Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 και Nano μαζί;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 18:27

Σύμφωνα με μία σημείωση από την Avian Securities υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η παραγωγή του iPhone 5 να αρχίσει τον Σεπτέμβριο έτσι ώστε να κυκλοφορήσει στην αγορά στις αρχές του 2012.

Στην πραγματικότητα η Avian Securities ισχυρίζεται ότι διάφορες συζητήσεις με ακόμα έναν βασικό προμηθευτή υλικού επαληθεύουν ότι η παραγωγή θα ξεκινήσει το Σεπτέμβριο, ενώ το ένα iPhone με πιο χαμηλό κόστος είναι ακόμα στα σκαριά χωρίς να γνωρίζουμε περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό.

Η σημείωση της Avian Securities:

Supporting out comments over the last month, conversations with yet another key component supplier indicates that production for iPhone-5 will begin in September. This is consistent with Avian findings in the supply chain in recent months and we believe the consensus view is moving towards this scenario. In addition, our conversations also indicate the existence of a lower-spec/lower-priced iPhone in Apple’s roadmap. However, while our contacts have seen the placeholder in the Apple roadmap, they do not yet have insight into specs or production timing. This leads us to believe that any launch is likely a very late 2011 or more likely a 2012 event.

Πρόσφατα η Apple ανακοίνωσε ότι το WWDC φέτος θα είναι μόνο για Software και σε αυτό θα δούμε το iOS 5 και του Mac OS X 10.7. Διάφορα blogs αναφέρουν ότι το iPhone 5 θα κυκλοφορήσει το φθινόπωρο, αντίθετα όμως με την σημερινή σημείωση υπάρχει μεγάλη περίπτωση το iPhone 5 να κυκλοφορήσει στα τέλη του 2011 ή στις αρχές του 2012.

http://www.macstorie...l-in-the-works/

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 11/04/2011 - 18:28

πως ειμαστε τοσο σιγουροι πως θα βγει νεο iPhone μεχρι το τελος της χρονιας....
+ πολλα λιγα rumours ισχυουν..

Τελευταία επεξεργασία από: SOTKOTMAC, 11/04/2011 - 18:29

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#3   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 18:36

εδώ δεν ξέρουμε αν θα βγεί σίγουρα το iPhone 5 και τώρα λέμε iPhone 5 + iPod Nano 7 μαζί? :lol:
Παρόλ' αυτά ίσως η Apple να θέλει να βάλει και το iPod Nano σε έναν κύκλο παραγωγής (κάθε χρόνο νέο μόντελο) και έτσι στο keynote να δούμε και το iPod (μαζί με ότι άλλο δούμε...)

#4   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:02

Καλά μην τρελαίνεστε iPhone 5 θα βγει σίγουρα φέτος , απλώς επειδή ο ανταγωνισμός είναι σκληρός πλέον η Apple κρατάει κλειστά τα χαρτιά της , και πάει για blitz attack προφανώς για να μην προλάβουν οι ανταγωνιστές να αντιδράσουν έγκαιρα. Το να μην βγάλει iPhone 5 φέτος θα ήταν μια εταιρική αυτοκτονία , δεδομένου τον όγκο των πωλήσεων και μόνο από την ανανέωση του "στόλου" των πιστών της Fan . Και σίγουρα δεν θα μιλάμε για αναβάθμιση στιλ 3GS ,αλλά για μια ακόμα καλή εξέλιξη

#5   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:04

Καλά μην τρελαίνεστε iPhone 5 θα βγει σίγουρα φέτος , απλώς επειδή ο ανταγωνισμός είναι σκληρός πλέον η Apple κρατάει κλειστά τα χαρτιά της , και πάει για blitz attack προφανώς για να μην προλάβουν οι ανταγωνιστές να αντιδράσουν έγκαιρα. Το να μην βγάλει iPhone 5 φέτος θα ήταν μια εταιρική αυτοκτονία , δεδομένου τον όγκο των πωλήσεων και μόνο από την ανανέωση του "στόλου" των πιστών της Fan . Και σίγουρα δεν θα μιλάμε για αναβάθμιση στιλ 3GS ,αλλά για μια ακόμα καλή εξέλιξη

φιλε μου σε αυτο ελπιζουμε ολοι :)

#6   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:28

Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα iPhone μικρό, δεν μου αρέσει σαν ιδέα.

#7   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:32

φιλε μου σε αυτο ελπιζουμε ολοι :)

και φέτος έχω την διαίσθηση ότι θα ξαναμοιράσει την τράπουλα η Apple , παρουσιάζοντας σε συνδυασμό με το νέο iOS 5 φυσικά, κάτι πολύ πρωτοποριακό . Φαντάζομαι και το νέο τους σλόγκαν : "We invent the iPhone. Again"

#8   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:36

και φέτος έχω την διαίσθηση ότι θα ξαναμοιράσει την τράπουλα η Apple , παρουσιάζοντας σε συνδυασμό με το νέο iOS 5 φυσικά, κάτι πολύ πρωτοποριακό . Φαντάζομαι και το νέο τους σλόγκαν : "We invent the iPhone. Again"


Μακάρι, αλλά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι...εγώ πάλι πιστεύω ότι η Apple φέτος θα επιεντρωθεί στο software και στο hardware θα κάνει απλή συντήρηση δυάμεων...το keynote δεν είναι και πού μακριά (μόνο 2 μήνες :P )

Τελευταία επεξεργασία από: JiM96, 11/04/2011 - 19:37


#9   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:37

Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα iPhone μικρό, δεν μου αρέσει σαν ιδέα.


χάλια είναι, συμφωνών απολύτως...χάνεις όλη τη μαγεία του πράγματος... :rolleyes:

#10   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:56

Και εγώ πιο πολύ για software το κόβω φέτος. Και όσοι λένε τί θα κάνουν την φετινή επιδότηση και ότι θα χάσει πολλά η apple ας την κρατήσουν για του χρόνου γιατί το 5 θα είναι πολύ ακριβό, ότι χάσει φέτος θα τα πάρει μαζεμένα του χρόνου.

#11   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:47

Επειδή το focus στο WWDC θα είναι το iOS 5 (είναι άλλωστε major release του λειτουργικού), δεν σημαίνει ότι
α)Θα αφήσει το hardward (οι ανταγωνιστές ανεβάζουν τον πήχη)
β)θα αλλάξει ο ετήσιος κύκλος παραγωγής του τηλ.

Είμαι πεπεισμένος ότι το iPhone 5 θα παρουσιαστεί για να απαντήσει στους ανταγωνιστές με το μικρο πράσινο ρομποτάκι...
Ξεκίνησε ένα μύλος από φήμες επειδή κάποιος αναλυτής λέει ότι θα είναι μονό ios και software... κολοκύθια ρίγανη !!!!

Τελευταία επεξεργασία από: antoniss, 11/04/2011 - 20:47


#12   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:49

Η μια ειδηση κοντα την αλλη...

#13   koumis

koumis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/04/2011 - 21:10

δεν νομίζω να χάσει την περίοδο των Χριστουγέννων και να το βγάλει αρχές 2012. Το αργότερο για εμένα τον Νοέμβρη και μου φαίνεται και ιδιαίτερα τραβηγμένο….

Να μη διατεθεί άμεσα μετά τη παρουσίαση του ΝΑΙ, αλλά όχι και το '12. Μπορεί να δώσει το χρόνο στους developers για την ανάπτυξη των εφαρμογών τους δεδομένου ότι μάλλον πρόκειται για grande αναβάθμιση του software.
Οποτε ταυτόχρονη παρουσίαση hardware-software με το πρώτο να διατίθεται ένα το πολύ δυο μήνες μετά, είναι το πιο πιθανό για εμενα….

#14   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 11/04/2011 - 22:16

Αντε επιτελους με το που βγει Ελλαδα το τσιμπαω...

#15   Aris

Aris

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 22:30

Αντε επιτελους με το που βγει Ελλαδα το τσιμπαω...


Ακόμη δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε :P

Φιλικά :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες