Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2011 - 20:53

ένα λευκό 16αρι wifi, παντος το πιστωτικό δεν με ενδιαφερει, σκοπος ειναι να μπορέσω να παρω τα χρήματα και να παω να το παρω απο καπου αλλου που υπαρχει διαθεσιμο, γιατί αυτο ήταν το τελευταίο και ποιος ξερει ποτε θα ξαναφέρουν, ασε που το καινουργιο που τυχόν θα μου φερουν μπορεί να φοραει καμια 4.3.4 και τότε τον είπιαμε


Για λεφτά πισω σε βλέπω χλωμο πάντως.

Θέλει φωνές . Το βασικό είναι να πάρεις έστω πιστωτικό.

4.3.4 θα αργήσεις πολύ να δεις σε σφραγισμένο μηχάνημα. Ακόμα δεν εχει βγει σαν update. Απλά σε λίγες μέρες ´ισως και ώρες δεν θα μπορεί καποιος να κρατησει τα shsh της 4.3.3 επομένως αντίο jb αν σε ipad κανεις restore χωρις κρατημένα shsh

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 08/07/2011 - 20:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 08/07/2011 - 21:08

Εντωμεταξύ μπήκα στο σαιτ του πλαίσιο και βρήκα αυτό

"Έχετε το δικαίωμα να επιστρέψετε τα προϊόντα που αγοράσατε και να ζητήσετε την καταβολή του τιμήματος που μας καταβάλατε α) σε όλες τις περιπτώσεις στις οποίες υπήρξε ελάττωμα στο προϊόν ή λείπει συμφωνημένη ιδιότητα του και υπό την προϋπόθεση ότι (i) δεν προβλέπεται διαφορετικά από την εγγύηση του παραγωγού, ή του εισαγωγέα και το προϊόν βρίσκεται εντός εγγύησης, οπότε και ισχύουν οι όροι εγγύησης ή (ii) αν δεν υπάρχει εγγύηση κατά το (i) δεν έχει επέλθει η νόμιμη παραγραφή των δικαιωμάτων του αγοραστή ή (iii) αν δεν υπάρχει εγγύηση κατά το (i) και το ελάττωμα ή η ιδιότητα που λείπει δεν είναι σημαντικά και (β) εντός 14 ημερών από την παράδοση του προϊόντος"

Φοβαμαι ομως οτι αφορά μονο τις online αγορές

Τελευταία επεξεργασία από: chrispe, 08/07/2011 - 21:10


#603   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 08/07/2011 - 21:12

και η επόμενη παραγραφος

"Η ΠΛΑΙΣΙΟ Computers ευθύνεται για αποζημίωση σε περίπτωση έλλειψης συμφωνημένης ιδιότητας ή ύπαρξης ελαττώματος μόνο αν αυτό έχει προκληθεί από υπαιτιότητα του, οπότε και δεν ευθύνεται για ελαφρά αμέλεια.

Επιπλέον, για όλες τις περιπτώσεις θα πρέπει το προϊόν προς αντικατάσταση-επισκευή να συνοδεύεται απαραίτητα με την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς. Για όλες τις ανωτέρω περιπτώσεις τα προς αντικατάσταση-επισκευή προϊόντα πρέπει να βρίσκονται στην κατάσταση που παραλήφθηκαν από τον πελάτη, πλήρη και χωρίς φθορές και η συσκευασία τους να είναι αυτή που κανονικά συνοδεύει το προϊόν (να συμφωνεί το ΙΜΕΙ) και να είναι σε άριστη κατάσταση, μαζί με όλα τα έγγραφα τα οποία συνόδευαν το προϊόν (π.χ. ΔΑΤ, Απ. Λιανικής κ.ο.κ). Πριν από κάθε επιστροφή συνίσταται να προηγηθεί συνεννόηση με το Ηλεκτρονικό κατάστημα της ΠΛΑΙΣΙΟ Computers. Σε κάθε περίπτωση η επιστροφή και αντικατάσταση είναι εφικτή υπό τις κάτωθι προϋποθέσεις: 1. επικοινωνήσετε την ίδια μέρα ή την επομένη εργάσιμη ημέρα με το Ηλεκτρονικό Κατάστημα 2. σε περίπτωση αλλαγής του προϊόντος εντός 20 ημερών με άλλο ή άλλα μέχρι του ύψους του τιμήματος ή με πρόσθετο τίμημα ή υπαναχώρησης εντός 14 ημερών σύμφωνα με το άρθρο 5 παρ.10 του ν.2251/1994, το προϊόν δεν πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί 3. το προϊόν συνοδεύεται από όλα τα απαραίτητα έγγραφα, που αποδεικνύουν την συναλλαγή (π.χ. ΔΑΤ, Απ. Λιανικής κ.ο.κ)"

#604   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2011 - 22:06

Πήγαινε αύριο και κάνε αυτό που σου είπα. Δεν σε βλέπω να παίρνεις χρήματα στο χέρι αλλά μόνο πιστωτικό αλλά και αυτό είναι επιτυχία.

#605   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/07/2011 - 18:58

Δωστο πίσω και πάρε διαφορετικό μοντέλο με μια μικρή διάφορα και είσαι έτοιμος

#606   musiclover

musiclover

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2011 - 19:10

Και τι πειράζει αν το πάει για αντικατάσταση στο apple service?

Επίσης,γιατί σε λίγες μέρες δεν θα μπορείς να σώσεις τα shsh της 4.3.3?

#607   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2011 - 19:13

Και τι πειράζει αν το πάει για αντικατάσταση στο apple service?

Επίσης,γιατί σε λίγες μέρες δεν θα μπορείς να σώσεις τα shsh της 4.3.3?


Μόλις η apple κλείσει την τρύπα με επόμενο update (4.3.4?) τότε ξεχνάς τα shsh της 4.3.3 γιατί η apple δεν θα τα υπογράφει

Πχ αν θέλεις δοκίμασε να σώσεις τα shsh της 4.3.2 .

Θα φας πόρτα

#608   AlexAlex7

AlexAlex7

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2011 - 21:32

Δηλαδή αν κάποιος αγοράσει ipad 2, με την 4.3.3 ενώ θα έχει βγεί η 4.3.4 δεν θα μπορεί να σώσει τα shsh με το tiny umbrella;;
Δεν το καταλαβαίνω ακριβώς αυτό...
Το ξανα-εξηγείς;;

#609   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/07/2011 - 21:33

Θα μπορείς αλλά για μια δύο μέρες μέχρι να σταματήσει να υπογράφει η Apple την 4.3.3 φίλε μου ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#610   musiclover

musiclover

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2011 - 10:11

Μα αφου ηδη το ipad θα εχει εγκατεστημενη την 4.3.3,δεν ειναι και υπογρεγραμενη?

#611   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/07/2011 - 10:26

Aν βγει νεότερη όμως και εσύ έχεις την 4.3.3 και θελήσεις για κάποιο λόγο να κάνεις restore αν δεν έχεις τα shshs δεν θα μπορείς να γυρίσεις πίσω στην 4.3.3 γιατί δεν θα την υπογράφει η Apple ...

Επομένως δεν θα μπορείς να κάνεις jb..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#612   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2011 - 10:43

Αν είναι 1-2 ημερών τότε μπορείς να το επιστρέψεις, εδώ όμως τίθεται θέμα ενεργοποίησης και δε ξέρω τί ισχύει! Κανε 1 ερώτηση. Πάντως μου έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα ανοιγμένα (κάρτα TV κλπ) τα οποία δεν έκαναν στο pc μου...ή δε μου άρεσαν. Αλλά δεν είχανε θέμα ενεργοποίησης κλπ.

#613   ThemesHellas

ThemesHellas

    iPH Member Leacher

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2011 - 10:48

Οταν βγει 4.3.4, αμέσως σταματάει να υπογράφει η Apple την 4.3.3
Υπογραφη 4.3.3 = Save SHSH.

#614   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 11/07/2011 - 21:36

ετσι για να ολοκληρωσω την ιστορία μου, το πλαισιο δεν μου το αντικαθιστουσε με τίποτα και φυσικά ουτε λογος για επιστροφή χρημάτων, θελανε να το στειλουνε ινφοκουεστ στην αθηνα και μετα θα μου δινανε, εφοσον επερνε εγκριση η αλλαγή, καινουργιο, απαιτουμενος χρονος κοντά στο μήνα!! Οποτε το πηγα στην elite και μου ειπαν σε 1-2 μερες θα εχω πισω ενα ανακατασκευασμενο, που εφοσον ειναι σε αριστη κατασταση δεν με πειραζει αν ειναι ανακατασκευασμενο ή του κουτιού.

#615   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/07/2011 - 21:38

ετσι για να ολοκληρωσω την ιστορία μου, το πλαισιο δεν μου το αντικαθιστουσε με τίποτα και φυσικά ουτε λογος για επιστροφή χρημάτων, θελανε να το στειλουνε ινφοκουεστ στην αθηνα και μετα θα μου δινανε, εφοσον επερνε εγκριση η αλλαγή, καινουργιο, απαιτουμενος χρονος κοντά στο μήνα!! Οποτε το πηγα στην elite και μου ειπαν σε 1-2 μερες θα εχω πισω ενα ανακατασκευασμενο, που εφοσον ειναι σε αριστη κατασταση δεν με πειραζει αν ειναι ανακατασκευασμενο ή του κουτιού.


Για αυτό λοιπόν ποτέ ξανά αγορά από πλαίσιο.

Στα multirama γνωστός πήρε ipad2 και του είπαν ότι εντός 7 ημέρες μπορεί να το επιστρέψει και να του δώσουν τα χρήματα πίσω.
Το ίδιο ακριβώς κάνει και το mediamarkt.

Επομένως κύριοι αγορές πλέον από καταστήματα που έχουν Ευρωπαϊκή λογική.

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 11/07/2011 - 21:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες