείτε να δείτε αν έπαθε κάτι". Τότε αυτόματα χάνεις την εγγύηση, αλλοιώς αν δε φαίνεται η πτώση και καταλάβεις κάτι (σίγουρα σε 1 χρόνο!) θα το πάς για αλλαγή.


ποσα χρονια εγγύηση γιατι εφαγα μια πατατα απο το iphone 3g ειχε ενα χρονο εγγύηση >:(

#279   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:52

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, που κάνει εντύπωση πως σε μια καινούρια συσκευή που αγόρασες με αρκετά χρήματα, δεν σε πειράζει που είναι ελαττωματική.Μήπως στην apple συγχωρούνται τα πάντα.

#280   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:54

Καλησπερα και απο μενα.. πραγματικα αν δεν υπηρχε το thread αυτο ουτε καν θα κοιταζα το δικο μου για να δω οτι εχει αρκετα σημεια με bleeding τα οποια ειναι μονο ορατα στο απολυτο σκοταδι εκτος κατω δεξια που φαινεται και σε φως δωματιου με το brightness τερμα.. Ομως πραγματι αναρωτιεμαι.. ποσες φορες θα δουλεψω το ipad σε αυτες τις συνθηκες? Σε κανονικη απεικονιση εικονας ολα δειχνουν κανονικα.. με τις πιθανοτητες αυτο που θα παρω να ειναι χειροτερο.. συν τον αγνωστο χρονο παραδοσης συν την ταλαιπωρια αλλα και τον ενα υπολοιπο χρονο εγγυησης λεω να κατσω στ'αυγα μου... μακαρι να ειναι το ενα και μοναδικο προβλημα αυτο..

Παρολα αυτα οσοι φιλοι το αλλαξαν και μπηκαν στην διαδικασια, τα καινουρια ηταν πραγματι χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ bleeding η κανενα περιεργο pixel? (εμενα εχει και απο αυτο αλλα ειναι ανεπαισθητο...)

Ευχαριστω


Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, που κάνει εντύπωση πως σε μια καινούρια συσκευή που αγόρασες με αρκετά χρήματα, δεν σε πειράζει που είναι ελαττωματική.Μήπως στην apple συγχωρούνται τα πάντα.

#281   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 22:06

Καλησπερα και απο μενα.. πραγματικα αν δεν υπηρχε το thread αυτο ουτε καν θα κοιταζα το δικο μου για να δω οτι εχει αρκετα σημεια με bleeding τα οποια ειναι μονο ορατα στο απολυτο σκοταδι εκτος κατω δεξια που φαινεται και σε φως δωματιου με το brightness τερμα.. Ομως πραγματι αναρωτιεμαι.. ποσες φορες θα δουλεψω το ipad σε αυτες τις συνθηκες? Σε κανονικη απεικονιση εικονας ολα δειχνουν κανονικα.. με τις πιθανοτητες αυτο που θα παρω να ειναι χειροτερο.. συν τον αγνωστο χρονο παραδοσης συν την ταλαιπωρια αλλα και τον ενα υπολοιπο χρονο εγγυησης λεω να κατσω στ'αυγα μου... μακαρι να ειναι το ενα και μοναδικο προβλημα αυτο..

Παρολα αυτα οσοι φιλοι το αλλαξαν και μπηκαν στην διαδικασια, τα καινουρια ηταν πραγματι χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ bleeding η κανενα περιεργο pixel? (εμενα εχει και απο αυτο αλλα ειναι ανεπαισθητο...)

Ευχαριστω

Φίλε μου δεν Ειναι όλα τα bleeding ίδια . Στο δικό μου φαίνεται παρά πολυ γι αυτο και το επέστρεψα . εσυ με bleeding και καμμενο pixel απορώ γιατί το κρατάς ακόμα . Όλα αυτά Ειναι σφάλματα της οθόνης . Δηλαδή αν επαιρνες μια υποθετικη ταμπλετα Sony Ericsson με αυτά τα προβλήματα δεν θα τη γυρναγες πίσω ;

#282   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 08:27

Για καινούριο του κουτιου δεν πρέπει να έχουν περάσει 14 ημέρες

Τηλεφωνικά άλλα μου λένε :blink:
Μου είπαν οτι θα ελεγχθεί απο το service και θα μου δώσουν ένα άλλο σκέτο χωρίς καλώδια κ.τ.λ
Εγω το έχω μόνο 1 εβδομάδα, δεν θα έπρεπε να μου δώσουν ένα καινούργιο στο κουτί του για να είμαι σίγουρος ότι είναι καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο? Μάλλον θα πάω απο εκεί φορτωμένος! :mad:

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 11/05/2011 - 08:28


#283   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 08:35

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, που κάνει εντύπωση πως σε μια καινούρια συσκευή που αγόρασες με αρκετά χρήματα, δεν σε πειράζει που είναι ελαττωματική.Μήπως στην apple συγχωρούνται τα πάντα.


Δεν με προσβαλλεις καθολου... αλλα ειλικρινα εχω πικρη πειρα απο παρε-δωσε με εταιρειες και εγγυησεις σε σημειο που επαψα να ασχολουμαι με λεπτομερειες που στην πραγματικοτητα αν το σκεφτεις ΔΕΝ επηρρεαζουν την κανονικη λειτουργια της συσκευης... Οπως αλλωστε και οι ιδιες οι εταιρειες χρησιμοποιουν την γνωστη καραμελα 'under specifications'.. ετσι λοιπον αφου προκειται για καποιο 'ελλατωμα' το οποιο δεν θα δω ποτε με την χρηση που του κανω γιατι να με βαλει σε τετοιες διαδικασιες και ειδικα μετα απο τον κοπο να αποκτησει κανεις μια τετοια συσκευη? Αλλωστε δεν το απεκλεισα... ισως αργοτερα αν το βαρεθω κιολας, να μου τη δωσει και να το αλλαξω αν και δε νομιζω ειδικα αν δεν παρουσιασει κατι αλλο...

Το επομενο που θελω να ρωτησω ολα τα παιδια και μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση.. ειναι ΝΟΜΙΜΟ να εχει 1 ΜΟΝΟ χρονο εγγυηση απο τη στιγμη που υπαρχει ευρωπαικος κανονισμος για υποχρεωτικη εγγυηση 2 ΕΤΩΝ σε ολα τα καταναλωτικα προιοντα? (αυτο μου το ειχαν πει και απο το υπουργειο εμποριου σε καποια επικοινωνια..)***..

Εξακολουθω παντως να εχω απορια αν καποια απο τα παιδια που το αλλαξαν καταφεραν να εχουν καποιο στα χερια τους χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ bleeding!!

Ευχαριστω

***.Υ.Γ. Η περιπτωση αναφερεται σε ζαντες αυτοκινητου (ναι παρακαλω) που παρουσιασαν αλλοιωση στην βαφη τους μετα απο 1,5 χρονο... τις αλλαξαν χωρις επιπλεον χρεωση κανονικοτατα(!!!!)

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 11/05/2011 - 08:38


#284   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 08:44

Φίλε μου δεν Ειναι όλα τα bleeding ίδια . Στο δικό μου φαίνεται παρά πολυ γι αυτο και το επέστρεψα . εσυ με bleeding και καμμενο pixel απορώ γιατί το κρατάς ακόμα . Όλα αυτά Ειναι σφάλματα της οθόνης . Δηλαδή αν επαιρνες μια υποθετικη ταμπλετα Sony Ericsson με αυτά τα προβλήματα δεν θα τη γυρναγες πίσω ;


Κοιτα αν ηξερα οτι θα το αλλαζα 'αναιμακτα' και σε 2 ημερες οπως ανεφερε φιλος εδω, θα το εκανα... Ομως, απο επαρχια χωρις καμια εγγυηση το ποσες μερες θα κανει να παει και να ελεγχθει στην Αθηνα, και το πιο σημαντικο ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ αυτο που θα ερθει, προς το παρον δε με ενοχλει ουτε το pixel ουτε το bleeding... Μαλιστα το pixel υποθετω οτι ειναι καποιο σκουπιδακι πισω απο την οθονη γιατι δεν ειναι τελειως νεκρο.. φαινεται σε φωτεινα χρωματα και ειναι λιγο πιο σκουρο, αποδιδοντας το χρωμα της περιοχης σωστα...

Και βρε παιδια, μην κολλατε στις μαρκες.. τι σχεση εχει αν ηταν Sony ή Ka-Sony!!.... το μονο που μετραει ειναι αν θα εχεις αποτελεσμα κατα την γνωμη μου.. Και ειδικα εδω στην Ελλαδα μας.. (οσο ειμαστε ακομα).. αυτα τα πραγματα παραμενουν δυσκολα...

:))) Αν το θελει παντως κανεις με την αποδειξη του να το αλλαξει, ευχαριστως! χα χα :))))

#285   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 09:00

καλημέρα σε όλους!!

Γνωρίζεται πως αποκωδικοποιούμε το sn του IPAD 2 για να δώ τι εβδομάδας είναι?

Ευχαριστώ πολύ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες