Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 15:56

Νομίζω με ρώτησες πόσο πήρε για να μου πουν τη διάγνωση η οποία έγινε σε 2 ημέρες. Μετα απο άλλες 2 ημέρες έδωσε το OK η Apple . Όλα αυτά απο Τρίτη εώς Παρασκευή . Μετα ΣΚ , και Τετάρτη παρέλαβα αφού δεν μπορούσα να παραλάβω την Τρίτη .


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Α οκ τοτε ίσως να λένε το maximum και να με πάρουν νωρίτερα.. θα δούμε!!
Απλά εγώ με το που το παρέδωσα μου λέει θα σας καλέσω σε περίπου 1,5 με 2 εβδομάδες να σας πώ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 13/05/2011 - 16:01

Α οκ τοτε ίσως να λένε το maximum και να με πάρουν νωρίτερα.. θα δούμε!!
Απλά εγώ με το που το παρέδωσα μου λέει θα σας καλέσω σε περίπου 1,5 με 2 εβδομάδες να σας πώ!!

Εντάξει , για τα ίδια μιλάμε τότε. Θα σε πάρουν τηλέφωνο πιστευω πολυ πιο σύντομα απο τις 2 εβδομάδες .


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#438   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/05/2011 - 17:23

Παιδιά την πρώτη φορά εμένα έκανε 2 ημέρες, την δεύτερη έκανε 7 ημέρες λόγω Πάσχα , την τρίτη φορά πάλι 2 ημέρες..

#439   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/05/2011 - 17:30

http://ausdroid.net/...and-what-to-do/

Δείτε αυτό , τι γίνεται με το tablet της samsung...το galaxy tab 10.1 ... Το άρθρο κάνει αναφορά και στην apple.. Bleeding παντού..

#440   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:07

Καλά ένα έχω να πω ΤΟΝ ΚΛΑΙΓΑΝΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι απίστευτο αυτο που συμβαίνει και στην έκταση που συμβαίνει αν δεν αλλάξει η τεχνολογια σε αυτές τις κωλοοθονες δεν πρόκειται να πάρουμε καλό pad ούτε σε 300 αντικαταστάσεις!!!

#441   chrisfrag

chrisfrag

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Chrisfrag

Δημοσίευση 13/05/2011 - 19:03

http://ausdroid.net/2011/05/13/samsung-galaxy-tab-10-1v-suffering-from-screen-bleeding-issues-why-how-and-what-to-do/

Δείτε αυτό , τι γίνεται με το tablet της samsung...το galaxy tab 10.1 ... Το άρθρο κάνει αναφορά και στην apple.. Bleeding παντού..

Καλά είναι δυνατόν τόσο καιρό να γίνεται τέτοιος χαμός με αυτό το θέμα και την apple και τώρα που εμφανίστηκε και αλλού το θεωρούμε φυσιολογικό ( the bleeding is in fact, not a fault and is apart of the normal manufacturing process); Το όλο θέμα μου θυμίζει την ιστορία με τα Αλφα ρομέο που δεν ήταν καλά αυτοκίνητα γιατί έκαιγαν λάδια, αλλά στα golf που έκαιγαν λάδια σου έλεγαν ότι είναι φυσιολογικό και το γράφει και στο βιβλίο του αυτοκινήτου!

#442   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2011 - 20:22

Σήμερα αγόρασα ένα ipad 2 64gb 3g από Public Θεσσαλονίκης, αλλά φοβάμαι να το ανοίξω μιας και είμαι σίγουρος ότι θα έχει bleeding. Έχει γυρίσει κάποιος ipad στο Public και ποια πολιτική ακολουθούν στις αλλαγές ελαττωματικών προϊόντων?
Δηλαδή στο αλλάζουν επιτόπου ή σου δίνουν τα χρήματα σου πίσω?

#443   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 09:41

Σήμερα αγόρασα ένα ipad 2 64gb 3g από Public Θεσσαλονίκης, αλλά φοβάμαι να το ανοίξω μιας και είμαι σίγουρος ότι θα έχει bleeding. Έχει γυρίσει κάποιος ipad στο Public και ποια πολιτική ακολουθούν στις αλλαγές ελαττωματικών προϊόντων?
Δηλαδή στο αλλάζουν επιτόπου ή σου δίνουν τα χρήματα σου πίσω?

Τελικά το άνοιξα και διαπίστωσα ότι έχει bleeding. Δεν είναι πάρα πολύ ούτε και λίγο.Το ipad 2 μου είναι 14ης εβδομάδας. Προβληματίζομαι αν όταν το αλλάξω θα μου δώσουν καλύτερο.

#444   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/05/2011 - 10:23

Και μένα το δικό μου λευκό 16αρι wifi, 13η εβδομάδα έχει αρκετό bleeding αλλά προσωπικά επειδή σε κανονικη χρήση δεν θα το παρατηρουσα ποτέ, δεν με ενοχλεί. Ένα iPad 1ης γενιάς που δοκιμάσαμε επίσης χθες τυχαία είχε και αυτό bleeding σε κάποια σημεία. Οπότε πιστεύω για την ώρα και να το αλλάξει κανείς μπορεί να πέσει σε αντίστοιχο μοντελο ή χειρότερο...

#445   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/05/2011 - 14:03

Τελικά το άνοιξα και διαπίστωσα ότι έχει bleeding. Δεν είναι πάρα πολύ ούτε και λίγο.Το ipad 2 μου είναι 14ης εβδομάδας. Προβληματίζομαι αν όταν το αλλάξω θα μου δώσουν καλύτερο.


Μπορεί να πάρεις καλύτερο.. Δες την δικιά μου περίπτωση λίγα πόστ πιο πίσω.. Βάλε καμιά φωτό να δούμε..

#446   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 15:59

Σας παραθέτω φωτογραφία από το ipad 2 μου.

Συνημμένα αρχεία



#447   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/05/2011 - 16:55

Σας παραθέτω φωτογραφία από το ipad 2 μου.


Όντως με πρόβλημα.. 14 εβδομάδα κατασκευής είναι, έτσι;; Να δούμε σε ποια εβδομάδα θα είναι bleed free...

Τελευταία επεξεργασία από: Antong, 15/05/2011 - 16:56


#448   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 16:58

Όντως με πρόβλημα.. Τι εβδομάδα κατασκευής είναι;;

Είναι 14ης εβδομάδας. Το αγόρασα εχθές και θα το πάω για αλλαγή αύριο στο Public. Μήπως ξέρει κανένας αν θα μου δώσουν καινούριο ή αν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

#449   AleXcruiser

AleXcruiser

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 17:16

Aγορασμένο από το παρίσι,

Serial number: DLXF*******
Production week: 15 (April)

Light Bleeding από την αρχή...
φενετε όμως να ελατώνετε?

θα το πάω για αλαγη μόλις έρθουν καλύτερες παρτίδες εφόσον γίνετε αλαγη από το service για ένα χρόνο.

πρώτη φωτο: πρώτη μέρα
δευτερη φωτο: 10 μέρες μετά

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: AleXcruiser, 15/05/2011 - 17:19


#450   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/05/2011 - 19:06

Είναι 14ης εβδομάδας. Το αγόρασα εχθές και θα το πάω για αλλαγή αύριο στο Public. Μήπως ξέρει κανένας αν θα μου δώσουν καινούριο ή αν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω?


Να πας να τους πεις πως θέλεις να το επιστρέψεις πχ λόγω ασυμβατότητας με τον υπολογιστή σου, επειδή το μετάνοιωσες ή κάτι τέτοιο, μετά θα σου πούνε ιστορίες, εσύ να επιμείνεις, μήν τους πεις πως υπάρχει πρόβλημα γιατί θα θέλουν να το πας σε κάποιο σέρβις της apple. Μετά θα το ελέγξει το σέρβις του Πάμπλικ και θα σου κόψουν χρεωστικό επιστροφής με το οποίο θα πάρεις τα λεφτά σου από το ταμείο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες